Alternatifim Cafe

Öbür Dünya İçin Sorunuz Varmı ?

Discussion started on Merak Ettikleriniz

Bu dünyada cevabını alamadım bunu obur dunyada sormak isterim dediginiz sorular var mı _ ? varsa neler ( Gizli degilse tabi )
#1 - Temmuz 28 2007, 19:52:11
« Son Düzenleme: Temmuz 29 2007, 22:51:17 Gönderen: zenciiRii »
herkesin ağzında bir  fanilik dırıltısı
Sonunda tek bir şarkı tabutun gıcırtısı

tmm cewplrsnn sewinirmm_gercktnn ölunce Allah'la hesplsckmyız bna bazen blkı de butun bunlr oyundur gbı gelıo?_____
#2 - Temmuz 28 2007, 20:20:16

hadi dielim bütün bunlar bi oyun amaç ne o zmn??kim nie böle bi oyun oynasın ki?
#3 - Temmuz 28 2007, 20:32:34
...

bılmıorm ıste ya ınandgm sey yanlıssa bundan korkuorm_
#4 - Temmuz 28 2007, 20:35:17

hmm annıorm seni inandğım şey yanlışsa die bi korku  bi ara bendede vardı ama şöyle düşün dielim ki Allah yok(haşa) bu durumda bis ona inanmak ve ibadet etmekle bişe kaybetmeyis dielim bisim inandığımıs din yanlış yinede hepimisin tek bi Allah'ı var.Ama Allah var ve bis ona inanıp güvenip ibade ediors böylelikle yine kaybetmediğimis gibi kazanmış oluors
bilmiorm yanlış anlatmış olabilirim düşündüklerimi olduğu gibi cümlelere dökemiorm ama daha iyi bilen biri ne demek istediğimi sana daha ii anlatıcaktr.tabi bu dediklerimi sakın işimisi garantiye almak için falan die algılamayın...
#5 - Temmuz 28 2007, 20:47:55
...

cok tesskr edrm cok saol ya_____
#6 - Temmuz 29 2007, 12:33:40

yardımcı olabildiysem ne mutlu bna
#7 - Temmuz 29 2007, 21:19:33
...

güzel soru ama cvp veren kim.ben namazında bi insanım ama çok günahda yaptım haram olan 2şeyi intahara kalkıştım ve zina yaptım ne yapmam gerek allah affeder mi beni ondan çok utanıyorum artık dua ederken bile kötü kız olduğumu düşündüğüm için dualarım kabul olmaz diye düşünüyorum.hee sizler ne dersiniz sonum ne olur?
#8 - Ağustos 08 2007, 23:06:37

barbie9138

Fazla dini bilgim yok ama bildiğim kadarıyla kalbinden geçerek tövbe etmişsen ve bir daha yanlış yola girmeksen  günahların affolunur. :))
#9 - Ağustos 08 2007, 23:09:45

güzel soru ama cvp veren kim.ben namazında bi insanım ama çok günahda yaptım haram olan 2şeyi intahara kalkıştım ve zina yaptım ne yapmam gerek allah affeder mi beni ondan çok utanıyorum artık dua ederken bile kötü kız olduğumu düşündüğüm için dualarım kabul olmaz diye düşünüyorum.hee sizler ne dersiniz sonum ne olur?

içiNi RahatLatıR umaRım =)
"Sizlerden zina edenlerin ikisine de eziyet edin. Eğer tevbe edip kendilerini düzeltirlerse, onları cezalandırmaktan vazgeçin. Çünkü Allah, tevbeleri kabul eden, daima merhamet edendir"  [Nisa 16]

#10 - Ağustos 09 2007, 12:58:51
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

teşekkürler hepinize içimi bıraz olsun rahatlattınız. inş .allah hepimizin bütün günahlarını affeder.
#11 - Ağustos 09 2007, 18:10:15

