Alternatifim Cafe

Sizce Özgün Müzik Nedir?

Discussion started on Özgün Müzik

sizce özgün müzik ne demek ne anlamı war sizler için
bence özgün müzik demek kendi yasamından uzaklasmak isteyen insanların ortaya cıkardıkları müzik yani daha cok özen göstermeden saade bişeler ortaya koymak gibi gelio ne bilim böle bişeler...

peki ya sizce...?
#1 - Nisan 15 2006, 20:39:20

bence özgün müzik sanatı sanat için deil insan içinde deil sadece ve sadece kendin için yapmaktır....
#2 - Mayıs 05 2006, 17:23:36

bn özgün müziin hala ne olduunu anlayamadım rap dinlediim için baska bişi bilmiodum
#3 - Haziran 11 2006, 17:27:38
Lütfen amel defteriniz kapanmadan borcunuzu ödeyiniz.(Ahiret Hizmetleri)

Özgün müsik, halk ezgileriyle beraber protest bir yapı barındıran müsiklerdir diye biliyorum. Yani toplumsal bir yapısı da vardır.
#4 - Haziran 23 2006, 18:52:49

bence de  içinde bir protesto bir sitem bir EZİLMİŞLİK  taşıyan müziklerdeir halkın müzigii...................... :nohashas :nohashas :nohashas
#5 - Eylül 30 2006, 20:28:54
YA SEV YA TERKET

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! 

bazen bir yakarıştır sevgiliye dile gelen
bazen bir sitemdir  hakka haksızlığa karsı
düzene bir darbedir der bazısı
ama her zaman özgün müzik  anlatır hep yüreğin sızısını
yaşamın içinde doğar yaşamla büyür beslenir
uzaklaşamaz ki insna kendinden
sorunlarını çoğunlukla müziğiyle dile getirir
özgün müzik herşeye sevdalıdır aslında
kimi zmaan yurduna .bazende kanadı kırık kuşuna
boynu bükük sevdalısına kimi zmanda...
özgün müzik aman sendeci olmayan üziktir
asla sumayan bir sestir
tabiri caizse müziğin yılmayan tek askeridir.....
#6 - Kasım 19 2006, 03:27:04

Protest müziğin yeni ismi ..
#7 - Kasım 19 2006, 03:38:15

Brk`| There is nothing left to lose...

*..:: GöKBörÜ ::..*

Benim için en güzel müzik türlerinin başında gelir ...mp 3 klasörümde yalnızca özgün olarak ayırdığım 300 kadar parça vardır , hepsini de dinlemişimdir .. özgün müzik tamamen halka hitap eder , içinde aşkıda , isyanı da , protestoyu da barındırır .. ve o kadar adı gibi özgündür ki şarkıların içinde bağlamayı da bulabilirsiniz , saksafonu da bulabilirsiniz .. yani özgün müzik bütün müzik aletinden faydalanır .. temeli halkçılığı barındırdığı için sol ideolojiye hitabeder gibi gözüksede aslında birkaç kayda değer şarkı dinlemeyle herkesi kendine çekebilir özgün müzik ..
#8 - Kasım 19 2006, 03:52:51

"özgün" demek "orjinal" demek...
yani "ÖZGÜN MÜZİK=KALİTE!"
#9 - Haziran 09 2007, 20:20:15
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

özgün müzik uçmaktır ve duygu seline kapılmaktır
#10 - Haziran 12 2007, 15:04:46

düş sokağı sakinleri 1 numara!
#11 - Haziran 13 2007, 19:18:41
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

özgün müzik bir hüzün müziidir  bütün şarkılarında bi hüzün vardır bütün söyleyebilceklerini bu müzikle dile getirilir
#12 - Aralık 07 2007, 19:23:10
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

insanın kafasını dinlemesi aynı zamanda gaza gelmesini sağlayan (bnm için böle) müzik türü özellikle zülfü livaneli
#13 - Aralık 10 2007, 10:39:54
www.banakalirsaboyle.blogspot.com
yaptıklarımı aldıklarımı okuduğum ve öğrendiğim herşeyi sizle paylaşacağım web günlüğüm beni izlerseniz sevinirim:)

sürmeli çocuk

kendine özgü yapılan müziktir
#14 - Mart 24 2008, 01:31:53

Özgün Müzik , dinlendirdikçe yürek yontan ezgilerin bütünüdür. ^^
#15 - Nisan 03 2010, 13:45:42
robotları döven kadının dramı.

Özgün müzik diye bir şey yokmuş aslında çünkü her sanatçı kendine özgün müş  ferdi tayfur sesi ayrı bir özgünlük Ahmet KAYA  nın ki ayrı bir özgünlükmüş  Protest müzikmiş onun aslı
#16 - Nisan 13 2010, 16:46:58
Çağrı atmazsa aramam aga egoistim ben.

özgün müzik tahir şimşek tir.
#17 - Ocak 18 2012, 12:16:00

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.