Alternatifim Cafe

Nasreddin Hoca Fıkraları..

Discussion started on Fıkra

Nasreddin Hoca Fıkraları.. Bu Topicte
#1 - Mayıs 29 2006, 19:56:12
İmza kural dışı.

Namaz

Hoca bi gün camiye gitmiş namaz kılacakmış hoca vaaz verirken demişki sağ tarafıızda melekler sol tarafınızda şeytan bulunur.

Bunu duyan hoca namaz sonunda selam verirken sağa dönmüş meleklere esselamün aleyküm demiş sola dönüp şeytanlara iktirin len burdan deyip namazı bitirmiş.

Buranın günleri

Nasreddin Hoca daha önce hiç ugramadigi bir köyden geçiyormus.Bir köylü yanina yaklasmis :

- Efendi, bugün günlerden ne?

Hoca, yorgunlugun etkisiyle hangi gün oldugunu bir türlü hatirlayamayinca :

- Bu köyün yabancisiyim, demis. Buranin günlerini bilmem...
#2 - Haziran 02 2006, 21:43:32

Yem
Nasreddin Hoca, bir gün esegiyle odun getirir. Hava da cok sicak oldugundan hem kendisi hem esegi kan ter icinde kalirlar. Hoca odunlari indirir, yerlestirir.
Karisina:
- Hatun, esek cok yoruldu, onu bir yemleyiver, diye seslenir.
Karisida o gün yorgun oldugundan:
- Efendi, benim isim var, sen yemleyiver, der.
Hoca sicaktan iyice bunalmis vaziyette kendini minderin üzerine atar.
- Olmaz! Hic halim yok, veremem, sen ver der.
Esegin yemini sen vereceksin ben verecegim derken is kizisir. Epeyce tartisirlar.
En sonunda Hoca:
- Pekala! Öyleyse aramizda bahse tutusalim. Kim önce konusursa esege o yem versin. Anlastik mi? der.
Karisi teklifi kabul eder. Ikisi de birer köseye cekilirler.
Az sonra kadin, el isini alarak komsuya gider. Hoca birsey diyemez.
Aradan biraz zaman gecer. Eve bir hirsiz girer. Hoca'yi görünce kacacak olur. Ama Hoca'dan hic ses ve tepki gelmedigini anlayinca kacmaktan vazgecer.
Ortalikta ne var ne yoksa koca bir cuvala doldurur. Hoca'nin gözleri önünde cuvali yüklenerek evden cikar.
Karisi epey zaman sonra eve girip evin halini görür. Esyalarin yerinde yeller esmektedir. Telasla:
- Bu ne hal? Efendi! diye ciglik atar.
Hoca yattigi yerden dogrularak:
- Haydi bakalim Hatun, bahsi kaybettin. Esegin yemini sen vereceksin! der.
Hoca'nin boyle bir iddiasi elbette yoktur ama bir kere soruldu ya cevaplar;
-Her halde oyle olmali.
-Boyle kisiler zaman zaman mucizeler gostererek bu ozelliklerini herkese kanitlar. Hoca madem kabullendin goster bir mucize gorelim!
Hoca;
-Pekala simdi size bir numara yapalim der karsisinda durmakta olan cinar agacina;
-Ey ulu cinar cabuk yanima gel!...
Tabii ne gelen agac var ne giden. Hoca yurumeye baslar agacin yanina varir. Aksehir'liler;
-Ne oldu Hoca agaci getiremedin, kendin oraya gittin! diye gulunce,
Hoca;
-Bizde kibir yoktur, dag yurumezse abDal yurur der. 
Birgün nasreddin hoca eve doğru yürüyormuş bir arkadaşı arkadan seslenmiş aman hoca gördünmü biraz önce geçen helva kazanını ağzına kadar doluydu.Hoca istifini bozmadan banane demiş.Arkadaşı ama hoca helve kazanı sizin eve gidiyordu buna ne dersin demiş hoca yine istifini bozmadan ozaman sanane demiş.

#3 - Haziran 03 2006, 14:26:38

Evlilik ne demektir?

Bir gün Nasrettin Hoca'ya soruşlar;

-Hoca, evlilik ne demektir?

