Alternatifim Cafe

Destiny's Child

Discussion started on Yabancı Sanatçılar- Gruplar

Bugün üç genç kadından oluşan Destiny's Child, 1990 yılında kuruldu. Grubun ilk kadrosunu; onları kısa sürede yıldızlığa taşıyacak Music World Management'dan Mathew Knowles bir araya getirdi. Başlangıçta ekibin çekirdeği olan LaTavia ve Beyonce'a, daha sonra çok genç olan diğer iki kız da katıldı. "Star Search" adlı yarışmaya katıldıktan çok kısa süre sonra, 1992 yılında gruba Kelly dahil oldu. Tabii grup sık eleman değişiklikleri içinde, kendi tarzını da dönüştürmeyi başardı ve kısa sürede kaliteli bir sound yakaladı. 1993'te LeToya'nın da katılımıyla kadro tamamlandı.

Destiny's Child elemanları çocuk yaşta büyük sükse yaptı. Şarkı söylemek isterken rap kategorisine konan grubun tarzını tanımlamak için yeni bir hip-hop kategorisi dahi düşünüldü. Bu deneyimler ve eleştiriler onlar için çok eğitici oldu. Özellikle Houston'daki etkinliklere gelen Immature, Dru Hill, Nas EFX, ve SWV gibi isimlerin alt grupluğunu üstlendiler ve onlardan destek gördüler. Destiny's Child ses getiren sahne performansları sonrasında büyük bir plak şirketinin, Columbia Records'ın ilgisini çekti. Columbia Plak Şirketi, kızlarla sözleşme imzalamakta tereddüt etmedi. Bu, onlar için dönüm noktasıydı. "No No No," single'ı ile çıkış yapan grup 1997'de Wyclef Jean, Pras, Sylvia Bennett Smith, Jermaine Dupri gibi önemli isimlerin katkılarıyla ilk albümünü çıkardı. Albümde bazı klasik R&B şarkılarının yeni yorumları da yer almaktaydı.

1999'da The Writing's on the Wall albümü çıktığında artık olgunluk çağını yaşıyorlardı. Bu çıkışları aynı zamanda boy-band'ler ve girl-band'ler arası çekişmeleri artıroyordu. Tam bir rekabet dönemine denk düşmüştü yükselişleri. Sürekli yeni yetme erkek topluluklarıyla kıyaslandılar. Ama yorum yetenekleri ve müzik konusunda güçlü temellere dayanmaları onları bu kargaşalardan kurtardı.

Grupun eski üyeleri Farrah Franklin, LeToya Luckett , LaTavia Roberson solo çalışmalarla uğraşıyorlar. Bugün Destiny's Child'ın kadrosunda Beyonce Knowles , Kelly Rowland ve Michelle Williams bulunuyor. Beyonce Knowles, ekibin beyni durumunda. Beyonce'un babası, topluluğun menajerliğini yapıyor. Eski elemanlar, bu durumdan rahatsızlık duydukları için ve baba Knowles'ın kızının çıkarlarını ön plana aldığı gerekçesiyle dava açmışlardı.

Şimdiden Supremes ve Emotions gibi klasik gruplarla karşılaştırılmaya başlayan Destiny's Child, iyi kurgulanmış bir birlikteliğin ve istekli çalışmanın başarılı bir ürünü ve daha çok başarılara imza atacağı kesin.Grup son günlerde Survivor isimli yeni albümüyle gündemde. Onlarca ünlü prodüktörün elbirliğiyle ortaya çıkardığı Survivor şimdiden Destiny's Child'ı pop tarihine yerleştirdi bile.
#1 - Mart 12 2006, 10:43:29
Sonomama Shine ( Muerete Ahora )

lose my breat we girl sarkılar süper!!!
#2 - Mart 12 2006, 10:54:36
İmza Kural Dışı

bi kaç tane fotosonu sizlerle paylaşayım istedim  :.dost

[eklenti yönetici tarafından silindi]
#3 - Mart 12 2006, 10:58:06
İmza Kural Dışı

vov sağol
#4 - Mart 12 2006, 11:03:29

çok kaliteli bi grup bn beğeniyorum inşllah böle devam ederler  ;)
#5 - Mart 12 2006, 11:25:16

Resimler iimiş bilgiler içinde sağol. :okey
#6 - Mart 12 2006, 13:07:02
Bir kentin içinde görünmez adam kırılmış kalbiyle durmadan anlattı kendini nefes almadan dur durak tanımaz ahh bu adam...
www.myspace.com/emre_

bu grubu bende çok seviyorum ama ayrılcaklar  X( resimler çok gzl kuzen saol.  :love
#7 - Mart 12 2006, 13:43:57
İmzanız kural dışı!

