Alternatifim Cafe

Within Temptation...

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

...WITHIN TEMPTATION...
Grup Üyeleri

Vokal: Sharon Den Adel
Vokal, Gitar: Robert Westerhol
Gitar: Ruud Jolie
Bas gitar:Jeroen Van Veen
Klavye: Martijn Spierenburg
Bateri - Stephan Van Haestregt

Within Temptation 1996 yılında kuruldu. Kurucu üye Robert Westerholt vokalistlerini bulmuştu bile sevgilisi Sharon Den Adel. 2 ay gibi kısa bir süre sonra değişik firmalardan teklifler aldılar ve sonunda DSFA Record ile anlaştılar.
Grup için DSFA ile anlaşmalarından sonra herşey yoluna girmişti. İlk albümleri "Enter" nisan 1997 yılında yayınlandı ve kısa bir süre sonra Dynamo festivalinde çaldılar (1997). Bu onların 5.ci konser deneyimleri idi. Dynamo Festivalindan sonra pek çok konser teklifi aldılar ve 1997 Kasım ayında 2 haftalık Almanya ve Avusturya turnesine çıktılar. Pek çok konser bunu takip etti. Grup 1998 yılında Dynamo'da ana sahnede performanslarını gösterdikten sonra "The Dance" adlı EP'lerini yayınladılar. Enter'dan sonra grup çalışmak için bir süre boş zaman buldu kendisine.. 1999 Yılında W.T işlerini biraz yavaştan almaya ve 2 senelik yoğun koşturmaca konserlerden sonra bir süre kendilerine zaman ayırmaya karar verdiler. Öğrenimlerini tamamladılar ve kendi stüdyolarını kurdular.
2000 yılı onların büyük değişiklikleri yaptıkları yıldır. Grup Hollanda , Belçika gibi Benelux ülkelerindeki en büyük festivallere davet edildi. Ve Aralık ayında " Mother Earth" albümleri yayınlandı. Pek çok Hollanda müzik dergisi bu albümü ayın albümü olarak seçtiler. Değişik müzik listelerinde en üstlere kadar çıktı ve sevenlerinin sayısı hızla arttı .
2001 yılında W.T Hollanda içinde ve dışında pek çok turneye katıldı (Paris, Mexico City, Belçika'da 40 konserinin biletlerinin tamamı satıldı). Ve iki Cd-Single yayınladılar " Our Farewell" ve " Ice Queen" . 2002 yılında Ice Queen single çalışması Hollanda ve Belçika'da pek çok müzik listesinde 1.ci sıraya kadar çıktı. Mother Earth albümleri altın plak kazandı , pek çok radyo ve tv kuruşuluşu grubu yayınladı. Fransa turnesi haricinde grup sadece Belçika, Hollanda ve Almanya'daki belli başlı festivallere katıldı.

Albümler
1997 - Enter
1998 - The Dance
2003 - Mother Earth
2004 - The Silent Force
2004 - Stand My Ground

..
en sevdiğim grupların başında gelir within temptation..vokalin sesi şahanedir,kadifeye dokunmussunuz hissi yaratır sizde.ilk tanışmam wish you were here adlı şarkıları ile olmustu,daha sonra see who i am,stand my ground,mother earth,ice quenn gibi şarkılarını da dinlidkten sonra iyice sevdim bu grubu.dark wings,bittersweet gibi şarkıları da çok güzel.ayrıca eva ile düetleri de mevcut.başka bilenler de vardır umarım..
birkaç resim:

#1 - Aralık 25 2006, 18:14:05
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

güzel grup.. solistin sesi cok hoşuma gidiyo sadece 2 sarkısını dinledm angels ve see who i'm  :sizo

o yüzden haklarında pek bişe bilmiyorum...

ama yine de güzel :sizo
#2 - Aralık 27 2006, 15:47:07
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

gothic çok severim o yüzden bu grubu da çok seviyorum solistin sesini de dinlendirici buluyorum  :okey
#3 - Aralık 27 2006, 18:38:32
"Bir kız öğrenciyi başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek,İstiklal Savaşı başlarında ve Maraş'ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir."
Necip Fazıl Kısakürek;);)

uyuşturuc uya HAYIR!! OKUMADAN GEÇMEYİN ;) //forum.alternatifim.com/index.php?topic=68882.0

ne güzel,bilenlerin olması beni sevindirdi çünkü gerçekten güzel bir grup.
#4 - Aralık 27 2006, 20:23:21

