Alternatifim Cafe

Namaz Soruları ve Cevapları

Discussion started on Merak Ettikleriniz

Namaz Soruları ve Cevapları

Aklınıza takılan Namazla ilgili soruya burada birlikte cevap bulacağız inş.
#1 - Kasım 09 2007, 15:34:19
www.tevekkul.com

Dostluğun ve kardeşliğin pekiştiği ortam

esmerkız.17

bazen namazda rekatları ya da sureleri falan şaşırdığımızda sehiv secdesi yapıyoruz ya
bu secdeyi son oturuşta mı yapıyoruz?
şimdiden Allah razı olsun :))
#2 - Kasım 10 2007, 15:26:12

esmerkiz kusura bakma uzun sure giremedim gec cevap verdim

sehiv secdenin yapilisi

Son oturuşta yalnız "Tahiyyat" okunduktan sonra iki tarafa selam verilir. Ondan sonra "Allahu Ekber" denilerek secdeye varılıp üç kere " Sübhane Rabbiye'l-alâ " okunur. sonra "Allahu Ekber" denilerek kalkılır. Bir tesbih miktarı duraklamadan sonra tekrar "Allahu Ekber" deyip ikinci secdeye varılır. Yine üç kez " Sübhane Rabbiye'l-alâ " okunduktan sonra "Allahu Ekber" denilerek kalkılır ve oturulur. Tahiyyat, Salli-Barik ve"Rabbena atina" okunup önce sağ tarafa sonra da sol tarafa selâm verilir.

selam ve dua ile
#3 - Kasım 14 2007, 16:13:57
www.tevekkul.com

Dostluğun ve kardeşliğin pekiştiği ortam

arkadaşım meraba
ben çoook uzun yıllar namaz kılmış 25 yaşında tesettürlü bir bayanım.Bulunduğum şehirden ve çevremden iş dolayısıyla yaklaşık 2 yıl uzak kaldım.Ve maalesef ortam dolayısıyla irademe hakim olamayıp namazı zamanla bıraktım.Şimdi  yine eski ortamamıma dönüp, çok dindar ve takva sahibi bir beyle evlenmeme ve onun çaba ve tavsiyelerine rağmen namaza başlayamıyorum. Eskiden bi vakit bile kaçırsam bayılacak gibi olurdum.Ne oldu gerçekten anlayamıyorum.Eşimde gerçekten çok üzülüyor.Ölümü falan da unutmuş değilim ama bilmiyorum işte..namaz kılmak sanki sırf sevap kazanmak içim yapılıyormuş gibi geliyor,veya karşılığı beklenen bişey gibi...
Herneyse eğer ilgilenirsen memnun olacağım,şimdiden Allah razı olsun... :dunno
#4 - Ocak 11 2008, 17:13:38

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.