-Gunduzleri cifte hirlama, geceleri cifte horlama!
#4 - Haziran 03 2006, 15:39:19

suvi

Şakadan Hoşlanmam 
Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş.etrafındaki esnafları seyrediyor.bu sırada ensesine bir tokat geliyor. Hoca tökezlemiş bir kaç adım sendelemiş neyse toparlanıp sinirli bir şekilde arkasını dönmüş.

Bir bakmış ki hocanın 2 katı hayvan gibi bir adam. Hoca durmuş bir yutkunmuş önce,sonra:
- bana senmi vurdun? demiş adama.
Adam: - ben vurdum lan ne olacak demiş.
Hoca: - sakadan mı vurdun ciddiden mi? demiş
Adam: - ciddi vurdum napacan?!
Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da ...
#5 - Haziran 03 2006, 17:16:34

suvi

Melemez 
Birgün Nasrettin Hoca ile Melemez denen bir kadın varmış. Bunlar gizlice ilişkiye başlamışlar. Günlerden birgün kadının kocası evi basmış. Ondan sonra Nasrettin Hoca, evleri birleşik olduğundan duvara delik açmış. Ordan vuruşmaya başlamışlar. Komşuları "Melemez, Melemez" diye bağırırken, birden Nasrettin Hoca bağrır:

-Melemez, Melemez, *mı yandı gelemez...

:muhah
RÜZGARIN ATTIĞI ADAM:
Hoca bir gün boş bir bostana dalar yolar temizler bostanda ne varsa marullar patlıcanlar salatalar. Doldurur bir çuvala tıka basa tam yükü yüklenecekken Çam yarması bir adam peyda olur herif der ne arıyorsun burada hoca bir düşünür ve cevabı bulur Der ki:

-Dün bir rüzgar çıkmıştı ya o attı beni buraya
-Demek seni buraya atan rüzgar peki ya bu patlıcanlar marullar onları da hep rüzgarmı kopardı

-Evet biraz fazlaca esiyordu beni öteye beriye savurdu neye uğradığımı bilemedim bari şunlara tutunayımm dedim neye tutundum sa elimde kaldı.

Bunun üzerine bostancı kızar:

-Peki çuvala koyan da mı rüzgar söyle kim doldurdu çuvala bunu?
Hoca tatlı tatlı kaşır burnunu
sonra döner der ki:
-ilahioğlum işte ben de onu düşünüyorum ya......

#6 - Haziran 03 2006, 17:17:45

suvi

Yemek   
Birgün bir fakir bir adam elinde sağdece kuru bir ekmekle yürürken bir lokanta görmüş çook güzel yemekler pişiyormuş.Adam dayanamayıp ekmeğini yemeğin buharına tutup tutup yiyormuş bunu
aşçı görmüş demişki;
AŞÇI: -Burda ne yapıyorsun.
ADAM: -Yemekler çok güzeldi bende ekmeğmi buharına tutuyordum.
AŞÇI: -O zaman parasını ver!!!
ADAM: -Ben birşey yapmadımki sadece ekmeğimi buharına tutup yedim.
AŞÇI: -O zaman kadıya gideceğiz.

Demiş;
Adamla aşçı gitmişler kadıya. aşçı kadıya söylemiş kadı(hoca) aşçıya yakalaş demiş aşçı hemen yanına gitmiş hoca içi para dolu kese çıkarmış hoca aşçıya kulağını yaklaştır demiş. aşçı yaklaştırmış hoca keseyi biraz sallamış aşçı sormuş hocam siz bana vermedinizki demiş. Hoca eeee o senin yemeğinin buharını almış sende paranın sesini alırsın demiş...

#7 - Haziran 03 2006, 17:18:36

suvi

Baklava 

Hoca aksamleyin eve dogru yururken, baklava seven bir koyluyle karsilasir.

-Hoca, kisa bir sure once bir adam buyuk bir tepsi baklava goturuyordu...

-Beni ilgilendirmez!

-Fakat adam tepsiyi sizin eve goturuyordu.

-O zaman seni ilgilendirmez!

#8 - Haziran 03 2006, 17:19:39

suvi

Uyuyorum 

Bir gün Nasreddin Hoca sehire gelip, bir arkadasiyla birlikte handa kalmis. Gece yarisi arkadasi sormus :

-Hocam, uyudunuz mu?

-Buyurun birsey mi var?

-Biraz borç para isteyeyim demistim.