Vokal in sesi cidden çok iyi, eva ya rakip hatta taklit ediyor diyenler oldu ama alakası yok bence. Restless ı çok beğeniyorum ve tabii ki Stand my ground, süper şarkılar kesinlikle dinlenilmesi lazım  ::yea
#5 - Aralık 27 2006, 20:30:09

yasemin abla kişilik yansımasıı (anladın sen onu  (6) )
evayı taklitle alakası yok elbette.her kadın vokali eva ile neden kıyaslarlar anlamadım.
#6 - Aralık 27 2006, 20:36:09

eva nerde within nerde ya :hönk

ikisininde yeri cok farklı diil mi  :hönk

#7 - Aralık 27 2006, 20:40:08
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

yasemin abla kişilik yansımasıı (anladın sen onu  (6) )
evayı taklitle alakası yok elbette.her kadın vokali eva ile neden kıyaslarlar anlamadım.

:D

Neyse ben bir "Ice queen" dinliyim o kadar yazdıktan sonra canım çekti  (6) Sana da gelsin bu şarkı (ah ah dj liği özledim galiba)  (6)

eva nerde within nerde ya :hönk

ikisininde yeri cok farklı diil mi  :hönk

Öyle tabi ama Stand my ground klibinden sonra taklitçiler fln dediler ama alakası yok tabii.
#8 - Aralık 27 2006, 20:42:20

miccheck

within temptation daha eski diil mi ya.. ben mother earth ve angels şarkısını çok seviyom..
#9 - Şubat 17 2007, 01:45:39

solistin sesi gerçekten çk hoş dark angel sarkısıda çk hosuma gidiyo what havu you done da gsl ama
#10 - Mart 15 2007, 17:15:28
İmzanız kural dışı.

bence vokalin sesinin güzelliğini en iyi yansıtan şarkıların başında bittersweet geliyor  :yeah
#11 - Mart 15 2007, 19:56:45

MTV de tesadüf eseri dinlemiştim.Gerçekten Amy Lee gibi bi sesi var vokalin.Şarkının adını hatırlamıyorum ama güzeldi.Klibinde bi kız ormanda fln konşuyordu. :sizo
#12 - Mart 15 2007, 20:43:19
Enjoy the silence.

within temptation daha eski diil mi ya.. ben mother earth ve angels şarkısını çok seviyom..
eet within temptation daha eski..evanescence daha dünkü cocuk  (6)
takLit filan söz konusu değİL..biLmeden insaNların uyduRduğu bişey...
memories şarkısı favorim  :))
#13 - Mart 23 2007, 17:53:47
Sorarlarsa, "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

[Hakan Günday]

Walla onun 24 tane şarkısı var bende severim ama pek e aşırı dinlemem.
#14 - Mayıs 02 2007, 00:21:17

Rakın Cok'da en iyi performanslar arasında gösteriliyor. :hımm

İzlemedim, bilemeyeceğim o yüzden.

Fakat bir kaç şarkısı vadır arşivimde, güzeldir onlarda.

Ayrıca Amy Lee adlı vatandaşa da pek benzemez.

Benzetenler de Eva'dan başka bir şey dinlemeyenlerdir, sanırım.
#15 - Eylül 10 2007, 00:50:31
Mercey.

kadın solistli grupların çoğu gotik tarzını benimsemiş ama bence tamda yerinde bir seçim ve ses süper!!! :okey
#16 - Eylül 14 2007, 16:43:03
ŞırıNgalarla ruHuma emPoze etMeye çalışTıkları doktrinlerDen Çok uZak biR meLankoLideYimmm....

Hiçbir ses içimdeki müPtelayı uyanDıraCak kadar yükseK
Hiçbi ihanet canımı yakacak kadar sıcak deil!!

