Alternatifim Cafe

YGS sınavı yarın!

Discussion started on YGS - LYS - SBS - KPSS

Yaklaşık bir buçuk milyon öğrencinin merakla ve heyecanla beklediği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yarın (11.04.2010) saat 10:00’da başlayacak.

Binlerce öğrenci yarın (11.04.2010) üniversiteli olabilmek için yarışacak.

Yaklaşık bir buçuk milyon öğrencinin merakla ve heyecanla beklediği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yarın (11.04.2010) saat 10:00’da başlayacak.

Sınavın soru ve cevapları aynı gün saat 15:00’te ÖSYM’nin internet adresinden yayınlanacak.

Üniversite Sınavı’nın ilk basamağı olan YGS için geri sayım başladı.

Yarın (11.04.2010) saat 10:00’da başlayacak sınavda Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testleri uygulanacak.

Adaylara her bir testten 40’ar soru yöneltilecek.

Sınavda 140-180 arası olan alan adaylar Meslek Yüksekokulu Ön Lisans programları ile Açık Öğretim Programlarını tercih edebilecek.

YGS puanlarının en az biri 180 olan adaylar ikinci basamak sınavı olan LYS’ye girmeye hak kazanabilecek.

Öte yandan Yükseköğretime Geçiş sınavı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi YGS’ye girecek öğrencilere ulaşımda kolaylık getirdi.

Sınava giriş belgelerini ibraz eden öğrenciler toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacak.

Engelli öğrenciler de özel asansörlü araçlarla evlerinden alınarak sınav merkezlerine ulaştırılacak.

Ankara’da da ağır tonajlı araçların sınav saatinde şehir içine girmeleri yasaklanacak.

Sınava girecek adayların mutlaka sınav giriş belgesini yanlarında getirmesi gerekiyor.

Sınavın soru ve cevapları aynı gün saat 15:00’te ÖSYM’nin internet adresinde açıklanacak.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçlarının ise Mayıs ayı başında açıklanması planlanıyor.

Kaynak: Ajanslar
#1 - Nisan 10 2010, 20:26:22
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Zeitgeist

OHA lan ygs yarınmış, ben bilmiyordum napacağım şimdi !
#2 - Nisan 10 2010, 20:50:59

Sokarım böyle sınava.Herkes kolay olcaaak dedi. :)
Türkçe kazıktı,sosyal de öyle.
Of ya çok korkuyorum bakamam cevaplara da. :(
Zaman da yetmedi boşlarım var.  X(
#3 - Nisan 11 2010, 13:10:57
« Son Düzenleme: Nisan 11 2010, 13:12:31 Gönderen: Slasher »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.