Alternatifim Cafe

Tüm Erkeklerin Peşinde Olduğu Formül

Discussion started on Bay

O 26 yaşında bir pick-up sanatçısı. Erkeklerin maskülenliğinin, özgüveninin ve hayat amaçlarının bittiği bir zamanda emniyet subabı gibi hayatımıza giriyor.

Tüm bu hastalıkların çözümünü ise sosyallik ve kadınların dayanılmaz cazibelerinin tekrar keşfedilmesiyle reçeteliyor. Evet öyle ya da böyle artık geri dönüş yok beyler! Dersimiz, Sosyal Sanatlar konusu ise istediğin kadını elde edebilmek.

Türkiye'de ilk kez çapkınlığın okulunu kuran ve erkeklerin hayatını hareketlendiren pick-up sanatı uzmanının adı Tutku. Boğaziçi Mezunlar Derneği'nde (BÜMED) Sosyal Sanatlar Enstitüsü'nde her erkeğin seçeceği türden dersler veriyor. 2 günlük hızlandırılmış eğitimlerden sonra erkekleri vahşi kadınların ortamına tekrar aslan olarak sokuyor. Hem de bunu kadınları tavlamanın şan, şöhret, güzel arabalar, para ve yakışıklılık dışında da bir yolununda olduğunu göstererek yapıyor.

Tutku kendindeki büyük değişimi yapmaya ise 18 yaşında karar vermiş. Hatta zamanında derse gelen erkeklerden daha kötü durumda olmasına karşın pick-up sanatını keşfetmeye başlamış. (Bu arada pick-up sanatına kısaca kadınları tavlama sanatı adı veriliyor.)

Yurt dışında özellikle ABD'de bu işe başlamaya karar veren Tutku kitabi bilgiler kısmını hızlı hızlı geçtikten sonra hayattaki en büyük tutkularından biri olan bu işi artık insanların da yardımına dokunabilecek bir şekile sokmayı düşünmüş. Ve bir gece çapkınlık turundayken şu anki iş ortaklarından biriyle tanıştıktan sonra dünyayı sallayan pick-up sanatını ilk başlatan kişilerden biri olmuş.

En sonunda ise Türkiye'deki erkekleri eğitmeye gelen Tutku iki günlük temel eğitim derslerinden sonra erkekleri sosyal hayata tekrar salıyor. Tutku yaptığı eğitim sürecinden o kadar emin ki, 8 kişilik eğitim grupları halinde gelenler arasından eğitim sonrası memnun olmayanların paralarını iade garantisi bile veriyor. "Eğitimlerimizden memnun kalmadığınız taktirde %100 para iade garantisi vardır." ibaresi ise sosyalsanatlar.com sitesinde dev puntolarla göze çarpıyor.   

Bu arada hemen hatırlatmakta yarar var. Şu an yurtdışında pick-up sanatı ortalığı çeşitli şekillerde kasıp kavuruyor. Dünyanın en büyük müzik kanallarından birinde reality şovları oynarken, her haftasonu erkekler saatlerini bu eğitimlere harcıyorlar ve bolca How I Met Your Mother dizisindeki efsanevi Barney Stinson karakterini izliyorlar.

Tam da kadınları tavlama sanatı yurtdışında bu kadar ünlenmişken işim gereği bende kendimi AskMen erkeklerine yönelik pick-up araştırmaları yaparken buldum. Ve bir gün zaplarken tv'de bir programa konuk olan Tutku'nun söyleşini izlerken "evet bu adama ulaşmalıyım" dedim. Programda Tutku'nun kadınları kandırmadan, rol yapmadan bunu yapmanın yolunu öğretiyoruz sohbeti bir anda çok ilgimi çekti. Tutku'yla hemen irtibata geçtikten sonra ise haftasonunda yoğun bir eğitim sürecine girmeye karar verdim.

