Alternatifim Cafe

Sıra Dayağı

Discussion started on Alternatif Sözlük

Genellikle ilkokulda uygulanan ceza yöntemi. Hala var mıdır bilemiyorum, benim zamanımda ( ve tabiki sizlerin ) vardı. Hatta bunun en feci olanı eli böyle yumruk gibi yaptırıyo hoca öyle vuruyo falan :))

Birde, bir kişinin yaramazlığındandır yediğim tüm sıra dayakları :)) Ben hiç yaramaz değildim oysa ki :w
#1 - Haziran 29 2009, 19:38:47
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Bu dayak şeklinin en son pro versiyonunu askerde görebilirsiniz.Etraflıca bakıldığında aslında kurunun yanında yaşında yanması gibi bir şeydir. Başka birinin suçundan ötürü askerde harcanabilirsiniz evet. Kızlar askere gidemeyeceği için sıra dayağının tadına bakın baktırın.
#2 - Haziran 29 2009, 19:42:24

İlkokuldaki mal öğretmenimin canı sıkıldıkça uyguladığı şiddetlerden sadece biri.Oğlu sınavı kazanamaz,bizi döver.Kızı sınavdan sıfır alır,bizi döver.Kocasıyla tartışır,bizi döver.Biri ödevini yapmasın ona kızar bağırır çağırır,bizi döver. Biz dediğim de tüm sınıf.
Hiçbir yaramazlığım olmamasına,hatta sınıfın ineklerinden biri olmama rağmen ben de ondan nasibimi almışımdır. Tabii hocanın uyguladığı şiddet cetvelle vurmaktan öteye geçmezdi kızlarda.Erkeklere karşı bir gıcığı vardı ne hikmetse,onlara iki eliyle birden çift taraflı tokat atardı.Hala hatırlarım o anların her saniyesini.Zihnime kazındı onlar,ne yazık ki.Nefret ederim o hocadan,o yıllarda olduğu gibi.
#3 - Haziran 29 2009, 19:46:29
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

henüz ortaokuldayım özel okul olmasına rağmen geçen yıl maruz kaldığım olay. müdür yardımcısı bütün kızların eline kitapla vurmuştu ellerim sızlamıştı   [agla]
#4 - Kasım 05 2012, 17:09:52

sen bayağı dayanıksız mışsın hiç kitap sızlatırmı insanın elini ama sen çok fazla naziksen onu bilmem şayet ben arkadaşlarla sürekli kavgaya gidiyorum ha kavga diyip geçme jiletle kavga ediyoz canımızı sıkannın canımı s*k*yoz bizde böyle bide o deiğiniz sıra dayağının bib katını diplinde bize gösterdiler bide kıza el kalkmazmış   :yanlis
#5 - Aralık 19 2012, 06:00:53
samedim...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.