Alternatifim Cafe

İsyan ile fenomen oldu

Discussion started on Magazin

sabunkopugu

Mersin'in Merkez Yenişehir İlçesi’nde restoran işletmeciliği yapan Ahmet Parlak, 1 yıl önce arkadaş ortamında, sanatçı Halil Sezai’nin ’İsyan’ isimli parçasını seslendirdi, görüntüleri bir video ilginç haberler paylaşım sitesine yüklendi. Tesadüfen videoyu izleyen O Ses Türkiye Yarışma programının jürisi sanatçı Gökhan Özoğuz, yarışma programında Parlak’ı överek videoyu yayınlattı. Videoda hayranlık uyandıran Parlak’ın performansı ve doğallığı, tüm salonu ayağa kaldırdı.

Yaşananlar karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Parlak, "Kendimi televizyonda göreceğimi hiç düşünmemiştim. Çok mutlu oldum, gurur verici. O Ses Türkiye sahnesine çıkıp şarkı söyledim. Daha önce yaşamadığım bir duyguydu. Yarışmacı olarak değil de konuk olarak çağrılmamın verdiği rahatlık vardı biraz. Atmosfer çok güzel ama o kadar ünlüyü biran karşımda görünce, daha önce yaşamadığım bir heyecan yaşadım. Benim için çok güzeldi" diye konuştu.

Programın yayınlanmasının ardından internette paylaşım rekorları kıran Parlak, bir anda sosyal medyanın fenomeni haline geldi. Bunun üzerine Acun Ilıcalı tarafından programa davet edilen Parlak, sahnede canlı olarak seslendirdiği parça ile başta jüri üyeleri olmak üzere Türkiye’yi kendine hayran bıraktı.

Yaşananlar karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Parlak, "Kendimi televizyonda göreceğimi hiç düşünmemiştim. Çok mutlu oldum, gurur verici. O Ses Türkiye sahnesine çıkıp şarkı söyledim. Daha önce yaşamadığım bir duyguydu. Yarışmacı olarak değil de konuk olarak çağrılmamın verdiği rahatlık vardı biraz. Atmosfer çok güzel ama o kadar ünlüyü biran karşımda görünce, daha önce yaşamadığım bir heyecan yaşadım. Benim için çok güzeldi" diye konuştu.

Doğallığı ve kendine has üslubu ile fark yaratan Parlak, kendisini dinlemek için gelen misafirleri, sahibi olduğu ocak başında ağırlıyor. Aralarında çevre illerden gelenlerinde olduğu müzik severler, Parlak’ı sahnede izleyerek seslendirdiği parçalara da eşlik ediyorlar. Yarışma programının ardından tıka basa dolan mekanda yer bulabilmek için erken saatlerde rezervasyon yaptıran konuklar, gecenin geç saatlerine kadar süren eğlencenin ardından, Parlak ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışıyor.

Programın yayınlanmasının ardından güncel haberler yüzünden sokakta rahat yürüyemez duruma geldiğini ve her gün yüzlerce hayranıyla fotoğraf çektirdiğini belirten Ahmet Parlak, hayatında olumlu değişmeler olduğunu söyledi. Profesyonel olarak müzik dünyasına girip girmeyeceğini de düşünmediğini kaydeden Parlak, "Henüz kendime gelemedim. İlgiden çok memnunum. Özellikle iş yerimiz, hafta içi olmasına rağmen tıka basa doluydu. Ekranlara çıkmanın etkisi oldu. Acun beye ve Gökhan abiye çok teşekkür ederim" dedi.
#1 - Aralık 03 2015, 10:31:02

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.