Alternatifim Cafe

İnsan Hayalinin Sınırı Var mıdır?

Discussion started on Felsefe

Soru net ve açık...
#1 - Temmuz 18 2007, 00:11:14

evanescence_bep

İnsan en uçsuz bucaksız şeyleri bile hayal edebiliyor....

Ancak büyüdükçe sanki hayallari katılaşmaya başlıyor...

Hayal ediyor etmesine ancak çok soluk şekillerde ediyor..

Aslında kendini dışarıya öyle göstermeye çalışıyor...

İnsan herşeyi hayal edebilir..

Hayal etmese telefon dediğimiz Dünyanın öbür ucuyla konuştuğumuz icad nasıl ortaya çıkardı??

Bence insan hayalleri sınırsızdır...
#2 - Temmuz 18 2007, 10:07:34

tR!gonometR!k

Yoktur bence.Hayal öyle bir şeydir ki Kaf Dağı'nın ardına saklanır her şey...Hani sınırı yoktur dağları aşmıştır,nice anka kuşları eşlik etmiştir bizlere...Yoktan var olur kısır dünyamız. Elde olmayanlar bir bir serilir gözler önüne.Eğer hayalin sınırı olsaydı denizi görmeyen biri denizi hayal edemezdi ama ediyor işte.Hiç değilse uçsuz bucaksız bir su kütlesi olarak düşünüyor denizi...
#3 - Temmuz 19 2007, 00:50:31
« Son Düzenleme: Temmuz 19 2007, 01:02:13 Gönderen: poisOFsoul »

Hayaller sınırsızdır. İnsan sınırsızlığını hayallerinde yaşar. Herhangi bir sınır olmadan hayal eder, gerçekleşmesini bekler.
#4 - Temmuz 19 2007, 01:02:32
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

insanın sahip olduğu sınırsız tek şey bence
#5 - Temmuz 19 2007, 01:03:59

>>.::Gripin Fun Club::.<<

Hayır, yoktur.
İnsanlar hayalleri kurarken toz pembe, bitmek bilmez huzurlar içinde görürler kendilerini.Bazen olabilecekleri, bazen olmasına ihtimal bile vermediklerini yani imkansızlıklarını düşlerler.İmkansızlaşan hayaller ütopyaları temsil eder.
İster ütopya olsun ister basit bir hayal her kul kendi yarattığı o dünyada sonsuz güzellikleri barındırmak ister.Ütopya dediğimiz hayalleri olan insanlar; hâlâ hayal kurmaktalarsa, imkansızlıklara yenilmemişlerse hayal dünyasının derinliğini gösterir en büyük gerçek budur...
#6 - Temmuz 19 2007, 14:15:17
||  İçimde bir yerde düello var, seyredaldı elalem.  ||

freedom59

sınır birtek bunda yok zaten
hayallerimiz sınırsız biz ne istersek o mükemmel dünyada onu yaşıyoruz
bitmek bilmeyen mutluluklar sevinçler belki üzüntüler
ne istenirse mevcut kendimiz yazıp kendimiz oynuyoruz yönlendiriyoruz diğer oyuncuları

hayal kurmak güzeldir
toz pembe dediğimiz dünyada yaşamak güzel tabi gerçek hayata taşımadığımız sınırlı süre zarfında bulunursak bu toz pembe yaşamda :))
#7 - Temmuz 19 2007, 14:26:35

insan mantıgının sınırlayıcısı sadce kendisidir bence...kendi inanıs ve yasam tarzı düşüncelerini kısıtlamadıı sürece sınırsız bi şekilde hayal kurabilir sadece müdahele edilen alanlar sın??rlanır..hayaller gizlidir müdahele edilmez..o halde sınırlanamaz.....filozof gibi konustum ya=)
#8 - Temmuz 23 2007, 17:48:56

insan mantıgının sınırlayıcısı sadce kendisidir bence...kendi inanıs ve yasam tarzı düşüncelerini kısıtlamadıı sürece sınırsız bi şekilde hayal kurabilir sadece müdahele edilen alanlar sınırlanır..hayaller gizlidir müdahele edilmez..o halde sınırlanamaz.....filozof gibi konustum ya=)

#9 - Temmuz 23 2007, 18:01:48
bak benm tek silahım flex değil homo boş yere ver ortalığı
                                       zelzeleye ver yanlış duymadın evet youtube ye
                                       her stilde sokarım adama lafımı anlayan anladı!
                                       tayfam burda sağlam benm benmi yanlız kaldım acaba?
                                       hsktr ordan köpek git arabanla gez dolaş!

