Alternatifim Cafe

Tylers

Discussion started on Alternatif Üyeler

cern deneyine neden çağırılmadığını merak eden insan. o kadar olağanüstü tespitler, yorumlar, zekam, görüşlerim? hani? niye çağırmadılar? şu an o deney başarılı bir şekilde ilerlemiyorsa nedeni budur, orada bulunmamamdır.

en çok neyi merak ediyorum biliyor musunuz? benden başka düşünmeye yarayan beyinleri. onların düşünme şeklini, olaya bakış tarzlarını falan. çok garip geliyor bana insanlar. onları izlemeyi seviyorum ben. bir olayı kavrama anı olur ya insanın, hani bir tespiti ya da herhangi bir olayı filtreden geçirdiği esnada izlemeyi severim. derim, bakalım ne tepki verecek? nasıl bir bakış açısıyla yaklaşacak konuya. hatta düşünürüm, kesin böyle bakıyor bu konuya diye. sonra onu dinlerim. okurum o insanı. nasıl bir kişiliğe sahip çözmeye çalışırım. ondan sonra başlar benim ikili ilişkilerim. herkesi almam hayatıma. herkesi buna layık görmem çünkü... çünkü değiller. çoğu insan boş. bomboş. sadece yaşıyor. onun tek asli görevi doğumundan ölüme kadar yaşamakmış gibi davranıyorlar. sevmiyorum öylesini. hiçbir şey yapamıyorsa en azından düşünmeli. okumalı.

sonra bir de onlara şunun için hayret ediyorum. beni, kendileri gibi düşünmeye zorlayanlar var. neden böyle düşünmüyorsun? böyle düşünmen gerekli, çünkü ben öyle düşünüyorum diyen. çünkü bana bu mantıklı geliyor diyen. ahahaha! bunlar zaten ayrı bir alem. ama akıl sır erdiremiyorum size, gerçekten. ne ben sizin gibi düşünmek zorundayım, ne de siz beni görüşlerimden ötürü sevmek zorundasınız. zorunda değilsiniz? basit değil mi bunu kavramak? bazılarından farklı düşünüyor olmam ve bunun üzerine sizin beni sevmek zorunda olmamanız? olmayacak olmanız? beni herkes okusun, herkes dinlesin derdinde değilim. asla da olmadım. fikirlerimi eleştirenlere saygım sonsuz. ama sen böyle düşüneceksin şeklinde diktatörcülük oynayanlara kafam girsin. kimse beni sevmek zorunda değil! çok basit lan bu. bunu kavramak basit. değilsin. zorunda değilsin. beni sevmeme hakkın var. benim gibi düşünmeme hakkın var. aynı şekil de ben de, ben de kimseyi sevmek zorunda değilim ki onun için çatır çatır eleştirebiliyorum. ama sen bunu yapmıyorsun, sen sadece ilerliyorsun. yoluna çıkan dinsiz oluyor, gözü dönmüş oluyor...

herkese göre kendimi ayarladığımı düşünsenize. her eleştirene kulak asıp ona göre kendimi yönlendirdiğimi. birisi şunu dedi hemen açıklamasını yapim, birisi şu huyumu sevmedi hemen aslında öyle olmadığını anlatayım falan filan fiso... ee nerde kaldı benim kişiliğim? haklarım? savunmalarım? kendim yönlendiremiyeceksem bu beyni, niye bende var? sizin istediğiniz gibi düşünecekse bu beyin, niye ben taşıyorum? alın sizin olsun lan...
#151 - Aralık 20 2009, 02:01:51
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

ironi insanı.
her kelimesinde ironi barındırıyor. erkek olsaydım can gibi olurdum, diye düşünmüyor diilim. güzel tespit yapıyor yavrucak.
gel öpem seniiğ. (6)
#152 - Aralık 23 2009, 14:58:23

derjavin

Bkz -> How I Met Your Mother dizisindeki Barney Stinson karakteri  .
#153 - Aralık 24 2009, 18:33:05

Özlenmişti. . .
#154 - Ocak 03 2010, 15:20:40
Etme çoluk çocukla muhabbet,koy g.tüne çekme zahmet. . .

Any_one

hele bir eskişehire gideyim, çekeceği var benden. belalar salacağım başına bin bir çeşit.
#155 - Ocak 25 2010, 21:56:40

Can bu can benim can
Yapılacak tek şey
Aman unut herşeyi
Aman salla dertleri
Aman nasıl olursa
Yeni bir gün doğacak
Bak gör sen

(6)

Adını her duyduğumda bu şarkı gelir aklıma. Ağzı bozuk gibi dursa da aslında mülayimdir. Evet, evet. Huyuna gittiğinizde kedi gibi olabilecek bir insan.

