Alternatifim Cafe

Sizin “Namus Kriteriniz” Nedir?(Samimi Olun)

Discussion started on Bay

tR!gonometR!k

malum erkekler “temiz” kız ister.(benimki de laf şimdi heralde öyle isteyeceksiniz :) ).Namus,ar tabiî ki önemlidir
 fakat  sizin için temizden kasıt ne?

Ha ben o malum kızlara bir şey demiyorum!!!!

Namus önemli!!!! İnsan hayatta ilk olarak namusuna ve onuruna leke düşürmemeli!!!
Allah kimsenin başını öne eğdirmesin!!!!insanın namusuna geleceğine canına gelsin daha iiyi!

Ama siz erkeklerin/bayanların birbirinden beklediği  bekaret nedir?
Siz erkeklere soruyorum!
Size göre her şey ince bir zara mı bağlı?
Sevdiğiniz kızı namuslu saymak için eli erkek eline değmemiş mi olmalı? Ya da kendini tatmin edecek kadar mastürbasyon bile yapmamalı mı?bu bile bekaret için önemli mi? Mutlaka “saf,katıksız” mı olmalı?ilk gece kan gelmezse sevdiğiniz kız o... mu demek?!!!!
Sevgi demek ki zarla alakalı!

Bekaret denen ince çizgide kafanız da ne gibi sorular var?
Ya siz kızlar! sizin beklentileriniz ne?hadi kızlarda belli olur bakire olup olmadığı ama erkeklerde öyle mi? Siz neye güvenip onların “namuslu” olduğunu düşünüyorsunuz?
Erkeğin namussuzu olmaz mı? Onlar ilk deneyimlerini “malum evlerde” giderirken sizin(yani biz kızların!) ilk deneyimi mutlaka evlendiğiniz insanla olmalıymış….e tabi yine zar meselesi…nasıl olsa onlar ilk deneyimlerini yaşadıklarında ortada “belli bir kanıt” yok!!!!

Kızlar da “bakir erkek” istiyor artık! E hayat müşterek :) her şey karşılıklı,ortak…
Kızlar da evlendiği/sevdiği erkeğin ilk göz ağrısı olmak istiyor!!!buna ne diyceksiniz peki?

Şartlar tersine dönseydi ne olurdu acaba :)
Düşünsenize bir kadın kocasının bakir olmadığından şüphe ediyor ve erkeklik testine götürüyor (6) (6) ve “erkek” olmadığı ortaya çıkıyor :4 ondan sonra kan davaları falan… :4

__”bizim beyden ilk gece kan gelmedi ! namussuz adam erkek değilmiş meğerse! Ben onunla ne hayallerle evlenmiştim “temiz bir erkek” olduğunu düşünüyordum !gördünüz mü dostlar ben şimdi kafamı taşlara vurmiyim de napim” :4 ve sonrasında her zamanki lakırdılar…. (6)

Neyse biz şimdiki durumları ele alırsak sizin düşünceleriniz neler?
#1 - Eylül 13 2006, 12:36:26
« Son Düzenleme: Haziran 25 2007, 22:53:46 Gönderen: poisOFsoul »

Süper bi konu erkeğin elinin kiri olaylarına tamamen sinir oluyorum biz kendimizi koruycaz, kolluycaz, tertemiz kalıcaz, onlar malum evlerde kendilerini kirleticekler pardon ellerini. Ne saçmalıktır bu yaa kadın=erkek değilmidir. Ve böyle erkeklerin temiz kızları hakettiğini asla düşünmüyorum. O malum evlerdeki kadınları alsın onlar kendilerine eş olarak.
#2 - Eylül 13 2006, 13:43:06

ErKeKlerın YanıTlarını Çok MeraK edıYorum Bakalım
#3 - Eylül 13 2006, 13:47:00
''Cehennem, başkalarıdır. ''

