Alternatifim Cafe

Armoni

Discussion started on Alternatif Üyeler

Konusu olmalıydı burada Ahmet'in ve açan da ben olmalıydım. Nitekim öyle de oldu. Başka bir forumdan var tanışıklığımız. Forumca yeni, ama bence -yeni de tanısam- gayet eski bir üye. Ya da şöyle diyeyim; buradaki bilmem kaç bin mesaja sahip üyeden çok daha eski, enfes. Bir ilki yaşattı bu gece bana. Hayatım boyunca -ki o da topu topu 17 yıl- soğuktum ben, kiminle ilk kez muhabbet etmiş olsam gayet mesefali davranırdım. Ama Ahmet yıktı bu tezi, yerle bir etti. Yaklaşık 01:00 -pmleride sayıyorum ben- civarında başlayan muhabbet, kesintisiz olarak 4:05 sularında son buldu, hatta son bulmak zorunda kaldı. Sonra dedim ki kendime; tanımasamda tanıyormuşum meğer. Kelamları altın değerindedir bende, boş konuşmaz ve en büyük düşmanıdır klişeler. Belirtmeliyim ki; kafasındaki Amelie imajını yıktığım için üzgünüm, fakat öyle de tanımlasa beni kafî. (: Çok şey daha yazmalıyım aslında, ama toparlayamıyorum beynimi şu vakit. Affola. (: İçimden bir ses 'bunlar ben miyim?' diye soracaksın diyor, o nedenle yanıtlıyorum şimdiden;

Kusura bakmayın ama, siz değilsiniz bunlar bayım. Dörtte birlik bir anlatım benimki, kalan üç kısmı ise tamamlamaya çalışacağım izninizle. Peşinizdeyim Armoni. Hoşgeldiniz dünyama. (:
#1 - Eylül 10 2009, 06:24:52
« Son Düzenleme: Eylül 10 2009, 06:39:46 Gönderen: Mercey »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Any_one

Müzik zevki çoğu kişiden daha güzel ve kaliteli, müziğe aşık olan iki insan olarak onunla daha ilk günden anlaşmamamız mümkün değildi tabii. Tanıdığıma hiç pişman olmayacağımı, hatta bu tanışıklığın bana iyi geleceğini düşünüyorum. (: Gülümsememek elde değil. Hoşgeldiniz dünyamıza.
#2 - Eylül 12 2009, 00:26:25

Ne kadar da birbirimizmişiz aslında. Çok benziyormuş meğersem. Mutlu olma sebebidir bu.
#3 - Eylül 12 2009, 04:12:50
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Any_one

Kendimi ve huzuru daha tanıştığımız ilk günde yeniden hatırlattı bana. Sihirli bir üye bence, gerçekten sihirli.
#4 - Eylül 12 2009, 05:29:24

Any_one

Bu gece oturduk sidik yarıştırdık müzik kültürümüzle -.- tabii sonunda o bi' yerde tıkandı, ben ezdim onu, geçtim onu en birinci ben oldum, demeyeceğim. Yaptığımızın saçmalığını anlayınca sonuca ulaşmadan bıraktık hemen.. ımm. sidik yarıştırırken ney bırakılır yahu? tamam tamam, yarıştırmayı bıraktık. İnsanlar neleri sayıyor, ben daha çok hatun şettim, ben daha çok adam öldürdüm diyor, hava atıyor, biz? ben daha çok şarkı biliyorum bilmemne. Sırf zaman kaybı lan, Ahmet de ben de sırf zaman kaybıyız. cık cık cık yaptığımız çok ayıp. Aslında önce gayet masum duygularla birbirimize şarkı öneriyorduk, sonra baktı ben her şarkıyı biliyorum 8 ) gitti hiç kimsenin dinlemediği abuk subuk şarkılardan sormaya başladı, sonra ben de abuk subuk olmayan bilinmediklerden sordum falan. 8 ) olm kimse geçemez beni en müzik zevki iyi olan benim, kanıtlandı bu. git başkalarıyla yarış 8 ) Kısacası, sihir falan yok yani bu üyede de onu gördüm, onunla da saygı duvarımızı yıktım, haydi bakalım. 8 ) tebi şimdi hakkını yememek de lazım, huzurlu, küçükken dinlediğim şarkıları yeniden hatırlattı bana, hakkını yiyemem bu konuda, evet. (8
#5 - Eylül 13 2009, 14:57:20

