Alternatifim Cafe

The Big Bang Theory

Discussion started on Tv ve Diziler

Zeitgeist

Cnbc-e de başlayacak olan yeni dizimiz.Uzun bir sürenin ardından Cnbc-e'nin fiyaskoları olarak adlandırdığım yeni diziler "Dexter,Chuck,Closer" ve türevlerini gölgede bırakacak gibi görünüyor.Cnbc-e'de fragmanını görüp "güzel bir diziye benziyor" deyyü düşünmemin akabininde indirdiğim dizi.Cnbc-e'de eylülde yayınlanacak olmasına karşın ben öküzlük edip "ya meraktan,ya bumerangtan" aforizmasına yenilerek 1.sezonun tamamını indirdim.Dizinin ihtivası şöyle ;

4 adet inek öğrencimiz var,buna binaen dizi nerdlükte sınır tanımayan anektodlar üzerinde gelişiyor.Tamamiyle spesifik esprilerimiz var,anlayabilene.3 ana,2 de yan karakterimiz var.Kişiliklerinden bahsedecek olursak :

Leonard : Diğer 3 erkek karakterimize nazaran daha bir cahil cühela olduğunu düşünüyorum,klasik bir nerd tiplemesine benzemiyor kendisi.Amma velakin dizinin ana karakteri,komiklikte sınır tanımıyor ve apartmana yeni taşınan komşusu Penny'nin ilgisini çekebilmek için elinden geleni yapıyor.

Sheldon : En ilgi çekici karakter zatıma göre.Zira kendisi resimdede görüldüğü üzre bir çizgi roman hayranı.Üzerinde Flash,Aqua Man ve türevlerinin yer aldığı çizgi roman kahramanlarını görebilmeniz mümkün.Cadılar bayramındada Flash olarak karşımıza çıkıyor bu zat-ı muhterem,ama tesadüfe bakınki 4 arkadaşın hepside Flash kostümünü giymiş.Bu da kavun,karpuz misali yarılmak için kafi bir sebep.Doppler Effekti kostümü giyiyor kendisi akabinde,kimse Doppler'ın ne olduğunu bilmediği için "Zebra olmuşsun,ne güzel" diyor kendisine.Mimik ve jestleri gülmeniz için kafi.Dizinin en beğenilen karakteri kendileri.

Penny : Sarışın olduğuna bakmayın,biliyorum aklınıza "aha kesin aptal sarışın rolündedir,klişe bu yahu" diye düşüneceksiniz,lakin öyle bir şey yok,bilakis bu hanım kızımız sen-ben gibi klasik bir tip.Diğer kahramanlara göre cahil cühela kaldığı doğru,eh doğru olanıda bu olmalı zaten.Sevgilisiyle ayrılması sonucunda bunalıma girmiş bir karakterimiz kendisi.Halo battle'ları izlenmeye değer,Sheldon'ı eziyor tabiri caizse.

Howard : Dizideki favori karakterim,lakin diğer karakterlerin gölgesi altında kaldığını düşünmekteyim.Kendisi yahudi ve annesi ile yaşıyan tek karakter.Bu ineklikle bile tek düşündüğü kız tavlamak,Rusça,Arapça ve Farsça konuşmaya çalışarak bunu yaptığını zannediyor.Kıyafetleri de görülmeye değer.Gömlek,dar pantolon ve gömlek rengine uygun bir ayakkabı giyiyor sürekli.Kendisini ilk gördüğümde "Beatles özentisi" tepkisini vermiştim,ama Beatles ile uzaktan yakından bir korelasyonu yok.Penny'ide tavlama çalışıyor her bölümde,lakin Penny sarkazm yapıyor her seferinde.

Raj : Dizinin nevrotik karakteri.Bir kadın onunla konuşmaya çalıştığında hiçbir şekilde cevap veremiyor,Vahe Kılıçarslan moduna giriyor.Buna istinaden Penny ilede konuşamıyor.

İzlenmelik dizi.Öneriyorum hunharca.

