Alternatifim Cafe

Alpay Erdem

Discussion started on Yazarlar - Çizerler

-_-

1977 İstanbul doğumluyum. Memleket Sinop İstanbul Üniverstesi Jeofizik Mühendisliği mezunuyum. Profesyonel anlamda 2000 Nisan’ından beri çiziyorum. 2004 Şubat’ından beri yazıyorum.

2006 Mart’ından beri evliyim. Özgeçmişimde bir adet Sinop Kur’an Okuma Birinciliğim, bir adet de İstanbul Hikaye Birinciliğim var. 6 sene lisanslı futbol oynadım. Şu an lisanlı bisikletçiyim. Hayatımın yarısı bisiklet üzerinde, yarısı masa başında geçiyor. Yaşamı, ve özellikle kuşlar olmak üzere hayvanları,doğayı çok seviyorum. Meraklı bir insanım. Beatles’ın hayatımdaki yeri büyük. İsmail Hasta Ruh İlk adlı bir kitabım var. Şimdilik bu kadar.
#1 - Aralık 21 2007, 15:47:33

kendisi zevkle okudğum yazarlandandı.sonra bn uykusuz almaya başladım,o penguende kaldı,pek okuyamadım.bikaç kere penguen aldıysam sebebi bu adamdır ama.severiz,takip ederiz ailecek.
#2 - Aralık 21 2007, 18:08:18
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

t-mac

Pengueni Alpay için alan insan topluluğu arasındayım. Her hafta 1,5 YTL nin ekonomimi nasıl sarstığından bahsetmek istemiyorum ama değiyor mu?Evet.

Telefonumdaki arka plan yerini kimselere kaptırmıyor. İnce zekasıyla kazandığı hayran kitlesi ellerinden öper.

Muchas gracias yo la madre *_* !
#3 - Aralık 21 2007, 18:30:38

_DaRkdreams_

İlk Penguen'imi aldığımda dikkatimi çeken şahıs bu olmuştu , iyi yazıyor , iyi çiziyor lan dediydim .
O zamandan beri hastasıyım .
#4 - Aralık 21 2007, 19:21:26

-_-

4 Şubat'ta Ankara'da yine.Herif iyi alıştı lan.2 haftada bir ziyaretime geliyor..=p
#5 - Aralık 22 2007, 05:35:22

özlemiyle mutlu , bisiklet aşığı ve teyze takıntısı olan dünya tatlısı bi adamdır.yazıları güzel olduğu kadar stand-up gösteriside tarafımdan iyi not almıştır.ayrıca penguen'de ki sebeplerimden biridir tabiiki.2 sene sonra beraber yazıcaz rakip gelicem sana dediğimde sen yeterki yaz ne rakibi dergiye gel bekleriz diyip beni yüreklendirmiş adamdır.taparız taptırırız  :)
#6 - Şubat 18 2008, 03:16:43
« Son Düzenleme: Şubat 18 2008, 03:17:27 Gönderen: .suicide. »

Arkadaşlarını küçükken kebapçı s**miş olan kişi (6)
#7 - Şubat 18 2008, 08:57:08

_DaRkdreams_

Özlem'i yerinde ben olaydım dediğim şahıstır ayrıca :P

Tuğçe'mle tartışmışızdır "Alpay benim Alpay benim!" diyerekten :Ç (carnesir'imi anarım ayrıca :p )
#8 - Şubat 18 2008, 19:42:57

Alpay abimiz hepimizin... Onu görüğünüz yerde sevin, okşayın. O öyle bir insan. Yeryüzündeki en mükemmel yaratık benim için. Bulsam öpsem öpsem... Ayrıca da Özlem'i çok şanslı vallahi. Alpay abi de çok şanslı ki deli gibi seven bir eşi var.
Ayrıca da Ben isimli köşesinde bi resimi vardı. Bunlar çadırın içerisindeler ama Alpay abi ve bisikleti çadırın içinde, Özlem'i de çadırın dışında yatıyordu. Tam komediydi valla.
Neyse, hayranlığım bitmeyecek nacizane insan.
Kendisine zaten ufak bir hediyem var. Dergi yollarına düştüğüm vakit ulaştırabilirim. Öyle işte, o çok güzel insan, sevin öpün onu.
Benim gibi salak olmayın.. Kendisiyle aynı ortamda nefes almama rağmen görememiş olmak çok koyuyor bana... Yaaa!
#9 - Mart 17 2008, 13:43:13

rihanna_m

Kendisini yeni keşfettim ya (:
Tam benim mizah anlayışıma göre yazıyor beğenerek okuyorum kendisini (:
#10 - Eylül 16 2008, 18:02:08

