Alternatifim Cafe

Murat Başaran

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

ARKADAŞLAR BEN MURAT BAŞARANIN DUDAKLARINA BAYILIYORUM.... AYRICA SESİDE ÇOK GÜZEL HELE  SANA ÖLÜRÜM ŞARKISI DAHA Bİ GÜZEL :gitar :) ;) :D
#1 - Ocak 08 2006, 14:35:31
« Son Düzenleme: Ocak 09 2006, 22:54:34 Gönderen: ^^ChaTLaKK^^ »

Yeni!
..
#2 - Ocak 09 2006, 09:35:02
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 14:45:05 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

ben çok severim valla.evet dün gidip cd'ini aldım ve nefis albümü.daha önceki albümü de var bende.gerçekten iyi bi sese sahip adam bence.
#3 - Ocak 09 2006, 16:24:18
birgün herkes fenerli olmasın...BIRAKIN O ŞEREF BİZE KALSIN!!!

sana olurum sarkisi guzel benim hosuma gidiyor.
#4 - Ocak 09 2006, 20:40:51
hayallerime yuzmeyi ogrettim
suya dustuklerinde yuzecekler :)

sea_deniz

beenmiorum..
#5 - Ocak 09 2006, 20:53:53

fenerbahçe

aynen katılıyorummmmmmmmmmmm
#6 - Ocak 20 2006, 12:40:53

Fenerli-cadi

aynen katılıyorummmmmmmmmmmm

+1000000000000

walla sadecee sana ölürüm sarkisini biliyomm sesidee cok güzel.. ::)
#7 - Ocak 20 2006, 19:06:39

bu adamın bi bu şarkısını çok seviom:

Yok canımın içi
Canın da yanmaz oldu şimdi
Ne de sevmişim
Emanet bu yürek sanki
Kalbim ağrıyor
Taş değil ki bu yürek, dayanmıyor

Özledim seni
Balım gözlerin nerde hani o güzel yüzün
Kime ağlar güler şimdi
Dert olur bana
İncitirler kıyarlar güllüm sana

Birkez olsun nolur beni anla
Unutursun demiştin zamanla
Başka aşklar gibi geçer sandın
Bak işte sen burda yanıldın

Yok canımın içi

konuyu açan bi daha ortalıklarda yok galiba neese murat başaran ı kendi search lerimle size ancak bu kadar tanıtabiliyorum:

Eline gitarını alıp şarkı söyleyen kendi halinde genç bir adam.Düzgün bir vokal ve her şeyden önemlisi bağırdığı zaman detone olmayan ender yorumculardan.İlk çıkışında “Azıcık Ucunda Versene ” adlı şarkısı ile şimşekleri üzerine çekti , şimdi de “Hadi kudur” diyor ve herkesi kudurmaya davet ediyor içi deli dolu ama özü sağlam olan duygusal bir fırlama popçu.

· İkinci solon “Bir Öpücük Kesmez” için neler söyleyeceksin ?

9 aydır uğraşıyorum , müzikal açıdan çok titiz davrandığım bir albüm editingi , masteringi kısacası her şeyi ile bizzat uğraştığım bir albüm oldu.Bu iş doğal olarak uzun sürdü.Ama güzel bir iş çıkarttığıma inanıyorum en azından göğsümü gere gere bakabiliyorum bu albüme.
Titiz çalışmanın yanında çok iyi insanlarla çalıştım , aranjmanlarda İskender Paydaş, Ritimlerde Harem Gurubu , vokallerde Harun Kolçak , Metin Özülkü ve Sibel Gürsoy bana destek verdi.

· Eleştirildiğin “Azıcık Ucundan” için pişmanlık duydun mu bu şarkı tarzında şarkılar var mı yeni albümde ?

