Alternatifim Cafe

"Fenerbahçeli Emre Olarak Anılacağım"

Discussion started on Fenerbahçe

Fenerbahçemiz ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından İspanya`nın Atletico Madrid takımına transfer olan milli futbolcu Emre Belözoğlu, ``Fenerbahçeli Emre`` olarak ayrıldığını, futbolu bıraktığında da böyle anılmak istediğini söyledi.

Tribünlerimizin lider grubu GFB`nin üyeleriyle Üsküdar`da bir kafede bir araya gelen Emre, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Fenerbahçe`mize transfer olduğunda ``Fenerbahçeli Emre olarak futbolu bırakmak isterim`` dediğini hatırlatarak, ``Kısmet böyle değilmiş. Atletico Madrid ile 2 yıllık sözleşme yaptım. Oraya ülkemi ve Fenerbahçe`yi temsil etmek için gideceğim`` dedi.

Profesyonel futbolcular olarak bu işi ekmek parası için yaptıklarını vurgulayan Emre, bu işin cefasını taraftarın çektiğini belirterek, ``Onların bana gösterdiği ilgiye, sevgiye saha içinde karşılık verdiğimi düşünüyorum. Kulüpteki yönetici büyüklerimiz de her zaman bana kazandığım paranın hakkını verdiğimi söylediler. Taraftarlardan da böyle tepki alıyorsam, benim için bundan daha değerli bir şey yok. Her zaman benim yanımdaydılar. Kolay değildi, buraya Galatasaraylı Emre olarak geldim. Bir şeyleri geride bırakırken hiç çekinmedim, çocukluğumun takımında oynamaktan dolayı gurur duyduğumu söyledim. Fenerbahçeli Emre olarak ayrılıyorum. Bir gün futbolu bıraktığımda inşallah bu büyük taraftarının gönlünde taht kurmuş biri olarak, Fenerbahçeli Emre olarak anılırım`` diye konuştu.

``FENERBAHÇE NE VAAT ETTİYSE YERİNE GETİRDİ``
Emre, bugün kulüpte de vedalaşmanın planlandığını ancak kendisinin kişisel bir durumu nedeniyle gerçekleşmediğini kaydetti. Kulüpten kendisine böyle bir organizasyonun yapılacağının söylendiğini dile getiren milli futbolcu, ``Her zaman kendine ait değerleri olan ve bu değerlerin arkasında olmaya çalışan bir insanım. Atletico Madrid ile imzalamadan önce helalleşmek için Aykut Hoca`ya ulaşmaya çalıştım, ulaşamadım. Ertesi gün kendisiyle görüştük. Böyle bir gün organize edileceğini söylediler. Kulübümden de bu şekilde ayrılırsam çok daha güzel ayrılış olur. Fenerbahçe Kulübü bana ne vaat ettiyse yerine getirdi, ben çok mutlu bir şekilde `Fenerbahçeli Emre` olarak ayrılacağım`` diye konuştu.

``KUYT ÇOK ÖNEMLİ BİR İSİM``
Fenerbahçemizin yeni transferi Dirk Kuyt ile ilgili düşüncelerini de aktaran Emre Belözoğlu, Hollandalı futbolcunun çok önemli bir isim olduğunu söyledi. ``Fenerbahçe çok büyük bir camia. O da büyük bir takımdan buraya geliyor`` diyen milli futbolcu, ``Büyük takımların atmosferleri aynı olur, ama Türkiye`de futbol biraz daha yoğun yaşandığı için daha stresli, daha zor bir ortam onu bekliyor. Ancak bu büyük taraftar o formayı giyen herkese destek olduğu gibi Kuyt`a da destek olacaktır. Büyük bir transfer olduğunu düşünüyorum. İnşallah Fenerbahçe`nin başarılarında onun da katkısı olur`` ifadelerini kullandı.

Emre, bir soru üzerine Türkiye`de 30 yaşını geçmiş Türk oyunculara ``yaşlı`` olarak bakıldığını, ancak büyük yıldız olarak getirilen yabancıların çoğunun da 30 yaşını geçmiş oyuncular olduğunu vurgulayarak, kendine bakan Türk oyuncuların 37-38 yaşına kadar futbol oynayabileceğine inandığını söyledi.

``4 SENEDE 1 ŞAMPİYONLUĞUMUZ VAR, ONU DA DOYA DOYA YAŞAYAMADIK``
Emre Belözoğlu, Fenerbahçemizde oynadığı 4 senede, iki şampiyonluğu son maçta kaçırdıklarını, 1 kez şampiyon olduklarını ancak onu da doya doya yaşayamadıklarını söyledi.

Fenerbahçemizin bu sezon sıkıntılara rağmen ligi sonuna kadar götürdüğünü ifade eden tecrübeli oyuncu, ``Gönül isterdi ki hak etmediğimiz şeyleri yaşadığımız bu sezon son maçta Galatasaray`ı yenip, şampiyon olalım, ama olmadı. Futbolun içinde bunlar var. Rakibimizi tebrik ettik. Ama Fenerbahçe bu sene bu sıkıntılara rağmen taraftarlarıyla bir bütün olarak herkese çok güzel bir mesaj verdi. Uzun yıllardır kazanamadığımız Türkiye Kupası`nı alarak onlara armağan ettik. Şampiyonluk kupasını da alıp, cezaevinde bulunan başkanımıza ve yönetici ağabeylerimize armağan etmek isterdik, olmadı. İnşallah önümüzdeki senelerde Fenerbahçe çok güzel günler yaşar. Ben de bu camianın bir evladı olarak, kazanılan başarılarla mutlu olurum. Fenerbahçe camiasında hiç kimseye kırgın değilim`` dedi.

Emre, İspanya`ya gitmeden önce cezaevinde bulunan başkanımız Aziz Yıldırım`ı ziyaret edip, helalleşmek istediğini de sözlerine ekledi.

Bu arada, GFB lideri Sefa, Emre`yi çok arayacaklarını belirterek, milli futbolcuya plaket verdi.

Kafede Emre`nin etrafını saran taraftarlarımız, birlikte fotoğraf çektirerek, imza aldılar. Taraftarlar, ``Bazen çok agresif, bazen deli dolu seviyoruz seni Emre Belözoğlu`` diye tezahürat yaptılar.

#1 - Haziran 09 2012, 14:00:42
Hüzün ve Kaderin Pençesinde Bir Dev Nam'ı Değersiz
                                                            Gece-Gündüz Ömürden Yontar Dünya Dönmez Yarensiz ...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.