Haftasonu dersimi hayli hayli aldım diyebilirim. Bu iki günde ders içinde ve sonrasında özgüvenimi ve moralimi tavan yaptıracak türden bir haftasonu geçirdim. Hatta bazı öğrenciler için hayatının dersi olabilecek tipten bir deneyimdi.

Bu eğitim her erkeğe cazip gelsede benimde karşılaştığım gibi bir sürü engeli geçmeniz gerekiyordu. Öncelikle haftasonu "neredeydin?" sorularına, "kız tavlama kursuna gidiyordum" diyemiyorsunuz. Özellikle eğitimlere gelen kişilerin arasında haftasonunda gittiği eğitimin adını değiştirenler bolca oluyormuş. Diğer bir engelse etrafta eğitime gideceğinizi söylediğiniz arkadaşlarınızın eğitim sonrası büyük baskılarla sizden 20 saatlik semineri 1 saatte anlatmanızı beklemesiydi.

Kimsenin nereye gittiğini söylemediği bir haftasonu

Bunları atlattıktan sonra eğitim zamanı yaklaşınca Boğaziçi Üniversitesi'nin güney kampüsündeki BÜMED'e haftasonu eğitimi için gittim. Yeri bulmak pek kolay olmasada ıssız kampüste laptopu ve çantasıyla sebilden su alan bir insan görünce adresi sormaya karar verdim. Tam suyunu içecekken "Sosyal Sanatlar Enstitüsü'nü arıyorum" diye sordum. Soruyu sorar sormaz, kulağıma eğildi ve "bende arıyorum ama kimseye soramadım" dedi. Kendimi inceden bir dövüş kulübü üyesi havasına sokmuş bir şekilde "Etraftakilerden hangisi acaba öğrenci?" diyerekten dersliği aramaya başladım. Köprüyü ve nefis İstanbul manzarasını gören dersliği bulunca öğrencileri beklemeye koyuldum. İtiraf etmeliyim bu derse gelirken en çok merak ettiğim öğrencilerin profilleri ve nasıl insanlar olduklarıydı. Ve su içerken adres sorduğum öğrenciye bakarak profillerinin aşağı yukarı nasıl olacağı hakkında ufak tüyolar edinme şansına ulaştım.

Dersliğe bir bir öğrenciler geldikten sonra onlarla muhabbeti ilerlettim. Laflafı açtıktan sonra kendimi birazcık terapi birazcıkta tipik erkek-kadın ilişkileri sohbeti içinde buldum. Öğrencilerin dertleri görünürde farklı olsada aslında birbirine çok benzerdi. Hepsinde gördüğüm ortak özellikse kadınlara açılamama, önyargılar ve toplumda "aman ne derler" endişesiydi. Ve tabii tahmin ettiğim üzere bu haftasonu kimse nereye gittiğini birine söylememişti. Etrafta bu sorunlarını anlatacak ve çözecek insanlar olmadıkları için buraya geldiklerini hep bir ağızdan söylüyorlardı sanki. Eski hayatını değiştirmek için taa Kayseri'den kalkıp gelen bir öğrenci bile vardı. Daha sonra Tutku'dan her eğitimde şehir dışından gelen mutlaka bir iki öğrencinin olduğunu öğrendim.

Benle birlikte eğitimde haftasonu 6 kişi vardı. Öğrenciler hocayı bir yandan beklerken eğitimi kaydetmek için getirilen kamera sınıftaki 3 kişinin paniklemesine neden oldu. Sadece Tutku'nun verdiği eğitimi çekmek için getirilen kamera biraz tedirginlik yaratınca ve öğrencilerden biri "aman internete düşmesin" deyince bende gazeteci olduğumu saklamaya karar verdim. Açıkcası iki gün içinde olsa gizli kimlik kavramı hoşuma gitti. Her neyse, Tutku açılışta bizi tanıttıktan sonra öğrencilerini başarıya götürecek ana formülü verdi.