BEN COK MERAK EDİYORUM ÖBÜR DÜNYADA KUL HAKKI ÜZERİNDE KALAN İNSANLAR HAKKINI YEDİKLERİ İNSANLARIN HAKLARINI ÖDEYECEKLER YHA İNŞALLAH İŞTE BN BİRİSİNE SORMUŞTUM EGER BİRİ HAKKINI YEMİŞSE HEMEN HELAL ET YOKSA ÖBÜR DÜNYADA MİLYARCA KİŞİ HAKKINI ALIRKEN SANA HAKKINI ALMA SIRASI GELENE KADAR COK BEKLERSİN DEMİŞTİ BU SORUN KAFAMA COK TAKILDI BİRİ BNM PAHALI BİR MÜZİK ENSTURMANIMI CALDI FAKAT HAKKIMI HELAL ETMEK İSTEMİYOTUM CÜNKÜ ONU NE ZORLUKLARLA ALDIĞIMI BİR TEK ALLAH BİLİYOR HALA BORCU BİTMEMİŞTİ FAKAT CALDILAR. LÜTFEN SORUMU YANITLAYIN ÖBÜR DÜNYADA HAK ALMAK GERCEKTEN ZOR MU? TÜM YARDIM EDENLERDEN VE HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN. MEVLA TEALA NIN MERHAMETİ ÜZERİMİZE OLSUN.. amin :pes
#12 - Ağustos 16 2007, 16:09:32
İmza Kural Dışı

hırsızlık zaten büyük bi günay.kul hakkı da allahın affetmeyecegi bişrsey.allah neyle gelirseniz gelin affederim ama kul hakkını affetmeme der.pek bilmiyorum ama zor olduğunu düşünüyorum sen genede çok canın yanmış belli ama hakkını helal et ve allaha bırak o insanı. sen deki:ben istemeyerek canım acı*** sana hakkımı helal ediyorum ve seni ahllaha havale ediyorum allha seni ıslah etsin de ve allha bırak allah zaten cezasını verir kardeşim.hayırlı günler
#13 - Ağustos 19 2007, 14:35:43

saol kardesim düşüncem..  :(
#14 - Ağustos 19 2007, 19:30:44
İmza Kural Dışı

_DaRkdreams_

musti1197  öbür dünyadan mısın ?
Öyle bir yazmışsınki gören öbür dünyadan bağlandığını sanar  (6)
#15 - Ağustos 19 2007, 20:02:37

musti1197 öbür dünyada olmaya gerek yok KUR AN I HİÇ OKUMADIN HERHALDE orada herşey açık açık yazıyo..
#16 - Ağustos 22 2007, 13:30:48

_DaRkdreams_

musti1197 öbür dünyada olmaya gerek yok KUR AN I HİÇ OKUMADIN HERHALDE orada herşey açık açık yazıyo..
Yok ben dalga geçmek amaçlı söylemiştim zaten (6)
#17 - Ağustos 22 2007, 13:34:21

-_-

Bir de pileyboy vardı vakt-i zamanında..
Camiden bağlanırdı muhterem ..
#18 - Ağustos 22 2007, 13:44:40

uFo göReN maSuM köyLü

geRçekden cennet gıdenler her istedıg ıstedıgı anda önune gelecek mı? peki bu durumda bu dunyadan dha güzel dunya denen cennet hayatından herşey istegımız doğrultusunda önumuze gelecegı ıcın ınsanoğlu eppey sıkılır. . çünkü birşeyler ıcın çabalamak yok ugraşmak yok herşey sende herşey onda herşey bunda. . böle bi hayat bence berbat bişe olur :) ( saçmaladıysam saçmaladın dıyebılırsınız )
#19 - Ağustos 22 2007, 13:58:10

ufo gören masum köylü sana katılıyorum bence saçmalamamışsın gerçekten bi amacımız kalmaz ki o zmn biri cevap verirse çok sevinirim
#20 - Ağustos 24 2007, 18:20:25
...

fortune

ben bilmiyom sorry

burdan tek farkı herşeyin kolay olması mı yani
#21 - Ağustos 24 2007, 18:22:37

bu sıkılma meselesi yokmuş arkadaşlar bnde öle düşünüodm ama hep mutlu olcakmışız şimdi sıkılırız die düşünürüz ama orda öle bişe olmucakmış
#22 - Ağustos 24 2007, 18:33:09

_BoDdAh_

manyak  (6)

Öbür dünya olduğunu hiç zannetmiyorum..
Keza ben ölünce toprağa karışacağım sadece bu kadar..
#23 - Ağustos 24 2007, 18:49:41

spectrum

Olmaz mı?
Şimdi; ben oruç tutmam, bolca alkol içerim, ve de sizin tabirinizle zina yaptım çok kez, sorum ise benim cennete gitme şansım var mıdır? Varsa yüzde kaçtır, meraklardayım.
piley aman lonelyboy'a internete girmenin günah olduğunu söylemiştim, son aldığım duyumlara göre de o hoca senin bu hoca benim koşturup "hocam, intenete girmek günah mıdır? diye soruyomuş çocukçağız.
#24 - Ağustos 24 2007, 19:43:17

