Alternatifim Cafe

Doğum kontrol hapı kanserden koruyor

Discussion started on Sağlık

İngiltere'de Yapılan Araştırmada, Doğum Kontrol Haplarının Kadınları Kalp Hastalıkları ve Kanserden Koruduğu Belirlendi. Aberdeen Üniversitesi'nde 46 Bin Kadın Üzerinde Yapılan Araştırmaya Göre, Doğum Kontrol Hapı Kullananların Kanser ve Kalp Hastalıkları Nedeniyle Ölme İhtimalleri Daha Düşük.

İNGİLTERE’de yapılan araştırmada, doğum kontrol haplarının kadınları kalp hastalıkları ve kanserden koruduğu belirlendi. Aberdeen Üniversitesi’nde 46 bin kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre, doğum kontrol hapı kullananların kanser ve kalp hastalıkları nedeniyle ölme ihtimalleri daha düşük. Doğum kontrol hapı kullanan kadınların kanser, kalp krizi ya da beyin kanamasından ölme riskinin azaldığını söyleyen Prof. Philip Hannaford, araştırmanın ilk kuşak hapları kapsadığını söyledi. Hannaford, “Ancak yeni doğum kontrol haplarının sağladığı faydanın da aynı düzeyde olduğunu söyleyebiliriz” dedi.
#1 - Mart 15 2010, 17:08:00

vay anasını sayın seyirciler
#2 - Mart 16 2010, 18:41:07
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Hevai

15 yaşında bende tümörden şüpheleniyorlardı da doktor doğum kontrol hapı vermişti kesin sonuçlar çıkana kadar. 1 kutu kullanmıştım. Allahtan sonra birşey çıkmadı. :Ç
#3 - Ağustos 07 2010, 13:50:44

kuzenim kullanmıştı.
ayrıca kilo ve tüylenme yapıyor.
#4 - Eylül 20 2010, 12:47:06
« Son Düzenleme: Eylül 20 2010, 12:47:25 Gönderen: Pınar. »

Çok abesmiş, ama güzel. Nasıl oluyorsa...
#5 - Şubat 04 2011, 19:57:41
ஜ Buyum ben, sadece bu.
                                    ĢĬŻξM

Ben de tam tersini duymustum. Özellikle gögüs kanserine yakalanma riski daha fazlaymis. :hımm
#6 - Mayıs 11 2011, 01:29:00
"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.