(Eğlence + güven&rahatlık= Seks)

Kadınları tavlamanın bu kadar somut hale dönüşmesi işe yarayacak gibi gözükürken gitmemiz gereken yol haritası üzerinde değişik terimlerle Tutku eğitime başladı.

İtiraf etmem gerekirse derse gelmeden önce bu olaya çok önyargılı yaklaşmıştım. Çünkü bu dersin sadece, ambiyane tabirle; kız kaldırma veya skor yapmakla kafayı bozmuş erkeklere yarayacak türden bilgiler içerdiğini düşünmüştüm. Bunun yanında teorik, uygulanamaz hatta fazla Amerikanvari bir eğitim olduğu içimden geçmişti. Fakat derse gelen öğrencilerin sosyal yaşamda ciddi sorunlar yaşadıklarını, ailelerinden ve arkadaşlarından sorunlarını saklayarak buraya kadar geldiklerini görünce fikrim değişmeye başladı. Etraflarına ve en yakın arkadaşlarına bile anlatamadıkları durumları burada birbirleriyle paylaşmaya başladıklarını görünce bu konuşmaların aslında onları rahatlattığını farkettim.

Hepsinin kafalarında kadınlara dair birçok soru vardı. Kimi sadece paralı insanların güzel kızları kapacağı, kimi ise hayatının eşini bulamayacağı düşüncesine kendini sıkı sıkıya inandırmıştı. Ve daha sonra Sosyal Sanatlar eğitmeni Tutku derse girince herkes bir anda ciddileşti. Çoğunun kafasında bu adamı çözersek ve derslerini iyi dinlersek bu sorunları atlatabiliriz düşüncesi vardı.

İlk olarak derste Tutku anılarını hatta Türkiye'ye uyarlanmış istatiksel araştırmalarını bizimle paylaşmaya başladı. Daha sonra tamamen istediğin kadını seçebilmeyi sağlayacak yol haritasını tahtaya çizdi.

O anlattıkça herkes pür dikkat yazmaya başladı. Öğrencilerin çoğundan gelen temel istek dertlerden biri kadınlara açılamamaktı. Derslerde aslında temel konular olsada öğrencilerin isteklerine görede eğitim şekillenebiliyordu. Mesela bir öğrenci üniversitenin en gözde erkeklerinden biri olmayı isterken, bir diğeri çalıştığı şirkette bir sürü güzel kadının olduğunu ama onlarla iletişim kuramadığından şikayetçiydi. Bir diğer öğrenci ise sadece kadınlara yaklaşabilmeyi istiyordu. Tutku'nun binlerce kez pick-up sanatçıları tarafından denenmiş garanti tanışma formülleri aslında hepsinin derdine çare olacak gibi gözüküyordu. Ama önce herkes uygulamalı olarak bunu diğer bir öğrencinin üzerinde denemeliydi. Ve haftasonunun en eğlenceli kısmı burada başladı.

Bir öğrenci yüz vermeyen kız rolünde otururken herkes sırayla öğretilenleri yapmaya başladı. Sıra bana geldiğinde heyecanlanmam diye düşünürken cidden bu işin zor olduğunu o an hissettim. Pick-up'ın çok dikkat isteyen bir uğraş olduğunu, yürürken arkadaşa takılıp tökezlememle bir anda anladım. İlk denememde başarısız olsamda ikincide öğretilenleri layıkiyle uygulamayı başardım. Bütün bu uygulamalı eğitim gösteriyordu ki sandalyede oturan karşı cinsten olmamasına karşın insanın içi özgüvenle doluyordu. Ve o an eğitim sonrası bu öğretilenleri o gece deneyip tamamen Tutku'yu çürütmek için planlar yapmaya başladım.