Ahandabirnot : 10.bölüm favorim.
Ahanda bir not : Chuck'ı sırf Zachary'i görmek için izliyorum.

#1 - Ağustos 20 2008, 23:06:07

İşin başında eğer Chuck Lorre varsa o iş zaten baştan güzeldir.
En basit ve bilinen örneği Two and A Half Man'dir.
Bu diziyide kaçırmamayı düşünüyorum.

Cnbc-e yeni sezona yine iyi bi giriş yaptı-yapıcak.Saolsun bende tv başına iyi bi dönüş yapıcam sayesinde.  ::)
#2 - Ağustos 22 2008, 18:39:28

Two and a half man çok güzeldi lakin ben bunu izlemeyi pek düşünmüyorum. My name is Earl'ü tercih ederim. :Ç
#3 - Ağustos 22 2008, 20:54:27

Zeitgeist

Tansu lütfen önyargılı yaklaşma kafanı koparırım. (6) Hayatımda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum ben. :Ç Dizi yapımcıları Gilmore Girls & Two and A Half Men gençler.Bu bile "enee izleyeyim lan bunu" demenize kafi nitelikte zannımca.

http://www.youtube.com/watch?v=VsHpcHvT-nQ

Howard'ın beatboxı. (6)

http://www.youtube.com/watch?v=3i1GH5Y7-i0&feature=related

Bilgi yarışmasını kazanırlarken. (6)

http://www.youtube.com/watch?v=q7mefmvn_4g

Cadılar bayramı. (6) En sonra Raj'ın yaptığı espriye dikkat. (6)
#4 - Ağustos 22 2008, 22:03:40

Hayallerimi mahvettin gelevera. İzlemiciim hıh.huh.hoh.
#5 - Ağustos 22 2008, 22:53:08

Dionysus.

İmaj hiçbirşeydir.
Zekâ, herşey.

#6 - Kasım 03 2008, 23:23:24

Zeitgeist

Sezon 2, 6. bölümdeyim, oh mis.
#7 - Kasım 03 2008, 23:24:13

Komik gerçekten :4
#8 - Kasım 15 2008, 21:24:20
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

Her zaman güldürürler beni, sağolsunlar. :b
#9 - Aralık 15 2008, 17:21:29

Zeitgeist

Leonard sevgili yaptı nihayet. (6)
#10 - Aralık 15 2008, 17:22:15

bir bölümünü izlemiştim kaliteli espriler var çok beğenmiştim
#11 - Aralık 15 2008, 18:07:33
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

kelis

Başlarda biraz sıkılarak izliyordum fakat şimdi toparladılar
Zekice güzel espriler var ki iş üstadın elinden çıkmış zaten ;)
#12 - Aralık 22 2008, 00:57:53

Dionysus.

Dün gece, ilke insanına ' Big bang vaaar, cnbc aaaaç' dedirten, ardı ardına replikleri mesaj olarak ilettirten dizi.
Raj'e pek bir güldüm dün. (6)
#13 - Mart 23 2009, 18:53:25

Bir çok bölümünü izledikten sonra beni bayan bir diziydi.İlerde tekrar denemek umuduyla.
#14 - Nisan 30 2009, 11:36:25

Sheldon.. Çok güzel bi dizi ya, ölürüm..
#15 - Eylül 20 2009, 21:25:04
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Yarın başlıyo :f
#16 - Eylül 20 2009, 21:25:39

Zeitgeist

Başlasa ya artık, çok özledim. /:

edit : yarın başlıyor imiş. Çok mesudum.
#17 - Eylül 20 2009, 21:25:49
« Son Düzenleme: Eylül 20 2009, 21:26:06 Gönderen: Gebere Jackson »

mg

En snob halimle overrated diyesim var bunun için. Bunu izleyeceğie one tree hill izlerim daha iyi, bak büyük konuşuyorum...
#18 - Eylül 20 2009, 21:47:48

Zeitgeist

Tı allah cezanı. Açtırma bayramlık ağzımı, söverim. Git bu konudan...
#19 - Eylül 20 2009, 22:07:15

Zeitgeist

3x4 dehşetengizdi. (6) Eye of the Tiger ve Raj'ın el hareketine yarım saat güldüm. (6)
#20 - Ekim 13 2009, 22:58:00

Feci komik bir dizi, her bölüm Sheldon beni bitiriyor  (6)
#21 - Aralık 19 2009, 21:14:12
We all learn to make mistakes.