C_R_A_Z_Y

böle bi konu acılması cok güzel..en azından hayatın gercekleri
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

evet yazdıklarınız cok mantıklı bi o kadar da haklısınız.ama hangi bayana hangi erkeğe sorarsanız sorun el değmemiş temiz birini isterim diyecektir..belki böle kız bulunabilir ama.ben bakire bi erkeğin olabileceğini düsünmüyorım (6) olamazda.mutlaka yapmıştır bi yerlerde bişeyler :muhah benim nasıl bakire bi kız istemeye hakkım  warsa onlarında el değmemiş bi erkek istemeye hakları war.bu ne kadar imkansız gibi olsada yine de war..

sevgiyi cinselliğe baglamak cok yanlıs..hele de bi zar parcasına..hayatının anlamı bi zar parcasından ibaret olmamalı...şimdi sorabilirsiniz sen bakire mi istersin diye_?ne kadar yanlış oldugunu düsünsemde ne kadar cok sevsemde olmuyor işte lanet can istiyor.ama bu zar falan değil tamamen psikolojik bir olay...bakirelik psikolojisi ben bunu böle düsünmeyen erkek olacagını sanmıyorum...(bunları bütün samimiyetimle yazdım)

EGER ORTADA BÜYÜK BİR AŞK VARSA ASLA SEVGİNİZİ BİR ZAR PARCASINA DEĞİŞMEYİN ARKADAŞLAR...
#4 - Eylül 13 2006, 13:56:17

gosdezik

valla bu tarz düşünce var mı kafalarında bilmiom ama yazında güsel sölemişin bence.
bakire olup da neler yapanlar var bunları da görüolar mı acaba :icon
ben de cvpları bekliom merakla ama erkekler bu konuya fazla girmio anlaşılan ya da cvp yasmak istemiolar :icon
#5 - Eylül 13 2006, 13:57:37

bakire diye gecinip  kac tanesi oral,anal yapiyor bi bilseniz?

bekaret cok slak bişi. kiz daha once sevmiştir yapmiştir ama gururlu,onurlu bi sekilde.zaten daha once yaptim cok pismanim diyen kizdan da hayir gelmez. ben söyle kizdan hoslanirim:

kiz cikip diycek yaptim lan sen ypmadin mi sanki sanane? istemiosan ayril. valla ayrilmam böyle kizdan. kendine güvenicek. pisman olmuycak. güclü olcak.vs vs.

bide söyle düsün: kiz seni bakireyim diye kandirior ama anal/oral hepsi var? napican? mideni kaldirmiycaksa bu kaldirmasin.

birisi eger seni gercekten tüm kalbiyle seviyorsa,buna inaniyorsan; öyle bekaretmiş felan cok aptallik olur. cok pisman olursun. yapmaa

Yani demek istedim iki türlü kız vardır
1.sevmiştir güvenmiştir cocukla yatmıştır.sorda anlaşamamış ve ayrılmışlardır.Bu kızların basımın üzerinde yeri var
2.YA bi gece ictim bi cocukla ve kızlımı kaybettim.Ama cok pismanım.İste bu kız gözümde 5 para etmez.Sadece tek gecelik bi zevktir o kız.Ne zaman napacanı bilmeen karaktersiz bi insandır
#6 - Eylül 13 2006, 14:36:46

C_R_A_Z_Y

bakire diye gecinip  kac tanesi oral,anal yapiyor bi bilseniz?

bekaret cok slak bişi. kiz daha once sevmiştir yapmiştir ama gururlu,onurlu bi sekilde.zaten daha once yaptim cok pismanim diyen kizdan da hayir gelmez. ben söyle kizdan hoslanirim:

kiz cikip diycek yaptim lan sen ypmadin mi sanki sanane? istemiosan ayril. valla ayrilmam böyle kizdan. kendine güvenicek. pisman olmuycak. güclü olcak.vs vs.

bide söyle düsün: kiz seni bakireyim diye kandirior ama anal/oral hepsi var? napican? mideni kaldirmiycaksa bu kaldirmasin.

birisi eger seni gercekten tüm kalbiyle seviyorsa,buna inaniyorsan; öyle bekaretmiş felan cok aptallik olur. cok pisman olursun. yapmaa