Nasreddin Hoca derhal horlamaya baslayip:

-Ben uyuyorum! demis. :muhah :kop :kop :kop

#9 - Haziran 03 2006, 17:20:20

suvi

Dilenci 
Dilenci: "Hocam Allah rızası için az bir sadaka verir misin ?"
Hoca: "Az vermek şanımdan değildir."
Dilenci: "O halde çok verin."
Hoca: "O da senin şanından değildir'' :muhah
#10 - Haziran 03 2006, 17:21:28

suvi; hep flood yağmışın mesajına düzenle botonundan ekleme yaparsan daha iii olur bence....

#11 - Haziran 03 2006, 18:02:36

suvi

Nasreddin Hoca bir gün heybe almak için pazara gider. Güzel bir heybe görüp pazarcı ile pazarlık yapar ve 1 akçeye anlaşırlar. Tam oradan ayrılacaktır ki daha güzel bir heybe dikkatini çeker:

- Kaç akçe şu heybe muhterem?
     - 2 akçe hocam.
     - Aldım gitti, diyen hoca elindekini bırakır ve onu alıp tam gidecekken pazarcı seslenir:

- Hocam. Bu heybe 2 akçe. Sen 1 akçe verdin.

Hoca sinirlenir:
     - Bre cahil adam! Sana önce 1 akçe verdim. Sonra da 1 akçelik heybe bıraktım! İkisi eder 2 akçe. Daha benden neyin parasını istersin!

#12 - Haziran 05 2006, 16:22:48

suvi

Ağaç yürümezse

Nasreddin Hoca'ya yapılan sataşmalar tükenip bitmez. Akşehirliler bir gün Hoca'ya takılır ve sorarlar: - "Hocam senin evliyalar katında ulu bir kişi olduğun söylenir aslı var mıdır?" Hoca'nın böyle bir iddiası elbette yoktur ama bir kere soruldu ya cevaplar: - "Her halde öyle olmalı." - "Böyle kişiler zaman zaman mucizeler göstererek bu özelliklerini herkese kanıtlar. Hoca madem kabullendin göster bir mucize de görelim!" Hoca: - "Pekala şimdi size bir numara yapalım" der.. Karşısında durmakta olan çınar ağacına; - "Ey ulu çınar çabuk yanıma gel!" der. Tabii ne gelen ağaç var ne giden. Hoca yürümeye başlar ağacın yanına varır. Akşehirliler: - "Ne oldu Hoca ağacı getiremedin, kendin oraya gittin!" diye gülünce Hoca: - "Bizde kibir yoktur, dağ yürümezse abdal yürür", der.

#13 - Haziran 05 2006, 16:47:31

Bir bayram günü nasreddin hoca komşusuna ziyarete gidince komşusu her misafire olduğu gibi hocaya da bal ikram ediyor. bir tepsi içinde gelen koca bir petek baldan her gelen misafir bir iki kaşık alır çekilirmiş. komşusu bakar ki hoca kaşığı daldırdıkça daldırıyor. peteğin yarısına gelmiş daha duracağa da benzemiyor. dayanamayıp:
- 'aman hoca fazla yeme yoksa için yanar.' deyince hoca cevabı yapıştırır:
- 'kimin içinin yandığını allah bilir.' (6) (6)
#14 - Haziran 05 2006, 18:50:04
İmza Kural Dışı

Hoca yolculuk sırasında mola verip bir hana gireer, bu sırada hana bir başka yolcu daha girer ve ikisi birden hancıdan yiyecek birşeyler isterler. Fakat hancı yiyecek olarak sadece bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını önerir. Bunun üzerine Hoca :
- Ben balığın sadece başını yiyeceğim der.
Hancı bunun nedenini sorar. Hoca da :
- Balık başı zekayı artırır, balık başı yiyen insan akıllı olur, der.
Bunun üzerine diğer yolcu hemen atılır ve Hoca'ya :
- Balık başını niye sen yiyeceksin, ben yemek istiyorum,der.
Hocada itiraz etmez. Balığın koca gövdesini Hoca yer ve bir güzel karnını doyurur. Diğer yolcu ise sadece balığın başını yer ve Hoca'ya seslenir :
- Sen koca gövdeyi yedin, karnını doyurdun ; ben sadece kafayı yedim, aç kaldım, der.Hoca da bunun üzerine şunu der :
- Bak nasıl akıllandın!
#15 - Haziran 05 2006, 18:51:53
İmza Kural Dışı