KESİNLİKLE YOKTUR AMA BÖYLE SORUYU YÖNELTEN BIRININ ISE SINIRLARI KENDI ÇİZDİĞİ DÜŞÜNÜLEBİLİR.
#10 - Temmuz 23 2007, 18:08:00

insan hayalinin sırları dogadaki benzerleri ile sınırlıdır
sizce kuşlar olmasaydı insanlar ucmayı hayal ederlermiydi
hayaller dünyadaki benzer seylerle kurulur bence
cunki insan gormedigi bir seyi hayal edemez bence
#11 - Temmuz 24 2007, 01:12:14
herkesin ağzında bir  fanilik dırıltısı
Sonunda tek bir şarkı tabutun gıcırtısı

ederdi tabi balığı görüpte yüzmüş insan...
#12 - Temmuz 24 2007, 08:17:45

insanlar yüzebiliyor
yapanadıkları şeyler veya cok ileride olucak seyler
kendin diyorsun yüzen balıgı gormus gormeseydi ?
#13 - Temmuz 24 2007, 14:35:11

ilk yüzen insan ağaçtan esinlenerek yüzmüştür. genelleme yaparsan hatalara ulaşırsın diyer konudaki gibi bence tümden gelimi dene
#14 - Temmuz 24 2007, 14:57:51

yine kendin diyorsun yüzen bir şey görmüş ya  görmeseydi
#15 - Temmuz 24 2007, 15:10:39

peki o zaman 1. sınfta veriln örneklerden veriyim sana hücrede yaşayan biri mesela 20 yaşına kadar dış dünyaya çıkarıldığında fiziki şeylere çok çabuk ayak uydurabiliyor. duygusallığa daha yavaş yani denize girebilir.
#16 - Temmuz 24 2007, 15:18:11

bu konu hayalle ilgili degilmiydi bunun hayalle ne ilgisi var anlayamadım  pardon  :hii?
#17 - Temmuz 24 2007, 15:22:46

ucsuz bucaksız !
#18 - Temmuz 24 2007, 15:26:22

bnce kesnlkle yoktrr sınırlarıı gormk ıstmekk doknmak gbıı eylemlerle sınırlndrmyzz_ :nohashas
#19 - Temmuz 24 2007, 17:15:20

sınırı yokdr herkes herşeyi hayal edeblr etmeselerde bu güne nasl geldk?=
#20 - Temmuz 25 2007, 15:15:05
imza kural dışı..

sınırı yokdr herkes herşeyi hayal edeblr etmeselerde bu güne nasl geldk?=
Güzel diyorsunda bugune bizi getiren hayallerimiz deil doganın bizde uyandırdıgı etkilerdir BENCE

İnsan aklı olmayan bir seye hayal kuramazki aynı rüyalar gibi gormediginiz bir kimseyi ruyada gormek mumkun deildir

İnsan hayali sonsuzdur  taki etkilenmedigimiz bir sey olana kadar
#21 - Temmuz 28 2007, 14:27:22

kelis

bence vardır çünkü insan aklının sadece bir kısmını kullanabilir e beyninin %100 ünü kullanamıyosa evren hakkında bildiği şeylerde sınırlıdır bu sınırlı bilgi vs. üzerindende hayal kurduğunu düşünürsek yine sınırlı oluyo

of çok karışık anlattımumarım anlamışsınızdır :nohashas
#22 - Temmuz 28 2007, 14:35:45

yoktur bence cunku ınsan ne kadarda beynının bı kısmını kullansa gorup gormedıgı herseyı hayala edebılır ve dusuncelerınde kurgulayabılır ....
#23 - Temmuz 28 2007, 14:41:33
UseOfHope

_DaRkdreams_

İnsan hayalinin sınırı elbetteki yoktur
Sınırı olduğunu düşünmekte aptalcadır...
İmkansızları uçsuz bucaksız isteklrimizi hayal edebiliriz ki bundan kolay birşey yoktur
Ama kendimizi kaptırmamak lazım sanırım
Hayatın gerçeklerini görmek iyidir hayal kurmaktansa  :)
#24 - Temmuz 28 2007, 16:11:22

Bence yoktur insanlar istedigi boyutda hayaller sacabilir.. tabi o kadarida zararli mi diye düsünmekte gerekir.
#25 - Temmuz 28 2007, 16:13:11
« Son Düzenleme: Temmuz 28 2007, 16:13:54 Gönderen: yirmi8 »

Yoktur tabii..
Ama insanın kendi iyiliği için olmalıdır, o ayrı konu. :D
Çok yükseklerden uçmak her zaman yine bize zarar veriyor biliyosunuz.. ;)
#26 - Ağustos 09 2007, 02:35:22
İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var
dışımda Charlie Chaplin gülüşü.

