Alternatifim Cafe

Kaç Çocuğunuz Olmalı?

Discussion started on Komik ve/veya İlginç Linkler

Çocukları sevmemek mümkün değil. Ama onlara bakmak, onları anlamak ve onlarla birlikte bir kez daha büyümek her babayiğidin harcı da değil. Ayrıca kim demiş herkes ana-baba olmak zorunda diye. Başka bir açısı daha var meselenin. İyi ana-baba olabilecekleri de başka kaygılarla bu yoldan alıkoymak da haksızlık. Bakabileceğin kadar çocuk yap felsefesi yalnızca az çocuk yapmak anlamına gelmiyor artık. Bu testin amacı kaç çocuğunuz olabileceğini tespit etmek. Ama tabii testi çözün ve hemen gidip çocuk yapın da demiyoruz. Zira hiçbir bilimsel iddiamız yok… Biz sadece çocukça işlerle uğraşıyoruz…

http://testyourself.tr.msn.com/olcer/cocuk/Test.aspx

İki çocuk
İki çocuk size yeter. Bütün ilginizi tek bir çocuğa verirseniz onu bunaltabilir, gereğinden fazla şımartabilirsiniz. Çünkü sevgi, şefkat ve ilgi kapasiteniz bir hayli gelişkin. Hem siz bir çocuğa oyun arkadaşı olabilecek biri de değilsiniz. Hayatı ciddiye alıyorsunuz ve çocuğun oyun, eğlence ihtiyaçları değil, gelecek kaygısı, sağlığı gibi meselelere odaklanma eğilimindesiniz. Bu durumda çocuğunuzun bir de kardeşe ihtiyaç duyması muhtemel. Siz ise her ikisi için de gereken geleceği kurmayı bilecek kadar istikrarlısınız. O yüzden onlara bakmakta hiç zorlanmayacaksınız.
#1 - Ekim 09 2010, 01:56:25

Bir çocuk
Siz odaklanmayı seviyorsunuz. İlginizi, sevginizi iki ya da daha fazla çocuğa bölüştürmekte sıkıntı çekebilirsiniz. Az ve öz, en önemli hayat felsefeniz. Bir çocuğu en iyi şekilde yetiştirebilecekken daha fazlasına bu enerjiyi bölmeniz çok anlamlı değil. Nasılsa onun kardeşi de, oyun arkadaşı da, annesi ya da babası da olma enerjisine sahipsiniz. Onunla birlikte bir kez daha büyüyecek, gerektiğinde sizi çocuklaştırmasına izin vereceksiniz. Ayrıca çocuğunuz da sizin en iyi dostunuz, en yakınınız olarak yetişecek bu koşullar altında
#2 - Ekim 09 2010, 04:46:27
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Bir çocuk
Siz odaklanmayı seviyorsunuz. İlginizi, sevginizi iki ya da daha fazla çocuğa bölüştürmekte sıkıntı çekebilirsiniz. Az ve öz, en önemli hayat felsefeniz. Bir çocuğu en iyi şekilde yetiştirebilecekken daha fazlasına bu enerjiyi bölmeniz çok anlamlı değil. Nasılsa onun kardeşi de, oyun arkadaşı da, annesi ya da babası da olma enerjisine sahipsiniz. Onunla birlikte bir kez daha büyüyecek, gerektiğinde sizi çocuklaştırmasına izin vereceksiniz. Ayrıca çocuğunuz da sizin en iyi dostunuz, en yakınınız olarak yetişecek bu koşullar altında
#3 - Ekim 09 2010, 09:34:39
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Çok çocuk
Hiç büyümeyeceksiniz siz, o yüzden bir sürü çocuğunuz olmalı. Tabii bunu söylerken finansal koşullarınızı hesaba katmıyoruz. Siz mutlaka işin bu yönünü de dikkate alın. Mutlaka biyolojik çocuklarınıza bakacaksınız diye bir kaide de yok. Malum dünyada milyonlarca kimsesiz ve bakıma ihtiyacı olan çocuk var. Sahip olduğunuz enerjiyi onlara da paylaştırabilirsiniz. Hem hiçbir zaman bitecek gibi görünmüyor o enerji. Çocukla çocuk, büyükle büyük olabilen doğanız; daha ilk bakışta bir çocuğun neye ihtiyacı olduğunu kavrayıveren kapasiteniz ve içinizdeki o engin merhamet sizi bulunmaz bir ebeveyn yapıyor. Bir kere çocuğu büyütenin ekmek, su kadar sevgi ve anlayış olduğunu biliyorsunuz. Ne diyelim, şu dünyaya sizin çocuğunuz olarak gelmek varmış…