Her gün konuşa konuşa özümsediğimi farkettim. Bugün konuşamadık ya, eksiğim. /:
#6 - Eylül 19 2009, 23:52:07
Mercey.

Fade

..
#7 - Eylül 20 2009, 00:40:28
« Son Düzenleme: Temmuz 22 2010, 12:40:46 Gönderen: Fade »

Pürüzler düzeldi. Hayat devam ediyor. :))
#8 - Eylül 23 2009, 03:08:32
Mercey.

Her Alternatif Üyeler'e uğrayışımda buraya bir şeyler karalamadan gitmek istemiyorum. Alışkanlık oldu. Bir yerde bir şiir okursam ilk aklıma gelen kişi oluyor, ne yalan söyleyeyim. Birçoğunu da üstüne giydiriyorum kendimce. Misal bugün Zeki Çelik'liğim üzerimde, mısralarında Armoni'k tanımlamalar arıyorum. Öyle daha da okunur oluyorlar. Bir Dilek'i vardır mesela sayın Çelik'in, son dizeleri buraya yazılmak ister;

"...Ey Mansur
Alın içimden dürtüleri
Vücudumu yere mıhlayan güdüleri
Uçmak uçmak uçmak istiyorum
Ruhumu üstünüze saçmak istiyorum."
#9 - Eylül 24 2009, 18:24:34
Mercey.

O değil de, özledim ben sohbetleri, her şeyi. Bitti imtihan, tam gaz devam olsun istiyorum. Özlem kötü şey, acıtıyor.
#10 - Ekim 04 2009, 21:17:33
Mercey.

Her Taghtam Deh dinleyişimde kulaklarını çınlatıyorum. Haberin olsun dost canlısı, Armoni'k insan.
#11 - Aralık 15 2009, 16:00:27
Mercey.

Eheley.
Güzel oyunumla kendisini isyan ettirdim, mutluyum :w
#12 - Ocak 11 2010, 17:21:41

Yakınlaşmaya çalıştıkça uzaklaşmamız trajikomik bir durumdur şahsımda.
#13 - Ocak 24 2010, 23:07:04
Mercey.

Okutturur kendisini.
#14 - Şubat 08 2010, 12:54:24
insan evladı yalanını, açık vermeyen bir kurguyla yaşatabilirse herhangi bir vicdani sorun yaşamaz. çünkü fire vermeyen bir yalan, gerçekliğin yerini hiç boşluk bırakmadan doldurmuştur. ama yalan ufacık da olsa bir yerinden meme yaparsa işte o zaman bir vicdan karnavalı yaşanmaya başlar ve bazıları için de sonu gelmez bir kaygı şöleni.

arsenik

Pek bir kibar. Seviyorum böyle olmasını.
#15 - Şubat 08 2010, 12:57:28

Kibar ve beyfendi.
#16 - Şubat 12 2010, 01:43:41
Yaşamak rüyasında gerçeği görmek...

Ziyadesiyle sevdiğimdir. Sohpet ederken eğleniyorum. Bazen çıldırtıyor beni, biliyor sebeplerini.
Hayatta da göremezsiniz böyle iyi niyetli erkek.
#17 - Şubat 20 2010, 21:13:46

Any_one

Güzel bir film, güzel bir kitap, güzel bir şarkı, güzel bir resim, güzel bir armoni ve bunların karşısında duyulan beğeniden de öte hayranlık. Bu hayranlık insanı mutlu eden bir hayranlık. sanki "yaşıyorum iyi ki, bunları göremeyecektim yoksa" tepkisini vererek bağlanıyoruz hayata. ya gerçekten her şey boş, ya gerçekten hâlâ hayatta durmamıza tek neden onlar var sadece. aşk kadar güzel, aşk kadar göz yaşartıcı, aşk kadar sersemletici ama aşk gibi acı vermiyor hiçbir zaman.

