Alternatifim Cafe

Hepiniz Atatürkçüsünüz Değil mi?

Discussion started on Devrimcilik

Madem karşılaşmak istemiyosun.. Her yazdığım topicte bana b.k atma... Veya gördüğün yerde sayfayı kapat.. (Ben çok meraklıydım.. nolur gitme..)
Oturup cevap yazamıyosun daha doğrusu öyle diyelim... Git denizini başka yerde savun çık sokakta bağır banane ! Ben kime ithafen yazıyorum.. bana kim gelmiş cevap yazıyo ve alakası olmayan şeyler... Sende sıhhatle kal.. görüşmemek üzere sii yu..
#26 - Aralık 22 2007, 14:41:31
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

-_-

Cevap yazamıyorum hee?..
Pardon yahu neremle güleceğimi şaşırdım.
#27 - Aralık 22 2007, 14:52:09

Tuğçecim fikirleri sabit olanların zihniyetleride sabittir.O yüzden değiştirme çabanı anlıyorum ama değişecek bir şey yok.Zihniyet körelmiş.Ayrıca 'tyler sormuşsun benle sorununmı var diye'ben kişilerle uğraşmam senle bi sorunum yok.
#28 - Aralık 22 2007, 16:45:18

kim atatürkçü kim değil sorgulaması senin işin değil tyler.
herkes kendini bilir zaten kişileri değiştirmek ya da düşüncelerine sürekli karşı gelmek saçmalamayı geçemez hiçbir zaman.
sen kendine göre haklısındır, inanmıyorsundur.
ama senin inandıklarına nasıl ki saygı bekliyorsan kişilere de saygı duymak zorundasın.
benim siyasi görüşümün farklı olması atatürk'ü ya da deniz gezmiş'i sevmemi engelleyemez.
her kesimden bir şeyler öğrenmeli, gerektiğinde kim "haklı" ise onun yanında olmalısın ki (bu senin görüşünün tersi de olabilir) anlayabilesin insanları ve anlayabile seni insanlar.
#29 - Aralık 22 2007, 17:00:49
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

ateşten gömlektir böylesi konular.
kimin ne oldugunu çözemessin yada sen nasıl fikirlerini sunuyosan bilmelisinki karşıt fikirli insanlarda var
kimse kimsenin düşüncesine saygı duyup değiştirmeye çalışmadıgı sürüce bu ve buna benzer konular elbet olucaktır. herşeyden bukadar emin olmayın
bide komunizm olayın beni şaşırttı . Mustafa kemal yeşil ordu cemiyeti çerkez etemin üyelige alınmasıyla ankara yönetiminin denetiminden çıkıyor ve bunun üzerine anlaşmayı feshedip tkp'yi kurduruyor.
eğerki araştırmak istersen mehmet niyazı yavuzun şef adlı kitabının 155 sayfasına bakalırsın

+ deniz gezmiş için söylediklerini garipsiyorum nekadar bilgin olduğundan şüpeli olsamda bişey söyleyip tartışma yaratma niyetinde değilim .
#30 - Aralık 22 2007, 17:21:48
« Son Düzenleme: Aralık 22 2007, 17:25:21 Gönderen: Tári Elensar »
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Kim Atatürkçü-Kim değil sorgulaması yapmıyorum zaten VeLeD-i.. Atatürkçü olan insanın Atatürkün her sözünü benimsemiş olması gerektiğini savunuyor ve bununla ilgili Deniz Gezmiş'ten çıkarak bazı konular sorguluyorum ki bu gayet doğal.. ''Madem öyle neden böyle ?'' sorusu asıl öğrenmek istediğimdi benim.. Yoksa Deniz Gezmiş'i sorgulamak vs değil.. Konu sapınca bende teorilerimi sıraladım.. Olay bundan ibaret..

Tari Elensar ve Veled-i Metal.. Ben karşıt fikirde olanlara saygılıyım hem de yeterince.. Herhangi bir saygısızlık varsa kişiye karşı sölSaygıyı öğrenmesi gereken bana ''lanlı-lunlu'' konuşan ''-_-'' nickli arkadaştır.. Konunun DENİZ GEZMİŞ ile alakalı olmadığı aşikar.. Fakat herkes karşıma Denizi savunarak geliyo.... Başka topicte herkes gelsin ki konu açtım... ORDAN BUYURSUN DENİZİ KİM SAVUNUYOSA...  Lütfen diyorum.. =)

Saygılar..

