Alternatifim Cafe

Masal Gibi..

Discussion started on Sizden Gelenler

Yalnızlık;
Ruhumun en sert fırtınası.
En zor geçen gecesi..
Gözlerimden okunan,
Dilimden dökülmeyen birkaç cümle gibiydi..
..

Gitmeli ruhumun en uzak şehirlerine.
Keşfetmeli derinliklerini..

Bir adam vardı o şehirlerden birinde.
Gözleri,
Keskin bakışlarıyla delip geçiyordu bir masal kızının bedenini.
Yüzü bir çöl gibiydi adamın;
Kurak,sonsuz,sessiz,kimsesiz..
Çölündeki büyük denizin içinde kayboluyordu masal kızı,
Sıcaklığı sarıp sarmalıyordu ıslanmış bedenini.
Sonra birden buz gibi oluyordu denizin yüreği,
Maviliği gittikçe kararıyordu,
Bulanıklaşıyordu..

Belki bir seraptı bu adam ?
Belki de hiç yoktu.Ya öyleyse,ne yapardı kız ?!
Hangi denizdi peki içinde kaybolduğu,
Kimin deniziydi ?
Ama dalgaları nefesini kesiyordu,denizin en derinlerine itiyordu onu.
Son bir dalgasıyla talan etti yüreğini
Sonra gizledi en derinlerinde nefessiz bedenini.
Baktı ki serap değilmiş,gerçekmiş.
Kendisi de,hissettirdikleri de.

..

Sesi,
Hiç bitmeyen bir masaldı sanki adamın.
Her hecesinde bir sevda şarkısı mırıldanıyordu
Her tonu kızı bir öldürüyor,bir hayata döndürüyordu.
 ..

Sonra o en sert fırtına çıktı şehirde.
Önüne gelen herşeyi,heryeri yıkıp geçiyordu.
Koştu adamın yanına yetişebilmek için.
Belki adamı kurtarmaktı amacı,
Belki de onun yanında ölmek..

Koştu,koştu,koştu..

Fırtına arkasından kükrüyordu çılgınca,
Durmak bilmiyordu,
Yalvarışlarına kulak asmıyordu fırtına..
En sonunda vardı adamın yanına
Gözleri artık derinliklerinde kaybolduğu deniz değildi.
En karanlık gece gibiydi..
Sonsuzdu ama hissedemiyordu geceyi.
Soğuktu,ölüm kokuyordu.

Sarıldı geceye son kez,
Son kez nefesini kesti ölümün kokusu.
Şehrin güneşi batmıştı sonsuza dek.
Masal kızı ağladı,ağladı.
Yeniden maviliğini bulabilmek için,
Gözyaşlarından bir deniz yarattı adama.
Sonra kız denizin derinliklerine adamla beraber gitti.
Kız da masal oldu,aşkı da..

GülşahFdn.
29.09.'09
#1 - Ekim 01 2009, 07:23:54
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

düş #

Belki de kız en başında masaldı,
Adamın gerçekliğine dayanamadı.

Süper olmuş canım.
#2 - Ekim 01 2009, 09:14:47
« Son Düzenleme: Ekim 01 2009, 09:21:48 Gönderen: düş # »

Çok hoş olmuş kuzu, beğendim ellerine sağlık.. Devamını bekliyoruz, masalsı bir anlatım  .p
#3 - Ekim 01 2009, 23:09:58

Belki de kız en başında masaldı,
Adamın gerçekliğine dayanamadı.

Süper olmuş canım.

