Alternatifim Cafe

İşte Nokia'nın son modeli N900 Maemo

Discussion started on Nokia

Nokia bilgisayar, cep teleonu karışımı gelişmiş donanıma sahip 'mobil iletişim cihazı' N900 Maemo'yu vitrine koydu

N97 modelini henüz piyasaya çıkaran Nokia, daha da gelişmiş donanıma sahip 'mobil iletişim cihazı' N900 Maemo'yu duyurdu. Çok yakın geçmişte N97 ile akıllı telefon pazarına iddialı giriş yapan Nokia, uzun süredir bilgileri internet sitelerine sızan yeni ‘mobil iletişim cihazı’ N900 Maemo’yu bugün duyurdu. ntvmsnbc'nin haberine göre, oldukça çarpıcı tasarımı ve hızlı iletişime odaklı donanımıyla göz dolduran N900’de Debian Linux tabanlı Maemo işletim sistemi kullanılıyor. Firmanın iletişim blogu conversations.nokia.com’da yer alan bilgilere göre, cihazın temel özellikleri arasında basınca tepkili 3.5 inç dokunmatik ekran, kızaklı qwerty klavye, ARM Cortex 9 işlemci, 32GB dahili bellek, MicroSD bellek kartı slotu, GPS/A-GPS, FM radyo, 5 mp kamera bulunuyor. N900’de GSM/EDGE, 900/1700/2100MHz UMTS/HSPA, Bluetooth 2.1 ve wifi bağlantı özellikleri hızlı işlemci sayesinde yüksek performans sağlayacak. Henüz ülke bazında fiyatı açıklanmayan N900 Maemo’nun, Ekim ayında vergiler öncesi 500 Euro civarında bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

#1 - Ağustos 28 2009, 12:32:28

Nokia'nın yeni bir işletim sistemi ile gelecek son bombası N900 ne zaman piyasada olacak?

İnternette Nokia'nın yeni tablet - cep telefonu N900'ün resmi bir görüntüsü dolaşmaya başladı. Maemo 5 adı verilen yeni bir işletim sistemiyle çalışan Nokia N900'de dokunmatik ekranın yanında bir de yan tarafa açılan tam klavye var; güncel amiral gemisi Nokia N97'ye çok benziyor.

Dedikodulara göre N900, önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan "Nokia World" etkinliğinde resmi tanıtılacak. Nokia N900'ün 2009'un sonunda yaklaşık 550 Euro'ya piyasaya sürüleceği söyleniyor. Rusyalı cep telefonu sitesi Mobilereview.com, daha önce cihazın bir ön sürümünü ele geçirmiş ve ayrıntılı görüntüleri yayınlamıştı.

#2 - Ağustos 28 2009, 13:42:02
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.