suvi

Hindi   
Nasreddin Hoca Aksehir pazarinda bir adamin basina toplanmis olan kalabaliga yaklasir.Satici elindeki kusu satmaya calismakta ve fiyati ise cok yuksek 50 Akce, yan taraftaki tavuklar ise 5 Akce. Hoca bir turlu fiyattaki asiri farki anlayamaz ve sorar
-Hemserim bu nasil kus 50 Akce istersin?
-Hoca efendi bu bildigin kus degildir bunun ozelligi var.
-Neymis ozelligi?
-Hocam bu kusa papagan derler ve konusur.
Hoca aniden hemen eve kosar, kumesten hindisini kaptigi gibi pazara doner. Papagan satmakta olan adamin yanina durur ve yuksek sesle;
-Bu gordugunuz kus sadece 100 Akceye, gel, gelll!
Herkesten cok papagan satan sasar bu ise ve sorar.
-Hocam 100 Akce cok degil mi bir hindi icin?
-Sen 50 ye satiyorsun ama
-Dedim ya hocam benim kus konusur ama
-Oyleyse, benimki de dusunur!

#16 - Haziran 08 2006, 17:54:08

suvi

O kadar gezse   
Nasreddin Hoca' ya dert yanıyorlar:
-Yahu Hoca senin karı çok geziyor.
Hoca :
-Olur mu canım? O kadar gezse arada bir bizim eve de uğrar.
#17 - Haziran 08 2006, 17:55:56

suvi

kedi   
nasrettin hoca bir gün yolun kenarında kedisini yıkıyomuş. yoldan geçen arkadaşı hocaya: "hocam kediyi yıkama ölür. " demiş. hoca aldırış etmemiş ve yıkamış. arkadaşı dönüşte hocayı tekrar yolun kenarında görmüş. kedi ölmüştü. adam: " hocam ben size kediyi yıkamayın ölür demedimmi? " demiş. hoca: " ben kediyi yıkarken ölmediki sıkarken öldü " demiş.:)) 

#18 - Haziran 08 2006, 17:57:37

Peçete   
nasrettin hoca büsbüyük bir ev yaptırmış ama tuvalet yaptırmayı unutmuş nasrettin hoca çok sıkışmış
ve peçeteye yapmış peçeteyi camdan atmış turistin ağızına gelmiş turist:
-lokum lokum
nasrettin hoca:
-hayır o benim ***

#19 - Haziran 08 2006, 18:22:31

Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş.etrafındaki esnafları seyrediyor.bu sırada ensesine bir tokat geliyor. Hoca tökezlemiş bir kaç adım sendelemiş neyse toparlanıp sinirli bir şekilde arkasını dönmüş.

Bir bakmış ki hocanın 2 katı hayvan gibi bir adam. Hoca durmuş bir yutkunmuş önce,sonra:
Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da
#20 - Haziran 12 2006, 12:48:58
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

uyuyorum komikti haaa uyuyormuşş..
#21 - Haziran 13 2006, 20:50:15

:kop  evt gerçekten çok komik.  :muhah
#22 - Haziran 22 2006, 11:39:25

asenaa....

Kulağını Çek
Nasreddin Hoca`yı bir arkadaşı yarmış: -"Hocam bak senin karın hiç evde durmuyor, bütün gün komşu komşu geziyor. Bence sen onun kulağını bir çekiver." -"Tamam" demiş hoca, -"görürsem söylerim!"
#23 - Ağustos 20 2006, 20:50:35

asenaa....