Hayır o şarkı için pişman değilim, bu albümde de bu tarz şarkılar var “Hadi sende kudur” bunlardan bir tanesi , diğeri ise bir gün dolmuşun arkasında gördüğüm “Gönlünde yerin yoksa ayakta giderim” sözü üzerine yaptığım “Ayakta giderim” adlı şarkı.

· Bu albümünü nasıl tanımlıyorsun ?

Albüm hareketli bir Akdeniz albümü oldu diyebilirim.Genelde ritmik şarkılarla doldurdum albümümü.Yaz başı olarak çıkartmayı düşünüyorduk ama sorunlar oldu ve Eylül’e ertelemek zorunda kaldık ama iyi de oldu çünkü Eylül ile beraber hem yazı hem de kışı yakalıyorsunuz.Albümde bu sıfır şarkılarımın yanında yıllar önce Nilüfer’in yorumladığı sözlerinin Ülkü Aker’in yazdığı “Pişman Etme “ adlı şarkıyı da yorumladım.Bu şarkıyı çok seviyordum ve yeni bir aranjman yaparak tekrar yorumladım.

· Pekiyi Murat Başaran kimdir ? Bize biraz kendinden bahseder misin ?

1974 Ankara doğumlu bir Aslan burcuyum.İ.T.Ü. İnşaat Fak. Harita bölümü mezunuyum.1997 yılında Pop Show 97’de 350 beste arasından 2.ci olunca ilk solom “Azıcık Ucundan” çıktı.Şimdi de ikinci albümümü müzik marketlere sundum.Bu albümün c.d.sini 5 milyona kasetini ise 4 milyona çıkarttık.Bu beni çok heyecanlandırdı en azından 12 milyon yerine 5 milyonu daha kolay verecek müzik tüketicisi.

· Müzikte genel amacın nedir ?

Bestelerimi gece yapıyorum , müziğimde yorumculuğu , müzisyenliği ile dikkat çeken herkesi kendime örnek alıyorum,insanlar bir albüm satın aldıklarında genel olarak o albümde tek bir şarkının varlığını görüp mutsuz oluyorlar ben bunun aksine tümü ile dikkat çeken bir albüm yapmak ve dinleyenlerde “emek verilmiş uğraşılmış “ intibasını bırakmak istiyorum.

· Müziğini gitarını eline alıp çok rahat bir biçimde sergileyen bir yorumcusun hangi atmosferler seni daha rahat kılıyor ?

Almanya, Hollanda , Avusturya’da 40’ın üstünde konsere çıktım, Yurt dışı konserlerim daha fazla oldu artık biraz da yurt içinde konserler vermek istiyorum.Bunun dışında barlarda da çalıştım ama insanlar bara eğlenmek için gidiyorlar ama konserlere gidince amaç daha çok müzik dinlemek oluyor.Bende bundan dolayı konser atmosferlerini daha çok seviyorum.

bnde kim olduunu anlamadım ama neese sana ölürüm şarkısı da çok güzelll!

#8 - Ocak 20 2006, 23:12:43
İmza kural dışı.

ipexy_13

#9 - Şubat 08 2006, 18:40:11

T!Z!C!K

bn sewmiorm
bende sevmiyorum...

:kus hayatta dinleyceğim en son insanlardan biri  :kus
#10 - Şubat 09 2006, 15:00:04

harbiden ya kusda ekmek banalım iğrençç ya ne şarkısı şarkı ne carizma yakışıklı değil.....ne özelliği war bunun dinlemem dinlemicemde hiçbi kaybım yok yane dinlememekle.......
#11 - Şubat 09 2006, 15:03:47
MC DEVİL KANCA CREW
DARK_ALFA_EXODUS_SERCS_YER6 MAFYASI_VİCEZA_YAĞIZZ_TRAİTOR_DİSHİ KARTAL_POİSOFSOUL_BAD CHİLD

