Alternatifim Cafe

Serhad Raşa ''Merhaba'' albümü çok güzelllll!!!

Discussion started on Özgün Müzik

Serhad Raşa'yı sitenizden tesadüfen buldum ve albümünü alıp dinledim çok beğendim. Bence son yıllarda çıkmış en güzel özgün müzik albümlerinden biri kendi besteleri çok güzel özellikle Ödeşme isimli şarkısı harika bu arada albümde türkülerde var ve onlarıda kendi tarzında çok iyi yorumlamış yolu açık olsun.
Aşağıda albümle ilgili bilgileri yazıyorum;

Serhad Raşa'nın ''Merhaba'' isimli solo albümü

1- İşte Gidiyorum Söz: Yusuf Hayaloğlu Müzik: Serhad Raşa
2- Ödeşme Söz: Yusuf Hayaloğlu Müzik: Serhad Raşa
3- Merhaba(Kerbela Ağıdı) Söz: Ferman Baba Müzik: Kazım Birlik
4- Hasan Vurulur Söz-Müzik: Serhad Raşa
5- Bağlandı Yollarım Söz: Karacaoğlan Müzik: Ali Sultan
6- Ey Felek Söz: Yusuf Hayaloğlu Müzik: Serhad Raşa
7- Kurtuluş Savaşı Destanı Söz-Müzik: Anonim
8- Sarayburnunda Aşk Söz-Müzik: Selahattin Sarıkaya
9-Hudey Hudey Söz: Pir Sultan Abdal Müzik: Zülfü Livaneli
10- Asi Bir Küheylan Söz: Yusuf Hayaloğlu Müzik: Edip Emre
11-Mapusun İçinde Üç Ağaç İncir Söz-Müzik: Anonim

#1 - Aralık 30 2008, 21:22:44
« Son Düzenleme: Aralık 30 2008, 21:23:55 Gönderen: gerdan »

Yeni!
Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde dünyaya geldi. Müzikle ilk tanışması ortaokul yıllarına denk gelir. İlk konserlerini lise yıllarında veren Serhad Raşa, 1989 yılında Ankara'da Kemal Eroğlu Müzik Eğitim Merkezi piyano bölümünü bitirdi.
1992 yılında Ankara'ya yerleşti ve profesyonel müzik yaşamına Ankara'da başladımış oldu. Kurduğu gruplar ile sahne ve konser çalışmaları yaptı.
2004 yılında İstanbula yerleşti. Şair Yusuf Hayaloğlu ve Selda Bağcan ile İstanbul'da ve birçok ilde konser ve programlar yaptı. Artvizyon etiketi ile müzikseverlere sunulan Rengahenk Türküler isimli kolektif albümde 'Mapusun içinde üç ağaç incir' ve 'Yaylanın çimenine (Kol havası) ' isimli türküleri seslendirdi. Aynı serinin ikincisi olan ''Anadolu Sevdası Rengahenk Türküler'' isimli albümde Şair Yusuf Hayaloğlu ile düet olarak ''Açılın Kapılar Şaha Gidelim'' isimli türkü'yü seslendirdi, serinin üçüncüsü olan ''Karadut Rengahenk Türküler'' isimli albümde ''Mapushane İçinde Yanıyor gazlar ve Nesini Söyleyim Canım Efendim'' isimli türküleri seslendirdi.Uluslararası Compliation bir albüm olan ve tüm dünyada satışa sunulan ''Made İn Turkey 4'' isimli albüme ''Mapusun İçinde Üç Ağaç İncir'' isimli türküyle katıldı. Serhad Raşa'nın ''Merhaba'' isimli solo albümü Lila Prodüksiyon etiketiyle Eylül-2009'da yayınlandı.

Born is Hatay,Serhad Rasa started his professional music career at Ankara in 1992, where he performed in gigs. Moving to Istanbul, Rasa collaborated with great names of the Turkish folk music names and took part in concerts. He participated in the Turkish folk album series Rengahenk Türküler. His debut solo album Merhaba was released in 2008

Klipler

Mapusun İçinde Üç Ağaç İncir
http://www.dailymotion.com/video/x4s1sv_serhad-raya-2010-merhaba_music

Ödeşme
http://www.dailymotion.com/video/xaltqz_serhad-raya-odeyme_music
#2 - Temmuz 12 2010, 15:30:46
« Son Düzenleme: Temmuz 12 2010, 15:33:25 Gönderen: bariton »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.