Alternatifim Cafe

Jale Arıkan

Discussion started on Yerli Sanatçılar

Anti-tiKKy

Jale Arıkan, Almanya'da "Cennet Oteli" ve "Yarış çılgınları" adlı TV dizilerinde "Türk kızı" rolleriyle ün kazandı.
Aslında Türk bir baba ve Rus bir ananın kızı olarak İstanbul'da doğan Jale 22 yıldır Berlin'de yaşıyor. TV'de daha çok yardımcı rollerde görülen genç kadın "Sürekli egzotik Türk kızı rolleri oynamaktan bıktım" diyor. Fakat Alman TV dünyasında çok fazla şansı olmadığını da itiraf ediyor. "İyiler sarışın, kötüler ise esmer ve kötü almanca konuşuyorlar. Benim gibi iyi Almanca konuşan bir Alman-Türk kızına burada yer yok" diye konuşuyor. Babası Seza ionun tıp okumasını istiyormuş. Çevredeki Türkler de babasına Jale'nin TV dizilerinde görünmesine karşı çıkmışlar. "Ama ailem çok hoşgörülü ben de çok dikkafalıydım" diyor Arıkan.Genç kadını en çok rahatsız eden şey ise Berlin sokaklarında onu TV'den tanıyan bazı Almanların yolunu kesip "Neden başörtüsü takmıyorsun?" diye sormaları. "Oysa ben başörtülü Türk kızlarına en az onlar kadar yabancıyım. Ama Almanya'da Türklere karşı önyargılar hala çok kuvvetli" diye yakınıyor.
#1 - Ağustos 17 2008, 22:02:06

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.