Alternatifim Cafe

Fıstıkçı Şahap

Discussion started on Alternatif Üyeler

Harbi İnsan.   :urfa
Hafif İğrenç. :P
Emo Gız Ceren.    :lol

:bite

#26 - Haziran 24 2008, 00:44:36

Esprili nickleriyle forumun eski üyelerinden
#27 - Temmuz 22 2008, 19:19:43
« Son Düzenleme: Temmuz 22 2008, 19:25:01 Gönderen: Devrik Cümle »

Zeitgeist

Pis, kaka, bencil insan. Şutlayın bunu siteden. Allahsız marjinalmiş, tıh allah belanı versin mayk, ne biçim bir tasvirdir bu?
#28 - Ekim 05 2008, 22:04:41

SnoWays

Yazılarının 5/3 ü Türkçe olmayan kelimelerden oluşmaktadır bu kişinin az daha kassa 5/4 ü buldurabilir o derece yani :dondurma aşırı ukaladır yapmacıktır ve alçak dağları ben yarattım havasındadır.
#31 - Aralık 06 2008, 02:17:08
« Son Düzenleme: Aralık 06 2008, 11:16:35 Gönderen: Eeyore »

Zeitgeist

Yazılarının çoğunda eski Türkçe, yahut Arapça,Farsça,Osmanlıca gibi kelimeler bulundurması onun bu tür kelimeleri sevdiğini göstermektedir. Bu kelimeler, bu zatın dağarcığına hergün eklenmektedir. "Kasma"sına da gerek yoktur ayrıca, zira burada kantırdan falan bahsetmiyoruz. (6) Forum ortamı benim için ne kadar önemlidirki, ne kadar yücedirki, yazarken 50 dk düşünüp eski kelimeler sokayım araya? Böyle düşünen şahsın akli dengesinden şüphe etmek lazımdır. Bu tür kelamlar kullanmanın bana ne yararı olacak, Türkiye'ye mi ispatlamaya çalışıyorum yoksa kendimi, ne kadar zeki olduğumu vesaire? Bu forum Türkiye'nin bir gözü müdür, yahut, yazdıklarım haber kanallarında canlı olarak yayınlanacak mıdır da, kasma ihtiyacı duyayım? Yazarken 2 kere düşünün demiş atalarımız. Yazdıklarımın telif hakkı saklıdır, kullanılamaz, copyright bebeğim. Bir diğer konuya geçmek isterim. Bir insanı tanımadan etmeden, sadece yorumlarıyla, nasıl olur da "ukala, alçak dağları ben yarattım." havasına sokabilirsiniz? Buna biz Türkçe'de "kuyruk acısı" diyoruz efendim. Ben vakt-i evvel, seni ezmemiş olsaydım, bu konuya adım bile atmayacağını bilirdim sevgili Noyan. Alçak dağlardan bahsedecek olur isek, kendinden örnek vereyim sana. Bilgisayarımın şu şu özellikleri var, yahut bütün askeri rütbeleri bilirim (H) diyen sen değil miydin bana? (6) Ah bu ademoğulları, önce aynaya bakmalılar. 1-2 yorumdan karakter tahmini etmek, sarraflık yapmak, insanların tek derdi olmuş, yazıııık. Bir şey daha demek istiyorum, genellikle tüm yorumlarım bilgiye yöneliktir. Acep, bilgi vermek, ukalalık mı oluyor? O bilgiler sizde olmadığı için hasetinizden çatlıyor musunuz? Sen sarrafsan bende sarraf olurum güzelim. Ne demiş büyük düşünür kırolar "Adamına göre takıl. :)) Santral merkez, adamına göre herkez. :)) "
Bir konu hakkında, aptal saptal yorum yapanlara karşılık vermek ukalalık oluyormuş. Sanki, sen bunu hayatın boyunca hiç yapmadın. :Ç Öff, güldürüyorsunuz beni be.

Amma kendimi yordum lan senin için. :D Hay aklıma sçayım. :D
#32 - Aralık 06 2008, 21:04:43

Sohbeti iyidir bu kızın çok fazla konuşmasakta :Ç İyidir severim kendilerini. Sevmeyenlerin niye sevmediğini hala anlayabilmiş değilim :Ç

- Üzülme Ceren biz varız :Ç-
#33 - Aralık 13 2008, 12:40:26
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Bay Cingılbört

Daha önce de bir yazı yazmıştım kendisiyle alakalı, lakin alternatif sözlük bölümünün "çok sevdiğim badişim", "bayıldığım minnoşum" gibi iç bayıcı, bayağı yazılarla dolmasının ardından silmiştim yazımı. Şu an zamanım bol, aklımda kaldığı kadarı ile tekrardan yazıyorum..

