Alternatifim Cafe

Rock-Metal Adına Genel Kültür.

Discussion started on Rock

şimdi... bu konunun asıl amacı rock adında metal adında bilgilerimizi yenilemeye yardım edelim...

şimdi şöyle yapıcas önce birisi bir soru sorucak. alttakide o soruya cevap vericek.. dalga içeren bütün mesajlar silinecektir... eğer cevabı bilmeyenler varsa arastırsınlar bu sekilde bilgiler dahada kuvvetli olur

hadi bakalım tabana kuvvet... aklıma soru gelsin bekli yazarım:)
#1 - Temmuz 28 2006, 22:57:13
« Son Düzenleme: Eylül 25 2009, 12:26:09 Gönderen: Zifir. »

başlayalım o zaman  :yeah

mesela
soru: Mor ve Ötesi'nin Burak Güven'den önceki bassçısı?
olur mu? :)
#2 - Temmuz 29 2006, 13:52:35

T!Z!C!K

başlayalım o zaman  :yeah

mesela
soru: Mor ve Ötesi'nin Burak Güven'den önceki bassçısı?
olur mu? :)

alper tekin olması lazım :alala
#3 - Temmuz 30 2006, 17:15:16

bilinen ilk trash metal grubu exodustur...

fakat bir grup onlardan önce kendilerini piyasaya attıkları için kayıtlara öle gecer...
kimdir bu grup

devam edin

cevap verebilcek olan yazarsa sevinirim

@Pardon Burock
#4 - Ağustos 12 2006, 02:16:21

Judas Priest'di heralde bi yerde okumustum bende ama tam emin diilim doruysa benm sorumu cevaplayın diilse dier soruyı cevaplayınn  :)) :))

corey taylor herkesin bildigi gibi slipknotta vokal ama baska bi grupda da vokal bu grup kimm ???
#5 - Ağustos 12 2006, 23:37:57
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

hmm
sorunu bilmiorum açıkçası...

ama bnm sorumada yanlıs cvp verdin cnm:):) çok kolay bişeyy

cevaplıyayım mı:):)
#6 - Ağustos 13 2006, 00:44:17

Judas Priest'di heralde bi yerde okumustum bende ama tam emin diilim doruysa benm sorumu cevaplayın diilse dier soruyı cevaplayınn  :)) :))

corey taylor herkesin bildigi gibi slipknotta vokal ama baska bi grupda da vokal bu grup kimm ???

corey taylor  un vokaL olduğuu '' stone sour'' du snrm   (6) 
 tuuceMn cvpdan sonra bnm soruda 'the cranberries' grubun iLk adı neydi ??   :)
#7 - Ağustos 13 2006, 05:40:40
İmzanız kural dışı

"The Cranberries Saw Us"  :oley :oley :oley :oley
#8 - Ağustos 13 2006, 05:47:57
ben ne dersem o !!!

[bi soru da bnden iron maidenin ilk demolarının adları nedir?? ::yea
#9 - Ağustos 13 2006, 05:51:17
ben ne dersem o !!!

benim sorumun cevabı...Metallica olucaktı...:):)

çok kolay diye demiştim:):)

armix snn sorunun  cevabını walla aradım ama bulamadım yaa çokda merak ettim açıkçasıı sölesene:):)

soru: bilinen ilk heavy metal grubu kimdir...

