Alternatifim Cafe

Ve Inter finalde !

Discussion started on Dünya Futbolu

Ve Inter finalde !

Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında Barcelona’ya yenilmesine rağmen Inter, finale çıkan taraf oldu.

Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında, ilk maçı 3-1 kazan Inter, Nou Camp'ta oynanan zorlu maçta Barcelona’ya 1-0 yenilmesine rağmen finale çıkmayı başardı.

28. dakikada Thiago Motta ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesi nedeniyle Inter, Barcelona karşısında 10 kişi mücadele etti.

Barcelona’nın golü 84. dakikada Pique’nin ayağından geldi: 1-0

Finale çıkan Inter, Lyon’u eleyen Bayern Münih’in rakibi oldu.

~~~

Ve Jose Mourinho için 1 dakikalık saygı duruşu !

#1 - Nisan 28 2010, 23:56:14
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

yahu yok böyle bir şey, yok yok... yok mnakoyim ya, yok!
90 dakika boyunca 2 blok halinde toplam 8 defans anlayışıyla futbol oynamak nedir lan? ebene atlıyım morinyo senin. abi bırakın gözünüzü seveyim. bu mudur futbol dehası taktik? futbolu öldürüp finale çıkmak mı bir teknik adamı deha yapan? ahaha..

%77'ye %23'lük bir karşılaştırma gördü bu gözler. siz kimi yiyosunuz? inter mi dünya harikası oluyor bu elemeden sonra nedir yani? futbolu futbol yapan kaç tane değer varsa hepsini skip atmışitır inter bu maçta. rakip takımın 10 kişi kalması önemli değil. zaten adamlar kapalı futbol oynuyor ve zaten 8 adamla defans yapıyor, açamıyorsun.. sonra saha içerisinde bi dolu çirkeflik. yatmalar etmeler sahaya top atmalar. sonra siz buna jose'nin olağanüstü taktik anlayışı diyorsunuz.

ve barcelonanın verilmeyen 2. golü. aga, göz var izan var yapmayın lan. zaten göğsüne çarpıyormuş o top ve o hızla gelen bir toptan elini nasıl çekebilir bir futbolcu soruyorum tüm futbolseverlere?

ya... lan... bu yani he? günümüz futbol anlayışı bu? 90 dakika kapan. tek kez pas yapma. aman gol yemeyelim anlayışıyla oyna dur ve sonra ''ehehe biz dünyanın en iyisiyiz...'' afedersin ama .....rak en iyisisiniz.

sinirliyim.
#2 - Nisan 29 2010, 00:14:00
« Son Düzenleme: Nisan 29 2010, 00:15:52 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

haa unutmadan, guardiola'nın da ebesine atlıyım. onun da köşede kıstırıp ebesine kerkinsinler.

herif takımı xavi üzerine kurmuş ve öyle gidecek sanıyor. B planı yok lan adamın! xavi dağıtacak messi alacak, xavi içeri uzatacak messi düzecek, xavi yayacak kanatlar içeri açacak. eee? bu mu? kapanan bir takıma karşı taktiğin nedir eyyyy gerizekalı adam? yaya toure'yı ne demeye tutuyosun 90 dakika boyunca bunu açıkla bir de. herif ölmüş. s... attı bütün pozisyonları. zaten defans yapmıyorsun ne diye ibrahimi çıkartırsın anlamamki.

ya abi nasıl bir anlayış nasıl bir zikir nasıl bir fikir çözemedim. sokayım B planı olmayan guardiola ya sokayım futbolu öldüren inter'e.
#3 - Nisan 29 2010, 00:19:20

Gregor Samsa

Barcelona'nın oyunu akıcı, seyretmesi güzel olsa da arada bir böyle burun süçmesi gerekiyor. Ortasahasını kalabalık tutunca, kilitleyince eli ayağı kesiliyor Barca'nın.

Barcelona her maç tıkır tıkır oynuyordu ama bir geçen seneki Chelsea maçında bir de bu seneki İnter maçında teklediler.

Benim adım Mourinho, ben bu oyunu bozarım dedi adam.

Gerçi ben hiç sevmem bu tarz oyun anlayışını hatta sırf bu yüzden İngilizlere gıcık olurum da bu maç farklıydı, hem Eto'o için hem de son yıllardaki bariz Barcelona tekelini kırdıkları için sevindim ben açıkçası.
#4 - Nisan 29 2010, 01:13:06
« Son Düzenleme: Nisan 29 2010, 01:13:59 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Ahaha,ahuhuha bak bu güzel oldu işte.Ajkhasjkdhasjd.O tek golü atmalarıda büyük başarı lan öyle bi defans anlayışan rağmen.Neyse şeref golü olmalı ve öyle demeli bunada.
#5 - Nisan 29 2010, 08:06:30
Zifir.

italyan futbolu işte.zevk vermiyor bunları izlemek.barçayı devirdiler ya,kupayı almazlarsa bi daha hiç katılmasınlar şampiyonlar ligine.
ayrıca mourinho tam takımını buldu.chelsea'de tutunamayacağı belliydi.italyan futbolunu arıyormuş meğer.italyan futboluda kendisini.buluştular.ve sonuç ortada.0 zevk  :yanlis
#6 - Nisan 29 2010, 20:14:49
Yaşamak rüyasında gerçeği görmek...

Abi bakın bu gözler 90 yıllarda ortalığı kasıp kavuran italyan futbolunu da gördü. O zaman da katı defans ve forvet'in çabukluğu ile kazanılan maçlar sonrası gelen bi dolu şampiyonluklar vardı. Bu futbol anlayışı 2000'lı yılların başında halen aktifliğini sürdürdü taaaaki 2005 yılında liverpool'un milan karşısında aldığı müthiş galibiyete kadar. Ondan sonra Milan'da akıllandı ve o efsane kadrosuyla yeni futbol anlayışını eski anlayışla harmanlayarak son defa 2007 yılında kupayı kaldırdılar.

Peki ya sonra? mençıstırdan 2 maçta toplam 7 gol yedi bu futbol. aynı şekilde inter senelerdir yok oynuyor müthiş kadrosuna rağmen. neden acaba? ingilizler ve ispanyollar kapatırken tüm finalleri neden italyanlar geride kalıyor. bir milan vardı o da ortasahası ve şevçenkosuyla gerçekten iyidi her yönden. şimdiyse yokları oynuyorlar. inter kötü oynuyor demiyorum ama aynı yolculuğu yapıp nou camp'a gelselerdi ilk maçta ne olurdu düşünüyo muyuz? mecbur açık oynayacaklardı ve mutlaka açık vereceklerdi. 3-1'e yatmayan bi inter'i barça karşısında görmeyi dilerdik ama olmadı. bu futbol yine başarı kazandı olacak ya ben ona yanıyorum. yani... olacak iş değil.

neyse...
#7 - Nisan 30 2010, 15:21:51

Gregor Samsa

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.