Öyle zaten :b Teşekkür ederim canım benim,sağol (:

Çok hoş olmuş kuzu, beğendim ellerine sağlık.. Devamını bekliyoruz, masalsı bir anlatım  .p

Böşraa'm,çok sağol.Yazasım gelince yazıyorum ama iyi yazamam ben,yani bence :b Ama yakındır yenisi,olabilir . (6)

Ayrıca,bana ilham kaynağı olan muhabbeti yarattığı için Cansu'ya ( Johnsoo ) teşekkür ediyorum :G
#4 - Ekim 02 2009, 05:19:47
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Teşekkür ederim Cansu .
Fakat bana ilham veren şarkı yapamaman değildi ki,o mavi göz muhabbetimizdi.Hani Erdem falan :b (6)
#5 - Ekim 02 2009, 18:10:43

Öf yea. :Ç
#6 - Ekim 02 2009, 18:22:02

Gülşah hatun gayet güzel olmuş, diğer şiirlerini de okudum ve çok açık bir ilerleme yakalamışsın.. Bence devam etmelisin 'Masal gibi.. aktı gitti dizeler gerçekten. Eline sağlık
#7 - Ekim 02 2009, 19:09:14
Hoşumuza giden bir bedenin içine
Hayalimizdeki insanı yerleştirir,
Adına da aşk deriz bu saçmalığın.

Sağol Öykü'm. Öncekilerini boşver sen :b Sen beğendiysen güzeldir hatunum sağol :bite
#8 - Ekim 02 2009, 19:13:55

Belki de..

Bir kız gördüm uzaklarda,
Yüzü hiç gülmüyordu,kederliydi belli.
Suskundu,
Belki de konuşmaktan korkuyordu..

Yalnızdı.
Gözlerinde bir yıkımın izleri vardı,
Her zaman kirpikleri ıslaktı..

Gözlerindeki yağmur dinmiyordu
Gitgide daha da şiddetleniyordu.
Yağmuru her gece onu başucunda bekliyordu,
O da kaçmıyordu yağmurundan,
Yalnızlığından..
Belki yorulmuştu artık ,
Belki de alışmıştı..

Birinin sıcaklığını teninde hissetmeye o kadar yabancıydı ki,
Artık yanına kimseyi yaklaştırmak istemiyordu.
- Çünkü kaybetmekten korkuyordu.. -

Duvarlar örmüştü etrafına.
Ona kim yaklaşmak isterse
Duvarlarına çarpmaktan her yanı nasır tutuyordu.

Bir gün
Gözleri baharda yeşeren ağaçları,
Gülüşü yeni yılda yağan karları andıran birini gördü.
O anda gülümsedi hafifçe,
Gözleri ışıl ışıl oldu.

Tam bir şey söyleyecekti ki
Korktu !
Kelimelerinin boğazına bir bıçak dayandı,
Kesti şahdamarını.
Sustu kelimeleri,kanı saçıldı her yere.

..

Kız her gün onu yine görebilmek için düştü yollara.
Belki de yeniden gülebilmek için..

Her esen rüzgâr onu vuruyordu yüzüne,
Sanki o okşuyordu saçlarını
Sanki onun sıcaklığıydı..

Anladı ki aşk dedikleri çiçekten o da koklamıştı artık.
Kokusu onu da büyülemişti.

Kız yine onu görebilmek için yollardayken
Uzaktan belirdi gözleri o en büyük ormanları andıran çocuk..
Kız yine gülümsedi,
Heyecanlanmıştı
Elleri titriyordu..

Tekrar ona bakınca,
Yıkıldı !
Yağmurlarında boğuldu.
Depremlerinin enkazında nefessiz kaldı..

Ormandaki en güzel çiçek onun kokladığı aşk çiçeği değildi,
Başkasının çiçeğiydi.
Yaprakları sallandıran rüzgar da
Onun rüzgarı değildi..

Hayalleri bir bir düştü yere
Paramparça oldu.
Öyle çok gürültü sardı ki etrafı
Kimse hiçbir şey duyamadı..

O günden beri,
Gözlerinde hep o yıkımın izleri kaldı.
Kirpiklerinde hep o yağmurun ıslaklığı..