#31 - Aralık 22 2007, 17:44:32

Gregor Samsa

essgi

Yorumları okudukça hem sinirlendim hem de çok güldüm.
Konuyu açan tyler nickli arkadaş; eğer yorumunda Deniz Gezmiş'i saçma sapan eleştirirsen elbette burda onu savunuruz. Tabi yorumlara da cevap veremeyince Denizi savunmayın dersin.
Sağ-sol niye başladı? Çünkü her insanın görüşü, inancı aynı değildir. Bu Deniz Gezmiş zamanından öncede vardı mutlaka! Ancak bu davayı bir tek Deniz ve arkadaşları su yüzüne çıkarmadı. Niye hiç kimse faşistlerden bahsetmiyor? Niye sadece Deniz'in adını reklam yapıp karalıyorsunuz? Resmen karalama bu, yok para aldı yok cart yok curt... Daha önce de söyledim. Deniz Gezmiş vatanı için yiğitçe ölmüştür.
Nasıl Atatürk'ü her seven solcu olmak zorunda değilse, Deniz Gezmiş'i her seven de komünist olmak zorunda değildir. Atatürk belki komünizm taraftarı değildi ama kesinlikle "komünizm görüldüğü yerde ezilmelidir" gibi bir lafı da söylemez.
Atamızın getirdiği inkılaplar olmasaydı, biz şu anda bu noktada olmazdık. Tabiki her inkılap çıktığı anda herkes bir anda adapte olamaz. Çıktığında birçok sorun olmuştur; ama şu anda bizim dünya standartlarına göre geri bir ülke olmamamızın sebebi inkılaplardır ve daha ileri gitmemiz içinde inkılap olmak zorundadır..
#32 - Aralık 22 2007, 19:43:59

dediğin gibi olsaydı tyler konu buralara kadar gelmezdi (:
konu açan ve buralara kadar gelmesinin sebebi ortada.
tekrar söylemeye, anlatmaya gerek yok.
ben diyeceklerimi dedim ve benim için konu kapandı. (:
#33 - Aralık 22 2007, 20:41:05
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Sen nicki anti-Solcu , Anti-Deniz Gezmiş, Anti -Atatürk , Kahrolsu-Kominizm olarak falan değiştirsene...
Deniz Gezmiş'e gelince senin Çızık diye tanımladığın ( ki kelimelerinden kaybediyorsun ) , Tuğçeye kelimesi kelemesine katılmaktayım
Birini eleştirmek için onun konumunda olmak lazım...
Cesaret lazım..

Atatürk vatan uğruna çabalamış ve bu vatanı ne yazakki senin gibilerinin ellerine vermiştir

Alıntı
Atatürk ithaf edilen bir söz "Komünizmin gördüğünüz yerde başını ezin" ancak bu sözün yazılı olduğu kağıt İsviçre ye yollanmış ve kağıttaki yazının Atatürk'e ait olmadığı ortaya çıkmıştır.O söz 70 li yılların başında yükselen sol hareketin önünü kesmek için uydurulumuş bir sözdür...Atatürk'ün söylev ve demeçleri tüm tarihçiler ve tanıklarca tescil edilmiştir ve hiç bir bilimsel kaynak yada tanık bu iddiayı kanıtlayamamıştır. Olay daha çok siyasidir...Üstelik Atatürk kurtuluş savaşını verirken Lenin'le yazışmış ve Bolşeviklerin maddi ve manevi desteğini almıştır ve bu dostluk Atatürk ölene kadar sürmüştür.
Bu sözünde yanlışlığı ortaya çıktığına göre pek de konuşmaya gerek yoktur..