Kardeşimizdir, kıral.
#156 - Şubat 02 2010, 16:26:58

aysenur

Gün gelicek teşekkür edicez ona. şimdi kızıyoruz, karışmıyor..
#157 - Şubat 04 2010, 00:30:02

Any_one

vallaha döveceğim ben bu adamı, keyfine edeyim. bir de hazır gelmişken diyeyim; Tylers farklı, Can farklı. Tylers'ı forumda görüyorum, ondan haber alıyorum ama Can'la görüşemiyoruz, o kötü oluyor işte.
#158 - Şubat 13 2010, 20:57:31

bknz: nazlıCaan  (6) fdswrtfertwyeth
#159 - Şubat 13 2010, 21:43:56
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Elimde olsa, yapabilecek olsam hiç çekinmeden evire çevire dövebilirim bunu ben. Hatta cips kola filan alıp birileri döverken izleyebilirim ve zevk alırım bundan, evet. Şu an için çok ciddiyim. Lanla Can arasındaki o ince çizgide duruyorum. O tek harf ayrımındayım, bilgine. -_- Öyle herkesin konusuna da yazmam bak. :artis Aman tamam, fasulyeyim ve kendimi nimetten sayasım var. Neyse sus.
Konun da arkalarda kalmış hem, üzüldüm adına. Zaten ban da yedin di mi sen ezi.k. -_- Eheh şaka tamam.

Ayrıca yuh demek istiyorum. Ezi.k nasıl yasak olabilir yea, allam insanları sapıklığa bile sevk eder bu önüne geçmekten ziyade. Evet önizleme yapıyorum lan ne var?
#160 - Mart 27 2010, 01:01:28
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

başlarda zeki geldi-yada bana zeki geldiği için başladık-
sonraları espirili,
bi ara gereksiz bi havası var gibi,
sonrasında bir süre itici, gıcık,
hatta bir ara tarafıma iğneleyici gibi* geldi.

sonraları,hergüne farklı bir izlenim getirdi.
hergüne farklı bir tat.

bugünlerde
bana, iyi,geldi,bayaa,iyi geldi,

#161 - Mart 29 2010, 01:42:25
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

bir konu hakkında olan biteni tek bilen 'erkek'
biraz bacı muhabbetimiz oldu gibi geldi bana ama, olsun.
şu son günlerde bilhassa, epey iyiyiz. geçenlerde de çok pis dram yaşattı sağ olsun.
eşek gibi çalışıyor şimdi. ha gayret aslanım. durmak yok yola devam.
#162 - Mart 29 2010, 01:44:53

arsenik

Ben her zaman msndeki Can'ı tercihg ediyorum. İtirafımdır dağlara taşlara.
#163 - Mart 29 2010, 01:51:04

Değişime hazır olun.
#164 - Mart 29 2010, 12:08:30
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Kramp, kisa sureli tetanozdur. Bunu biliyor muydun? Hayir.

Bedelia.
#165 - Mayıs 24 2010, 00:22:45

Kaplumbağasının adı için anket açmak lazımdı sonra da bütün milleti tehdit edip 'Tarçın' adının oyunu göklere çıkarmak ahhğğğğ.

Bide tişört olayı süper onu düşünmene gereeek yok :ç diyorum saağğğna
#166 - Mayıs 28 2010, 21:58:05

Köpek ürür,
Kervan yürür.

İnsanlarda oksijence fakir kan hücreleri var, bildin mi? İşte bu çocukta yok. Kan hücreleri bile zengin. Kızılay'a aylık olarak bağışladığı 20.000$'ı oksijence zengin kan hücresi olarak alıyor. Kıskanıyorum :C
#167 - Haziran 02 2010, 00:45:41

Any_one

mesaj kutusunu temizlesin, temizlerken bi de bana mesaj atıversin. atsın ya. desin bişeyler.
#168 - Haziran 08 2010, 12:47:44

mesaj kutusundaki bütün mesajları silesim var.
#169 - Haziran 10 2010, 01:36:42
« Son Düzenleme: Haziran 10 2010, 01:36:57 Gönderen: kül tablası »

Zeitgeist

zengin insanlar bile 20lik diş acısı çeker. (6)
#170 - Haziran 15 2010, 13:02:58

Eyvallah kardesim.hatrimi kirmadin bugüne kadar söylediklerime saygi gösterip sustun.
#171 - Temmuz 04 2010, 13:54:22
Zifir.

sessiz yalnızlık

kendisi çok güzel senoryalar kurmuştur evet.
hakkımda zilyon tane uyduruktan şeyde yazmıştır.
söyleyemediklerinize yazdığım son mesajda kastım asla tylers değildir. zira benim son zamanlarda tylers üyesiyle aramda önemli bir olay geçmemiştir.