Foruma girme nedenlerimden. Buradan kendisini sevdiğim sonucunu çıkartabildiniz sanıyorum ki.(tabi yanlış anlamayınız, sevmek derken aşık olmak manasında değil, ya da isterseniz yanlış anlayın ne bileyim). Neden sevdiğim konusunu da açıklayayım kısaca;
     Şimdi ben bu arkadaşın foruma ilk üye olduğu zamanlardaki halini hatırlıyorum(kısa pantolonlu hallerini bilirim evet). Ve de şu anki haline bakıyorum ki değişim muazzam, 2 sene içersinde gerek düşünsel bazda gerek üslüpta büyük gelişmeler var. Uzun yollar katetmiş. İmlası, grameri kısaca Türkçe'ye hakimiyeti iyi . (Şimdi bakıyorsun foruma  20'li yaşlarının son demlerini yaşayan bazılarına; imla bilgileri ilokul 5'e giden yeğenimden beter, bu odunların arasında karanlıktaki kedi gözü gibi parlıyor haliyle) Epey kitap okuduğu belli(bir süredir kitap okuma alışkanlığını kaybeden kendime bir self ayar çekeyim burada). Eh bunca kitap okuyunca da genel kültür artmış oluyor otomatikman. Ayrıca sinema bilgisi de sağlam(sanırsam kendim gibi bir sinefil ile karşı karşıyayım.) Müzik konusunda kof sayılabilecek birisi olduğum için-klasik müzik haricinde- müzik bilgisine bir yorum yapmadım dikkatinizi çekerim.
       En önemlisi de henüz 16 yaşında bu insan evladı.(insan kızı deseydim aynı vuruculuk olmayacaktı..Kusura kalma) Bir düşündüm de; 16 yaşımdayken genel kültürüm kendisi ile karşılaştırılmayacak düzeyde idi. Peki neden, mal mıydım sen o zamanlar diye sorarsanız,  evet biraz maldım ama anlatmak istediğim o değil, iki dakka sabırlı olun derim. Cevap internet elbet. Nasıl yani diye soracak olursanız şöyle alıntı yapayım ailemizin sözlükçüsü otisabiden. Otisabi kensdisine sorulan "sözlüğe katıldığınız ilk zamanlarda(9 sene önce) entryleriniz kısa ve de içerik olarak basitti ayrıca sıkı bir kemalisttiniz fakat şu an entryleriniz 8 paragraftan aşağı değil, ve de entrylerinizi tam kapasite ile anlamak için belli bir bilgi birikimine sahip olmak gerekiyor, ve şu anki siyasi duruşunuz anarşizm , bu aydılanmayı/değişimi neye borçlusunuz" sorusuna kısaca şu cevabı vermişti(verdiği cevabın hepsini yazsam 5 sayfa tutar o yüzden kısaltıyorum, otisabi kim diyen olursa da şu cevabı vereyim kendisine; entellektüel sıfatını layiki ile hakeden birisi, bunu bilin yeter).
  "İnternete borçluyum, eğer internet ile entegrasyonum bir 5 sene daha geç olsaydı, şu an facebook avatarına kurdele koyup terörü protesto ediyorum diyenlerin arasında olurdum muhtemelen.  Ne zaman ki internete girdim,  fikirlerimin bel verdiğini gördüm. O zaman rahatsız olmaya başladım, kendimi okumaya verdim". Eh bu cevap benim için de geçerli, sanıyorum onun içinde geçerlidir. İnsanın değişik fikirlerle karşılaşma şansı olmayabiliyor hayatta.
      Daha önce sevmediğim özelliği olarak liseli kızların çoğunda görülen -depresif mode on" halet-i ruhiyesinden maalesef nasibimi aldığını söylemiştim, şimdi görüyorum ki bunu törpülemiş epey. Efferim yavrum demek istedim en Öztürk Seengil halimle. Durmak yok yola devam diyerek bitireyim mesajımı.

Kısaca diyorum ki; internet çok şahane bir şey, sevin, bağrınıza basın.
 Kendime dip not: Bunca parantez içi konuşma hayra alamet değil, psikoloğuna görün bir ara...

Edit akbayram: Nasıl unutmuşum yahu, Hakan Şükür'ü solda sıfır bırakan espri kapiliyetine  sahip ayrıca. Denemsi bedava, inanmayanlar mesaj atabilir.