Sheldon ve T-shirtleri bitanedir ulan. (L)
özellikle titizliği , monk'u aratmıyor ajdjfkgkhk.
#22 - Şubat 21 2010, 17:26:09
« Son Düzenleme: Şubat 21 2010, 17:28:32 Gönderen: DaxerskOe »
robotları döven kadının dramı.

Soft kitty, warm kitty, little ball of fur; happy kitty, sleepy kitty, purr, purr, purr..
(6)
#23 - Şubat 21 2010, 17:29:05
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Zeitgeist

Bu bölümde Stan Lee vardı. Çok eğlendim cidden. En güzel bölümlerden birisi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Raj'ın tişörtü de muhteşemdi. :D
#24 - Mart 04 2010, 15:03:03

Zeitgeist

3x17 izlediğim en güzel bölümdü kesinlikle. LOTR'a gönderme var bayağı. Zaten bu bölümün konusu; da garaj satışı akabinde aldıkları yüzüğün 4 kişi arasında paylaşılamaması. Sheldon'ın rüyası beni benden aldı. May pıreşısss lar havada uçuştu. Filmdeki yüzük kavgasının aynısı dizide de yaşandı. Replikleri de aynen aktarmışlar, müthiş olmuş. Çok eğlendim. Aklıma geldikçe hala gülüyorum. 2 haftadır çok iyi gidiyor bu dizi. Önce Stan Lee şimdi de LOTR. Daha ne olsun?  :D
#25 - Mart 09 2010, 20:17:38

3x17 izlediğim en güzel bölümdü kesinlikle. LOTR'a gönderme var bayağı. Zaten bu bölümün konusu; da garaj satışı akabinde aldıkları yüzüğün 4 kişi arasında paylaşılamaması. Sheldon'ın rüyası beni benden aldı. May pıreşısss lar havada uçuştu. Filmdeki yüzük kavgasının aynısı dizide de yaşandı. Replikleri de aynen aktarmışlar, müthiş olmuş. Çok eğlendim. Aklıma geldikçe hala gülüyorum. 2 haftadır çok iyi gidiyor bu dizi. Önce Stan Lee şimdi de LOTR. Daha ne olsun?  :D
Aynen katıldım.
#26 - Mart 13 2010, 14:54:18
Destiny is for losers.
-B.

Zeitgeist

'Olm bu ne lan, dizi mi bu, neresi komik' diye düşünen insanlar var. Diziyi izleyen kitle, azınlıktan oluşuyor, en azından Türkiye için. Herkesin bu dizide geçen replikleri anlayamaması normal, zira belli bir kültürel olgunluğa yetişmeniz gerekiyor, tamamiyle kavrabilmeniz için. Çizgi romanlara atıflarda bulunuluyor, keza film repliklerine, yahut bilimsel şeylere de. İşte bunlardan mahrum olarak yetişen kişinin diziyi anlamaması ve gülmemesi normal.
Ha benim de anlayamadığım yerler oluyor ve hemen gogıla abanıyorum.
Dizi hakkındaki bir diğer yorumum da, gittikçe güzelleştiğidir. İlk sezon biraz tırttı bu bölümlere nazaran.
#27 - Mayıs 18 2010, 19:20:38

arsenik

Çok özledim yaa. Bitsin bu hasretlik.
#28 - Haziran 16 2010, 17:33:12

Dionysus.

