Alternatifim Cafe

''Can'' Sıkıntısı -Kendime Sitemim-

Discussion started on Sizden Gelenler

taylırs hayran kaldım helal olsun, vallahülazim güzel yazmışsın.
#51 - Eylül 18 2009, 02:21:41
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

Aksini düşündüğüm zaman adeta bıçak saplanıyor. Bir sefer olsa iyi... ya da gerçekten saplansa daha iyi.

Ya ciddi ciddi, ettiğimi buluyorum sanırım. çok karışık, öyle böyle değil.
Tahminler dışında masum, ince eleyerek düşünüyorum bu sefer. bu sefer gerçekten öyle. ama hayat bu ya, yapıcak ib.neliğini, göstericek bi şekilde. inan titremesem, düşünmesem, böyle olmasam herşey yolunda olurdu. acımasaydım. tersleseydim. git deseydim. sussaydım eminim şu an istediğim olurdu ama yok... yok işte yine yok. yine bomboş biliyorum. yine dönüp gidicem götüme baka baka. yine büyütücem. yine kahredicem belki. ve olmayacak evet. sonuç hep aynı. ne zaman cesaretlensem sonuç aynı. cevabı aldım mı? hayır ama biliyorum o cümleyi ben. nedenlerini de biliyorum. neden olacağını da biliyorum. niye böylesin onu da.

demekki istemiyceksin abi. ama istemeyince olur mu? peki ya zorla güzellik? ee bunun arasında kalmanın ib.neliği?
niye böyle olduki? gayet güzeldi herşey.

Sonrası yok.
bundan sonrası.
limit burası.
gidilebilen yer.
gidebildiğim en son yer.
sonra yokum.
sonra etkisizim.
sonra değersizim.
önemsizim sonra.
öncesi öyle değil ama sonra, sonra sıradanım.
sonra, söyledikten sonra istenmeyenim, biliyorum.

hep aynı senaryo lan. :) çok gördüm bu sahneyi. hep aynı. öncesi iyiyken, sonrası yıkıntı.
hani iste.... ımmmm! neyse.
olmuyormuş. gerçeğim de bu işte. olduramıyormuşum. ne olursa olsun insan. tıkanıyor-muş.
kalabalığın içindeyken aslında en yalnızı oynamak. bunu en iyi bilenin kim olduğu ortada işte.
herkese istediğini verip, herkesten istediğini alamamak. millet neleri tadar, biz neleri... böyle de duygu mu olur? ey allahım=)

yok, biliyorum ben yorma. yorma sen.
bile bile lades işte. korkuyla yüzleşmek. aksi halde olmuyor. böylesi daha beter. böylesi daha beter...
#52 - Kasım 24 2009, 02:45:42
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

aşk, hayatım boyunca bana uğramazsa eğer, bunun tek sebebi gururumdur.
o gurur var ya, o gurur... :) kayaları tuz eder. ama yine de ödün vermez. verdirtmem.

yapamıyorum abi. çiğneyemiyorum kimse için. vicdanım uyutmuyor sonra beni. bir çok şeyi avucumun içinden kaçmasına sebep olsa da bu böyle. varsın uzaklaşsın başka dallara... gururumu seremem kimse için ayaklar altına. sermek istemiyorum. hakeden, haketmeyen mevzuu değil bu. yapım böyle.

inat mı? etsin...
uzaklaşmak mı? istediği yere gitsin
bir daha gelmemek mi? ömür boyu...
arkasını dönmemek kaydıyla mı? rica ediyorum öyle gitsin, dönmesin.

artık akıllandı çünkü bu bünye. neymiş? 4s kuralı! seveni skerler, skeni severler aga... bu devirde domalan taraf olmayacaksın hiçbir zaman.
hem niyeki? kim için, ne için gururumu atayım arkama? niye bir kez daha sigara yakayım ki bu yüzden? delilik bu!

ü-ze-cek-sin! üzülmeyeceksin... hep üzeceksinki ya da hep sinirlendireceksinki sen üzülme.
bencillik mi? evet bencillik! hem neden olmasınki? bundan önce başkalarını düşünüp de hep mutlu olan kaç kişi var hayatınızda, söyleyin? başkalarının derdini umursayıp gülen suratla gezen kaç kişi var? yok... varsa da sadece gülen surattır o. ruhsuzdur. onun için artık böylesi bünye için en iyisi.

umursamamak.
gurura dokundurmamak..
ruhsuz olmak...
yaşamamış olmak..
yaşatmamak...