Sanırım biraz araştırmak gerekiyor, herşeye körü körüne inanmamak gerekiyor.Sana kim o söz Atatürk'e ait demişse kandırmış seni  (6)
Atatürkçü olmak onun söylediklerine körü körüne inanmak değildir , sorgulamaktır.Yaşamış olsaydı oda bunu istemezdi. Onun tek amacı fikri  hür nesiller yetiştirerek değişeme engel olmamaktı.
En azından bizler sizin gibi sorgulanması bile suç olan basma-kalıp dogmalara inanmıyoruz...
Atatürkçülük demek ona tapmak demek değildir elbette ama söyledikleride tartışılmaya açık , ucu açık şeyler değildir...
#34 - Aralık 22 2007, 23:41:36
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

Bu vatanı sizin gibilerinin eline vermek istemediği için yıllardır tek başınıza iktidara gelemiyor olmayasanız... Önce bunu oturup düşünmek lazım dimi =)

+
İşinize gelmeyen bir sözü inkar edip sanki KANIT gösterirmişcesine ŞÖYLE dedi diyemezsin ! Git kaynakları araştır.. Ecevit o sözü okullardan kaldırdı mı kaldırmadı mı... Resmen işinize gelen oyunu çevirip çevirip oynuyosunuz ve bizim de YEMEMİZİ bekliyorsunuz ? Ne güzel İstanbul ya... =))

Bana birisi demedi.. git en azında google'a yaz.. Yani en azında üşenmiyosan ordan bak.. Sana kitap ismi versem gidip okuycan mı... Atatürk mezarından kalkıp gelse ve siz yanlış yoldasınız dese (tövbe haşa) kendi aklınızdan şüphe edersiniz bu sefer ve beyninizi aldırırsınız.. SİZİNKİDE BÖYLE BİRŞEY işte..
#35 - Aralık 23 2007, 14:34:10

Gregor Samsa

Çok güldürdün beni ya..
Bide siyasete girmişsin...Teyyeapın adamı seni  :))
Sana saatlerce siyaset dersi verir siyaset konularına da dalarım ama site de siyaset yasak ne yazıkki , Öte yandan muhattabımda değilsin sen
Bide aç üşünmede googleden bak demişin..
Biz sana kanıtlanmış , kesinliği doğrulanmış yazıları gösteriyoruz
Sen ne diyosun...
Ama doğru ya anlayana...
Kapasite meselesi...
He söylemeden geçemiycem araştırmak googleden bakmak mı  :Ç Sen onun bi sözlük anlamına bakıver çocuk.Beniim araştırma yapacak çok kitabım var elimde...
Aslına bakarsan senin gibilerle uğraşmaya değmez ...Anlamazsınız çünkü dogmalara , basma-kalıp bilgilere inanmaya alışkınsınızdır...
Senle lak lak yapmaya lüzum yok , yanlış bilgilerle konuşuyosun bide cevap vermeye çalışıyorsun...
Ade bekayım selametle...  zuhaha
#36 - Aralık 23 2007, 19:57:00
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

Ya gel beraber biz stand-up yapalım ne dersin... Çünkü sen de çok komiksin :D Doğruluğunu kanıtlamışmış =)))) İsviçreye gitmiş görmüşte burda belgelerle bana açıklama yapıyor hanfendi.. Aha aha aha ve aha...

Google'dan araştırmadım BAYAN SİYASET.. Ben ders alma yaşını geçtim.. Bana kimse hava atar gibi konuşmasın, Deniz ve Atatürk'ün icraatlarından bir habersiniz ama burda DERS VERİRMİŞcesine konuşuyorsun(UZ).. Google bir espiriydi.. hani komiğim ya =P en azından ordan bak dedim üşenmiyosun vs vs..

Ya siz kanıt istiyosunuz illa demi ? Atatürk'ün bu sözü dediğine dair bi kanıt... ? Tüh bak o yok işte ben heybeye konuşuyorum =Pp burda salak salak şeyler iddia ediyorum kanıt olmadan.. Bunun için özür dilerim sizden... Pes ettim haklısınız, kanıtım yok =Pp DEMEMİ BEKLEMİYOSUNUZ herhalde ? ...
Birazdan yazarım veya yarın... Ve bakalım kim HAKLI veya değil görücez.. KİM ÇELİŞİYO görücez.. Benim kimseden korkum yok.. (Yüzünüzün alıcağı şekli merak ediyorum.. bakalım nelerle gelceksiniz yazdıktan sonra :D :D)
#37 - Aralık 23 2007, 21:17:45