#10 - Ağustos 13 2006, 16:15:37
« Son Düzenleme: Ağustos 13 2006, 16:19:20 Gönderen: TuuCem »

tuucem cewap “Prowler” ve “Strange World olucaktı ::yea
#11 - Ağustos 13 2006, 22:56:43
ben ne dersem o !!!

teskür ederim:):)

soruya dvm...
bilinen ilk heavy metal grubu kimdir??
#12 - Ağustos 13 2006, 23:33:11

The Spiders kurucusu da Alice Cooper olması lazm
#13 - Ağustos 13 2006, 23:36:56
ben ne dersem o !!!

doğru mu tuucem haa ::yea
#14 - Ağustos 13 2006, 23:40:37
ben ne dersem o !!!

malesef:):)

bazı kaynaklar led zeeplin olarak kabul ederler fakat black sabbath tır:):)

ben biyerde okudum o bilgiler hala elimde:):
tekrar okuyup soruu üretiomm...hemde öreniorum...yoksa kendi bilgimden değil malesef:):) yavas yavas öğrenicem inş...
#15 - Ağustos 13 2006, 23:49:32

walla bnm bildiim ilk bunlardı 2 sene önce googleda merak edip bakmıştım da o bakımdan bi sende yazsana ilk heavy metal grup die google da
#16 - Ağustos 13 2006, 23:51:59
ben ne dersem o !!!

tmm deniorum:):)

açıklıorummm

benim dediim gibi led zeppelin olarak görünüor fakat black sabbath dır:)
#17 - Ağustos 14 2006, 00:00:01

Heavy Metal ne zaman başladı ? Buna "Herşey Black Sabbath' la başladı" diye kısa bir cevap verebiliriz. Ama bunun öncesinde ilk kıvılcım nerden geldi kimin tarafından geldi bir göz atmak gerekiyor. Evet, ilk kıvılcım "The Kinks"in ,"You really got me" ve "Who"nun "My generation"ıydı. İlk Heavy Metal yıldızı ise 1965 yılında "The Spiders" grubuyla çıkan 34 yıllık efsane Alice Cooper'dı. Yinede Heavy Metal gerçek çıkışını 1967'ye kadar gerçekleştiremedi ve Alice Cooper 'ın 1971'deki "Love ıt to death" albümüne kadar popüler zihniyetin dışında kaldı.
#18 - Ağustos 14 2006, 00:11:20
ben ne dersem o !!!

mükemmel bi bölüm.tuucem sen gercekten müzüik adına bu formda cok değerli bi şahıssın  :oley su an cıkmam lazım ama yarın karsılasırsak burda takılcam.size ii eglenceler
#19 - Ağustos 14 2006, 00:19:25

kutukola

benim sorumun cevabı...Metallica olucaktı...:):)

çok kolay diye demiştim:):)

armix snn sorunun  cevabını walla aradım ama bulamadım yaa çokda merak ettim açıkçasıı sölesene:):)

soru: bilinen ilk heavy metal grubu kimdir...

bende soruya cwp wercem falla

Heavy Metal ne zaman başladı? Buna yanıt vermek oldukça zor. Bu konuda isim yapmış Rock yazarlarının çoğu ilk Heavy Metal eserleri olarak Kinks grubunun "You Really Got Me" ve Who'nun "My Generation" şarkılarını gösterirler. 1964'e denk düşen bu parçaları Modern Heavy Metal parçaları ile karşılaştırdığımızda, nesine Metal dendiğini pek anlamasak da uzmanlar öyle diyorlarsa bir bildikleri vardır. Müzik yaşantısını hala sürdüren Alice Cooper (Gerçek adıyla Vincent Fournier), lise yıllarında kurduğu grubu The Spiders ile ilk gerçek Heavy Metal'ci ünvanını tartışmasız bir şekilde alır.

Numetal nedir? :alala
#20 - Ağustos 14 2006, 09:00:27
« Son Düzenleme: Ağustos 14 2006, 09:03:14 Gönderen: kutukola »

kutukola

Cewap Weren yoq heralde (6)
#21 - Ağustos 14 2006, 19:26:20

nu metal eski yapılan hardcore'un müzikal açıdan değişerek aldığı yeni haldir. ancak anlayış olarak esas hardcore'dan uzaktır.  ::yea ::yea
#22 - Ağustos 14 2006, 20:27:39
ben ne dersem o !!!