Bu arada özgüveni yükselen öğrencilere, Tutku, yolda giderken güzel bir kızla nasıl tanışabileceklerini, 5 kişilik bir kız grubunun içine nasıl girebileceklerini hatta 4 sevgiliyi nasıl idare edebileceklerini anlatıyordu. Kadınları gerçekten şaşırtabilecek bir sürü küçük oyun ve tüyolarla dolu ilk eğitim günü saat 22:00 gibi sona erdi. Eğtimden ölü gibi çıkmış olsamda aklımda merak duygusu tekrar ayaklanmıştı. Ne olursa olsun bu gece çıkıp bu dersin elle tutulabilirliğini test etmeliydim.

Hemen kendime bir wingman (Kanat adamı: Pick-up sanatında kadınları tavlarken sana yardım edecek arkadaşlarına verilen terim) buldum. Ona üstün körü öğrendiklerimi anlattıktan sonra Taksim'e uygulamalı eğitime gittik.

Uygulamalı eğitim saat 23:00 gibi başladığında ilk hedeflerimi de belirledim. Arkadaşımın "oğlum biliyorsun dimi o kızlar çok güzel" uyarısına kulak asmadan, bir mekandan çıkan 4 kızın yanına giderek açılışımı yaptım. Derste öğretilenleri birer birer uygulamaya koyulunca kızların da çözülmeye başladığını gördüm. Şaşırtıcı bir şekilde öğretilenler işlerken bir anda kendimi ilk gün öğrenmediğim bir konunun içinde bulmuştum. Kızlardan biri bana telefonunu verdi. Tutku'nun eğitimin ikinci gününe bırakmış olduğu telefon isteme, alma durumlarını önceden test etme imkanını yakalamıştım. Belki pazar günü bu konu hakkında bir şeyler bile söylebilirim diye aklımdan bir an geçirdim. Ama önce daha çok kişi üzerinde farklı öğretileri denemeliydim.

7 kişilik bir kız grubunun içine düştüm

O gazı aldıktan sonra 7 kişilik bir kız grubuyla tanışmayı başardım, daha sonra ise 2 kızla konuştuktan sonra evime tarif edemediğim değişik duygular içinde döndüm. Ama tek bildiğim bir şey vardı, o da kadınlara yaklaşamayan 40 yaşındaki doktor Y.K'ya kesinlikle bunu anlatmalıydım. Üstelik bunları yaptığım süre boyunca kafama çanta bile yememiştim.

Pazar sabahı heyecanla saat 13.00'da BÜMED'e ikinci eğitim günü için geldim. Pazar günü olduğundan herkes biraz daha moral ve motivasyon olarak düşmüş görünüyordu. Derse girdiğimizde öğrencilere, "dün akşam çıkan oldumu?" diye sordum. Öğrencilerin bazılarından hayır bazılarındansa gece uyuyamadım yanıtları geldi. Benim dışımda anlaşılan kimse ilk gün sonrası dışarı çıkmamıştı.

Ve Tutku derse girdi. Girdiğinde ise ilk sorusu, "dün akşam kimler dışarı çıktı?" oldu. Parmak kaldırdıktan sonra anlatmamı istedi. Bir anda tüm kafalar bana dönmüştü. Ve itiraf etmeliyim ki 25 yaşındayım ve bu yaşıma kadar kimse beni bu kadar pür dikkat dinlememişti. Her olayı birebir anlattıktan sonra o moral ve motivasyondan eksik sınıf bir anda canlanıverdi. Öğrenciler dün geceki uygulamalı eğitimleri duyunca inanılmaz bir şekilde kaleme kağıda sarılarak not almaya başladılar. Birden espriler ardı arkasına yağmaya başladı.

Kayseri'den gelen doktor Y.K ise bu işe en çok sevinenlerdendi sanki. Ve her ders arasında Y.K amcayla konuşmaya gittiğimde, gerçekten içinin umut dolu olduğunu gördüm. Tüm dersin ana temasını işte o an kavramıştım. İlk gün eğitime girerkenki ön yargılarımın çoğu birer birer parçalanmıştı adeta. Artık belki diğer öğrencilerde kendilerini bu eğitim sayesinde değiştirmeye çalışabilirlerdi.