T!Z!C!K

ewt dinlememekle bi kaybımız olmadığı gibi dinlemekte zarar var müzik kulağınız çökebilir hatta müzik zevkiniz bozulabilir günlerce bu ne böğğğ müzik diye depresyona girersiniz muhaha abarttım galiba yok yok bi şey olmaz okadr etkili değil :muhah
#12 - Şubat 09 2006, 15:27:05

war war o kadar war muhaha muhaha
#13 - Şubat 09 2006, 15:28:55
MC DEVİL KANCA CREW
DARK_ALFA_EXODUS_SERCS_YER6 MAFYASI_VİCEZA_YAĞIZZ_TRAİTOR_DİSHİ KARTAL_POİSOFSOUL_BAD CHİLD

maurat başaran bence berbat bi adam hiç ses yok karizma sıfır
sadece sana ölürüm şarkısı güzel onu da iyi yorumlamamış ::yea
#14 - Şubat 12 2006, 11:24:13
rahatsız ediyorsA bakışlarım kaparım gözlerimi bir daha hiç açmam__kırıyorsa sözlerim susarım bir daha hiç konuşmam__
varlığım rahatsız ediyorsa seni öldürürüm kendimi bir daha karşına çıkmam_
_AMA rahatsız eden sevgimse.....üzgünüm BİRTANEM buna engel olamam..........!!!!!!!!!

valla bende beğenmiyorum ama ölürüm sarkısı güzel gerci oda cok sıktı
#15 - Şubat 19 2006, 20:58:50

sana ölürüm güsel ayrıca o şarkı bizim şarkımız olur (sevgilimle) :ask
#16 - Mart 01 2006, 22:04:01
Yalnızlık Derin Bir Sancı Şimdilerde Yüreğimde..

o sana ölürüm mü ne ne kadar saçma sözlere sahip ya bi de bunu bayıla bayıla dinlemiyorlar mı...Beğenmiyorum hiç bi şeyini :ban
#17 - Mart 10 2006, 16:42:04
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

adami sevmimmmmm ama $arkilari güzelllll
#18 - Mart 11 2006, 01:31:56
Ya tutulacak kadar yakn ol,yada unutulacak kadar uzak ol...!

sea_deniz

tiskiniorummm  :hii?  :hii?  :hii?
#19 - Mart 11 2006, 01:32:36

hep güsel biri saniyordum ama bööööööööö
#20 - Mart 11 2006, 01:36:01
Ya tutulacak kadar yakn ol,yada unutulacak kadar uzak ol...!

Fenerli-cadi

sarkilari hosuma gidiyoo hele o nankör harika yaaaa,,,
#21 - Mart 18 2006, 23:31:01

ne hastası onu dnlemekten mi hasta oldu wahh yazık geçmş olsn o arkadaşına adam harbiden hasta edecek derecede bi tip :kus
#22 - Nisan 29 2006, 10:55:39
Işık tut bana,pişmanlığın gölgesindeyim..Akıl ver bana,sonsuuz labirentteyim! Yüreksiz sandılar..Duygusuz sandılar..Nedensiz sandılar..Sevgisiz sandılar..Dengesiz sandılar..Ama YAAANILDILAAR!!
Sana açılan kalbim isterdi aşkıı ve sevgiyi..Sen sevmedin onu..O GEBERD!i!

adam klip açk olnca ilgi çekçeini zannedio herlde bnce çok kötü bi şarkıcı ama en ykn arkim çok sewio o ayrı :artis
#23 - Mayıs 05 2006, 22:27:10
yoksa yiteN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLDiN seN??...
kaybedeN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLdiN seN??... 

aşk şarkısı denince akla ilk gelenlerden...
#24 - Kasım 29 2006, 23:54:01
İmzanız kural dışı.

Murat ba$aran her zaman yaptigi $arkilarla dikkatimi cekmi$dir Ve zamanin Nankör , Degerßilmezler'e $arkilari ile damgasini vurmu$dur ve her zaman  Vinamp'ima girecek $arkilar'dir.. Severim
#25 - Eylül 30 2007, 16:21:35
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.