Gregor Samsa

bi kanıta gerek yok bizim ellerimdeki kanıtlar doğru olduğuna göre ve böyle bi şeyin olmadıını bildiğimize göre sen ne söylersen söyle....
#38 - Aralık 26 2007, 22:15:33
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

laik bir devletten anladığını merak ettim doğrusu
atatürk ikisinin de olması gerektiğini düşünür, ama bunların aynı anda yani devletin din ile yönetilmemesi gerektiğini düşünürdü
diyanet işleri başkanlığının olmaması demek zaten o ülkenn bi dini olmadığının göstergesidir ama ATATÜRK herkesin sonsuz bi imanının olması gerektiğini herp düşünürdü
anlatılmak istenen bunların ayrı olmasıdır..
#39 - Aralık 27 2007, 12:16:29
GİDİYORUM…
ELVEDA…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI

S.B.K yazdıklarının bir kısmı doğru...Tartışılmaz bile..!Ama bak sen kendü kabuğunu kırmış ülkelerden  bahesiyorsun..!Biz 84 yıllık devletiz ve bazı yenılıkleri hazmedemedik..!Demek istediğim eğer başörtü serbest bırakılırsa inan öyle çok istismar olucak kı..!Düşünmesi bile çok acı verici..!Bence daha o serbestliğe zaman var diye düşünüyorum..
#40 - Aralık 29 2007, 19:35:54
İmzanız kural dışı.

efendisiz

Yorumların çoğunu okumadım ( biraz geç kalmışım ) ama konuya az çok hakim oldum ...

* Atatürkçülük ( Kemalizm ) diye bir düşünce var mıdır ?

Evet böyle bir akım veya etkilenme olmuştur ... Bu ne şuanda Türkiye de oynanan maskeli balodur , ne de bir ideolojik siyasi düşüncedir ..Atatürkçülük doğunun batıya , sömürüye , emperyalizme başkaldırısıdır ...Atatürk ün Anadolu da Türk halkıyla başlattığı diriliş birçok ezilmiş doğu halkını etkilemiştir ve dünya da sömürü düzeni sarsılmıştır ...Sömürülen toplumlar özgürlüklerine kavuşmak için emperyalizme karşı koymuşlardır ..Bu hareketlerin liderlerine baktığımız zaman çoğunda Atatürk ten etkilenmeyi görürüz ...İşte bana göre bu Kemalizm dir ...

* Atatürk - Sağ / Sol

Atatürk için sağ sol diye kavramlar yoktur sadece vatan vardır.. Ki zaten bu kavramlar dünya siyasetine sosyalizm sonrası gelmiştir gerçek manada ...
      Altı ok milliyetçiliği ( SAĞ ) de barındırır ..Halkçılığı (SOL ) da .. Nitekim olması gerekende budur...
      Atatürk üstünden sağ veya sol siyaset yapmak maskelilerin işidir ... Atatürk ü kendilerine mal edip diğerlerini Atatürk karşıtlığıyla suçlamak bu ülkeye yalnızca zarar verir ...

* Atatürk - Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş in hayatını biraz araştırdığımızda Atatürk ü seven bir genç olduğunu görürüz ... Atatürk ü öyle kuru kuruya sevmemiştir ..Basit bir örnek '' Samsun - Ankara Mustafa Kemal yürüyüşleri ''dir ..Son mektubunda babasına da '' beni Atatürkçü bir genç olarak yetiştirdiğin için teşekkür ederim '' demiştir ...
      Yaptığı icraatlara gelince Atatürk ün Bursa Nutku na göre hiçbiri suç değildir ...

* Deniz Gezmiş - Vatan hainliği

Ne yapmıştır bu adam vatana hainliğiyle suçlanacak .. Vatanın tam bağımsızlığı için mücadele edip sonunda da haksız yere canının alınmasımı onu hain yapmıştır ...
      Bende birkaç yerde okudum ...Deniz için KGB ajanı suçlaması yapılıyor , fakat hiçbiri bir delil koyamıyor ortaya ...*** AT İZİ KALSIN ...
#41 - Aralık 29 2007, 20:37:23

İşte benim de sıkıntım burda... Atatürkçülük terimini Atatürk kendisi başlatsaydı, ve deseydi ki; ''Benim yolumun adı Atatürkçülüktür . . Şu şu durumlarda dahi yolumdan çıkmayacağınıza dair söz verin ki yolumda ilerleyin'' vs vs.. Ama bu sağ-sol kampları gibi görülüp bazı sivri zekalılar tarafından sırf sivrilmek için ''Ben Atatürkçüyüm-Kemalistim'' demek için çıkartılmış bir terim. Öyle daha vatansever olunuyo sanılıyor . . Halbuki bu sağ-sol kamplaşmaları gibi bu terimde bazı kesimlerin ikileme düşmesini günümüzde dahi sağlamaktadır.