#34 - Ocak 03 2009, 23:06:24
« Son Düzenleme: Ocak 03 2009, 23:37:34 Gönderen: Bay Cingılbört »

Zeitgeist

Şu 3 kuruşluk hayattaki tek gayesi, IMDB top (basketbol topu hemde) 250' deki filmleri indirip seyrellemektir.
#35 - Ocak 03 2009, 23:32:18

t-mac

"sevdim seni uzaktan
korkuyordum tuzaktan
pencereni aç ey sevgili
çok bunaldım yünlü kazaktan"

En son kopyaladığım şeyi yapıştırayım ne çıkacak demiştim. İş bu üyenin konusunu da karalama tahtası olarak kullandığımdan, ortaya bu görüntüler çıktı.
#36 - Ocak 17 2009, 20:54:49

Komik insan. (6) Hep güldürüyor yazdıklarıyla beni. (6) Bazen kopuyorum hatta gülmekten. (6)
#37 - Şubat 08 2009, 21:12:02
Şefim sarı kula var mı?

Zeki ergen.

(ateizm konusunda cevaben. Kitlendi çünküm)
Senin yaşın kadar ateist tanıyorum desem tam denk gelmez ama senin akıl yaşın kadar ateist tanıyorum desem; senin akıl yaşın<tanıdığım ateistlerin sayısı olur ve bu cuk diye oturur. Şu kalıplarından bir kurtulsan be Ceren? Narsistliğin lüzumu yok ve ne kadar yüzeyselsiniz, ay çok banelsiniz demekten alıkoysan kendini? Başarsan bir şöyle çok takdir edicem inan. Vikipedia'dan öğrenmişsin şu narsisizmi, aha bu Can demişsin gelip burda millete hava atıyorsun. Olmaz ki canım a ah? Auhauha..

Ne ara karar verdin onu da çok merak ediyorum ya du bakalım... ''Anne ben ateist oldum'' mu dedin bi sabah kalkınca nedir.
Şöyle bir üniversite bitirmiş olsan. Ne bileyim işte bir yerlere gelmiş olsan inan senin bazı cümlelerine anlam vereceğim lakin böyle daha hayat bilgisi kitabını yeni kapatıp, Zeitgeist belgeselini izledikten sonra hayat felsefeni belirlemiş olman acaip gülünç geliyor.

Senin derdin ne söyliyeyim bak: yaşım küçük ama bir çok büyükten daha zekiyim triplerinden kurtulamaman.
Onun için haldır haldır alıntılarla yoruyosun tüm gün kafanı. Şimdiden fosforun da bitmiştir senin.

not: sittin sene ikinci cevabı yazmam sana meraklanma. Kolumu pek ateistler için yoramıyorum bu sıra.

#38 - Şubat 08 2009, 23:26:43
« Son Düzenleme: Şubat 08 2009, 23:32:51 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Zeitgeist

İşte bu da klasik bir cümle. 'Senin yaşın kadar ateist tanıyorum kızıaaaaaam!' Narsistliğin lüzumu yok demeye devam edeceğim, çünkü yazdığın her cümlede, her kelimede bir narsistlik, bir kendini beğenmişlik, bir toplumda yer edinme çabası var. Ay çok banelsiniz mi? İşte buna gülerim. Narsizm gün içinde duyduğum birçok terimden bir tanesi, sanırım bu durumda vikipediye ihtiyacım kalmıyor. Ayrıca, beni bu kadar eleştiren bir insan, acaba gerçek hayatta ne kadar bilgili? Eminim, kitap bile okumayıp, sırf internetten okuduklarıyla artislik yapalardansındır. Ama bi terim sorsak, apışıp kalırsın, eminim.

Anne ben ateist oldum ha? Gittikçe gülüyorum dediklerine. Ayrıca, ateist olmadığımıda söyledim. Yahu yaşla mı oluyor bunlar? Üniversite okudum, ateist oldum! O zaman da, ayol üniversiteyi okumuş ateist olmuş, pis marjinal ehehe diyeceksiniz. Çünkü bu kadar aşağılık kompleksi olan insanlarsınız.

Senin derdin ne biliyor musun : Kendini bir *** sanıpta, dediklerinin bir elin parmağını geçecek kadar büyük olmaması. Boşsun velhasıl. Hiçbir zaman zekiyim demedim, narsistlik konusunda seni geçemem. Hadi çüüz.
#39 - Şubat 08 2009, 23:32:58

Bkz: Vermeyince Mabud, neylesin Mahmut. (6)
#40 - Şubat 08 2009, 23:39:52
Şefim sarı kula var mı?