zamanında kendisini şahsıma yakın bulup bazı duygularımı açmışımdır. bunun adı şimdilerde "çocukluk"tur. kendiside güzel bi dillle duygularını söylemiştir, eyvallah demişimdir. hayatta her olayda olduğu gibi bu reddedilme olayında da klişeler vardır tabiki ; "kuyruk acısı". hı hı. her ne yaparsanız yapın o kuyruk acısındandır.

gelelim şu fake olayına.
güya benmişim. hı hı bunada. benim hayatımı bilenler bilir, hayatımda ne kadar çok sorun olduğunu ve bunları düzeltmem gerektiğini. keşke boş şeylerle uğraşacak zamanım olsaydı. tylers üyesini işletmek gibi mesela. eğlenceli olabilirdi.
hayatımda büyük sorunlar yokken yonjaya takılırdım, hatta baya bi zaman geçirirdim. ordaki VIP üyelerin çoğunu sima olarak tanırım. tylers üyesi ilk ilişkisi var yaptığında da o kızı tanıyor idim. sima olarak. güldüm geçtim,uğraşmadım. kız sürekli olarak farklı kişilerin resmini koyuyordu birde. uğraşmadım bakınız altını çizerekte söylüyorum, uğraşmadım.
daha sonrasında tylers insanı foruma sürekli kızın adını yazmaktaydı. kıza inandığını düşündüm. ayriyetten bünyemde "acaba yanlış mı anımsıyorum" düşünceleride hakimdi. kızı ekledim konuştum, gerçekten fakedi.
yinede sustum,bişey demedim. banane sonuçta.

günler geçti, haftalar geçti.. birgün "Matis.." adlı üyecanla msnde konuşuyorduk. çokta severim hani. =) konu tylers oldu. tylers üyesi matis.. üyesine derin ile görüştüğünü söylemiş. gayette abarta abarta. kendimi tutamadım bu noktada geldim foruma bikaç mesaj yazdım. tylers üyesi kendini tutamayıp bana pm attı. ona gayet iyi niyetle bişeyleri anlattım. lakin kendisi şu başta belirttiğim klişeye takmıştı "kuyruk acısı." konuşmada orda koptu artık,ileri geri laflar etti,ileri geri laflar ettim.

o sıralar hayatımın en önemli insanı ve sevgilim olan kerimde tylers üyesiyle konuşmak istedi. ne ben tylers üyesine bulaşıcaktım nede tylers üyesi bana. engel olmaya çalıştım. ama gitti konuştu, olay öyle kapandı.

kendisiyle yaşadığım şu reddedilme olayının üstünden seneler geçmiştir. foruma yazdığım her mesajı neden üstüne alınmakta onuda bilemiyorum. aa pardon "kuyruk acısı"ydı dimi. =)

insanların yaşayış biçimleri,kendilerini kandırma biçimleri beni ırgalamaz. tylers konusunda yaptığım en büyük hata matis aldı üyecanla konuştuktan sonra gelip foruma bazı mesajları yazmamdı.

- hadi eyvallah.
#172 - Temmuz 04 2010, 15:08:56
« Son Düzenleme: Temmuz 04 2010, 15:57:51 Gönderen: Tylers »

sessiz yalnızlık

kendi isteğine göre mesajımdaki bir bölümü silen üyedir aynı zamanda.
bir üstteki mesajda oturupta aile yaşantısını anlatmışlığım yoktur. neden sildi,ney zoruna gitti bilemiyorum. ama moderatör ya, yapsın o kadarınıda canım. göz yumulur herkes tarafından.

bana anlattığı şeyleri -önemli şeyleri- gidip başkalarına anlatmamışımdır. zira bi şahsın ailesindekilerin kişiliğini düzeltemiyeceğini en iyi ben bilirim. ve asla bir aile yaşamını koz olarak kullanmam. kullandırtmam.

diğer olayı ise takmıyorum bile, bir üstteki mesajda da dediğim gibi ;
"insanların yaşayış biçimleri,kendilerini kandırma biçimleri beni ırgalamaz. tylers konusunda yaptığım en büyük hata matis adlı üyecanla konuştuktan sonra gelip foruma bazı mesajları yazmamdı."

-bukadar.
#173 - Temmuz 04 2010, 16:22:13

tylers, muhattap değil o. muhatap. bak altını çizerek söylüyorum. muhatap
bak, kalın harflerle yazıyorum. muhatap
bak, koyu renkle yazıyorum. muhatap

tamam mı bebeğim, hadi bakalım. zira nevrim döndü okuyacağım diye. lkgdkljfldjs
#174 - Temmuz 05 2010, 18:52:25
« Son Düzenleme: Temmuz 05 2010, 18:57:59 Gönderen: earanecarnesir »

Any_one

Candir o caan.
#175 - Temmuz 05 2010, 18:58:14

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.