Onun üniversite zamanında, diğer devrimcilerin arasından sıyrıldığı zaman ÜLKE ELDEN gitmiyordu ama gidiyormuş gibi lanse ettirdiler kendisine. Ya en basitinden şöyle düşünelim; bir adam normal okulunda okuyor. Sosyalizmi sonuna kadar savunuyor hatta elinden gelse komünizmi yaymak için çabalıyacak. Kendi kendine ''Ben bu ülkeyi kurtarıcam'' şeklinde bir akım başlatıyor ve milyonları arkasına alıyor !...

Arkadaşlar sizin aklınız alıyomu bunu ? Birisi kafasındaki düşünceyi 3-5 arkadaşı haricinde tüm ülkeye ARKASI-SPONSORU ve herhangi bir destekçisi olmadan MİLYONLARI toplayıp bir akım yayıyor.. Bir sürü bildiri yayınlıyo, bir sürü parası var ki zamanında silah alıp dağıtıyo vuruşmaları için... Zemzem suyu mu bu Deniz Gezmiş ? Nerde bunun kaynağı ? Bu ülkede... Evet ! Bu ülkede bir yerlere SPONSOR olmadan kesinlikle gelemzsin... GETİRMEZLER ! İllaki destekçin olucak... Burası TÜRKİYE.. Rusya veya ÇİN değil.

#42 - Aralık 30 2007, 20:45:57
« Son Düzenleme: Aralık 30 2007, 20:47:12 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »

Gregor Samsa

senin sıkıntın bu değil
eğer öyl olsaydı bir takım küçültücü sözler söylemezdin
aksine yüceltirdin
DENİZ GEZMİŞ ne yapmış da idam edilmiş bilio musun peki
tam olarak
yani soyut değil de somut suçlar
çok az bi suç
amerikalıları kaçırmış onları da bırakmışlardır
ve dierleri
ama bazı insanlar türkiyeyi sattıkları halde geçmişte yaptıkları hataları ve o anki yaptıkları hataları DENİZ GEZMİŞ ve arkadaşlarının üzerlerine kullanarak idam ettirmişlerdir

burası türkiyeymiş lafa bak türkiyenin öyle bi surumda olmasının sebebi DENİZler deillerdir
#43 - Ocak 05 2008, 14:46:34
GİDİYORUM…
ELVEDA…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI

senin sıkıntın bu değil
eğer öyl olsaydı bir takım küçültücü sözler söylemezdin
aksine yüceltirdin
DENİZ GEZMİŞ ne yapmış da idam edilmiş bilio musun peki
tam olarak
yani soyut değil de somut suçlar
çok az bi suç
amerikalıları kaçırmış onları da bırakmışlardır
ve dierleri
ama bazı insanlar türkiyeyi sattıkları halde geçmişte yaptıkları hataları ve o anki yaptıkları hataları DENİZ GEZMİŞ ve arkadaşlarının üzerlerine kullanarak idam ettirmişlerdir

burası türkiyeymiş lafa bak türkiyenin öyle bi surumda olmasının sebebi DENİZler deillerdir

Arkadaşım sen ne diyosun ya.. :D Herkesi çözdüm bi sen kaldın inanki.. Ben ''Burası Türkiye'' derken topril olayından bahsediyorum sen ne diyosun ?
Deniz Gezmiş'i kullanmasalar, kendi kendine kahramanlık yapsa astırmazlar hanfendi. Saman alevi görevi güddüğü için o şekilde öldürüldü. Onun bi suçu olmayabilir, onun suçu diğer arkadaşlarından daha fazla devrimci-komunizm terimlerini savunuyor olması.. Anlatamadığım bu benim..
#44 - Ocak 05 2008, 21:34:54

Gregor Samsa

[bPeki o zamanki şartlarda komunizmi savunmayıp ne yapçaktı..!Çok saygı duyulan demokrasiye mi güvencekti..![/b]

Demokrasi sandığınız idama göz yumdu..!Özgür düşünce ortamı var denen demokrasi herkesi katletti..!