Okuduguma emin ol belkide senden coktur

Kuranı kerimde yazmayan ve evren, tanımak konusunda aklın hic karısmıyormu:Neden yaratıldık ( Hic bir zaman cevap alamadıgım bir sey )  ha diceksin Allaha kulluk etmek icin (Allahın madem hic bir seye muhtac degil bizim ibadetlerimize mi muhtac (Haşaaaa) )) ara sıra aklımı kurcalayan sorulardan bir tanesi

AYrıca demişşinki Allah kul Hakkını affetmeyecek meal okumaayan belli oluyor ..Allh şöyle buyuruyor :: Ben şirkten başka bütün günahları AFFEDEBİLİRİM ....affedebilirim kelimesine dikkat affederim de demiyor affedebilirim diyor yani Allah affetmez demek uydurulmuş olur o da çok kötü bir şeydir ...Hadislerden ornek verecekseniz eger sunu soyleyelim DNA testi yapın ve hadisleri oyle kabul edin yanii Onları kuranı kerime gore test yapın eger terş düşüyorsa ki bir çok uyduruk hadis var onları kabul edemeyizz
#25 - Ağustos 25 2007, 01:27:23
« Son Düzenleme: Ağustos 25 2007, 01:28:32 Gönderen: musti1197 »

geRçekden cennet gıdenler her istedıg ıstedıgı anda önune gelecek mı? peki bu durumda bu dunyadan dha güzel dunya denen cennet hayatından herşey istegımız doğrultusunda önumuze gelecegı ıcın ınsanoğlu eppey sıkılır. . çünkü birşeyler ıcın çabalamak yok ugraşmak yok herşey sende herşey onda herşey bunda. . böle bi hayat bence berbat bişe olur :) ( saçmaladıysam saçmaladın dıyebılırsınız )
Allah ayetinde söyle buyuruyor içlerinde hic bir huzursuzluk ve sıkıntı olmayacak bu yeter mi :))
#26 - Ağustos 25 2007, 01:30:51

Olmaz mı?
Şimdi; ben oruç tutmam, bolca alkol içerim, ve de sizin tabirinizle zina yaptım çok kez, sorum ise benim cennete gitme şansım var mıdır? Varsa yüzde kaçtır, meraklardayım.
piley aman lonelyboy'a internete girmenin günah olduğunu söylemiştim, son aldığım duyumlara göre de o hoca senin bu hoca benim koşturup "hocam, intenete girmek günah mıdır? diye soruyomuş çocukçağız.

Eger tövbe edip rabbine dönersen Allah tevberi kabul edendir ...Bir de bir sey ekliyim tevbe geri donustur bunu unutmayım eger ordan donmus iseniz Allah rızası icin bu bile tövbedir ...Anlamıssındır sen
#27 - Ağustos 25 2007, 01:35:27

Kuranı kerimde yazmayan ve evren, tanımak konusunda aklın hic karısmıyormu:Neden yaratıldık ( Hic bir zaman cevap alamadıgım bir sey )  ha diceksin Allaha kulluk etmek icin (Allahın madem hic bir seye muhtac degil bizim ibadetlerimize mi muhtac (Haşaaaa) )) ara sıra aklımı kurcalayan sorulardan bir tanesi

AYrıca demişşinki Allah kul Hakkını affetmeyecek meal okumaayan belli oluyor ..Allh şöyle buyuruyor :: Ben şirkten başka bütün günahları AFFEDEBİLİRİM ....affedebilirim kelimesine dikkat affederim de demiyor affedebilirim diyor yani Allah affetmez demek uydurulmuş olur o da çok kötü bir şeydir ...Hadislerden ornek verecekseniz eger sunu soyleyelim DNA testi yapın ve hadisleri oyle kabul edin yanii Onları kuranı kerime gore test yapın eger terş düşüyorsa ki bir çok uyduruk hadis var onları kabul edemeyizz

şeytann allaha karşı geldiği zamnalardaa   allah şeytanaa insanlar da  doğru yolu bulacaklardır  diee bizi yaratmıştır ve o zamnadan beri de şeytan da kötüşlüğe itmeye çalışır bizleri yani aslında şeytan önceleriii allahaa ibadet edioduu

yanlışım varsa düzeltirseniz ssevinirim
#28 - Ağustos 25 2007, 01:42:39
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

şeytann allaha karşı geldiği zamnalardaa   allah şeytanaa insanlar da  doğru yolu bulacaklardır  diee bizi yaratmıştır ve o zamnadan beri de şeytan da kötüşlüğe itmeye çalışır bizleri yani aslında şeytan önceleriii allahaa ibadet edioduu

allah şeytanaa insanlar da  doğru yolu bulacaklardır  diee bizi yaratmıştır ..demissin ..Allah ayetinde soyle buyuruyor Ben sizi bana kulluk edesiniz diye yarattım