Yani demek istedim iki türlü kız vardır
1.sevmiştir güvenmiştir cocukla yatmıştır.sorda anlaşamamış ve ayrılmışlardır.Bu kızların basımın üzerinde yeri var
2.YA bi gece ictim bi cocukla ve kızlımı kaybettim.Ama cok pismanım.İste bu kız gözümde 5 para etmez.Sadece tek gecelik bi zevktir o kız.Ne zaman napacanı bilmeen karaktersiz bi insandır
haklısın kardeş bakireyim diye gecinir yemediği halt kalmamıştır..böle olup bakire olcagına hic olmasın daha iyi
#7 - Eylül 13 2006, 14:47:51

ben de evleneceğim kişinin bakire olmasını isterim ama öyle değilse bana bunu söylemeli die düşünüorm,eğer seviorsam benim için problem olmaz,zaten ben onu sevmişsem güvenmişimdir de,bakire değil die onu suçlayacak,vuracak halim yok (6)
zaten zarların da taklidi yapılıo ona da güvenilmio artık.
#8 - Eylül 13 2006, 15:17:16
« Son Düzenleme: Eylül 13 2006, 15:21:12 Gönderen: mSa »
İmzanız kural dışı.

Peki bakire kız istemek sizce mantıklımı hayatı boyunca cinsellik anlamında bişiler paylaşmamış bi insan sadece evlendiği insanla neler paylaşabilir.Evet cok eşlilik taraftarı bi insan diilim bu sakın yalnış anlaşılmasın.Ama cinsellik sorunları yüzünden boşanan insan sayısı yapılan araştırmalara göre cok fazla.

Zarı diktiren, diktirtmeye mecbur edilen insanlara acıorum gercekten.Bu kafa yapısındaki insanlara her zaman naletler yağdırıorum cünkü toplumun bence onlar kanayan yarası
#9 - Eylül 13 2006, 16:36:45

ben kesinlikle kadın=erkek diye bir şeyi düşünmüyorum kadın=erkek diye bir şey yok özellikle bayanlar bunu çok abartıyorlar doğrusu şöye olmalı kadın+erkek=1 yani kadınlar ve erkekler birbirini tamamlamalıdırlar.bizim eksik erkeklerin zayıf,erkeklerin zayıf kadınların eksik olduğu taraflar var.şimdi konumuza gelelim.bence namus sadece ince bir zardan ibaret değildir.tamam o zar da benim için bi anlam ifade ediyor-ki onun için bakireyim ve halimden hiç şikayetçi değilim ama bazı bakirelerin neler yaptıklarını yada yapabileceklerini hepimiz biliyoruz.el değmişlik bir zardan ibaret değildir bence.birkaç arkadaşımız yazdığı gibi kızın ciddi bi ilişkisi vardır onu seviyordur evlenmeyi düşünüyordur onunla da bazı şeyleri paylaşmak istemiştir.sadece sevdiğiyle ve sevgiyle.olması gerektiği gibi yani.ama kimi var anlık gaflet belki o gece tanıdığı birine kendisi için önemli olan bir değeri bir gecede düşünmeden sadece kimyasal nedenlerden dolayı verebiliyor.bir gecede böyle davranan bir kızın her gece başkasıyla olmayacağına kim garanti verebilir ki???
başka bir gecede başkasına aldanır.sonrada kucaktan kucağa.bayanlar size soruyorum siz böyle biri yada eşya olmak istermisiniz???yada beyler size soruyorum siz böyle bir kadınla hayatınızı paylaşıp bir ömür sevgilim diyebilir misiniz????bu kadın nasıl anne olur çocuklarına namusu,doğruyu yanlışı nasıl öğretebilir.ama sevdiğiyle ilişkiye giren kıza böyle birşey söyleyemem.o o adamı kendisi için önemli,özel görmüş ve ona özel,önemli bir şeyini vermiş.eğer bu kız 5 sene kimseye aşık olmaz beş sene kimseyle ilişkiye girmez kendini sevdiğine saklarsa,beklediği adam geldiğinde ona herşeyi anlatırsa o kızın da benim gözümde bir bakire kadar değeri vardır.çünkü benim namus kriterim sadece bir zar değil.
#10 - Eylül 15 2006, 02:01:10