Cinsellik ve ilişki yönetimleri

İkinci gün eğitimin konuları arasındaysa ilişki yönetimi, cinsellik, buluşma mekanları, kişilik testleri, bolca anı ve bir erkeğin işine yarayacak giyim, kuşam tarzları üzerine birçok tüyo vardı. İkinci günde daha engin tecrübeler ve olayları dinledikten sonra artık öğrenciler denemek için hevesliydiler. 

Pazar günü eğitimin bitmesine yakınken ayrılık ve ortak dertleri paylaşmış olmanın duygusu sınıfı kaplamıştı sanki. Belki de hayatımın en garip haftasonu buydu diyebilirim, aslında onlar içinde öyleydi sanırım. İçlerinden bazıları bu eğitimi hayatlarına belki de yön vermek için kullanacaktı. Bazıları belki de değişmemeyi seçecekti. Ama her şekilde kendi sorunlarından kurtulmak istediklerini artık biliyorlardı ve tekrar özgüvenlerini geri kazanmışlardı. Kapanışta ise Tutku "gerisi size kaldı" dedi ve dersi bitirdi.

İki günde olsa farklı bir dünyanın içine girmenin heyecanı bittiği zaman eğitimden aklımda kalanlar ise şunlardı:

Bunu kesinlikle sadece kadınları tavlama ve tek gecelik birliktelikler yaşamayı anlatan bir kurs olarak görmediğime karar verdim. Her ne kadar, o düşünceler içinde bu eğitime başladıysam da. Eğitimin günümüz feminenleşen erkeklerine tekrar erkek olmayı öğreten, utangaçlık hastalığına birebir ve özgüven aşılayan bir içeriği olduğunu söyleyebilirim.

Birçoğumuzun hayatını kadınlar güzelleştirdiğine göre belki de bu eğitim yararlı olabilir diye düşünmeye ba??ladım.

Aslında bu ders tamamen internetten yaşanan sanal aşkların, klişeleşmiş insanların, ilişkilerin ve çok sevdiğin birine ulaşamamanın karşısında dimdik duruyordu. Her erkeğin yaşaması gereken bir hikayesi olduğunu savunan bir dersti bu.

Kimbilir belki de hayatının aşkını arayan veya ne tip bir ilişki istediğini bilemeyen bir adamın işine bu ders yarayabilir. Ama günün sonunda esas güzel olanı ise istediğin kadınla şansını en azından denemiş olmak olacaktı.

Kafam karışık ama eğlenceli bir haftasonunu böyle geçirdim ve kimsenin belki de kulak asmadığı sorunları olan erkeklerle tanıştım. Aynı zamanda birçok kadınla da.

Dersten ilginç notlar

-Eğitime katılanlar arasında 2 üniversite öğrencisi, 1 güvenlik şefi, 1 doktor ve 1 bilgi işlem uzmanı vardı.

-Eğitimle ilgili bütün bilgilere hatta minik eğitim cd'lerine sosyalsanatlar.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

-Bu arada dersten sonra eğer bu sanatı uygulamaya kalkışırsanız kendinize bir pick-up takma adı bulmanız gerekiyor. (Tutku'nun ismi ise İspanya'daki eğitimlerden sonra İspanyol öğrenciler tarafından takılmış)

-Kadınlara dişi diye hitap ederseniz çoğu bir anda istemsiz şekilde gülmeye başlıyor.

-En zor ilişki tipi ise tek gecelik ilişkiler.

-Eğitimdeki öğrenciler arasında kimse evlilik istemiyordu.

-İki kızı koluna tak, haydi gidip arkadaş edinelim de.

-Sen oturuyorken kız ayakta ise süper. Güçlü konumdasın.

Bu eğitim hakkında bilgi almak veya ulaşmak isteyenler için adres ise;

www.sosyalsanatlar.com
#1 - Mart 24 2010, 19:51:21
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.