Bu birinci plan ben ikinci planı diyorum neden yaratma istegi duydu..Allah bir ayetinde de soyle diyor Siz yokken Varlıga dair hic bir sey yoktu ..Bunlar az cok tuglaları olusturuyor ama binayı tam yapmıyor bende bunun icin diyorum eger bu dunyada bu sorunun cevabını bulamazsam orda sormak isterim diye elbet bir kac sorum daha  var ..Orada kimsenin sorusu cevapsız kalmayacak...
#29 - Ağustos 25 2007, 01:51:37

şeytann allaha karşı geldiği zamnalardaa   allah şeytanaa insanlar da  doğru yolu bulacaklardır  diee bizi yaratmıştır ve o zamnadan beri de şeytan da kötüşlüğe itmeye çalışır bizleri yani aslında şeytan önceleriii allahaa ibadet edioduu

allah şeytanaa insanlar da  doğru yolu bulacaklardır  diee bizi yaratmıştır ..demissin ..Allah ayetinde soyle buyuruyor Ben sizi bana kulluk edesiniz diye yarattım

Bu birinci plan ben ikinci planı diyorum neden yaratma istegi duydu..Allah bir ayetinde de soyle diyor Siz yokken Varlıga dair hic bir sey yoktu ..Bunlar az cok tuglaları olusturuyor ama binayı tam yapmıyor bende bunun icin diyorum eger bu dunyada bu sorunun cevabını bulamazsam orda sormak isterim diye elbet bir kac sorum daha  var ..Orada kimsenin sorusu cevapsız kalmayacak...

dediğim gibi şeytan kendisinden daha üztün bi varlığı kabl etmeyince allah da insanlar da kulluk edicekler diye yaratmışttırr dinkülttürü derslerinden hatırladıklarımm biraz daha anlatmak isterim ama yazıya dökemedim
#30 - Ağustos 25 2007, 01:57:14
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

bu konuyu açma amacın ne acaba?? :hımm
#31 - Eylül 05 2007, 01:00:13

arkadasın adına cvp verım .. sence??

bu konuyu açma amacın ne acaba?? :hımm
#32 - Eylül 05 2007, 01:11:34
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı
                                                                            AklıM KendiNé méZaR KazaBiLeceğiN KadaR DeriNn ..   

night

konuyu dalgaya alan bir kaç arkadaş kıyamet koparken yüzünüzü görmek isterim :) tabi bir de mahşer meydanında :)
#33 - Aralık 13 2007, 21:59:26

Olmaz mı?

lan sen kiminle neyle dalga geçtiğinin farkındamsın.
kendinegel cehennem odunluğu olmak seni germiş dalga geçi,yosun bedelini ödersin uyarıyorum.okkardeşim.
#34 - Aralık 23 2007, 17:20:08
BİR HİLAL UĞRUNA YARAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.
Derken Mehmet Akif bizi düşündümü acaba.
herşey hilal uğruna.

manyak  (6)

oraya gittiğinde kafana vurulan bayloz darbesiyle umarım anlarsın toprağa karışmayı.
tabi sen o zamn sadece toprak olacaksın,ağzına giren yılanlar seni rahatsız etmeyecek öyle değilmi ablacım.lütfen hayatına devam et nede olsa toprak olup gidiceksin.süpersin aynen devam et ok.
#35 - Aralık 23 2007, 17:23:53
BİR HİLAL UĞRUNA YARAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.
Derken Mehmet Akif bizi düşündümü acaba.
herşey hilal uğruna.

night

manyak  (6)

bu arkadaş ve bunun gibiler ne kadar acizler... neden aciz olduklarını 7 yaşındaki çocuk dahi anlar anlatmama gerek yok zannedersem
#36 - Aralık 27 2007, 23:10:51

Ne kadar üşengeç bir milletiz biz ya . .
Merakı olan varsa alır eline Kur'an-ı açar okur...

Sanki benim burda her dediğime inanıp imana gelceksiniz.. =)
#37 - Mayıs 04 2008, 22:06:44
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

ARKADAŞLAR SİZLER HOCA ALİM YADA ULEMA MISINIZ SORULARA FETVA İLE CEVAP VERMEK SADECE ONLARIN İŞİ SİZLER EN İYİSİ ONLARA SORUN SORULARI YOKSA CEVAP VERENLERDE VEBAL ALTINDA KALIRLAR
#38 - Mayıs 05 2008, 14:40:37

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.