Alternatifim Cafe

bilen varmıııı???

Discussion started on Grafik ve 3D Tasarım

arkadaşlar ben grafik tasarım okumak istiyorum fakat yetenek sınavlarıyla alıyorlarmış ondada elle çizim gerekli ama en elle çizimde iyi değilim yetenek sıvaıyla değilde öss puanına göre alan bildiğiniz üni varmıııı???
#1 - Haziran 17 2007, 23:48:12

evet, Aynısı ben de Düşünüyorum, Araştırma yaptım. ama uzun bi konu. Okul değil sadece sertifika veren kurs merkezleri var. adobe un sertifikasıyla grafiker vaya web master olma imkanı sunuyorlar.
#2 - Temmuz 04 2007, 13:17:00

yetenek sınavına girmeden sadece 2 yıllık grafik okuyabilirsin
bildiğim kadarıyla 4 yıllık yok
#3 - Temmuz 17 2007, 20:03:36
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

bende düşünüyodum photosopta çok iyim nasılsa kazanırım diyodum ama malesef resim çizdiriliyomuş ve puana göre deil yeteneğe göre alınıyomuş bana öyle dediler ve yattı benim hayaller
#4 - Temmuz 31 2007, 12:27:45
alıştım karıştım ben sana
rüyanda görsen inanma

teşekkürler cevaplar için
#5 - Ağustos 06 2007, 19:49:58

Yeni!
bu arada halaa grafik tasarım okumayı düşünenler varsa bu yaz yaşadığım bikaç  sınav deneyimimi paylaşayım en azından bi bilginiz olur sınavlar hakkında :D
Mimar sinana girmek için gerçekten iddialı olmak gerekiyor bu seneki sınava yaklaşık 3000 kişi girdi ve sadece 700 ü baraj sınavını geçebildi. (elenen 2000 küsür kişinin arasında ben de vardım) (6)
Üstelik barajı geçenlerin 3 te 2 si bi sonraki sınavda elenicek..
bu sınav için 3-4 yıldır hazırlanan insanlar olduğunu da bilmeniz gerekli!
(tabi sınava girenlerin hepsi Grafik tasarım için başvurmadı, bütün güzel sanatlar bölümüne başvuranlar aynı sınava giriyor)
(50-70 figür soruluyor)

Marmara üniversitesi mimar sinana göre daha kolay gibi gözüküyor ama oraya başvuranlar msü den yaklaşık 1000 kişi fazla çünkü sınava giriş için msü öss den 185 puan isterken marmara 160 puan istiyor, ayrıca msü 100 ytl sınav giriş ücreti alıyor ama marmara ücretsiz sınav yapıyor
iki sınav üst üste yapılıyor ilk 70 dakikada 35-50 resim kağıdına karşınızda duran objeleri çiziyorsunuz ikinci sınav eskiden figür soruyorlarmış bu sene kolaj yaptırdılar

bilginiz olsun diye yazdım kendinize güveniyorsanız şimdiden hazırlanmaya başlamalısınız, girmek biraz zor ama sevdiğiniz işi yapmak istiyorsanız biraz fedakarlık yapmak gerekiyor.
#6 - Eylül 11 2007, 16:32:50
« Son Düzenleme: Eylül 11 2007, 16:35:16 Gönderen: HaS NiCktiR »
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.