RuHRuLeTi

Zaten insanlar yapamadıgı şeyleri yalnızca hayal etmezlermi? :öff
Hayalin bir sınırı yoktur..eger var diyen warsa onlara bi sorum sınırlayacak sey nedir?
#27 - Ağustos 14 2007, 16:46:50

ben insan hayalinin bir sınırı oldugunu dusunenlerdenim

insanlar sadece gordugu seyi hayal edebilirler sana bir uzaylı haya et desem ya tvlerde gordugun gibi yada insana benzeyen bir varlık .var yada yok orasını bilmem bir ornek...

Hic kus gormeyen birine sadece kusların uctugunu soylesen hayal edebilirmi ??
Hic gunes gormeyen bir ınsana gunes ıstır felan desen hayal edebilirmi ??               

ne zaman hayal etmeye baslar dersin kuşlerin kanadı var hayal gücü başlar .. gunes yuvarlak dunya gibi uzakta ısıtır hayal gücü başlar calısmaya ..Madem sınırı olmadıgını soyluyorsun  simdiye kadar gormedigin bir renk hayal et ???

#28 - Ağustos 25 2007, 02:05:54

bence yoktur her pohu düşünüoz baksana :P
#29 - Ağustos 28 2007, 19:15:52
bip bip

Vardır..!
#30 - Eylül 08 2007, 10:43:44

fortune

yok
#31 - Eylül 08 2007, 21:32:45

Vardır. !
#32 - Eylül 08 2007, 21:34:21

fortune

neresi???????
yoktuuur..
#33 - Eylül 08 2007, 23:01:24

neresi???????
yoktuuur..

Açıkla bakalım..Ben vardır diyorum.Sen yoktur diyorsun.

Açıkla o vakit.
#34 - Eylül 08 2007, 23:03:08

fortune

haksızlık yapıosun.baktım yukarlara,önce seen var demişsin.senin açıklaman gerekir,kurallara göre.
yoktur..................................sınırsız,sonsuzun açıklaması yapılamaz hem.sınırlar açıklanabilir.
buyur.
#35 - Eylül 08 2007, 23:08:22

haksızlık yapıosun.baktım yukarlara,önce seen var demişsin.senin açıklaman gerekir,kurallara göre.
yoktur..................................sınırsız,sonsuzun açıklaması yapılamaz hem.sınırlar açıklanabilir.
buyur.

Haksızlık etmek.

Bu tür kelimeler kullanarak savunma mekanızmasını bloke etmek istiyorsun.Ama sana cevap vermeyeceğim.Sen cevap verene kadar bekleyeceğim.
#36 - Eylül 08 2007, 23:17:24

ben var diyenlere bir soru sormak istiyorum siyahı beyazı maviyi biliyorsun ozaman  benim için  hiç görmedigin bir renk hayal et
kainata neden sonsuz derler bilirsin hayal edemezler :)) bu sınırı var mı demek oluyor
#38 - Eylül 09 2007, 00:26:04

Sınır denilen şey sadece ahlaki kurallar için geçerlidir. İnsana zarar vermeyen bişeye sınır koymak anlamsız.

Hayal kurarken aç gözlü olmanın bi sakıncası yok.Yeterki sonucunda insanlara,kendine,ailene faydan dokunsun..
#39 - Eylül 11 2007, 23:06:11
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

insanlar sadece gordugu seyi hayal edebilirler sana bir uzaylı haya et desem ya tvlerde gordugun gibi yada insana benzeyen bir varlık .var yada yok orasını bilmem bir ornek...

ne zaman hayal etmeye baslar dersin kuşlerin kanadı var hayal gücü başlar .. gunes yuvarlak dunya gibi uzakta ısıtır hayal gücü başlar calısmaya ..Madem sınırı olmadıgını soyluyorsun  simdiye kadar gormedigin bir renk hayal et ???

sen hiç etrafta görmediğin bir varlık düşünmedinmi... hayal kurmak dediğin şeyde zaten budur yani ne yaparsan yap etrafındakilerle sınırlı olmamak hayal sınırları zorlamaktır.. bir kuşu uçarken gördüm uçak yaptım balığı yüserken gördüm yüsmeyi öğrendim demek değildirki...  asıl hayal denizde bi balıkal yüzüp yaşamaktır ki bununda sınırı olmass... bir kuşun tepesine binip uçmak değil kuşla sohbet ede ede gökyüsünde kanat çırpmaktır işte bunlar hayaldir illa gerçekleşebilme ihtimelleri olan düşünce değildir öyle olsaydı bilim kurgu filmleri de olmazdı star wars mesela
#40 - Eylül 12 2007, 16:12:17
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