Eski bölümlerine denk geldim, sevindirik oldum. yine olsun; yine izlerim.
#29 - Temmuz 26 2010, 13:09:01

arsenik

Bütün sezonları izledim. Ev sevdiğim dizidir bu. Sheldon <3
#30 - Ağustos 06 2010, 16:36:52

Yayınlanan tüm bölümleri izledim , çok nadir keyif alırım böyle şeylerden ama kahkaya boğardı beni . Pek severim
#31 - Ağustos 21 2010, 18:26:58
  ama bir şeyi öldürmeden önce yerine daha iyisini koyabileceğinden emin olmalısın

Ç.B

Zeitgeist

Az önce ilk iki bölümünü seyrettim. -Emmy'de Sheldon karakterini oynayan oyuncuya ödül verilince, meraklandım, elimde varken izleyeyim dedim- Ve itiraf etmeliyim, uzuun zamandır böyle gülmemiştim. .ç ilk çıktığı zaman izlemiştim bi iki bölümünü, ama anla(ya)mayıp devamını getirmek istememiştim. bazı şeylerin bilincinde olunca, daha eğlenceli hal alıyor dizi. himym'ın yerini dolduruyor gözümde, hatta önüne bile geçer belki .p

Geçer geçer, BBT kraldır ya, hele Sheldon, of Sheldon.

ayrıca zamanında dexter'a fiyasko demişim, vay bana vaylar bana. güldüm kendime.
#32 - Eylül 01 2010, 12:26:03
« Son Düzenleme: Eylül 01 2010, 12:26:52 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Zeitgeist

4x1 mükemmeldi. Çok özlemişim yahu.

[spoiler]31  (6)[/spoiler]
#33 - Eylül 24 2010, 21:04:12

arsenik

Of ben bunu unuttum. Online bakınıyım hemen :(
#34 - Eylül 25 2010, 01:12:21

Zeitgeist

yabancidiziizle.com :f
#35 - Eylül 25 2010, 01:12:47

arsenik

Sağol annem. :F Of sheldonu görünce elim ayağım tutmayacak şindi.
#36 - Eylül 25 2010, 01:15:00

Zeitgeist

Howard'ın yaptığını görünce elin ayağın tutmayacak emin ol. Tam Türk zekası. aslşkdlakslkdladk
#37 - Eylül 25 2010, 01:15:30

derjavin

Dizinin en sevdiğim karakteri Sheldon.
Hiçbir şey yapmasına gerek yok, varlığı bile güldürüryor insanı (:
#38 - Eylül 27 2010, 16:57:17

Zeitgeist

4x2 izlediğim en iyi BBT bölümüydü. Gülmekten ağladım. (6)

[spoiler]BAZINGA![/spoiler]
#39 - Ekim 01 2010, 12:51:08

Zeitgeist

Yeni sezon dizileri arasında en iyi açılışı yapmıştır nezdimde. Himym, It's always sunny in filadelfiya gibi sçmamıştır, komikliğinden ödün vermemiştir. Hatta en iyi sezonu budur böyle giderse.
#40 - Ekim 11 2010, 12:14:36

Zeitgeist

Sheldon "Bırak bilimi, kız azmış." ahahaaha ulan!
#41 - Aralık 10 2010, 16:23:28

Mükemmeller Ya Hakikaten :D

Sheldon Cooper ve Raj Favorim
#42 - Ağustos 15 2011, 21:20:59
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Yeni sezonu bekliyoruz bakalım, hayırlısı.
Diyecek laf yok, çok iyi iş çıkarıyor adamlar.
#43 - Eylül 09 2011, 17:08:03

Hello everyone.  Ive been a big fan of this forum for ages and have decided to come clean with my VERY retro recruitment at a mid sized university in the South in the late 70s.  Not an SEC school but not a small school either.  There were 9 sororities at my school when I rushed.  Im using The Big Bang Theory for my recruitment.  Sorry if its already been used, but my sororities are:

Penny
Sheldon
Leonard
Raj
Howard
Bernadette
Amy
Barry Kripke
Mrs. Wolowitz

Will post more details later
#44 - Haziran 25 2022, 21:27:16

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.