Çok çocuk!
#4 - Ekim 09 2010, 10:16:07

Olmasa da olur
Siz pek çocuk büyütebilecek birine benzemiyorsunuz. Sabırsızlığınız ve titizliğiniz nedeniyle çocuklu bir hayatı hem kendinize, hem çocuğunuza zehir edebilirsiniz. O yüzden eşin dostun çocuklarını sevmekle yetinebilir, arada bir kimsesiz çocuklara yardım ederek içinizde kalan ebeveynlik eğilimini tatmin edebilirsiniz. Hem dünyada sizin verdiklerinizi almaya hazır o kadar çok çocuk ve sizin de kendileri için endişeleneceğiniz o kadar çok dostunuz, yakınınız var ki, bir tek kişiye bile gerek yok artık…
#5 - Ekim 09 2010, 19:51:48
Beni sana çağıran her ne ise sustur,
Yaşanınca tükenir bilirsin.

Bir çocuk

Evet. bu.
#6 - Ekim 09 2010, 21:40:45

Yok öyle bi Dünya.!  

Çok çocuk
Hiç büyümeyeceksiniz siz, o yüzden bir sürü çocuğunuz olmalı. Tabii bunu söylerken finansal koşullarınızı hesaba katmıyoruz. Siz mutlaka işin bu yönünü de dikkate alın. Mutlaka biyolojik çocuklarınıza bakacaksınız diye bir kaide de yok. Malum dünyada milyonlarca kimsesiz ve bakıma ihtiyacı olan çocuk var. Sahip olduğunuz enerjiyi onlara da paylaştırabilirsiniz. Hem hiçbir zaman bitecek gibi görünmüyor o enerji. Çocukla çocuk, büyükle büyük olabilen doğanız; daha ilk bakışta bir çocuğun neye ihtiyacı olduğunu kavrayıveren kapasiteniz ve içinizdeki o engin merhamet sizi bulunmaz bir ebeveyn yapıyor. Bir kere çocuğu büyütenin ekmek, su kadar sevgi ve anlayış olduğunu biliyorsunuz. Ne diyelim, şu dünyaya sizin çocuğunuz olarak gelmek varmış…

cocuk severim ama bu kadarıda fazla!
#7 - Ekim 10 2010, 13:03:27

Çok çocuk

En az 3 çocuk diyor başbakan ya (6)
#8 - Şubat 24 2011, 21:08:55
Ya imzanı kurallara göre koy ya da kuralları kendin belirle

Çok çocuk

Çok çocuk!
#9 - Şubat 25 2011, 04:57:08

2, 3, 4
#10 - Şubat 25 2011, 11:11:23
..Kuzu*M ♥ / ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ ♫ ♪

Z.M.S

"Siz odaklanmayı seviyorsunuz. İlginizi, sevginizi iki ya da daha fazla çocuğa bölüştürmekte sıkıntı çekebilirsiniz. Az ve öz, en önemli hayat felsefeniz. Bir çocuğu en iyi şekilde yetiştirebilecekken daha fazlasına bu enerjiyi bölmeniz çok anlamlı değil. Nasılsa onun kardeşi de, oyun arkadaşı da, annesi ya da babası da olma enerjisine sahipsiniz. Onunla birlikte bir kez daha büyüyecek, gerektiğinde sizi çocuklaştırmasına izin vereceksiniz. Ayrıca çocuğunuz da sizin en iyi dostunuz, en yakınınız olarak yetişecek bu koşullar altında. "

hayır hayır ben 5 istiyorum!
#11 - Şubat 25 2011, 11:18:07

derjavin

Bir çocuk
#12 - Şubat 26 2011, 07:43:56

İki çocuk.
#13 - Şubat 26 2011, 12:32:15
Sevdiğim
Önce kemir bu tel örgüleri gövdemden
Geç derimin altındaki tehlikeleri
Yürek kızgın bir kuma devrilmeden
Yokla beni
abdurrahmancahitzarifoğlu