Demek ki herşeye güven olmuyor..!Ne Yazık ki.!
#45 - Ocak 06 2008, 12:28:49
İmzanız kural dışı.

sana katılıyorum туℓєя_ѕ.
Deniz Gezmiş iyi niyetli biri olabilirdi, hatta iyi niyetliydi diyebiliriz. Sonuçta hepimiz gibi vatan için mücadele vermiş. Ancak zamanın fikir adamları tarafından kullanılmış, komünizmi savunmuş...
Bugün komünizmin doğru bir yönetim biçimi olup olmadığını tartışmıyorum BİLE. Neticeye bakarsak Deniz Gezmiş de bu düşünceyi savunan biriydi.. Bu yüzden deniz'i seven arkadaşların istediği kadar sevgi ve saygı beklemeleri biraz saçma. Ayrıca ''deniz hakkında yorum yapmazsın, o seviyede değilsin'' dediğiniz insan kendisinden sonra sadece bir avuç insan bırakabilmiş biridir. Fikirleri de ülkeyi kutuplaştırmaktadır.
Kimden bahsediyoruz Atatürk'ten filan mı?
Atatürk misali İLAHLAŞTIRDILAR onuda. . Herhangi bir tuğla dikmiş midir ülkeye Deniz Gezmiş ? Vatan-ı kurtarıcam ayağına kutuplara ayrıldı ama HALA kimse bunun farkında değil.. Yok efendim, tüm dünya sağ-sol diye karışıyormuş ve bu sonrasında Türkiye'ye sıçramış. Kuş gribi gibi birşey o zaman bu :D Suçlu olmayabilir- kullanılmışta olabilir diyorum ama onu bile kabullenemicek insanlar bıraktı arkasında.
Ki zaten şikayetim o değil bu konuda, Atatürkçüyüm diye ortalıkta gezinen insanların onun Komünizme dair söylemlerine rağmen hala Deniz'in yaptıklarını savunuyor olması.. Bana ''Bursa Nutku'' nu örnek göstererek ve Atatürk'te komünizmi savunuyor ''işte'' diyerek fikirlerini enpoze etmeye çalışsalarda ne yazıkki başaramıycaklar =) Çünkü Atatürk'ün kelime kelime, nerde ne dediğini kanıtlayacak belgelerim var ki burda konuşuyorum... S.B.K anlayana işte =)

[bPeki o zamanki şartlarda komunizmi savunmayıp ne yapçaktı..!Çok saygı duyulan demokrasiye mi güvencekti..![/b]

Demokrasi sandığınız idama göz yumdu..!Özgür düşünce ortamı var denen demokrasi herkesi katletti..!

Demek ki herşeye güven olmuyor..!Ne Yazık ki.!
Demokrasi'yide bu ülkeye ATATÜRK getirdi arkadaşım. Demek ki saçmalayan Atatürk'müş ? Atatürk'ün Komünizm düşmanı olduğunu burdan da anlayabiliriz öyle değil mi ?

Aslında size cevap yazmama gerek bile  yok çünkü savunduklarınız ve ardından söyledikleriniz, savaş halinde ;)
#46 - Ocak 06 2008, 13:48:10

Gregor Samsa

-_-

Ah benim sevgili odun yurttaşım ..
Bursa Nutku'nu örnek göstererek M.Kemal'in komünizmi savunduğunu mu enpoze öhm pardon empoze etmeye çalışıyoruz ?..
Anlatmak istediğim ve alıştığım bir tavır olan,artık özümsediğim senin anlamama durumundan kaynaklanan vak'a ise Deniz'in yaptıklarının Bursa Nutku'ndan yola çıkarak haklı bir dava olduğudur ..
#47 - Ocak 10 2008, 10:23:46

Demokrasi'yide bu ülkeye ATATÜRK getirdi arkadaşım. Demek ki saçmalayan Atatürk'müş ? Atatürk'ün Komünizm düşmanı olduğunu burdan da anlayabiliriz öyle değil mi ?