SnoWays

Nasrettin hoca bir gün köyden şehre giderken yorulmuş tarlanın kenarındaki Ceviz ağacının altında dinleneyim demiş.Şöyle bir etrafına bakınıp ağacın altına uzanmış. Ve şöyle düşünmüş.Ey Allah'ım gücüne sual olmaz amma,incecik kabak sapında kocaman kabak var, koskocaman ağaçta küçücük ceviz var, bu nasıl iş deyip uykuya dalmış.Ağaçtan bir ceviz hocanın kafasına düşüvermiş.Ve kafada ceviz büyüklüğünde bir şiş olmuş. Hoca hiddetle uyanmış ve Yarabbi sen en iyisini bilirsin demiş. Simdi o kabak ağaçta olsaydı benim halim ne olurdu.
 :urfa
#24 - Eylül 01 2006, 20:09:58

Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."
#25 - Ekim 06 2006, 13:51:26

nasrettin hoca nirde adamın biri o mu acaba :dunno
#26 - Ekim 06 2006, 13:58:14
Okul dört tarafı duvarla çevrili bir bina değildir okul heryerdir kıymetini bilelim.

okuyup da bizimle paylaşsan iyi olurdu yinede paylaşımın için saol
#27 - Ekim 06 2006, 14:29:04
Okul dört tarafı duvarla çevrili bir bina değildir okul heryerdir kıymetini bilelim.

Alıntı
Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."

töbe töbe  :)
#28 - Ekim 29 2006, 02:33:54
Özlemişim buraları =)

Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da
çok komik
#29 - Ekim 30 2006, 12:57:23

Yem
Nasreddin Hoca, bir gün esegiyle odun getirir. Hava da cok sicak oldugundan hem kendisi hem esegi kan ter icinde kalirlar. Hoca odunlari indirir, yerlestirir.
Karisina:
- Hatun, esek cok yoruldu, onu bir yemleyiver, diye seslenir.
Karisida o gün yorgun oldugundan:
- Efendi, benim isim var, sen yemleyiver, der.
Hoca sicaktan iyice bunalmis vaziyette kendini minderin üzerine atar.
- Olmaz! Hic halim yok, veremem, sen ver der.
Esegin yemini sen vereceksin ben verecegim derken is kizisir. Epeyce tartisirlar.
En sonunda Hoca:
- Pekala! Öyleyse aramizda bahse tutusalim. Kim önce konusursa esege o yem versin. Anlastik mi? der.
Karisi teklifi kabul eder. Ikisi de birer köseye cekilirler.
Az sonra kadin, el isini alarak komsuya gider. Hoca birsey diyemez.
Aradan biraz zaman gecer. Eve bir hirsiz girer. Hoca'yi görünce kacacak olur. Ama Hoca'dan hic ses ve tepki gelmedigini anlayinca kacmaktan vazgecer.
Ortalikta ne var ne yoksa koca bir cuvala doldurur. Hoca'nin gözleri önünde cuvali yüklenerek evden cikar.
Karisi epey zaman sonra eve girip evin halini görür. Esyalarin yerinde yeller esmektedir. Telasla:
- Bu ne hal? Efendi! diye ciglik atar.
Hoca yattigi yerden dogrularak:
- Haydi bakalim Hatun, bahsi kaybettin. Esegin yemini sen vereceksin! der.
Hoca'nin boyle bir iddiasi elbette yoktur ama bir kere soruldu ya cevaplar;
-Her halde oyle olmali.
-Boyle kisiler zaman zaman mucizeler gostererek bu ozelliklerini herkese kanitlar. Hoca madem kabullendin goster bir mucize gorelim!
Hoca;
-Pekala simdi size bir numara yapalim der karsisinda durmakta olan cinar agacina;
-Ey ulu cinar cabuk yanima gel!...
Tabii ne gelen agac var ne giden. Hoca yurumeye baslar agacin yanina varir. Aksehir'liler;
-Ne oldu Hoca agaci getiremedin, kendin oraya gittin! diye gulunce,
Hoca;
-Bizde kibir yoktur, dag yurumezse abDal yurur der. 
Birgün nasreddin hoca eve doğru yürüyormuş bir arkadaşı arkadan seslenmiş aman hoca gördünmü biraz önce geçen helva kazanını ağzına kadar doluydu.Hoca istifini bozmadan banane demiş.Arkadaşı ama hoca helve kazanı sizin eve gidiyordu buna ne dersin demiş hoca yine istifini bozmadan ozaman sanane demiş.

gelçek çok güzel olmuş elerine sağlık
#30 - Ekim 30 2006, 12:58:33

Suvi FıkraLara Bi MesaJda GönDerSeYDin keşKe
#31 - Kasım 26 2006, 22:34:52

Öldüm

nasreddin hoca'yı bir gün komşusu yemeğe çağırmış.komşunun karısı da baklava yapmış.ev sahibi baklavayı çekmiş önüne:"öldüm,öldüm!" diye yiyormuş.tepsinin yarısından fazlası birmiş.nasreddin hoca:"baklavayı bize de ver,bizde ölelim" demiş... :)
#32 - Şubat 14 2007, 13:44:45
HeRkEs SaBrEtMeYi BiLmElİdiR.SAbEtMeK bİr ErDeM oLdUğU gİbİ,yÜcElİkTiR...