fortune

evet.malesef hayal etmeyi,taklit etmekle karıştırıyoruz.olamadığını,bilemediğini,göremediğini vs. düşünmek,düşünebilmek.cesurca ama.
#41 - Eylül 12 2007, 19:56:23

insan hayalinin sınırı yoktur... bilinçaltı ne kadar düşlerse sınırı yoktur...bir nevi sonsuzdan geri saymak gibidir hayal uçsuz bucaksız ve sınırlayamıcağın...
#42 - Eylül 12 2007, 19:59:50
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları,radyolar... Hep beraberdik, aynı b*k çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Charles Bukowski

yoktur...
#43 - Eylül 12 2007, 20:33:14
İtirAz €tm€k h€Sap SoRmak G€rekİr bæz€n karAnlığA

fortune

evet.anlamaya.çözmeye çalıştığımız muamma ne olursa olsun,önce terimden doğru yola çıktığımızda,daha sağlıklı (doğru demiyorum,%99.99'cuk da olsa yanılma payı her zaman vardır) düşünme yöntemleri bularak,daha sağlıklı sonuçlara varabilmemiz işten bile değil.ve tabi,salt ve bağımsız düşünme ile ancak.kişilerden,tarihten,coğrafyadan,toplumumuzdan,geleneklerdeen ve hatta inançtan koparak.(lütfen yalın yazdıklarım,yanlış anlaşılmasın).önyargılarımızdan (burda pozitif ya da negatif,hepsinden) sıyrılarak.
evet,hayal etmenin sınırı olamaz.ama HAYAL ETME'nin.taklit etmenin değil.
#44 - Eylül 12 2007, 21:45:44

sen hiç etrafta görmediğin bir varlık düşünmedinmi... hayal kurmak dediğin şeyde zaten budur yani ne yaparsan yap etrafındakilerle sınırlı olmamak hayal sınırları zorlamaktır.. bir kuşu uçarken gördüm uçak yaptım balığı yüserken gördüm yüsmeyi öğrendim demek değildirki...  asıl hayal denizde bi balıkal yüzüp yaşamaktır ki bununda sınırı olmass... bir kuşun tepesine binip uçmak değil kuşla sohbet ede ede gökyüsünde kanat çırpmaktır işte bunlar hayaldir illa gerçekleşebilme ihtimelleri olan düşünce değildir öyle olsaydı bilim kurgu filmleri de olmazdı star wars mesela
YA şunu anla insan sadece ogrendigi şeylerle hayal kurabilir insan o seyi ogrendimi sınır kalkar başka bi sınır biner ogrendikce sınırlar degişir //bunu psikoloji okuyanlara sor...Taklit etmekle hayal etmegi karıstırma diyorsun ama insanlar hep taklitle dogan seyleri hayal etmiştir biraz düşün dogayı calıları ve biraz da hayal nedir le ilgili bir şeyler okuyun lütfen
#45 - Eylül 13 2007, 03:34:40

YA şunu anla insan sadece ogrendigi şeylerle hayal kurabilir insan o seyi ogrendimi sınır kalkar başka bi sınır biner ogrendikce sınırlar degişir //bunu psikoloji okuyanlara sor...Taklit etmekle hayal etmegi karıstırma diyorsun ama insanlar hep taklitle dogan seyleri hayal etmiştir biraz düşün dogayı calıları ve biraz da hayal nedir le ilgili bir şeyler okuyun lütfen
ha ayrıca etrafta gormedigin bir varlıgı bir varlıklardan esinlenerek hayal kurarsın hic bir zaman bagımsız olmaz diyorum işte bana hic görmedigin bir renk hayal et sınır koymuyorum hade madem sınırı yok hayal et
#46 - Eylül 13 2007, 03:37:39

fortune

insan hayalinin sınırı yoktur
#47 - Eylül 13 2007, 18:08:16

ha ayrıca etrafta gormedigin bir varlıgı bir varlıklardan esinlenerek hayal kurarsın hic bir zaman bagımsız olmaz diyorum işte bana hic görmedigin bir renk hayal et sınır koymuyorum hade madem sınırı yok hayal et

ben sana ürettiğim hayyalleri yada kafamda tasarladığım her rengten bahstsem zaten uçsuz bucaksız bişe olur ama sorun şuy benim hayallerimi senin gibi birisi anlayamayacağı için ki küçümsemek değil bu bir başkasıda olabilir yanlış anlama...  karşımdakine anlatabileceğim bişe olabileceğini sanmorum hayal bu işte senin kendine sınır koyman benim sana anlatacağım renklerei direk başka şelerle simgeleyerek anlatmaya çalışır... yani benzetmelerle sana bunu anlatabilirim tıpkı şunun gibi... başlayan cümlelerle sınır olmadığı için sınırlı şelerle anlatabiliorsunn...
#48 - Eylül 13 2007, 23:39:53
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

