Alternatifim Cafe

Aşk gerçekten var mıdır,yoksa var olan geçici bir hayranlık mıdır?

Discussion started on Felsefe

M.A.V.I_21

Aşk gerçekten var mıdır,yoksa var olan geçici bir hayranlık mıdır? aşık oluyosak bunun kaynağı nedir?yani insan neden ve neye aşık olur? evet sorum bu...
#1 - Mart 12 2007, 18:22:52
« Son Düzenleme: Mart 12 2007, 18:28:30 Gönderen: _M.A.V.I_ »

gusel soruu :dede cavebını bulursan benide haberdar edin bilseydim boyle olmandıkkkk :4 :4
#2 - Mart 12 2007, 18:26:35

bence aşk vardırr çünkü taa eski insanlar bile birbirlerinee aşık olmuşlardır bunnarın örnekleri vardır
bence aşk geçiçi bi hayranlık diildir eğer gerçek aşksa herşeyden farklıdır bencee ne engel tanır nede başka bişii herşeye göğüs gerer ve uğrunda ölümü bile göze aldırır edb da çok güsel örnekler vardır leyla ile mecnun ferhat ile şirin aslı ile kerem bunnar hep birbirlerinee olan aşkları için mücadele etmiş vee herşeyi göze almışlardır.aşkın kaynağı bence yaratılışla ilgilidir yane doğuştan var olan bi duygudur vee karşılıklı iki insanın hissetti yoğun ve eksilmez duygulardırr neden sorurusuna gelince odaa insanın varoluşundan gelen sevgidir benceee herkes umarım bigün aşık olurr umarımm :)
#3 - Mart 12 2007, 18:40:05
Hani ansızın kaçar gidersin bütün dostlardan
Hani gün gelir, uzaklaşırsın bütün aynalardan
Hani gözlerin, hani gözlerin
Uzaklara dalar, suskun bakar
İçinde kalanları anlatamazsın O suskunluk bir hastalık gibi sarar vücudunu kurtulamazsın

aşk vardır geçıcı bı hayranlık değildir eğer geçıcı bı hayranlık olsaydı eskıden yaşanan aşkları duşunursek geçıcı olmadığını anlarız ama bu devırde böyle bı aşka azrastlıyoruz bugun bırıne aşığım dıyolar ayrılınca yenı bırını bulu ona aşığım dıyolar işte buda aşk değildır sadece geçıcı bı heves oluyor gerçek aşk sevdığın kışı için herşeyı yaparsın hıç bır engele takılmamalı herşeye göğus germelı işte bunları yaptıktan sonra aşkın var olduğunu anlarız bende inşallah böyle bı aşk yaşarım
#4 - Mart 21 2007, 12:00:16
İmzanız kural dışı.

Bence A$k gerçek vardır..
Sadece zamanLa hasara uğrar ve hayranLık yada sevgi biçimini aLır  ;)
#5 - Nisan 08 2007, 22:43:07
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

evanescence_bep

Bence A$k gerçek vardır..
Sadece zamanLa hasara uğrar ve hayranLık yada sevgi biçimini aLır  ;)

Katılıyorum .
#6 - Nisan 15 2007, 13:04:49

Fenerli-Cadi

vardIr eLbet :alala
#7 - Nisan 15 2007, 13:05:57

AŞK insanlar arasındA Yoqtur..insanlar arasındaki sevgi dir beğenidir ama aşk değildr bence.. aşk ın gerçek anlamı ilahi aşktır..kulun Allah'ına duyduğu yada duyması gerektiği histir..insanlar aşkı çok basite indirgemişler bukadar bast şey deil bu aşk.. size çok saçma gelebilir bu düşünce ama biraz araştrma yaparsınız anlarsınız ne demek istediğimi..psikolojide dahil insanların karşı cinsi beğenebileceğini söyler ve buda bi gerçektr ama buna aşk demez!!
#8 - Nisan 30 2007, 15:31:10
bir ilişkide araya özlem girsin iyidir, ilişki kuvvetlenir falan diye düşünülür ama araya sadece özlem girmez! buse girer, selin girer, melis girer, ece girer... girerde girer =)

ask ve tutku hep karıstırılmıstır. asıl olanın ask mı yoksa tutku mu oldugunu ancak ondan uzun bir sure ondan uzak kalarak anlayabilirsiniz. gozden ırak gonulden de ırak sozunu tam olarak reddedemesem de boyle dusunuyorum. ama belki de ben gercek askı yakalayamadıgım icin boyledir :S
ama kesin birsey soylemek imkansız diye de dusunuyorum...
#9 - Mayıs 18 2007, 15:51:31
Bir gün  :rusruleti ZBAM!!!

Aşk gerçekten var-dır ! Geçici Bir Hayranlık değildir.