ne rahat...
#53 - Şubat 18 2010, 03:35:16

Gregor Samsa

Any_one

çok yanlış bir yoldasın, gerçek mutluluğu böyle bulamazsın. bak etrafına, artık seni takdir eden var mı? samimi duygularla yaklaşanlar arttı mı yoksa? gerçek olduğunu bilmeden yaşamak hoşuna gidemez senin. taktığın maske daha fazla yüzüne yapışmadan çıkarmalısın. çünkü, yapışkanını yüzüne bıraktıkça çirkinleşiyor maskenin görüntüsü. çok da eğreti duruyor suratında, asla yakışmayacağına eminim.

bu yazdığın iki yazı ve senin son zamanlardaki davranışların benim bunları yazmama neden oldu. cevap vermene de gerek yok tabii, bil yeter.
#54 - Şubat 26 2010, 20:19:30

tam hatırlamıyorum ama iki sene kadar önceydi, evde yine göt büyütürken telefona sarılıp çarşıda olduğunu tahmin ettiğim kardeşimi aradım. evde bi'şey olmadığını, hamburger kapıp gelmesini söyledim. yarım saat geçmeden zil çaldı, gelen kardeşimdi. kapıdan içeri girdiği gibi annem, kardeşim ve ben bir an önce paketlere yumulmak istedik. tam o esnada zil çaldı. yaşlı bi amcan aşağıdan para dileniyo. yok dedim amcaya, allah versin. akabinde hemen içeri girip daha dokunamadığım hamburgeri elime alayım derken... annem uyardı, kimdi o dedi? dilenci ya işte para falan istiyo gönderdim dedim. ''kalk'' dedi çabuk, elindeki hamburgere dokunmadan aşağı iniyor ve o amca kimse ona hamburgeri veriyorsun dedi. hadee... ee dedim karnım aç, o kadar bekledim... verelim 1-2 lira gitsin ya biz mi kaldık sadece? olmaz dedi. ilk defa annemi o kadar kararlı görüyordum. ikna edemeyeceğimi anlayınca tıpış tıpış yol aldım merdivenlerden. itiraf edeyim, bu durum hiç içime sinmiyor ve içten içe küfrediyordum. yani yapacağım iyiliğin de bi nevi kıymeti kalmıyordu.

indim aşağıya... amcanın yüzüne bile doğru dürüst bakmadan pakedi isteksiz isteksiz uzatarak ''afiyet olsun amca, hadi bekleme artık'' dedim. o esnada elim halen havada, pakedi almasını bekliyorum amcanın. ee dedim hadi amca, seni mi bekliycem buyur işte? amcan iki elinle ellerimi hafifçe geriye iterek, ''evladım ondan önce bana 2-3 dakikanı ayırabilir misin?'' dedi. amca karnım aç al şu 5 milyonu hadi yoluna dedim, gülümsedi. ''sorun o değil'' dedi, ''lütfen dinle'' eeh dedim buyur? işte tam o esnada amcanın yüzünü, üstüne başını tam anlamıyla inceleme fırsatı buldum. sık ama uzun olmayan beyaz bi sakal, bebekte bile o kadar parlak görülemiyecek türde mavi gözler, tertemiz, sıccacık bi surat. üstüne başına baktım... bir tane yama yoktu üstünde. evet eskiydi,evet yaşlı kıyafetiydi ama ayakkabısından kepine kadar hepsi pakedinden yeni çıkmış gibi ışıl ışıldı. dedim içimden, bu nasıl dilenci diye.. bir anda sıcaklık hissettim içimde o amcaya karşı. yıllardır tanıyormuşum gibi geldi. dedemden bile daha yakındı belki. amca da tam o sırada konuşmaya başladı..

- evladım... dedi. adın ne?
 + Can..
 - ne güzel bi isim... okuyo musun Can?
 + sayılır. büssürü koşuşturmaca işte.
 - Can... ben o elindekileri alıcam ama dedi, onun öncesinde beni tüm dikkatini vererek dinleyeceğine söz verir misin?
 + tabi dedim amca, buyur? 

gülümsedi.. gülümseyince en iyi doktorların elinden çıkan porselen dişlerden bile daha düzenli, bemmbeyaz dişler gördüm. çok garipti. diksiyonu mükemmel, giyimi kusursuz, mis gibi kokan bi dilenciyle karşı karşıyaydım. kusursuzdu her şeyiyle. dakikalar geçtikçe daha bi hayran oluyordum amcaya.