GülşahFdn.
12.10.’09
#9 - Kasım 17 2009, 16:16:44

Bugün yine her zamanki gibi seni düşünüyordum.Birden aklımdan büyük puntolarla şu cümle geçti : ‘‘ Gerçekten aşk bu mu ? Kimine göre o kadar da değerli olmayan bu ‘şey’, kimine göre de hayatın kendisi.Uğruna can feda ettikleri o yüce duygu gerçekten bu mu ? ’’
Merak edip uzunca bir süre sadece aşkın tanımını düşündüm.Belki de senin tanımını,bilemem.Ama keyifliydi çoğu zaman,bazen de gizemleri vardı.Gerçekten çok sevdiğim yazarlardan birinin yine sevdiğim bir kitabında aynen şöyle diyordu aşk için :
 “Aşk teslim olmaktır.Aşk,aşkın sebebidir.Aşk anlamaktır.Aşk bir müziktir.Aşk ve soylu yürek aynı şeydir.Aşk hüznün bir şiiridir.Aşk kırılgan ruhun aynaya bakmasıdır.Aşk geçicidir.Aşk hiçbir zaman pişmanım dememektir. Aşk boş bir laftır.Aşk bir acıdır.Aşk melekle gözgöze gelmektir.Aşk gözyaşlarıdır.Aşk telefon çalacak diye beklemektir.Aşk bütün bir dünyadır.Aşk sinemada elele tutuşmaktır.Aşk bir sarhoşluktur.Aşk bir canavardır.Aşk körlüktür.Aşk yüreğinin sesini dinlemektir.Aşk kutsal bir sessizliktir.
  Aşk birisine şiddetle sarılma,onunla aynı yerde olma özlemidir.Onu kucaklayarak,bütün dünyayı dışarıda bırakma arzusudur.İnsanın ruhuna güvenli bir sığınak bulma özlemidir. ’’

Bence de böyle bir şey aşk.Ama bazen o kadar yoğun hissediyorum ki bu duyguyu,öylesine hızlı çarptırıyor ki kalbimi aşkı tanımlamanın aşka büyük bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum.Sanki onu bir kalıba soktuğumda ya da sıradan bir şeymiş gibi aşk işte budur dediğimde sanki aşk bana çok kızacakmış,gökyüzünden bana kaşlarını çatıp “ Hey sen ! Sen misin beni sınırlayan,sen misin beni sıradan gösteren ?! ’’ deyip ağulu acılar veren kırbaçlarını üzerime doğru savuracakmış gibi geliyor.
 Ama ne gariptir ki insanı hep kendine çekiyor bu meret.Hayatın o uzun,bitmek bilmez kurak yollarında aşk olduğunda az da olsa yağmur çiseliyor,ılık rüzgarlar esiyor.Yüzünün kıvrımlarını incitmeden okşuyor da yanağına ufak bir öpücük konduruyor sanki.Ama rüzgar kesildiğinde yüzüne vuran o sert,yakıcı sıcaklık öyle acı veriyor ki,yine o rüzgarları istiyor insan.Sonrasında ne olduğunu bildiğinden onu yaşarken de acı çekiyor.Belki de sadece acı çekmektir aşk.Belki de uğruna gözyaşı döktüğün zaman aşk oluyor o duygu.Bilmiyorum,bilemiyorum.
   Ayrıca dayanamadığım bir şey de,ben sana hayran hayran bakarken,aslında baktığımı bile fark etmeden seni seyrederken,çevremdeki insanların uzaktan gözlerini devirerek,kimi zaman da kısarak beni izliyor olmasıydı.Onları ne ilgilendiriyor ki benim sana o duyguları besliyor olmam ? Sinemaya gittiğimde yanımda seni,gözlerinde gözlerimi,ellerinde ellerimi hayal ediyor olmam kimi ilgilendirebilirdi ? Neydi onları böylesine bunu düşünmeye iten ?
Belki ilerde bunu cevabını öğrenirim,belli olmaz.Ama aslında bu benim için o kadar da önemli değil.
 Benim için şuan önemli olan tek şey sensin.İlk kez birine ilk görüşte aşık oluyorum.Seni ilk tanıdığım gün,ilk gözlerinin içine baktığım,ilk kokunu nefesimi kesecek kadar içime çektiğim gün sevdim seni.Aşk şu günlerde senin kadar gerçek ve bir o kadar hayal.Ama beni öyle bir sarstı ki,tokadı yüzüme öğle ağır indi ki parmaklarının izleri hala yüzümde duruyor.
  Bir süre sonra o eski dünyamın,bildik dünyamın dayanılamayacak kadar umutsuz ve kasvetli olduğunu hissedince,yüreğim hızlı hızlı atmaya başladı,sanki damarlarımda ilaçlı bir kan geziyormuş gibi başımı döndürdü ve perdenin aralığından yüzüme vuran o hafif öğle güneşinin gücünün boynumdan bütün gövdeme yayılışını zevkle hissettim.Hoştu.Sanki soğuk ve yağmurlu bir günde,romantik-komedi bir film izlerken battaniyenin içine gömülüp kahveyi yudumladığımda hissettiğim o huzur gibi.Mutlu ediyordu,kendimi güvende hissettiriyordu.

