Alternatifim Cafe

Adı Doğru, bütün cevaplar doğru

Discussion started on YGS - LYS - SBS - KPSS

Anti-tiKKy

Bu başarıyı gösteren tek devlet okulu öğrencisi

İlköğretim 7. sınıflar Seviye Belirleme Sınavı'nda Giresun Tirebolu Sakarya İlköğretim Okulu Öğrencisi Ömer Faruk Doğru, bütün soruları doğru yanıtlayarak büyük bir başarıya imza attı. Sınavda tüm soruları doğru yanıtlayan öğrencilerin hepsi özel okullardan çıkarken ülke genelinde bir tek Tirebolu Sakarya İlköğretim Okulu devlet okulu olarak listede yer aldı.

Yaklaşık 1 milyon 50 bin adayın girdiği sınavda öğrencilerden 17'si sınavda sorulan 90 sorunun tümüne doğru yanıt verdi. Sınıf puanı 500 olan öğrenci sayısı da 9 olarak açıklandı. Açıklanan bu iki listede de iki tane Giresunlu öğrenci yer aldı.
Giresun Özel Çağrı İlköğretim Okulu'ndan Mehmed Taha Dinç ve Tirebolu Sakarya İlköğretim Okulu öğrencisi Ömer Faruk Doğru'nun adı listede yer alırken bir tek okul hariç listeye giren bütün öğrencilerin özel okul öğrencisi olması dikkat çekti. Ülke genelinde listeye giren tek devlet okulu, Tirebolu Sakarya İlköğretim Okulu oldu.

"DOKTOR OLACAĞIM"

Soyadı gibi bütün soruları doğru cevaplayan Tirebolu Sakarya İlköğretim Okulu Öğrencisi Ömer Faruk Doğru, başarısını dersleri dikkatli dinleye
borçlu olduğunu söyledi. Doğru, "Böylesi bir başarıyı beklemiyordum. Sınavda son iki dakika içerisinde boş bıraktığım üç soruyu da emin olmadan yanıtladım. ilerde doktor olmak istiyorum. Bu meslekle insanlara daha çok hizmet edebileceğimi düşünüyorum" dedi.
Doğru'nun veteriner babası Nihat Doğru Tirebolu ilçe Tarım Müdürlüğü'nde, öğretmen olan annesi Ruhigül Doğru da, oğlunun okulunda görev yapıyor. Kardeşi Oğuzhan da yine aynı okulun 2.sınıf öğrencisi. Öğretmen anne Doğru, ''Kendi kendine oturup problemlerini çözen bir evladım var, bütün çocuklar gibi top oynayarak, arkadaşlarıyla dolaşarak ama derslerini ihmal etmeyerek bu başarıyı kazandı. Kendisiyle gurur duyuyorum'' dedi.
#1 - Ağustos 02 2009, 02:01:15

Zeitgeist

Alıntı
'Kendi kendine oturup problemlerini çözen bir evladım var, bütün çocuklar gibi top oynayarak, arkadaşlarıyla dolaşarak ama derslerini ihmal etmeyerek bu başarıyı kazandı. Kendisiyle gurur duyuyorum

Bırak bunları yea. :/ Anti-Klişe Timi'nde gibi hissettim kendimi, ayol.
#2 - Ağustos 02 2009, 02:22:00
« Son Düzenleme: Ağustos 02 2009, 02:22:18 Gönderen: Gebere Jackson »

çocuğun tipinden belli ne olduğu çalışkan çocuk bide üstteki üyenin resme bak koyduğu resimden utansın kioptum
#3 - Eylül 11 2009, 13:03:22

Zeitgeist

Ayh böyle dedin yha chok utandım annadamam.  kioptum
#4 - Eylül 11 2009, 13:48:27

Sabır işi  hiç bi zaman böyle bi insan olmadım ne yazık ki  :)
#5 - Eylül 11 2009, 15:12:42
Özlemişim buraları =)

maaşallah adı gibi çocuk
#6 - Şubat 13 2010, 01:46:05

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.