Tanışma fırsatm olmadı ama yorumları gayet hoşuma gidiyor bnmde. Çok mantklı konuşuyor bnce.
#41 - Şubat 08 2009, 23:45:33

Yazıları gayet olgunca.Lakin benim eski kafalı oluşumdanmıdır nedir bazı argo tabirlerini görünce yakıştırmadığım bir üye.Kendisine müslüm gürsesten biz babadan böyle gördük zımbırtısını armağan ediyorum.
#42 - Şubat 09 2009, 01:15:20

delikadir

Kimine göre olgun kimine göre komik insan. (6) (6) Di mi lan Tansu? :Ç
#43 - Şubat 09 2009, 12:04:53

Bknz : Kıskananlar Çatlasın  :Ç
+
Meyve Veren Ağaç Taşlanır. (Ne Meyve Ama (6) )

Cerrooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :Ç :Ç :Ç :Ç
#44 - Mart 20 2009, 21:15:15

nickini beğendiğim,mantıklı ve iğneleyici yorumları olan üye .
#45 - Mart 20 2009, 21:21:36
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

Motley

Deli :Ç
Çok severim dobralıgını, onun gibi olamayanlar utansın :Ç
#46 - Nisan 02 2009, 11:52:57

Any_one

Hep zorlamıştım kendimi, sevebilmek için. Hep iyi yönlerini görmeye çalışmıştım. Kötü yönlerini sokup duruyor gözüme. -bak yine cevap yazar- -aaayiiiy- Ha bu arada hiç de kuyruk acım yok canığm. Senin yüzünden olan bir acım yok yeani. Diyorsun ya sen.
Öyle her şeyi de üstüne alınan ergenlerden sanırım. Hep kendini savunma çabasında. Hep bi kendini üstün göstermeler felan. Öyle yeğani.
Ama bilerek mi yapıyor bilmiyorum. -ah ben, yine olumlu yönlerini çıkarma çabasındayım-
#47 - Mayıs 18 2009, 19:18:59

Zeitgeist

Nolur sevin lan beni, nolur bak, sevmezseniz harakiri yaparım diyen bir 'ergen'dir Ceronimo. O kadar acınasıdır ki, sadece toplum tarafından sevilmeye odaklanmıştır. Kuyruk acın olmamasına rağmen, durup dururken 'Gebere Jackson' konusuna bir şeyler karalaman komik. Dikkat çekme çabanı anlıyorum sayın ergen*, dikkat ette kumpasa gelmeyesin. Yani, anlayacağın bir dille, öyle her gördüğün insana bulaşma çocum, şekerim, yiğidim, pembe b.klum, minik ergenim.
Alınganlık yaptığım yokki totoşum, sadece dolaylı ya da doğrudan bana gelen laflara karşı hayvani bir içgüdüyle savunuyorum kendimi. Kendimi insanlardan üstüne görme gibi bir yetim yok. Ha tek bir nokta hariç. Tükürdüğümü yalamamam ve açıksözlülüğüm konusunda tur attırabilirim size. Açıksözlü olamayanlar utansın, ağlasın felan.
Olumlu yönlerimi çıkarmaya çalışman için para mı veriyorlar sana güzelim. Kır dizini otur. Kötü yönlerimi her daim sokacağım merak etme. Zira, senin gibi bir kırmanın sevgisini kazanmak, intihar etmem için kafi.

*Ergen, ergen ergen. Şu sitede bahsedilen tek konu. İnsanlar kendilerine bakmadan nasıl böylesine rahatça konuşuyorlar anlayamıyorum doğrusu. Sen de ergensin ben de. Bildiğim bir şeyi gözüme sokmak için extra bir çaba sarfetmen yersiz. Ciddi olacağım diyede kçını yırtma annesi. (6)
#48 - Mayıs 19 2009, 21:17:52
« Son Düzenleme: Mayıs 19 2009, 21:18:22 Gönderen: Gebere Jackson »

Gebere'sice ergen. :p (6)

Bana laf yedirdiğini sanan ergen. Bahsettikleri ergen tanımını çok güzel sergileyen, aynı zamanda sözlük dışı yorumlarda bulunan üye.   (6)
Kendisini anlamadığımı zanneden, bir kaç farklı kelime kullanarak çok bildiğini, çok kültürlü olduğunu zanneden şahıs mı desem, ne desem bilemedim.   (6)
#49 - Mayıs 19 2009, 21:23:43
« Son Düzenleme: Mayıs 20 2009, 01:27:44 Gönderen: Lonelyboy »
Şefim sarı kula var mı?

Any_one

Onunla ya da hakkında konuşmaya değmez. *Ukala, bir o kadar da gereksiz. -alıntı-
-çelişki var değil mi?, Cerencik söyledi, evet. Son sözlerimdi bunlar, olsun o kadar-
#50 - Mayıs 19 2009, 22:00:34
« Son Düzenleme: Mayıs 19 2009, 22:08:21 Gönderen: Darque Ash »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.