insana bağlı olup olmıycaı.şahsen yok
#49 - Eylül 13 2007, 23:52:36

fortune

ne güzel...'şahsen yok'''
#50 - Eylül 14 2007, 00:25:47

yoktur tabiii...  anlatsana bambaşka bir renk demeyle değil benim gibi düşünmeyle sen zaten o rengi görürsünkii....  yeterki sınırlandırma kendini... bişeyleri kendine şart koşma olmıcak die bişe yok ozaman
#51 - Eylül 15 2007, 18:30:36

İnsan hayalinin sınırı vardır.Olmak zorundadır.
#52 - Eylül 16 2007, 04:33:45

fortune

zorunluluklarla yaşayanlar zaten hayal bile kuramazlar.
'hayal etmek' bir yerde hatta belki tam anlamıyla zorunlulukların ötelerine gidebilmektir.
#53 - Eylül 16 2007, 16:02:48

'hayal etmek' bir yerde hatta belki tam anlamıyla zorunlulukların ötelerine gidebilmektir.

Sen hergün cinsiyet değiştirdiğini hayal et bakalım :)
#54 - Eylül 16 2007, 19:05:12

İnsan hayalinin sınırı var mıdır?
Hayalin sınırıda hayali ise, hayali sınır nereye kadardır?
Hayaline sınır koyamazsın, sadece hayalin mantığı vardır. Mesela:

1) Boş hayal: Çıplak ayakla 500 km hız yapmak boş bir hayaldir.
2) Hayal: Çıplak ayakla dünyanın en hızlı koşan adamı olmayı hayal etmek normal bir hayaldir.
3) Büyük hayal: Çıplak ayakla dünyanın en hızlı koşan adamı olup, yarışlardan kazanacağın parayla okul, hastane gibi kurumlar kurmak, büyük hayaldir.
4) Akıllara zarar hayal: Çıplak ayakla dudak uçuklatacak kadar iyi koşarak girdiği yarışlarda kazandığı paralarla entersan hamleler yaparak büyük paralar kazanıp, bir süre sonra dünyanın en zengin insanları arasına girip, dünyada çok büyük işler yapmak (mesela burs vererek dünyaya binlerce doktor kazandırmak, binlerce işsizlere işler sağlamak vs.) gibi hayaller akıllara zarar hayallerdir.
 daha güçlü hayaller kurmak mümkün elbette.

EĞER BİRGÜN GÜNEŞİ YEDİĞİNİ HAYAL EDERKEN DİLİN YANARSA SENİN YAPAMAYACAĞIN HİÇBİRŞEY KALMAMIŞ DEMEKTİR. TEBRİK EDERİM O ZAMAN SENİ, SENDE BENDENSİN:) ŞİMDİ SAVAŞLARI DURDURMAK ÜZERE SENİ YANIMDA GÖRMEK İSTİYORUM:)

#55 - Eylül 17 2007, 00:32:17

fortune

insan hayalinin sınırı yoktur.
basit bir delil:
''... savaşları durdurmak....''' istemek.
büyük amaç ve güzel hayal,ama sınır tanımıyor işte senin de hayalin..tebrikler vti_1.6 arkadaşım.
#56 - Eylül 17 2007, 00:59:28

Sınırı yoktur.Hayalinde herşeyi yapabilir.Ama onu benimseyip gerçeğe dönüştürse mükemmel olur.
#57 - Eylül 17 2007, 11:40:00

fortune

hayallerin gerçeğe dönüştürülebilme,dönüştürülememe konusunu tartıştığımızı sanmıyorum.zaten hayal adı üstünde hayaldir.planlar,tasarılar vs. gerçeğe dönüştürülmek için yapılır.tabi bazı hayallerde istisna olarak.ve mutlaka doğru hayaller gerçeğe dönüşse mükemmel olacaktır.
VE, Güneşi yemek gibi hayalleri olanların asla bu tür hayallerini gerçekleştirememeleri dileğiyle.
#58 - Eylül 17 2007, 13:16:58

sınır olmasa hayalde olmazdı sanırım  :S
#60 - Eylül 17 2007, 13:34:02

fortune

#62 - Eylül 17 2007, 13:57:37

HAYAL BAŞKAAAAA,   SINIR NEREEEE?
#63 - Eylül 17 2007, 16:34:42

fortune

HAYAL BAŞKAAAAA,   SINIR NEREEEE?
güzel yorum sağol

ben de katıldım züpper açıklamış dostum.
ya!!!! NEREEEEEE?????

