Alternatifim Cafe

Billy Talent

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Kanada'nın bağrından kopup gelen 1993`te kurulmuş punk-rock grubu. Solistleri Benjamin Kowalewicz Kanada`nın Quebec bölgesi doğumlu Polonya asıllıdır. İlk isimleri Pezz`dir ama bu isim başka bir gruba daha ait olduğu için isimlerini Billy Talent diye değiştirmişlerdir .
Tüm albümleri lezizdir. Pezz iken Watoosh! isimli bir albüm çıkarmışlardır. Bu albümde daha çok ska türü müzik yaparlarken, Billy Talent olunca Punk`a dönmüşlerdir. Rahmetli Ahmet Ertegün`ün sahibi olduğu Atlantic Records ile çalışırlar.

Vokal : Benjamin Kowalewicz
Gitar : Ian D'sa
Bas : Jon Gallant
Davul : Aaron Solowoniuk

Billy Talent Grubunun Tüm Videolarını Buradan İzleyebilirsiniz.
#1 - Haziran 06 2007, 17:18:14
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Pins and Needles ve This is how it goes şarkılarının farkına varmamla siz bunca zaman nerdeydiniz ben neden dinlemedim sizi diye üzüntü duyduğum, dinledikçe daha bi keyf veren vede vücudumun her noktasını harekete geciren grup.Başarılı bir grafikleri vardır fakat klipleri nedense o kadar güzel diildir.Hep birbirine benzer klipler çekmişlerdir.nothing to lose gibi iç parcalayan şarkıları gibi tüm şarkıları biraz hüzün verirki eee türk diilmiyiz acıları severiz ne olsa dimi :)
#2 - Temmuz 08 2007, 13:55:17

Diamond on A Landmine ve The Dead Can't Testify başta olmak üzere bir çok şarkısını ömrümün sonuna dek dinleyeceğimi düşündüğüm grup. Tüm ruh halim değişiyor dinleyince. Gerçekten iyi olduklarını düşünüyorum. Yaptıkları iş bir yana, adlarını duyunca bile mutlu oluyorum.
#3 - Ekim 02 2010, 12:06:40
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

gay.
yüzdeyüzgayabi.
#5 - Ekim 10 2010, 00:59:40
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.