Aslında size cevap yazmama gerek bile  yok çünkü savunduklarınız ve ardından söyledikleriniz, savaş halinde

Evet..getiren Atatürk'tü ama uygulayan bizdik..!Biraz mantık kur...Biraz.. ;)
#48 - Ocak 10 2008, 18:32:18
İmzanız kural dışı.

Ah benim sevgili odun yurttaşım ..
Bursa Nutku'nu örnek göstererek M.Kemal'in komünizmi savunduğunu mu enpoze öhm pardon empoze etmeye çalışıyoruz ?..
Anlatmak istediğim ve alıştığım bir tavır olan,artık özümsediğim senin anlamama durumundan kaynaklanan vak'a ise Deniz'in yaptıklarının Bursa Nutku'ndan yola çıkarak haklı bir dava olduğudur ..
"
Bana hala Bursa Nutku'nun nutkunu okuyup okuyp yazmayın.. Komünizmi savundu orda Atatürk üstü kapalı veya işte ülke elden gidecekse ve se ve se vs vs... + Bu seni son uyarışım olsun... Kendini bi b.k sanıp bana aşağılayıcı kelimeler kullanmaktan vazgeç... Sen böyle aşağılayıcı sözler sarfederek beni değil kendini KÜÇÜK düşürüyosun. Herşeyi biliyon madem git önce millete nasıl saygı gösterilir onu öğren, burası çayır veya ahır değil forum. Adam gibi konuş (nasıl konuşcağımı senden mi öğrencem lan- şeklinde bir soru yöneltirsen şaşmam :D).. İstediğin kadat anti-tylers takıl hiç umrumda değil ne yaptığın. En ufak saygıyı haketmiyosun yani artık haketmiyosun.. İnsanlarla muhattab oluyorum  sen de o safa geçmeyi dene.. Mutasyonu bekleyebilirsin mesela + sana tek cevap dahi yazmıycam bundan sonra bayan saygı ÖZÜRLÜ..

Aslında size cevap yazmama gerek bile  yok çünkü savunduklarınız ve ardından söyledikleriniz, savaş halinde

Evet..getiren Atatürk'tü ama uygulayan bizdik..!Biraz mantık kur...Biraz.. ;)

La havlee =)) O getirdi o uyguladı, devamını biz getirdik.. Nedir bu cevap mı ? Ne mantığından söz ediyosun ya ? Demokrasiye suç atıyosun ama hem de Atatürkçülüğü savunuyosun.. Anlatmak istediğim o... Çeliş arkadaşım daha sen..

Bursa Nutku Bursa Nutku Bursa Nutku.... Evet yeter bu kadar beklediğim sanırım. Elinizde tek tabanca, birbirinize verip veriştirip bana ateş ediyorsunuz aklı sıra.. Buyrun bakalım sizinki mi kanıt oluyor yoksa benim aşağıda vermiş olduklarım mı !?

"Komünizm, Türk Dünyası'nın en büyük tehlikesidir. Her görüldüğü yerde ezilmelidir." (Faruk Şükrü Yersel, Eskişehir Gazetesi, 1926) (Faruk demiş Atatürk dememiş gibi özürlü davranışlarda bulunmamanız dileğiyle.. Kendisi köşe yazarıdır, Atatürk'ün sözünü eklemiştir yazısına.)

Bolşeviklere gelince, bizim memleketimizde bu doktrinin hiçbir şekilde bir yeri olamaz. Dinimiz, adetlerimiz ve aynı zamanda sosyal bünyemiz tamamiyle böyle bir fikrin yerleşmesine müsait değildir. Türkiye'de ne büyük kapitalistler, ne de milyonlarca zanaatkar ve işçi vardır. Diğer taraftan zirai bir problemimiz yoktur. Son olarak, sosyal bakımdan dini prensiplerimiz bolşevizmi benimsemekten bizi uzak tutmaktadır." (Atatürk'ün Tamim, Telgraf ve Beyannameleri, IV., 1917-1938, Ankara, 1964, s.78)

Komünizm içtimai bir meseledir. Memleketimizin hali, memleketimizin içtimai şeraiti, dini ve milli ananelerinin kuvvetli, Rusya'daki komünizmin bizce tatbikine müsait olmadığı kanaatini teyit eder bir mahiyettedir." (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, C. III, 2. Baskı, s .20)