#65 - Eylül 17 2007, 20:12:36

_DaRkdreams_

Vardır veya yoktur
Neyimize yarayacak bu :dondurma
#66 - Eylül 17 2007, 20:21:16

Vardır veya yoktur

Felsefe biliminde seninde tuzun olacak.
#67 - Eylül 17 2007, 21:47:33

biliminde demek abartı olur.

bu soruya bir ışık tutuyor diyelim
#68 - Eylül 17 2007, 22:15:55

Neden abartı olsun ki.?

Nietzsche herşey hiçtir dedi felsefe adamı oldu.
#69 - Eylül 17 2007, 22:58:08

fortune

Neden abartı olsun ki.?

Nietzsche herşey hiçtir dedi felsefe adamı oldu.

bir şey diyerek bilmem ne adamı olunmaz.dediğini anlatabiliyorsan ve yaşayıp yaşatabiliyorsan belki öncelikle.
#70 - Eylül 18 2007, 01:27:25

insan hayal ettği müddetçe yaşar demiş şair ancak şu bir gerçek ki hayal etmeyi unuttk artık ..kurulu bir dünyada yaşıyoruz ve öyle ki hayallrimiz bile sınırlarını aşamıyorr... keşke sınırsız hayaller kurabilsek yada atsak kendimizi ulutların içine kormadan ve cesurca... hayaller sınırlanmaz.. zaten düşünceler sorgulanıyorken o bari sınırsız kalsın....
#71 - Eylül 18 2007, 02:26:55
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...

fortune

unuttuk mu?unutturulduk mu?yani tabi,birileri hayal ediveriyor bizim yerimize..düşünüveriyor...hatta belki yakında yaşayıvercekler de...
ama en azından ben BEN olarak kendi adıma söylüyorum,
insan hayalinin sınırı yoktur,çizilemez.
#72 - Eylül 18 2007, 02:32:33

Herşey istemekle alakalı diye düşünüyorum.

İstediğiniz takdirde herşeyi başarabilir ve hayallerinizi uçsuz bucaksız hale getirebilirsiniz.

Biraz da çekim yasasını kullanarak hayatınıza sokabilir ve hayal gücünüzü genişletebilirsiniz.

Fakat hayalin sınırı elbette vardır.

Bu da kişiyle alakalıdır.İstedikleriyle...

Ne kadar istediğine bağlı ve ne istediğine bağlı olarak hayal sınırlı ya da sınırsızdır.

Gerçekleşen her hayal bir başka hayali istetir.

Herşeyi bi anda istemek zordur.Hatta bunu yapamayız çoğu zaman.

Ama aralarından en çok istediğimiz biri mutlaka vardır.

En ulaşılmazı da o gözükür.Hayalin sınırı da o ulaşılmazlıktır.

Ulaştığınızda başka hayller kurarsınız ve böylece sınırsızlaşır.

Gerçek oldukça hayal gücü genişler.Fakat kurulan hayal anlıkken sınırsız gibi görünen sınırlı isteklerdir.
#73 - Eylül 18 2007, 02:50:19

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

efendisiz

Herşeyin olduğu gibi hayalgücünün de sınırı olduğuna inanıyorum ... Hayalgücünün bittiği yerde sınırlar başlıyor demektir ...
   İnsan hayal gücünü çalıştırırken zekasını kullanır ve insan zekası sınırlıdır .. Zeka sınırı zorlandığında hayalgücüde sınırlanmış olur ...
#74 - Eylül 18 2007, 05:19:53

ama sonuçta hayal kurmaktan bahsedioruz  gerçekleşmesi olası olan kurgulardan değil..
ve ne yalan söyleyeyim hergün cinsiyet değiştirmek çokda süper olurdu...  bi gün karımın yanına gider diğer gün kocamla tartışırdım:D:D:D:D kötü de bi hayal değil bnece olağan üstü bişe zorlukları olabilirdi ama gerçekleşmeyeceği için sorun yok... çünkü hayallerim gerçekleşmek zorunda değil... bu yüzden sınırı da yokutr olmasını istediğin hayaller senin yaşam amacın gayen olarak nitelendirilir... HAYAL BAMBAŞKA BİŞE..
#75 - Eylül 22 2007, 16:51:13

fortune

doğrusu ne diyeceğimi bilemedim.'BEN' diye geliyorum diye belki pek kabul görmedi,ya da ben daha yalın anlatmayı bilemedim.teşekkürler sana gözleri esrarlı arkadaşım.en gerçekleşmeyecek hayaller diliyorum sana.
ancak tüm hayat amacın olan,plan ve programların umarım -daha güzeliyle hatta- gerçekleşir.
#76 - Eylül 22 2007, 21:30:20