- bu hayatta başarılı olmak için 3 şeyi bilmen ve hiç unutmaman gerek dedi.. bunlardan birincisi yalan... yalan söyleme Can. yalanı unut... kandırma ne kendini, ne kimseyi. büyük düşman o. sıkıştığın zaman ilk başvurduğun şey o olmasın. aciz değilsin sen, dedi.

ikincisi... söz verdiğin zaman tut. bu kendin bile olsa yap bunu. bugün şunu yapıcam dediğinde ertesi günü aman deyip boşverme, git istediğinin peşinden. sözünü unutma! birine verdiğin söz çok önemli. aklından çıkarma olur mu?

ve üçüncü Can... en önemlisi. sabret. seni çook üzecekler, sen çok ağlayacaksın. sen çok çelme yiyeceksin, dizlerin kanayacak. acıdan ağlayacaksın, yalnızlıktan ağlayacaksın. yılma Can, yılma olur mu? kimseyi umursamadan kalk ve yoluna devam et. bırak kanasın o dizin. kimse dizi kanadı diye ölmez, sen de öyle! sakın hedefini bırakma... yalvarıyorum sana, sakın bırakma. bu dediklerimle yoluna devam edersen hayalini kurduğun yerde olacaksın emin ol. emin ol Can, senin yerin bambaşka, senin dünyan bambaşka. bırakma bu hayatı.
--

suratımı sevdi, benden bi onay bekler gibi baktı. ben aşıklar gibi dinlemeye vermişim kendimi. tamam dedim... şaşkın bi ifadeyle. ama nasıl şaşkın. hayatımda bu kadar rahatladığımı hatırlamıyorum. kesseler acımazdı o gün. o verilen gaz, soğuk sprey etkisi yarattı bende. başımı salladım. elimdekileri tekrar uzattığımda bu sefer pakedi almıştı. tek bi kelime etmeden, sadece gülümseyerek yanımdan uzaklaştı. arkamı döndüm, eve doğru giderken birden ismini sormadığım aklıma geldi. bu esnada 1 dakika ya geçti ya geçmedi. sokağa çıktım yoktu.. köşeyi anca dönmüştür dedim, oraya koştum yine yoktu. 3 farklı yere, gidebileceği en yakın noktalara baktım, kendisinden eser yoktu. sonra ne mi oldu? tam tekrardan evin bulunduğun sokağa girerken ona verdiğim hamburger poşedini gördüm. içi doluydu. almamıştı. neden böyle bi'şey yaptı inanın tek bi fikrim yok. adam bana öğüt verdi, gözlerinden yaş geldi hatta bana beni anlatırken. sonra hiçbir şey olmamış gibi gitti.

halen aklıma gelir dedikleri rahatlarım, motive ederim kendimi. düşünürüm. kimdir, nedir, ne yapar? in misin cin misin be adam? neden almadın? onun için gelmemiş miydin? başka bir zil de çalmamış, sadece bizim zile basmış sonradan öğrendiğime göre. o günden beri hem rahatım hem meraktayım. ilginç bi tecrübe oldu benim için. hem kendime kızdım, hem de iyiki inmişim dedim.

bu da böyle bi anımdı.
#55 - Ağustos 06 2010, 04:28:26

Gregor Samsa

Zeitgeist

Hamburgeri alıp yedin mi sonra?

- slajdkasjdad, dalga geçmek değil amacım ama cidden merak ettim. :D
#56 - Ağustos 06 2010, 12:41:56

arsenik

Bence o adamı annen tutmuş. :* dsfdsf taam sustum ama ben olsam yerdim
#57 - Ağustos 06 2010, 13:33:00

yok lan yemedim. boğazımdan geçmedi değil o an koydum mutfağa sonra noldu bilmiyorum. ama yemediğimi iyi biliyorum yani. yok yok bence allahın bi mucizesi bu :) adamın üzerinde allah yazıyodu zaten. sdasad
#58 - Ağustos 06 2010, 22:18:43

Gregor Samsa

Hmm uzun zamandır yazmamışız. evet. neyse artık burdan devam ediyoruz:

http://usengecadamimben.blogspot.com/

benim de blog'um var, ben de nişantaşı çocuğuyum.

#59 - Mayıs 10 2011, 00:01:05

Gregor Samsa

Samimiyetsizlik üzerine:
http://usengecadamimben.blogspot.com/

yazı silinmiş olabilir.
#60 - Mayıs 12 2011, 21:52:13
« Son Düzenleme: Mayıs 13 2011, 13:01:09 Gönderen: Tylers »

Gregor Samsa

#61 - Haziran 11 2011, 18:41:33

Gregor Samsa

yok abi ya dışardaydım eve geldim öle sıkılınca buna sardım

bari garaja gidiyimde şunun zincirin disklerin falan temizliğini yapiyim ben uğraş olur bana

#62 - Haziran 29 2022, 21:59:43

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.