neden ayrılacaklar  :alala
#8 - Mart 12 2006, 14:14:26

niye ayrılıyorlarmış ki....
#9 - Mart 12 2006, 14:49:22

Ayrılıyorlarmış deil zaten grup dağıldı. Şimdi herkes kendi solo çalışacak.
#10 - Mart 12 2006, 19:51:26
Bir kentin içinde görünmez adam kırılmış kalbiyle durmadan anlattı kendini nefes almadan dur durak tanımaz ahh bu adam...
www.myspace.com/emre_

oohoooo ayrıldılar tekrar bi araya gelip bi albüm çıkafdılar yine ayrıldılar ama best of çıkarrak şimdi beyonce filmlerde oynuyo,kelly de film aşamasında,diğeride solo peşinde........
#11 - Mart 13 2006, 17:42:51
İmzanız kural dışı.

Ipexy

Ayrılıyorlarmış deil zaten grup dağıldı. Şimdi herkes kendi solo çalışacak.
ewet

ayrıca teşekkürler...
#12 - Mart 14 2006, 14:44:29

vov sağol
bu grubu bende çok seviyorum ama ayrılcaklar  X( resimler çok gzl kuzen saol.  :love

bişi deil!!isterseniz daha atarım  (6)
#13 - Mart 14 2006, 21:23:12
İmza Kural Dışı

ayrılmayı ilk beyonce istedi      :agla
#14 - Mart 18 2006, 20:52:29

çok sewdiğim bi grup ama keşke ayrılmasalardı
zaten tamamiyle ayrılmışta sayılmazlar sadece şimdilik solo kariyerlerine bakacaklar
ayrıca kelly çok tatlı grubun en sewdiğim üyesi
#15 - Nisan 23 2006, 00:06:00
sonsuzluk önümdeydi hep ama gidemedim senden uzağa

T!Z!C!K

beyonce şişman resmen ya balık etinide geçti artık  :muhah bence kelly beyonce den daha güzel :okey ayrılmasalar iyi oılurmuş  :) amaaaaaaaaan banane ya :kop
#16 - Nisan 23 2006, 10:38:52

Destiny's child'ı seviorum çok gzl bi grup beyonce u ve kelly'yi çok seviorum şarkılarıda süper özellikle survivor girl ve lose my breath çok güzel.
#17 - Haziran 16 2006, 18:17:30
özge açıkgöz

gruptan kelly ve beyonce'yi sewiyorum. özellikle beyonce!!!
en son albümlerinden "cater 2 you" harika bi şarkı.  son 1 senedir aynı şarkıyı
hergün bıkmadan dinliyorum.  lose my breath de güzel,,
kendine güvenen kızların söyleyebileceği tarzdan :okey
#18 - Haziran 30 2006, 02:24:57
All the pictures have all been washed in black, tattooed everything...

DC cok basarılı dünyanın en cok satan kadın wokal gurubu olarak biliniyorlar  ve becedebilinmeleri cok dogal cünkü onlar kadın gücü .biliyormusunuz  3 kız feminist
her ne kadar beyonce hayranı olsamda önce dc yi dinledim ve sonradan beyonce yi sevdim onlar cok basarılılar dc ve beyonce yi seviyorum foto koyacaktım ama koyamadım cok güzel bi fotoydu ama neyse
#19 - Haziran 30 2006, 15:32:25

çok seviyorum bu grubu number ones albümündeki şarkıların hepsi süper özellikle jumpin jumpin say my name survivor  ve beyonce nin crazy in love süper bence dinleyin
#20 - Temmuz 01 2006, 15:33:21

bunlarda benden  :cicek :cicek
#21 - Temmuz 01 2006, 15:36:26

devamı ;;;
#22 - Temmuz 01 2006, 15:39:18

ayrılmayı ilk beyonce istemedi kelly istedi albümünü çıkardı ondan sonra beyonce çıkardı work it out falan sonra albüm çıktı kelly'nin hatta ilk solo albümündeki dilemma da süper şarkı.... dinleyin bence
#23 - Temmuz 08 2006, 23:31:07

THE WRİTİNG ON THE WALL ALBÜMLERİ ÇOK GÜZEL JUMPİN JUMPİN SAY MY NAME STAYBUG A BOO BİLLS BİLLS BİLLS GİBİ HİTLERİ VAR HEPSİ MUHTEŞEM
#24 - Temmuz 18 2006, 19:57:04

Çok başarılı ve popüler bir grup,çok seviyorum onları ama ne yazık ki ayrıldılar...Ya hiç sevmiyorum böyle işleri,bir grup kuruyorlar herkes hayran oluyor falan filan sonra da ayrılıp tek tek solo albüm yapıyorlar :öff :vur
#25 - Temmuz 19 2006, 22:22:41
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.