Şurası unutulmamalı ki, bu tarz-ı idare, bir bolşevik sistemi değildir. Çünkü, biz ne bolşevizim ne de komünist; ne biri ne diğeri olamayız. Çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız. Hülasa, bizim şekl-i hükümetimiz tam bir demokrat hükümetidir ve lisanımızda bu hükümet halk hükümeti diye yad edilir." (Ag.e, c .3, 2. Baskı, s. 20

Türkiye'de bolşeviklik olmayacaktır. Çünkü, Türk Hükümeti'nin ilk gayesi halka hürriyet ve saadet verme, askerlerimize olduğu kadar, sivil halkımıza da iyi bakmaktır." (A.g.e., c. 3, 2. Baskı, s. 99)

Uyanan Doğu milletlerinin düşünce yapılarını mükemmelen sömüren, onların milli ihtiraslarını okşayan ve kinleri tahrik etmesini bilen bolşevikler, yalnız Avrupa'yı değil, Asya'yı da tehdit eden başlıca kuvvet halini almışlardır." (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, c. 3, s. 94-95)

Bu sözlerden de açıkça anlaşıldığı üzere, MUSTAFA KEMAL açık beyanlarıyla komünizmi "en büyük düşman" ilan etmiştir.
Asparagas diyecekmisiniz bakalım daha... Tüm kaynaklar elimin altında..
Cevap öyle değil böyle verilir...

(Bakalım daha hangi lafıma gülüp hafife aldığınızı bana yutturmaya çalışacaksınız. Hepinizin az ço ktanıyorum. Bakalım hangi apsürt konudan CEVAP vereceksiniz... Muhattaplarım bellidir-diğerleri topiğe uğramış uğramamış hiç takmıyorum-cevap yok.. Ki zaten ennnn belirgin en son cevabı verdim. Allah bilir gözlerinizden şüphelenirsiniz şimdi kaynakları görünce... Olur mu olur :D)

#49 - Ocak 10 2008, 20:58:06
« Son Düzenleme: Ocak 11 2008, 00:54:36 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »

Gregor Samsa

Aldanmış beyinlerin bir ürünüdür günümüzdeki komünizm bana göre. Sosyalist geçinen ''Atatürkçüler''... Bu iki kelimenin yan yana gelmesi oldukça gariptir. Yukarıda kaynakları belirtilen alıntılar komünizmi savunan birinin Atatürk'ü sevmesinin imkânsız olduğuna bir kanıt olabilecek niteliktedir ( Atatürk'ü sevebilirsiniz ancak demek istediğim onun görüşlerini sevmek, benimsemek ).
Artık Atatürk şöyle bir görüşe sahipti o bir devrimciydi gibi saçma sapan lafları tekrarlamaktan vazgeçin. Atatürk ki laik cumhuriyeti kurup laik cumhuriyette normalde olmaması gereken dini eğitim veren okulları açtıran kişidir. TBMM'nin nasıl açıldığını, İslam dini için yapmış olduklarını, camilerde hutbe bile vermiş olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım.
Tekrarlıyorum, 100 lafın içerisinde 1 cümleyi alıp kendinize koruma yapmanız sizin aslında içten içe ne kadar aciz olduğunuzun bir göstergesidir. Zikriniz ve eylemleriniz birbirlerine zıttır. Savunduğunuz fikirlerin uygulandığı ülkelere bir bakın... devletleri çökertmek için kullanılan bir yönetim şekli resmen... bir araç!
Sizler de bu durumda yozlaşmış, kandırılmış beyinlerin ötesine geçemiyorsunuz.

ALINTILAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ~ туℓєя_ѕ ~  !
Sosyalist ve Atatürkçüyüm. Çelişmek nedir sorusunun tam bir yanıtı olsa gerek zaten.
Anlatmak istediklerimin özetini geçmişsin S.B.K teşekkürler. İnkar eden mutlaka çıkar ama önce kaynaklara bakmasını rica ediyorum =)

Kaynakları en başında vericektim fakat tepkileri izledikten sonra şimdi vermenin daha mantıklı olacağına kanaat getirdim ki öylede oldu ;) Eyvallah.
#50 - Ocak 11 2008, 13:05:35

Gregor Samsa

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.