ayrıca üç günde ruhumu, aklımı temizlemiş, özümü yeniden görmeme sebep olmuştur, tek başına hem de, belki de fark etmeden. cipciddiyim, çok eminim.

not: ilk paragrafta sizi övmedim bayım, sizi övmedim. paltonun ağır gelmesini istemem, sizi anlatmadım ben.

"Denizin dalgasına doğru yürüyen biri, denizin dalgasından kaçarken bataklığa saplanan birine ait eli görmüş olmalı. Ve öyle güçlü ki kişiliği, bataklıktan çekerken diğerini, kendi üzerine bir damla çamur bile sıçratmadı."
#18 - Temmuz 16 2010, 04:10:04

Any_one

"düşüyorum" dedim, "zaten zemin kattayız, nereye?" dedi. sonrası Loreena McKennitt, Enya.
#19 - Temmuz 31 2010, 06:17:45

Siteyle bağlantısını koparmış üyedir.
Hayata tutunamamaya başka mecralarda devam etmeye çalışacaktır. Belki başka coğrafyalarda, başka ülkelerde.
Şimdiye kadar rastlaştığı, bir iki kelâm ettiği tüm üyelere selâmlarını iletir.
Ve diğer üyeler, umarım kendi aydınlanmanızı yaşadığınızda çok geç olmaz. İyi günler sizin olsun.
Perestişle.
(:
#20 - Eylül 20 2010, 03:12:20
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Ortağım. Bu ortaklık iş, dert, kitap ve film olarak nitelendirilebilir.
İlerde ''viva la vida'' isimli bir mekan görürseniz, uğrayın. Bi kahvemizi için.
#21 - Ekim 08 2010, 12:23:28
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

İstanbul'da bugün bardaktan boşanırcasına yağmur yağdı. Islak sokaklarda, paçalarım ıslak halde yürüdüm. Güneşin her şeyi öldüresiye kavurduğu günlerin ardından bu yağmur nereden geldi ? Uzun zaman sonra neden yağmur yağdı ? Neden şu günlerde yağdı ? Bu yağmur nasıl geldi ? Doğa ne anlatmak istiyor ?
#22 - Ağustos 12 2011, 00:47:02
« Son Düzenleme: Ağustos 12 2011, 00:47:28 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.

derjavin

Forumda tanıştığım ilk üyedir kendisi.
Bırakın bir karıncayı incitmeyi, imkânı olsa taşa, toprağa bile basmayacak. O denli kırıcı olmaktan uzaktır.
Onun sayesinde Kürk Mantolu Madonna'yı okuyup kitaptaki Raif Efendi'yle tanıştım, hayalî de olsa.
Özellikle kitaplarla ilgili saatlerce konuşabilirsiniz, hiç sıkılmadan.
O da bir Tutunamayan (mıdır?).
Yalnız uzun zamandır konuşamıyoruz, haberleşemiyoruz. 
Ayrıca kitap seçme sırasının bende olduğunu hatırlatayım (:
#23 - Ağustos 19 2011, 13:23:24

http://fizy.com/tr#s/2doxrn

Bu şarkıyı da dinledim, oldukça güzelmiş. Özür borcu da yoktur kimseciklerin sanırım bana. Öyle bir insan değilim ben, varsa da bir kusur özür gerektirmez. :) Yalnız sayın Henjelda, kimliğinizi ifşa ederseniz mutlu olurum. (:
#24 - Ağustos 22 2011, 02:08:01
Bat dünya bat.

"Bütün olan, geçen şeylere rağmen sen yine bir parça benimdin; ben bütün ruhumla senin."
#25 - Kasım 10 2011, 23:51:43
Bat dünya bat.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.