kutukola

bunu sen kendi görüslerinlemi yasdın?yoqsa kopyamı ceqtin  (6)
daha detaylı acıqlama lasım
#23 - Ağustos 14 2006, 21:15:39

piyasa kurtlarının "ulan bu yeni, paralı, gaza getirilebilite liseli gençliği nasıl sömürebiliriz ki?" arayışlarının sonucu olan, 3-4 dallamanın toplanıp "aha bakın biz akor basıyoz, ses çıkıyor, bak arkadaşta davul çalıyor, hem kolay ki bi kaç elini salla ses çıkıyor zaten, vokal'de önemli değil, sen sıç, biz bilgisayarla efekt mefekt yaparız bişiler sorun değil" muhabbetleri ve ossuruktan teyyare "i hate myself and want to die, i hate everyone in the world, fuck the world oh yeah baby fuck you" imajı ve aynı iğrençlikte şarkı sözleriyle oluşturdukları müzik türü

AlInTı amA amma ALINTI hee süper yazmıs kim yazmısssa :muhah :öff
#24 - Ağustos 14 2006, 21:18:27
edward <3 be my vampireee (=

kutukola

piyasa kurtlarının "ulan bu yeni, paralı, gaza getirilebilite liseli gençliği nasıl sömürebiliriz ki?" arayışlarının sonucu olan, 3-4 dallamanın toplanıp "aha bakın biz akor basıyoz, ses çıkıyor, bak arkadaşta davul çalıyor, hem kolay ki bi kaç elini salla ses
çıkıyor zaten, vokal'de önemli değil, sen sıç, biz bilgisayarla efekt mefekt yaparız bişiler sorun değil" muhabbetleri ve ossuruktan teyyare "i hate myself and want to die, i hate everyone in the world, fuck the world oh yeah baby fuck you" imajı ve aynı iğrençlikte şarkı sözleriyle oluşturdukları müzik türü

AlInTı amA amma ALINTI hee süper yazmıs kim yazmısssa :muhah :öff

oda güsel miş  :kop 

Numetal, kabaca heavy metal'in bir alt türü. Çok genel olarak konuşmaya devam edelim, hip hop aromalı vokaller, sample'lar, tercihen bir DJ'in elinden geçen rap alt yapısı, sert gitarlar ve bolca öfkeyi bir araya koyup müzik formuna sokarsanız elinizde kalan şey numetal oluyor.

Linkin Park nasıl coştu değil mi? Peki durup dururken mi çıktı bu çocuklar? Olmayan bir şey mi icat ettiler, hayır! Yepyeni bir fikirleri mi vardı, yoo… Zaten varolan bir şeyi piyasaya daha uygun hale getirdiler, resmen numetal'i canavarlaştırdılar. Peki kötü mü ettiler, pek tabii ki hayır, Linkin'i de, numetal'i de seviyoruz, ancak artık numetal'i sadece Linkin Park'tan ibaret sanmanın zamanı geçti.

1990'larda saydığımız öncü gruplar, metal müziğin üzerine hip hop'a yakın vokaller ve başka teknikler denediler. Dinleyici kitlesi çok geniş iki tarzı buluşturmak ticari bir girişim değildi ama ticari getirisi devasa oldu. Metal dinleyemeyen rockseverler ve hip hop dinleyicileri, dinlemesi çok daha kolay bu müziği hemen kucakladı. Sonuç olarak fanlar ve özellikle de ukala müzik yazarları, kendilerini geleneksel metal grupları ile metal'in sertliğini alıp diğer zırvalıklarını sample'lar ve bir DJ ile değiştiren bu yeni nesil grupları ayırmak zorunda hissettiler. Bulunan "New Metal" terimi, zamanla "nu metal" haline geldi. Bugün Nu metal yerine bitişik "numetal" yazılması tercih ediliyor. Size çok ters geldiyse alternatif metal deyin.
#25 - Ağustos 14 2006, 21:26:07

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.