Bir çocuk
Siz odaklanmayı seviyorsunuz. İlginizi, sevginizi iki ya da daha fazla çocuğa bölüştürmekte sıkıntı çekebilirsiniz. Az ve öz, en önemli hayat felsefeniz. Bir çocuğu en iyi şekilde yetiştirebilecekken daha fazlasına bu enerjiyi bölmeniz çok anlamlı değil. Nasılsa onun kardeşi de, oyun arkadaşı da, annesi ya da babası da olma enerjisine sahipsiniz. Onunla birlikte bir kez daha büyüyecek, gerektiğinde sizi çocuklaştırmasına izin vereceksiniz. Ayrıca çocuğunuz da sizin en iyi dostunuz, en yakınınız olarak yetişecek bu koşullar altında.
#14 - Şubat 27 2011, 14:19:55

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

Bir çocuk
Siz odaklanmayı seviyorsunuz. İlginizi, sevginizi iki ya da daha fazla çocuğa bölüştürmekte sıkıntı çekebilirsiniz. Az ve öz, en önemli hayat felsefeniz. Bir çocuğu en iyi şekilde yetiştirebilecekken daha fazlasına bu enerjiyi bölmeniz çok anlamlı değil. Nasılsa onun kardeşi de, oyun arkadaşı da, annesi ya da babası da olma enerjisine sahipsiniz. Onunla birlikte bir kez daha büyüyecek, gerektiğinde sizi çocuklaştırmasına izin vereceksiniz. Ayrıca çocuğunuz da sizin en iyi dostunuz, en yakınınız olarak yetişecek bu koşullar altında.
#15 - Mart 06 2011, 14:56:58
''denize düşmüşüm,yılan da ben olmuşum.
kurtuluş iksirlerini yanlış kazana dökmüşüm.
sen bişey yapmamışsın ki elmayı parlatıp,
ben ısırmışım yine ben,yine ben ölmüşüm..''

Çok çocuk, ki ben de zaten çok çocuk severim. :)
#16 - Mart 10 2011, 11:37:19
ஜ Buyum ben, sadece bu.
                                    ĢĬŻξM

Hiç olmamalı, olamaz, hayır.
#17 - Mart 13 2011, 23:39:37

1
#18 - Mayıs 22 2011, 15:54:42
"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."

Çok çocuk

Doğru valla :D
#19 - Temmuz 05 2011, 11:05:39
Fenerbahçe candır , kandır , aşktır <3

İki çocuk.
#20 - Ağustos 09 2011, 17:20:54

2010  القدر♥ موسى

Seviyorum

4 çocuğum olsun 2 kız 2 erkek( allah verirse tabi) çocukları olduğunda hem teyzesi olsun hem amcası hem dayısı..hem hala..2 tane olsa kızım ve oğlum olursa..ilerde kızım doğum yapınca torunumun tyzesi olmıcak sadece 1 dayısı olcak..kalabalık aile iidir (: 4 olsun (:(:(: tercihimdir!!!
#21 - Ekim 09 2011, 20:32:59
Şimdiki aşklar sms paketi gibi; haftalık yada aylık...haaa!! bir de her yöne olanı var (;

kendimi teste tabi tutmadan söylüyorum 2 tane olsun hayırlı olsun sağlıklı olsun yeterli.
#22 - Ekim 18 2011, 17:15:39

Ona inat yapabildiğim kadar ***!
#23 - Mayıs 22 2012, 20:54:10
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.