Alternatifim Cafe

Kısa Bir Öykü..

Discussion started on Dinî Hikâyeler

Ölüp cehenneme giden bir adam hakkındadır bu öykü. Şeytan bu adamı nefis yemek kokuları gelen bir odaya götürür. Odanın ortasında büyük bir tencere ve çevresinde oturan insanlar vardır. Bu çok zayıf, bir deri bir kemik kalmış insanlar acıyla inlemektedir. Cehenneme yeni gelen bu adam tencerenin çevresindeki insanların ellerinde kepçeye benzer, uzun saplı kaşıklar görür. Kaşıklar ellerine bağlıdır. Kaşığı tencereye daldırabilmekte ama hiçbir şey yiyememektedirler. Çünkü kaşıkların sapı o kadar uzundur ki, ellerindeki kaşıkları bir türlü ağızlarına götürememektedirler...
Lütfen der adam 'bana bir de cenneti gösterir misin?

Elbette der şeytan; ''Sonsuzlukta birkaç dakikanın ne önemi var'' der ve onu cennete götürür.

Adam cennete girince hem çok şaşırır hem de kafası karışır. Gördüğü manzaranın cehennemdekinden hiçbir farkı yoktur. Yalnızca insanlar mutlu ve sağlıklıdır, kahkahalarla gülmektedirler.

''Anlayamadım der. Herşey aynı, herkesin ellerine bağlı uzun saplı kaşıklar var ve hepsi de bir tencerenin çevresinde oturuyorlar. Farklı olan nedir? Neden burası cennet ''Şeytan adamın sorusunu yanıtlamaz.tam çıkarken, adam başını bir kez daha çevirir ve olan biteni anlar. Herkes ellerindeki uzun saplı kaşıklarla birbirlerini beslemektedir.....! :]

Sonuç olarak, ''Hepimiz bir bütünün parçasıyız ve hepimizin bir başkasına gereksinimi var..! Hepimiz birbirimizin tek kanatlı meleğiyiz. Uçabilmemiz için kucaklaşmamız gerekir''

NOT: Bu öykü Dr. John M. Eades'in ''Göğün yedinci katı meleklere yüksek gelmez'' adli kitabından alınmıştır.
#1 - Mart 15 2006, 03:20:43
« Son Düzenleme: Nisan 13 2006, 19:15:58 Gönderen: Hedeyna Canan »
bir varmI$
bir yokmu$

eslem

çok güsel kardeş saolasan :okey :artis
#2 - Mart 15 2006, 18:16:29

SAOL ÇOK TEŞŞEKKÜR EDRİM.AMMA KISAYMIŞ HA. :Ç
#3 - Mart 17 2006, 17:57:29

harika zenciiri
burda benim anladığım zekat ve yardımlaşma
#4 - Nisan 17 2006, 14:12:31
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

bunu bugün bizim hocada anlattı gerçekten çok güsel.....
#5 - Nisan 28 2006, 19:05:14
the truth burns deep inside and  will never  die.....

Thanks for acting like you cared ...
And making me feel like I was the only one ...
It's nice to know we had it all ... Thanks for watching as I fall ... And letting me know we were done (.)

gerçekten çok güzel.. :.dost
#6 - Nisan 28 2006, 19:18:42
İki sevgiyle Seni sevdm: Biri nimetinden dolayı;  Diğeri aşkın Sana yakışmasından dolayı.
     Nimetinden dolayı Sana aşıkolmaklığım;  Seni zikretmemin ğayrinden alıkoymasından dolayı.
     Sana yakışan sevgiye gelince ben; Seni görünceye kadar engelleri açtığından dolayı.
     Ondanda bundanda bana övgü hiç!   Lakin üstün övgüye Sen layık olduğundan dolayı..
                            (Râbiat-ül Adeviyye) :agla   :pes

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.