Alternatifim Cafe

Bahadır Baruter

Discussion started on Yazarlar - Çizerler

1963 Ankara doğumlu. Sırasıyla Küçük Münevver Çocuk Yuvası’nda 1 yıl, Nilüfer Hatun İlkokul’nda 5 yıl, İstanbul Erkek Lisesi’nde 8 yıl, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde 3 gün ve M.S.Ü Resim bölümü’nde 14 yıl eğitim gördü.

Karikatüre 27 yaşında başladı. Pişmiş Kelle’de 3 ay, Limon’da 1 yıl ve Avni’de 6 ay çalıştıktan sonra Leman’ın kurulmasıyla birlikte bu dergide yaklaşık 12 yıl süresince, Fatih Solmaz ile birlikte hazırladıkları Lombak adlı karikatür sayfasını çizdi. 1996 yılında, Selçuk Erdem ile birlikte Lemanyak dergisini çıkardı ve ilk bir yılı Selçuk Erdem ile birlikte olmak üzere yaklaşık 5 yıl süresince bu derginin editörlüğünü yaptı.
1997 yılında Komik Şeyler Yayıncılık’ı kurdu. 2001 yılında 11 arkadaşıyla Lemanyak’tan ayrıldı ve Lombak dergisini kurdu; hemen ardından Bülent Üstün ile birlikte Lombak’ın eki olarak Kemik dergisini çıkarttı. 2002 yılında Metin Üstündağ, Erdil Yaşaroğlu ve Selçuk Erdem ile birlikte Penguen dergisini kurdu. 2003 yılında Fatih Solmaz ile birlikte Kemik’i Lombak’tan ayırarak müstakil formatta yayınlamaya başladı.
Halen Lombak,Penguen, ve Kemik dergilerinde çizerlik ve editörlük görevlerini sürdürüyor. Yazar Mine Söğüt ile evli, çocuksuz,kedili, solak, oğlak burcu ve ruh hastası.
#1 - Aralık 22 2007, 16:51:05
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Ruhaltı hikayeleri ile Kenan Yarar'a rakip insan.
Severim, ve isterim Ruhaltı serisine sahip olmak  (6)

Burdan birilerine taş atıyorum ayrıca. Alın bana bu seriyi :Ç
#2 - Mart 17 2008, 14:02:43

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.