Sharon Den Adel

Güney Hollanda'nın küçük bir kasabası olan Waddinxveen'de 12 haziran 1974'de doğan
Sharon'ın allah vergisi bir sesi var çünkü diğer rakipleri gibi bir konservatuar yada ses e-
ğitimi geçmişi yok!Küçüklüğünden itibaren evde bağıra çağıra sevdiği şarkılara eşlik ede-
rek sesini geliştirmiş,ilkokuldan itibaren ufak tefek performanslara çıkmış ve 12 yaşında
ilk grubuna girmiş.Sharon,Robert Westerholt ile Within Temptation'ı kuran isim.Daha ön-
cesinde Robert ile Voyage isimli bir taplulukta yer aldı.Robert ile birlikte olan (not:evli de-
ğiller) Sharon 2005 yılında  Eva Luna ismini koydukları bir kız çocuğu dünyaya getirdi.En
son Rock'n Coke'ta izleme şansına ulaştığımız Sharon sempatik hareketleriyle kendini
bize hayran bırakmıştı.Ama onun daha büyük fanlarıda var,mesela Foo Fighters'tan Dave
Grohl ve Nightwish'den Anette Olzon gibi...Onun hayranlık duyduğu isimler ise şöyle:
Muse,HIM,Preisner,Tori Amos,Heather Nova,Type O Negative,Paradise Lost,Björk,Nirvana
ve Kate Bush..
#17 - Ekim 22 2007, 18:45:47

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

bunlarda benden resimler.. ;)
#18 - Ekim 22 2007, 18:49:39

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

Yaptıkları müzik gerçekten güzel..Vokalin sesi ayrıca güzel..
 Memories , All I Need , Final Destination ,  Forgiven ,  The Howling ...
en beğendiğim şarkıları arasındadır  :okey
#19 - Ekim 22 2007, 18:55:47

memories şarkılarını çok beğeniorum ;) kndilerinide çok seviyorum :)
#20 - Ekim 23 2007, 23:02:06
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

xX_NightmarE_Xx

frozen, the howling ve final destination adlı şarkılarını seviyorum. . . iyi bi grup. . .
#21 - Ekim 24 2007, 15:44:27

En sevdiğim grup diyebilirim.Sharon'ın sesi, peri masalı gibi şarkı sözleri...Are you the one ya da wish you were here gibi romantik şarkıları ya da the howling, jillian gibi bol sesli şarkıları süperdir.Paraya kıymaktan hiç kaçınmazlar; sharon'ın kostümlerinden ve konserleri için hazırladıkları sahnelerden bunu anlamak çok kolay...
#22 - Nisan 22 2009, 18:37:04
İmzanız kural dışı.

Any_one

İnternetimin ilk geldiği zamanlarda oturup bir klip aramıştım Amy Lee'nin grubunda(unuttum yazılışını -.-). Bütün kliplerine bakmıştım onu bulabilmek için. Eskiden izleyip hayranı olduğum bir klipti bu. O sırada diğer yandan da bu grubu dinler idim. Sonra denk geldi bir şarkı meğer bu grubunmuş o klip; Stand My Graund. Niye yazdım bunu anlamadım. Sen zorlarsan bu kadar olur Nort. Güzel grup, cici grup işte.
#23 - Nisan 22 2009, 18:43:29

Ben yazmamış mıyım, hayret ettim.

Çok çok çok iyi olduklarını düşünmekteyim. Daha önce çok az grubu bu kadar uzun süre ve sıkılmadan dinlemişimdir.
İlk olarak What Have You Done Nowı mutlaka dinleyin derim.
Onun dışında All I Need, A Dangerous mind, The Howling, Frozen, Say My Name bunlar gerçekten çok güzel şarkılar.

Son olarak ben böyle hoş ses duymadım yahuu karşılartırmayın Amy Lee ile falan.

Edit: Ah bir de Mother Earth. Tadından yenmez. ;)
#24 - Kasım 26 2009, 20:13:28
« Son Düzenleme: Kasım 26 2009, 20:14:35 Gönderen: Valérie »

Memories, The Howling, Our Solemn Hour.Grubun severek dinlediğim parçaları.
#25 - Şubat 11 2010, 23:59:03
insan evladı yalanını, açık vermeyen bir kurguyla yaşatabilirse herhangi bir vicdani sorun yaşamaz. çünkü fire vermeyen bir yalan, gerçekliğin yerini hiç boşluk bırakmadan doldurmuştur. ama yalan ufacık da olsa bir yerinden meme yaparsa işte o zaman bir vicdan karnavalı yaşanmaya başlar ve bazıları için de sonu gelmez bir kaygı şöleni.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.