Alternatifim Cafe

Angelina Jolie

Discussion started on Yabancı Sanatçılar

Anti-tiKKy

Oscar ödüllü aktör Jon Voight'un kızı olan Angelina Jolie, FHM, Maxim ve Stuff gibi ünlü erkek dergilerinde defacalarca dünyanın en seksi 5 kadınından biri seçildi.

BİOGRAFİ
Oscar ödüllü aktör Jon Voight'un kızı olan Angelina Jolie, FHM, Maxim ve Stuff gibi ünlü erkek dergilerinde defacalarca dünyanın en seksi 5 kadınından biri seçildi. Girl Interrupted filminde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ını kazanan ünlü aktris Jonny Lee Miller ve Billy Bob Thornton gibi sanatçılarla evlenip boşandıktan sonra Gia, George Wallace, Alexander ve The Good Shepherd gibi filmlerde rol aldı.

Angelina Jolie'nin dünya çapında tanınmasını 2001 yılında vizyona giren Lara Croft: Tomb Raider adlı filmle gerçekleşti. Kazandığı büyük gişe başarısının yanında filmin vizyona girdikten kısa bir süre sonra hazırlanan bilgisayar oyunu da Jolie'nin ününü pekiştirdi. Daha sonra 2002 yılında rol aldığı Original Sin ve Life or Something Like It adlı filmler sayesinde ünü daha da pekişti.

Angelina Jolie ropörtajlarında biseksüel olduğunu açıklamış ve Foxfire filmindeki rol arkadaşı Jenny Shimizu'ya olan aşkını itiraf etmiş ve eğer kocası Billy ile evlenmemiş olsaydı Jenny ile evleneceğini söylemiştir. Angelina, Tomb Raider filmini çekerken, Kamboçya'nın kendisinin gözünü açtığını ve dünyada gerçekte neler olup bittiğini anladığını söyler ve yardım çalışmalarına başlama kararı alır.

Girl, Interrupted Lisa Rowe rolü ile yine bir Altın Küre, SAG ödülü ve bir de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanmıştır. Oscar töreninde abisi James Haven ile öpüşerek yine ilgi odağı olmayı başarmış ve bir kez daha magazin sütunlarına çarpık ilişkileriyle taşınmıştır. Ama Jolie, abisiyle cinsel bir ilişkisi olduğunu reddedip, insanları düşündüğünden daha hasta olarak tanımlar.

2004 yılında birlikte rol aldığı Mr. & Mrs. Smith filminde Brad Pitt ile tanıştı. Zira Jolie, Mr.&Mrs. Smith filminde birlikte rol aldığı Brad Pitt'le yakınlaşınca, o dönem evli olan Pitt yüzünden magazin basını her gün yeni bir haberle okuyucunun karşısına çıkıyordu. Yuva yıkan kadın olmadığını her fırsatta dile getirse de Jolie, Pitt-Aniston çiftinin ayrılmasında en büyük etkenlerden biri olarak görüldü.

Jolie 6 Temmuz 2005'de Etyopya'dan annesinin aids yüzünden ölmesi sonucu yetim kalmış olan Zahara Marley adında bir kız çocuğu evlat edindi. Pitt'le beraber bir aile kurma kararı alan ancak evlenmeyen Jolie'nin evlat edindiği çocukları Brad Pitt de kendi nüfusuna geçirdi ve soyadları Jolie Pitt şeklinde değiştirildi.

Ağustos 2005'te yardımlarından sonra Kamboçya Başbakanı tarafından Kamboçya vatandaşlığı kazanan güzel yıldız bir röportajında "Eskisi kadar çılgın bir hayat yaşamıyorsunuz bunun nedeni gerçek aşkı bulmanız mı?" sorusuna 'Brad'e söylemeyin ama ben onu çok seviyorum. Hayatımın kesinlikle daha huzurlu bir dönemindeyim. 20 yaşındayken çok saçma şeylere tepki gösterirdim. Şimdi çocuklarım sağlıklıysa ve değer verdiğim birine bir şey olmadıysa hiç bir şey beni yıkamaz.' demiştir.

Brad Pitt'le beraber bir aile kurma kararı alan ancak evlenmeyen Jolie'nin evlat edindiği çocukları Brad Pitt de kendi nüfusuna geçirdi ve soyadları Jolie Pitt şeklinde değiştirildi. 27 Mayıs 2007'de çiftin Shiloh Nouvel Jolie-Pitt adında bir kız çocukları oldu. Bebeğin ilk fotoğrafları şimdiye kadar ki en pahalı rakama ulaşarak, 3,5 Milyon dolara, Hello dergisine satılır ve bu para adı açıklanmayan bir yardım kuruluşuna bağışlanır. 2006'da tarihteki ilk mumyası yapılan bebek olarak Shiloh, Madame Tussaud müzesindeki yerini alır.

2007'de Jolie 3 yaşında Vietnamlı, Pham Quang Sang adlı bir oğlan çocuğu evlat edinir, adını daha sonra Pax Thien Jolie olarak değiştirirler. Angelina Jolie, People dergisi tarafından Dünyanın En Güzel Kadın'ı, 2006'da Time tarafından Dünyanın En Nüfuzlu 100 insanından biri ve yine İngiliz Channel 4 tarafından yaşayan En Seksi Kadın seçilmiştir.

FİLMLERİ
Pushing Tin - ( 1999 / ABD )
Kemik Koleksiyoncusu - ( 1999 / ABD )
60 Saniye - ( 2000 / ABD )
Lara Croft: Tomb Raider - ( 2001 / İngiltere- ABD- Almanya )
Günahkâr - ( 2001 / Amerika - Fransa )
Hayatın Hakkını Ver - ( 2002 / ABD )
Lara Croft Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı - ( 2003 / ABD/Almanya/Japonya/
İngiltere/ Hollanda )
Hayatın Benim - ( 2004 / ABD-Kanada )
Sky Captain ve Yarının Dünyası - ( 2004 / ABD / İngiltere / İtalya )
Köpekbalığı Hikayesi - ( 2004 / ABD )
Büyük İskender - ( 2004 / ABD )
Bay & Bayan Smith - ( 2005 / ABD )
Kirli Sırlar - ( 2006 / ABD )
Beowulf: Ölümsüz Savaşçı - ( 2007 / ABD )
Wanted - ( 2007 / ABD )
Kung Fu Panda - ( 2008 / ABD - Çin )
Sahtekar - ( 2008 / ABD )

TV DİZİLERİ
The O Reilly Factor - 2008
The Fever - 2007
What It Takes - 2006
Gia - 1998
True Women - 1997

ÖDÜLLER
Oscar - Girl, Interrupted (1999)
MTV Movie Award Best Fight - Mr. & Mrs. Smith (2006)
Citizen of the World Award (2003)
ShoWest Award Supporting Actress (2000)
Golden Globe Award Best Supporting Actress- Girl, Interrupted (1999)
Peoples Choice Award Favorite Female Action Movie Star (2005)
#1 - Mart 21 2009, 18:50:10

megan fox evrimleşerek mila kunis'den angelina'ya dönüşmüş ama hepsi de oyuncu. ben ise bir lisa'yken severim bu kadını, başka da sevemedim.
#2 - Şubat 20 2011, 11:51:56

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.