Alternatifim Cafe

YÖK; yeni katsayı üzerinde çalışılıyor

Discussion started on YGS - LYS - SBS - KPSS

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, YÖK'ün bugün Danıştay'a yapacağı itirazla ilgili olarak, "YÖK'ün itirazı reddedilirse yeni bir karar alınacak. İtirazla ilgili şu an bir dilekçe hazırlanıyor" dedi.

ÖSYM Başkanı Yarımağan, YÖK'ün Danıştay'a yapacağı itirazla ilgili olarak YÖK Binası'na geldi. Yarımağan, YÖK Binası'ndan ayrılışında gazetecilere yaptığı açıklamada, sınav takviminin değişmesini gerektirecek bir durum olmadığını belirterek, "Önümüzdeki gelişmeler nasıl olur bilmiyorum ama benim tahminim değişmeyeceği yönündedir. Öğrenciler sınav tarihi değişmeyecekmiş gibi hareket etsinler" dedi. Başvuru sürelerini uzatılmasına ilişkin ise Yarımağan, "Bu her sene oluyordu. Biraz kaçıranlar oluyordu. Kaçıranlar için biraz süre verdik" dedi.

Öğrencilere de çağrıda bulunan Yarımağan, "Adaylar bunu çok fazla kafaya takmasınlar. Başvurularını yapsınlar ve sınavlara hazırlansınlar" diye konuştu. Yeni bir formül olup olmadığının sorulmasını üzerine Yarımağan, "Benim bildiğim itiraz edilecek. Eskisinin geçerli olması isteniyor. YÖK'ün itirazı reddedilirse yeni bir karar alınacak. İtirazla ilgili şu an bir dilekçe hazırlanıyor. Yeni katsayı üzerinde çalışılmıyor. Onlar gerekçelerini yazıyorlar. Kurul olarak çözüm arıyorlar. Benden de geçen seneki bazı dağılımlarla ilgili bilgi istediler" dedi.

Yeni formül üzerinde çalışıp çalışmadıklarının sorulması üzerine de Yarımağan, "Zaten ben çalışmıyorum. Dediğim gibi Kurul olarak çözüm arıyorlar" dedi. "Makas daralacak mı?" yönündeki soruya Yarımağan, "Bilmiyorum" şeklinde cevap verdi.
#1 - Şubat 15 2010, 12:22:39
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.