Alternatifim Cafe

Age Of Mythology

Discussion started on Oyun Genel

Age of Mythology, (Mitoloji Çağı) Ensemble Studios' un oyunlarından biridir. 3B formatında da oynanabilen oyunun grafikleri, ses efektleri ve müzikleri ise oyunun en güzel özellikleridir.

Toplam 32 bölümden oluşan oyun Mısır, Yunan ve İskandinav mitolojilerinden yola çıkılarak yapılmıştır.
Oyunda halkınıza belirli bir tanrı seçtikten sonra çağ atlayıp size verilen görevleri yerine getiriyorsunuz. Çeşitli büyülerin yanı sıra binalar yapılıp askerler ve köylüler üretilebilir, köylüler ile de değişik binalar inşa edebilirsiniz. Çeşitli karakterler ve tanrılar ile görev ilerledikçe farklı ülkelere gidilecektir.
Strateji sevenlere uygun bir oyun olan Age of Mythology mitolojik konulardan ve grafikler açısından iyi bir oyun. Oyunda inşaat bazı ırklarda farklı. Örneğin Yunanlılarda, köylüler inşaat ve toplama (altın, odun, yiyecek) yaparken, İskandinavlarda ise toplama görevleri köylülerin, inşaat ise piyadelerin. Mısırlılarda ise Yunanlılarla aynı,inşaat ve toplama köylülere ait.Ayrıca birçok yapı ücretsiz.

Oyunda 12 ana (major) tanrı bulunur:
-Yunan Tanrıları: Zeus, Poseidon ve Hades
-Mısır Tanrıları: Ra, İsis ve Set
-İsandinav (Norse) Tanrıları: Odin, Loki ve Thor.
-Atlantis Tanrıları: Kronos, Oranos, Gaia

Oyuna başlarken şeçtiğiniz ana tanrıya göre her çağ atlamanızda karşınıza 2 küçük (minor) tanrı gelir ve bunlardan birini seçerek o çağda kendinize rehber edinirsiniz. Oyunda her minor tanrı seçildiğinde o tanrının savaşçısı veya canavarını Temple'dan çıkarma gücüne sahip olunur.Bunlar: Yunan Tanrıları 1.Athena-Minotaur 2.Hermes-Centaur 3.Ares-Cyclops 4.Dionysus-Hydra ve Scylla 5.Apollo-Manticore 6.Afrodit-Nemea Aslanı 7.Hepheastus-Colossus 8.Artemis-Chimera 9.Hera-Medusa ve Carcinos Mısır Tanrıları 1.Bast-Sfinks 2.Ptah-Wadjet 3.Anubis-Anubite 4.Hathor-Roc ve Petsuchos 5.Sekmet-Scarab 6.Nepthys-Akrep Adam(Scorpion Man)ve Leviathan 7.Thoth-Anka Kuşu(Phoenix)ve Savaş Kaplumbağası(War Turtle) 8.Horus-Avenger 9.Osiris-Mummy İskandinav Tanrıları 1.Heimdall-Einherjar 2.Freyja-Valkyrie 3.Forseti-Troll 4.Bragi-Battle Boar 5.Skadi-Buz Devi(Frost Giant) 6.Njord-Kraken ve DAğ Devi(Mountain Giant) 7.Tyr-Fenris Wolf Brood ve Jormund Elver 8.Hel-Dağ Devi,Ateş Devi,Buz Devi ve Njord(diğerlerinin dışında Njord Myth Unit olarak geçmez) 9.Baldr-Ateş Devi(Fire Giant) Atlantis Tanrıları 1.Prometheus-Promethean 2-Leto 3-Oceanus 4-Hyperion 5-Rheia 6-Theia 7-Helios 8-Atlas 9-Hekate
#1 - Temmuz 16 2010, 20:07:53
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Zeitgeist

Hey gidi lan ne oynardım. Sıkıldığım zaman da hileyle bölüm atlardım.
#2 - Temmuz 16 2010, 23:38:43

Harbi la. En sevdiğim hilesi hiç şüphesiz ' PANDORAS BOX ' idi. :D
#3 - Temmuz 17 2010, 00:02:53
" Onların, ateşin üzerinde durduruldukları zaman: 
' Ne olurdu dünyaya döndürülseydik, Rabb'imizin âyetlerini yalanlamasaydık da müminlerden olsaydık '
dediklerini bir görsen..! "

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.