Alternatifim Cafe

Evlerini Güzelleştiren Kadınlar

Discussion started on Magazin

sabunkopugu

GÜLŞAH CANTAŞ
“Başarı en büyük motivasyon” Yaklaşık 15 yıldır yaptığı tasarımlar ve dekore ettiği mekanlarla çok ses getiren Kontra İstanbul’un mimarlarından Gülşah Cantaş; kendisini çalışkan, idealist ve detaycı olarak tanımlıyor.
hobi malzemeleri
DoubleTree by Hilton, Cafe Nero gibi birçok mekan onun imzasını taşıyor ve tasarımları tüm dünyada ilgi görüyor. Kullandığı doğal malzemelerle, içinde sıcak ve iyi hissettirecek mekanlar yaratmayı hedefliyor. Yaptıklarıyla asla yetinmiyor ve kendi mottosunu sık sık tekrarlıyor: “Her zaman en iyisini yap!” Bu işi yapmaya ne zaman karar verdiniz? Sanırım ortaokul yıllarıydı. Ailem inşaat sektörüyle ilgili olduğu için onlarla şantiyelerde vakit geçirmeye başlayınca mimarlık ilgimi çekti ve o zamanlar karar verdim. Daha sonra eğitimim bitince Kontra İstanbul markasını kurarak profesyonel olarak çalışmaya başladım. Şu anda aydınlatma, aksesuar, mobilya ve daha pek çok şeye imzamı atıyorum. İlk tasarladığınız ürün neydi? Okulda tasarladığım çok basit ama fikri olan bir aydınlatma elemanıydı. Çift taraflı bir çember; yarısı kapalı yarısı açıktı ve ağırlık merkezini istediğiniz gibi ayarlayabiliyordunuz. Oldukça ilginçti. İş hayatınızda sizi motive eden nedir? Başarı en büyük motivasyon! Tabii ekip başarısı da çok önemli.
cam boyama
Bir evde olmazsa olmaz aksesuar nedir? Evin ruhuna göre değişiyor aslında. Oda kokuları Jonathan Adler ve Kosta Boda’dan birkaç parça. Benim bu aralar favori ürünüm; Lalique Panther kağıt aralığı. Tasarımı tek kelimeyle tanımlayacak olsanız… Parametrik!
#1 - Temmuz 29 2015, 10:21:58

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.