Alternatifim Cafe

'Azrail'e aşık oldum'

Discussion started on Magazin

Deniz Arcak 8 yıl önce yaşadığı büyük değişimi Orada Neler Oluyor" programında anlattı: "1999'da son mesnevihan Şefik Can ile tanıştım. Hayatımın yönü bir anda değişti. Şefik Dede ufkumu açtı, kendimle yüzleşmemi sağladı. Öyle yüzleştiğim anlar oluyordu ki bazen bileklerimi kesmek, kendimi ipe asasım geliyordu. Sonra koşarak Şefik Can'ın yanına gidiyordum. Kapısından içeri boynum bükük giren ben, çıkışta müthiş bir güçle çıkıyordum. Ondan öyle büyük bir enerji alıyordum ki kendimi bazen peygamger bazen de bir hiç noktasına varmış hissediyordum". Ailem solcu ve çok gerçekçi insanlardır. Bu tür şeylerden nefret eder, kuşkuyla yaklaşırlar. Şefik Can'ın yanında bu kadar zaman geçirmemi ve ona büyük bir aşkla bağlanmamı, sözünden çıkmıyor olmamı tuhaf karşıladılar. Korktular. Bir gün babam ve amcam merakından kalkıp benimle Şefik Can'ın evine geldiler. Şefik Dede tıpkı beni olduğu gibi babamı ve amcamı da büyüledi, zamanla bütün ailemi de aydınlattı". "Şefik Can 3 yıl önce öldü. Onu kaybettiğim günü hiç unutmayacağım. Elleri, ellerimdeydi. Hemşire ve doktorlar kolundaki damar yolunu açmaya çalışıyordu. Ortamı müthiş bir huzur ve hafiflik duygusu sarmıştı. O an Şefik Can'ı almaya gelen Azrail'e aşık oldum. Ben de ölmek istedim. Şefik Can ellerimin arasından giderken beni yakınlarına emanet etti. Onu bir saniye aklımdan çıkartmıyorum. İtiraf edeyim ki Sefik an'ı kaybettikten sonra uzun bir süre hayatım rezalet geçti.
#1 - Ekim 16 2008, 20:40:54
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Evet güzel bır olay. ve bende meslegım geregı okadar eve gırıyor cıkıyorumkı gunlerce o ortamda kalabılıyoruz bazen kapısından ıcerı adımımı attıgım okadar huzurlu ışıl ışıl farklı bır rahatlık veren evler oluyorkı tabıkı bunlar bır elın  beş parmagını geçmez ve bu tıp evlerde işler okadar süper okadar muhteşem oluyorkı onlardan ucret olmadan o ortamın rahatlıgı ve huzuru adına seve seve çalışıyorum çalışasım gelıyor.. mesela 4 yıl once yaptıgımız evın dıger yan daıresınıde bu yıl ramazanda dekore ettık.. ben hayatımda bukadar rahat oruc tuttugumu hatırlamıyorum ve hıc acıkma susama yorulma bıtkın dusme sıkılma daralma bıkkınlık falan fılan hıcbırşey yoktu ve meslegımızın en zor iş grupları ıle aynı ortamda çalıştıgımız halde boyle rahat ve huzurlu bır ortam bulamamıstım... kendı evım bıle okadar huzurlu gelmıyor bunuda bukadar acık yureklılıkle söylerım. demem odurkı evet öyle guzel ınsanlar varkı görunce hıssedınce şaşıp kalıyorsun.. yıne cıksın ıslerı seve seve gıder calısırım

Denız arcak yıllardan berı sevdıgım nadır sanatcılardan dır sevdıgım ınsanın boyle guzel bır acıklama yapmasıda gercekten benı mutlu ettı.. umarım o kaybettıgı degerlı ınsanın ayarında kısıler tanır..
#2 - Ekim 16 2008, 20:57:34
Kadınlar'a bayılıyorum harika varlıklardır,öyleki salak ve beyinsiz erkekleri ilk görüşte anlarlar,ama asla  zekisinden anlamazlar.

Herkesin bir dönüm noktası ve bu zamanlarda elini tutan biri vardır. :)
#3 - Ekim 16 2008, 21:03:16
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Ben de birine aşık oldum, azrailden beter yani.
#4 - Mart 08 2012, 15:25:22
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.