Aynı senin yanında kendimi güvende ve mutlu hissettiğim gibi.Sen hayatıma girdikten sonra daha renkli her şey.Daha umutlu,ilham verici. Mutluluk maskeleri değil de gerçek mutluluk var yüzümde.Böyle her şey çok daha güzel ve ben bunu kaybetmek istemiyorum.Çünkü sen gidersen,bütün renkler bana küser.Aşk en büyük acıyla hıçkırarak ağlar,yüzü solmuş bir çiçeğe döner.
Bu yüzden hiç değilse ‘ aşk için ‘ yanımda ol,gitme..

GülşahFdn.
                                                                                                                                     02.11.’09
#10 - Kasım 17 2009, 16:23:20

Hevai

Çok hoş olmuş. Özellikle ilk şiiri çok beğendim.
#11 - Kasım 25 2009, 11:19:02

Sarıldı geceye son kez,
Son kez nefesini kesti ölümün kokusu.
Şehrin güneşi batmıştı sonsuza dek.
Masal kızı ağladı,ağladı.
Yeniden maviliğini bulabilmek için,
Gözyaşlarından bir deniz yarattı adama.
Sonra kız denizin derinliklerine adamla beraber gitti.
Kız da masal oldu,aşkı da..

Of..
Gülşah, çok güzeller.. Özellikle ilk şiir. =)
#12 - Kasım 30 2009, 17:48:28
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Çok hoş olmuş. Özellikle ilk şiiri çok beğendim.
Çok teşekkür ederim. (:

Of..
Gülşah, çok güzeller.. Özellikle ilk şiir. =)

Sağol Nazlimu,öptüm :bite .
#13 - Kasım 30 2009, 17:51:06

Yeni!
.
#14 - Aralık 15 2009, 17:09:46
« Son Düzenleme: Şubat 10 2010, 05:27:11 Gönderen: Eşk-i Sürur »

""Birinin sıcaklığını teninde hissetmeye o kadar yabancıydı ki,

Duvarlarına çarpmaktan her yanı nasır tutuyordu.""

biryerden tanıdık geliyor ne kötüdür ki bu kız bana.
umarım sonu
"O günden beri,
Kirpiklerinde hep o yağmurun ıslaklığı.."
olmaz...
yinede çok güzeldi Gülşah..
#15 - Aralık 16 2009, 19:11:19
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

Sonuncusu da çok güzel olmuş =)
#16 - Aralık 19 2009, 16:17:32
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

""Birinin sıcaklığını teninde hissetmeye o kadar yabancıydı ki,

Duvarlarına çarpmaktan her yanı nasır tutuyordu.""

biryerden tanıdık geliyor ne kötüdür ki bu kız bana.
umarım sonu
"O günden beri,
Kirpiklerinde hep o yağmurun ıslaklığı.."
olmaz...
yinede çok güzeldi Gülşah..

Teşekkür ederim canım,umarım olmaz.Ama öyle gözükyor.

Sonuncusu da çok güzel olmuş =)
Sağol cınım. :G (6)
#17 - Aralık 19 2009, 16:38:48

Çok beğenen Cansu'ya..

Hayat,
Boynumdaki fular.
İplerini kaçtıkça çekiştirdiğim..

Hayat,
Kaçmış tül çorap.
Söküklerini diktiğim halde eski güzelliğini bulamadığım..

#18 - Aralık 19 2009, 16:40:53

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.