Evlilik ne demektir?

Bir gün Nasrettin Hoca'ya soruşlar;

-Hoca, evlilik ne demektir?

-Gunduzleri cifte hirlama, geceleri cifte horlama!

:muhah süper ...
#33 - Mart 18 2007, 18:01:54
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

.......AtEş DüŞtÜğü ZAmAN......
Nasreddin Hoca'nın evine tüccar arkadaşı misafir olmuş.Hoca ona mantı pişirip getirmiş. Arkadaşı acele edip mantıyı hemen ağzına atınca boğazı yanmış. Boğazının yandığını belli etmemek için başını tavana doğru dikmiş ve yanmanın etkisi gidince de başını tavandan indirmeyip sormuş :
-Hocam bu tavanı ne zaman yaptınız.
Hoca hemen :
-Boğazına ateş düştüğü zaman, demiş. :kop :kop :kop

#34 - Mayıs 20 2007, 21:08:10

hoca birgün bi çerkez köyüne imam olarak gitmiş..bu çerkezler her gün kabak yerlermiş.
sonra hoca bir evin kapısını çalmış.tanrı misafiri kabul edermisiniz demiş..onlarda tabiiki demiş
hoca ömrü hayatında hiç kabak yememiş..sonra önüne kabak yemeği gelmiş ilk defa yediği için çok beğenmiş...sonra akşama tekrar kabak gelmiş.hoca aklından demişki herhalde yemek arttı ziyan olmasın diye tekrar getirdiler demiş.sonra sabahda kabak akşamda kabak öğlede kabak derken derken bi kaçgün böle gitmiş.hoca camiye ezan okumaya gitmiş namazı kıldırmış bide ne görsün yine kabak.sonra hoca yatsı namazını kıldırmaya gitmiş .hoca sonunda kabak yiye yiye tınlatmış.ezan okuyorken ezanı şaşırmış ve demişki!!!!

SABAH YEDİM KABAK..ÖĞLE YEDİM KABAK..YETMEDİMİ YA  RESULLAH!!!!!!!!!!!:):D
#35 - Ağustos 09 2007, 16:48:01
Dünya bir efsane, hayat bir dram, yaşam bir hüzün, sevmek bir hata...

:DKOMİK FIKRALAR AMA BEN FIKRA BİLMİYOMMM
#36 - Ocak 17 2008, 14:25:06
HİÇ BİR ŞEY KARŞILIKSIZ KALMAZ HELE BENDE ASLAAAAA

küçükken hepsini ezbere bilirdim zaman gectikçe unutuyo insan :öff
#37 - Ocak 29 2008, 14:07:27
böğürtlenli reçelim =)

TABUTUN NERESINDE

Sormuslar Hocaya:
Cenaze tasinirken tabutun ne tarafinda bulunulmali, önündemi,arkasindami,sagindami,solundami? diye.
Hoca söyle bir kasilmis cevap vermis tabutun icinde bulunmayinda neresinde bulunursaniz bulunun!

PARA HOCA ve CIMRI

Cimri vede bos bogazin biri Hocaya:
Ya nasrettin hoca demis demek parayi cok seviyorsun..Acaba neden ?
-Hoca cevabini yapistirmis. Senin gibilere muhtac olmamak icin.

ANLAM

Hocaya sormuslar Evliligin anlami nedir diye. Su cevabi vermis hoca gündüzleri cifte hirlama geceleri cifte horlama

ÖLMEK

Hocayi ramazan da iftara davet etmis biri. Yemekte börek sinisinin basina üsüsüp ev sahibi, atistirmaya atisitirdikcada siniyi kendi yönüne döndürmeye baslamis.Hoca bir bakmis iki bakmis her lokma yutusunda oh öldüm diyen ev sahibine, birader demis birak birazda biz ölelim.

#38 - Mayıs 25 2009, 15:52:55
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.