Alternatifim Cafe

Ve karşınızda Xperia X10!

Discussion started on Sony Ericsson

SE sonunda Xperia X10'u resmi olarak duyurdu!

Aylardır üzerinde çok konuşuldu, tek sessiz kalan Sony Ericsson oldu. Ve nihayet sessizlik bozuldu.

Sony Ericsson'un son bombası olarak hakkında çok konuşuldu, basına sızan görüntüleri ve haberleri sıklıkla ortalarda dolaştı. Ve en sonunda telekomünikasyon devi resmi olarak yeni telefonu Xperia X10'u duyurdu!

X10'un en ilgi çeken özelliklerinden biri işlemcisi. HTC Touch HD2 ile aynı, 1GHz Snapdragon işlemciyi kullanan X10 ile bir de hayal kırıklığı var. Dedikodularda yeni telefonun işletim sistemi olarak Android 2.0 kullanacağı konuşuluyordu. Fakat görünüşe göre satışa sunulan telefonlarda daha eski bir sürümü olan Android 1.6 yer alacak. Fakat bu ay bitmeden işletim sisteminin yeni sürümünün çıkması bekleniyor ve Xperia X10 satışa sunulmadan Sony Ericsson'un yeni sürüme geçme ihtimali var. Bu gerçekleşmese bile Android 1.6'dan 2.0'a ücretsiz yükseltme imkanı sunacak.

119x63x13 mm ebatlarında olan X10'un 8.1 MP'lik kamerası 18x dijital zoom imkanı sunuyor. Wi-Fi ve HSDPA 3G desteğine de sahip olan telefonun gelişmiş teknik özellikleri, X10'da 3D oyunların bile çalışmasına olanak veriyor.

Xperia X10'un tam olarak ne zaman çıkacağı açıklanmadı ama 2010'un ilk yarısında çıkma ihtimali çok yüksek.
#1 - Kasım 11 2009, 15:05:45
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.