ama sonuçta hayal kurmaktan bahsedioruz  gerçekleşmesi olası olan kurgulardan değil..
ve ne yalan söyleyeyim hergün cinsiyet değiştirmek çokda süper olurdu...  bi gün karımın yanına gider diğer gün kocamla tartışırdım:D:D:D:D kötü de bi hayal değil bnece olağan üstü bişe zorlukları olabilirdi ama gerçekleşmeyeceği için sorun yok... çünkü hayallerim gerçekleşmek zorunda değil... bu yüzden sınırı da yokutr olmasını istediğin hayaller senin yaşam amacın gayen olarak nitelendirilir... HAYAL BAMBAŞKA BİŞE..

O zaman senin cinsel sorunların var.Ya da hergün yumruk yiyen kadınlara özeniyorsun.

Ofhh.Kötü bir durum.
#77 - Eylül 23 2007, 03:26:04

fortune

nasıl da bildi dostum!var mı bu sitede o sorunları çözecek biri ya da biyer.
(bunu yazarken inanın ilkkez utandım kendi kendime.ama ''üstteki dostum,utanmadıysa'' dedim,'''yazmalıyım''')
#78 - Eylül 23 2007, 03:40:49

kusura bakmayın ama bunda utanılcak bişey olsaydı ki sanmıorum adı hayal..... 
hayal kurarken utanacağın şeyleri başkalarıyla paylaşmazsın  bu cinsiyet değiştirmeyi yazmaya utanılmıorsa cvp vermeye hiç utanmam... cinsel tercihlerimle ilgili hiçbir sorunum yok sadece maçoyu ve maçoluğu tercih ederim ve hayal meyal erkek olsaydım tam bir *** gibi olurdum tümcelerini de çok kullanırım zamane kızları bunları hakedior... 
ve bunları yazmak ta pek utanç verici olmazdı yaniii  dayak yiyen kadınlara da pek özenip üzüldüğüm yok...daha çok şu dönemin erkeklerine acıor ve gayet onlara üzülüorumm...
#79 - Eylül 23 2007, 21:58:07

fortune

'''''''benim utandığım nokta kendim değil.böyle ciddi (en azından benim ciddiye aldığım) bir yer ve konuda böyle aptalca yaklaşımlara muhatap olmam ya da olması 'birilerinin!'ben hattın bu ucunda sanal bir klavyeyim kendimce.utanıcak ya da başka birşey hissetcek olsam,dokunmam bile tuşlara.''''''

insan hayalinin sınırı yoktur.
#80 - Eylül 23 2007, 23:14:38

Sınırı yoktur tabi benim hayallerimin sınırı yok yani ::)
#81 - Mayıs 25 2008, 00:01:36
Allah'ın BİLDİĞİNİ VARSIN KULLARIDA BILSIN....

Sınırı yoktur tabi benim hayallerimin sınırı yok yani ::)
İkimizin hayallerinin :o
#82 - Mayıs 25 2008, 00:06:09
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

Tabiki vardır . .
Uzayın derinliklerini.. Nasıl var olduğunu.. O sistemin nasıl çalıştığı vs düşünüldüğü takdirde kafayı yeme durumu baş gösterir..
Bu sadece bir örnekti.. Fazla hayal kurmak tehlikelidir.. (Bilimsel bir tezi.. Pratik istiyorsan yani inanmıyorsan, bakırköyde bir çok kanıt bulabilrsin . .)
Sınır; aklını yitirene kadar . .
#83 - Mayıs 25 2008, 00:09:27
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

sürmeli çocuk

hayaller sınırsızdır ama çoğu sadece hayal olarak kalır gerçekleşmesi imkansızdanda ötedir
#84 - Mayıs 25 2008, 19:09:36

hayellerin tabikide sınırları yoktur kimse kimseyi hayalleri konusunda engelleyemez o senin dünyandr istediin ulaşmaya çalıştıın hedeftir bi yerde wea olmasını istediin bir seydir kimse senin isteklerine karışmamaları insn kendi istemeli yapmalı bunun içinde hayalleri olmalı insan hayal etmese ot gibi yasar ayrıca ozmn yasamanın ne anlamı olur...
#85 - Haziran 05 2008, 23:20:55
4 gün 4 gece bekledim ben
4 gün çıkmadım hiç evimden
uyur gibi yapınca acım diner mi sence

yok ben denedim sonuna kadar gidiyor :)
#86 - Temmuz 17 2008, 22:07:36
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

insan hayalinin sınırı var olabilir bilinmeyen şeylerin düşünülememesinden kaynaklanan.
#87 - Temmuz 17 2008, 22:31:04