Geçen senden beri takip ediyorum, gülmekten öldürdü beni muhterem (6)
#11 - Eylül 21 2008, 11:46:55

t-mac

Geçen haberlere çıktı yeni dergisi Cici nin tanıtımı için. Pek konuşamadı ama biz jiletçi hayran kitlesi olarak anladık onun dilinden. Sanırım  şöyle diyordu: Mizah dergisi tirajlarını dörde beşe katlamak için 25 kuruşluk yeni dergi yaptık ve size satıyoruz! Penguen in de kriz nedeniyle 25 kuruş zam yaptığını da hesaba katarsak tamı tamına elli kuruş eder ki penguen i terk etme sebebi olarak televizyona çıkıp açıklanacak değerde bir neden değil gibi. Bunların bir önemi yok tabii, hayırlı olsun yeni dergisi, fakat penguen in sonu son değil.
#12 - Ağustos 07 2009, 15:42:25

Bu adamın 'Hasta Ruh' adlı gösterisine bir türlü gidemedim ya;işte bu beni çok hüzünlendiriyor.
#13 - Ocak 30 2010, 02:55:56
insan evladı yalanını, açık vermeyen bir kurguyla yaşatabilirse herhangi bir vicdani sorun yaşamaz. çünkü fire vermeyen bir yalan, gerçekliğin yerini hiç boşluk bırakmadan doldurmuştur. ama yalan ufacık da olsa bir yerinden meme yaparsa işte o zaman bir vicdan karnavalı yaşanmaya başlar ve bazıları için de sonu gelmez bir kaygı şöleni.

Geçen hafta Tanju Okan la ilgili yazısı öldürmüştür gülmekten  (6) tekrar tekrar okyup gülmek  (6)
#14 - Şubat 02 2010, 01:08:21
Montla Sıç!

Marmara Üniversite'sinin bana kazandırdığı en güzel şey, stand-up gösterisi. Ne yalan söyliyim, koşa koşa gittim. Gülmekten öldüm. Biraz daha aşık oldum. Eve geldim, soğudum. Bir süre sonra ama. Tabii gösteri sonrası afişlerini çalmıştım okuldan ama :w

Soğumamın sebebi biraz da şeyden kaynaklı, Penguen'den ayrılıp Cici dergisini kurma çabaları, başarısız olunca Uykusuz'a geçmesi filan. Zaten ne kadar okumadan durmasam da, Uykusuz'un çıkmasına çok üzülmüştüm. Hepsi Penguen'de bir bütün halinde, daha da güzeldi.

Sanırım Penguen'de tek bir yazar - çizer kalanaca almaktan vazgeçemeyeceğim.
Ayrıca gösterisinde en çok bu teyze muhabbetleri güldürmüştü tabii. "Teyze bak senin a...korum" tepkisi bütün salonu yıkıp geçirmişti :W

Ama bu stand-up gösterilerine merak saldığında bir hafta sadece "b.k" kelimesinden bahsetmiş ve resmen tiksindirmiş, diğer haftalar da daha berbat yazımla bir şeyler yapmaya çalışmış, tam "daha iflah olmaz bu" derken eski yeteneğiyle geri gelmiştir.

Dayanamam, her zaman hastasıyım ben.
#15 - Şubat 07 2010, 23:23:34

Any_one

uykusuza geçince tanıdım, he ya kültürsüzüm biraz, tanıdım işte. ilk yazısıyla beğenimi kazandı. hatta bazen ben onun özentisi miyim ne diyorum. böyle güzel, önemli konular hakkında gayet ciddi bi şekilde yazıyor ya, ben de öyleyim mesela. hatta benim konuştuklarım da öyle. hasta ruhluyum ben, keşke ben de gidebilsem, merak etmiyo değilim ama pek de hevesli değilim hani.

içimden ne geliyosa yazıyo işte çoğu zaman. keşke daha önce tanısaymışım da demicem. mesela bu hafta candan erçetinin o bahar şarkısını yazmış ya, içimden gelmişti yani, öyyle sinir oluyodum o şarkıya.
hakkında kötü yorumlar yapmışlar sözlüklerde, üzüldüm bak şimdi. bence kötü bişey değil öyle yazması. o yazsın yani, kocaman adam olmuş artık. o dalga geçiyo, öyle mi yozlaşçak dil. cık cık cık.

içimden böyle yazmak geliyo ama, cidden özenti gibi duruyo (bu yazım mesela).o karikatürist olmasaydı ben olsaydım gelmezdi ama. iyi ki de uykusuzda.
#16 - Şubat 20 2010, 21:06:36

"babasının düşmanı skilesice" ve "ske sürülecek akıl yok sende" cümlelerini ondan öğrendim hep.ne bilim çok komik bunlar bence.
#17 - Ağustos 25 2010, 17:56:39
Montla Sıç!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.