Çünkü, gerçek Aşk Gerçek ise Gerçekten Seviyor-Seviliyorsan ( Aldatma Vs... Gibi Zırvalık olan şeyler yok ise) Geçici hayranlık Değil Ölümsüz Bir Sevgidir !
#10 - Mayıs 18 2007, 16:13:46
Hayat benim dürüstlüğümü hakedecek ne yaptı ?

söylemem (6)
#11 - Mayıs 18 2007, 16:18:42
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

barbie9138

AŞK insanlar arasındA Yoqtur..insanlar arasındaki sevgi dir beğenidir ama aşk değildr bence.. aşk ın gerçek anlamı ilahi aşktır..kulun Allah'ına duyduğu yada duyması gerektiği histir..insanlar aşkı çok basite indirgemişler bukadar bast şey deil bu aşk.. size çok saçma gelebilir bu düşünce ama biraz araştrma yaparsınız anlarsınız ne demek istediğimi..psikolojide dahil insanların karşı cinsi beğenebileceğini söyler ve buda bi gerçektr ama buna aşk demez!!
düşüncelerine katılıyorum. insanlar arasındaki sevgiye aşk diyemeyiz. o tutkudur. alışkanlıktır. ama allaha duyulan aşk başka birşeydir. bir tutulmaya gör onun için yanmayı bile göze alırsın. mesela mevlana,yunus emre. allah hepimizi bu aşkla yaksın.
#12 - Haziran 12 2007, 22:40:45

Gerçek aşk allah aşkıdır. Huzur islamda.
#13 - Haziran 13 2007, 02:22:45

Gerçek aşk allah aşkıdır. Huzur islamda.

+1

aşk ruhsal bir hastalıktır; takıntıdır...
#14 - Haziran 15 2007, 14:26:13
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

freedom59

Zeynepim güzel soru sormuşun canım :D

arkadaşlar yazmış insanlar arasında aşk yoktur
evet doğru demişler
insanlar arasında aşk yoktur gerçek aşk İlah-i Aşk tır.
benim düşüncemde budur insanlardaki hoşlantı beğeni genellikle de alışkanlıktır
aşk bu kadar basit ve kolay bir şey değildir
gerçek aşkı bilenler bilir nasıl yanıldığını
ve burda sözlerimi noktalarım  :kisss Zeynepim
#15 - Haziran 15 2007, 14:53:00

MeLaNkOlİk!

aşk bence hayranlıktır ama geçmeyenidir..
geçerse o hayranlık sadece hayranlık olarak kalır
#16 - Haziran 18 2007, 22:18:35

--MaVi--

peki insanlar neden ozaman ilk başta aşık olduklarını zannederler ve hayatlarında en büyük aşkın kendisininki olduğunu düşünürler ve zamanla aşık oldukları kişileri hayatlarından çıkarmaya bakarlar.bittiğindede ayy ben buna aşık olmuştum derler ....
#17 - Haziran 18 2007, 22:32:19

freedom59

peki insanlar neden ozaman ilk başta aşık olduklarını zannederler ve hayatlarında en büyük aşkın kendisininki olduğunu düşünürler ve zamanla aşık oldukları kişileri hayatlarından çıkarmaya bakarlar.bittiğindede ayy ben buna aşık olmuştum derler ....
bu kesinlikle hormonel birşey Zeynepim
#18 - Haziran 18 2007, 22:34:41

Yunus Emre
Gönlüm düştü bu sevdaya
Gel gör beni aşk neyledi.

Ömer Hayyam
Benim halimden haber sorarsan,
Bir cift sozum var sana, yurekten
Sevginle girecegim topraga,
Sevginle cikacagım topraktan.

Evet, evet. Sanırım var.
#19 - Haziran 18 2007, 22:35:15
enteresan...

Fenerli-Cadi

Ask ne demek Asktan yanmak ne demek kenarindan bile gecmiyorsun :manyak

yoktur.... hersey yalan.. !
#20 - Haziran 18 2007, 22:35:49

GüZeLLiĞiN on par'eTMeZ bu beNDeKi aŞk oLmAsA
eĞLeNeCeK yEr BuLaMaM,GöNLüMdEki kÖşK oLmAsA...  (6)
#21 - Haziran 18 2007, 22:37:39
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

barbie9138

insanların düştükleri yanılgıdır o.
daha sonra anlıyorlar gerçek aşkın olmayışını.
#22 - Haziran 18 2007, 22:38:15

aşk biyolojik bişey, psikolojik bişey
#23 - Haziran 20 2007, 15:21:26
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

__ tuRşU __

aşk boşLuktayken bi daLa tutunMAktır  ;)
#24 - Haziran 20 2007, 15:27:00

bnc geçiçi bi hayranlıktır sadece...eer gerçek aşk olsaydı sonsuz olurdu aynı zamanda!hiçbiaşkta sonsuza kadar dewam etmio...hepsinin bi süresi,bi bedeli war!hepsi çıkar ilişkisi zaten :( nse yane hayranlıktan öte bşi diil ...
#25 - Ağustos 03 2007, 19:35:23
kaçıyoRum...
ve sessizLik beNi paRçaLayaRak açıyoR !
kaçıyoRum...
ve o beNi yeraLTına koyuyoR !
ama hiç pişmanLık yok,,
ve hiç yoL kaLmadı kaçacak ...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.