Belki yoktur belki vardır ama kimse ben hayal gücümün sınırındayım bitti demez ki

Hep bişeyler hayal edilir :öff
#88 - Ağustos 14 2008, 15:20:11
Don't look so blue'

ya yine söyleyeyim yokluk hakkında tartışılamaz ve belirtilemez.Yok olmayan şeyler hakkında hayal edilemez edilse bile belirtilemez.(georgius)

insan olmayan şeyleri hayal edemez .sizin hayal ettiniz şeyler mahiyeti olan ve dogğada karşılıg olanlardır.Yani doğada bir karşılıgı bulunmayan şey hayal edilemez edilse de belirtilemez belirtilememesi de onu mantıksız kıldıgı için anlamsız olur.Sofistleri bir yada parmeinides i(varlık-yokluk hakkındaki düşünceleri belki bi anlam teşkil eder )
#89 - Aralık 05 2008, 11:54:27

kesinlikle göreceli bi kavram bana göre vardır bi sınırı zira sürekli hayal kuran kişiler yaşadıkları dünyayla hayal ettikleri dünya arasında gidip geliyorlar yani tam anlamında bi objektiflik yok.ben çoğu kişide bunu gördüm.kendilerini ıspatlayamama durumu beliriyor.kafa bu kadar karıştığı çin kimlik soruları başlıyor en basitinden ben kimim gibi bi soru çıkıyo ortaya.aceba ben hayallerimdeki kişimiyim yoksa gerçekte olduğum kişimiyim yada bunların diğer insanlara göre türevleri şeklinde sorular... tüm bunlardan da anlaşıldığı gibi fazla hayal gerçekren tehlikeli ;kişilik değiştirenler davranış değiştirenler olabiliyo. her ne kadar kulağa hoş gelsede hayal kelimesi ve o eylem...daha derine inersek bu hayal kurmanın dozuna bağlı yani abarmamak gerek..arada bi kurulan hayalden kimseye bi zarar gelcene inanmıyorum tabiki.
#90 - Aralık 08 2008, 01:35:09
Senin aşk dediğin lanet olası bir kapıyı vurup çıkana kadarmış...Senin aşk dediğin hesapsızca kitapsızca ve de en önemlisi gurursuzca yarı yolda bırakmakmış...Şimdi hiç ardına bile bakma... uğurlar olsun,hiç düşünme! Ben yeri gelir kitapsızlarıda severim!!!

insan hayalinin sınırı var olabilir bilinmeyen şeylerin düşünülememesinden kaynaklanan.
Dediğinde haklısın ama o bilinmeyen şeyleri de kafasında hayal ederek kendi çapında bir görünüş kazandırabilir. Yani benim düşüncem hayallerin sınırı yoktur .
#91 - Aralık 08 2008, 11:00:31
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

insanına göre değişir ama olmamalıdır
#92 - Aralık 15 2008, 19:49:01

Zeitgeist

Vardır veya yoktur

Felsefe biliminde seninde tuzun olacak.

Felsefe bir bilim değildir fekat. (6) Felsefe bilgisi vardır, bilimi yoktur. Bir zamanlar felsefe hakkında vaaz veren insana bakın yahu, daha felsefenin ne olduğunu bilmiyor, ilginç bir dilemma. :D
#93 - Aralık 15 2008, 19:54:05
« Son Düzenleme: Aralık 15 2008, 19:55:14 Gönderen: Zeitgeist »

Motley

İnsan hayalinin sınırı yokmuş Hayal parayla mı? Düşün istedigin kadar faturası gelmez nasılsa.Ama hayal kırıklıgı istenmedik ve beklenmedik faturalar dogurabilir. Sınırı olmasa bile dikkatli hayal kurmak gerek. Fazla uçmamak en iyisi.
#94 - Mart 02 2009, 12:38:08

Bence yoktur.
#95 - Mart 02 2009, 13:15:57
« Son Düzenleme: Temmuz 19 2010, 20:30:26 Gönderen: Elhán-ı Şīta »
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

hayal gücü bilgiden önemlidir,sınırsızdır
   Einstein
#96 - Temmuz 18 2010, 15:03:38
« Son Düzenleme: Temmuz 18 2010, 15:04:20 Gönderen: baddream »
rüzgar esti üstüme
üstüme
seni vurdu yüzüme
yüzüme

Yaşadıklarından çok kopuk olacağını düşünmüyorum. İnsanlar üşengeçtir, hayalleri konusunda bile.
#97 - Temmuz 19 2010, 23:21:24

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.