tatlicadi

bi kız bekaretini korumalı ya
ben erkek olsam hayatta almam kızlığı bozulmuş biriyi :hönk
yani aslında şöle birşeyde var bakaretini korumuş ama neler yapanlarda var
ama gerçek anlamda beraketini korumalı bi kız budur namus yani bu yılllardır böle hem herkes başkalarını gibi değil farklı önyargıda var başkalarıyla düşüp kalkan biride ne belli olurki biriyle der 10 kişidir o kadar değil
nefsine hakim olmalı beraket önemli yani
hem şöle bişide var bi arkadaşıa sormuştum
senin evlenebileceğin bi kız olsa gerçekten ciddi düşündüğün onunla ilişkiye girsen ne olur dedim yani önemsiz dimi dedim
hayır dedi bu kız bana böle kolay veriyosa o kızdan hayır gelmez cddi bile olsam demişti
#11 - Eylül 15 2006, 02:19:05
« Son Düzenleme: Eylül 15 2006, 02:29:57 Gönderen: tatlicadi »

bi kız bekaretini korumalı ya
ben erkek olsam hayatta almam kızlığı bozulmuş biriyi :hönk başka birileriyle oo işi götürüyo sonra hayatta olmaz :hönk

valla ztn ben kız almıom kızlar bni alıo o yüzdn sorunum yok :muhah
#12 - Eylül 15 2006, 02:22:45
İmzanız kural dışı.

ben de almamda bu gidişle bakire kimse kalmayacağa benziyor her gece yatan yerine bi kere yatan daha makbul benim gözümde ama number 1 bakire
#13 - Eylül 15 2006, 02:28:52

tatlicadi

ooo liseden başlamışlar bizim okulda çoğu kıza kadın diyolar ama ya önemli yaa bekaret
ama bakire pek yok bizim okulda hamile kalan bile var bu yaşta töööö töbeeee
#14 - Eylül 15 2006, 02:58:09

GÖKBÖRÜ

Namus kavramı sadece bir kızın iki bacağının arasındaki zar değildir ... Tamam bende isterim eşimin bakire olmasını , ama sırf böyle olduğu için bu beni ve eşimi namuslu yapmaz , namus sadece bununla sınırlı birşey değildir .. Bakirelik sadece namus kriterinin bir parçasıdır..Ve bu kriterin birçok parçası vardır...
     Namus yalnızca bakir veya bakire olup temiz kalmak değil , hayatın her alanında temiz kalmaktır ...

iki tane adam düşünelim ; biri '' x '' biri '' y ''  olsun ...

'' x '' : Kadın ve uyuşturucu satıyor, ancak ben namusluyum bakire isterim diyerek bakire birisiyle evleniyor ...

'' y '' : Uyuşturucu tuzağına düşmüş, genel evde çalıştırılmak zorunda bırakılmış bir hayat kadınını o hayattan kurtarıp evleniyor ...

Benim gözümde ''x'' Namussuz , '' y '' Namusludur ...
#15 - Eylül 15 2006, 03:34:14

twq

efendim "evleneceğim kız bakire olsun" anlayışı kadar saçma bir anlayış yoktur,olamaz,neden evlenmemiş bi bayan cinsel ilişkiye girdiğinde(ki  aşkın,sevginin tamamlayacısı bir eylemdir bu)namussuz olarak addedilir bir türlü anlayamamaktayım,yahu seksin zevk veren başka aktivitelerden(spor yapmak,film izlemek,gezmek,internete girmek,vs vs)ne farkı var?evlilik cüzdanı denilen o küçük belgeye sahip olunca mı namus kurtuluyo yani nedir?aşık olmuştur sevişmiştir,canı istemiştir adamı beğenmiştir sevişmiştir size ne daha önce eşinizin ya da sevgilinizin ne yaptığından yahu?bir zar için bayanlara yafta yapıştıran zihniyete yazıklar olsun ne diyeyim
illa da bayanın bekareti namusudur,eşim bakire olmalı,diye tutturanlar şunları bi açıklayıverin bakayım:
 eğer ailenizden böyle görmeseydiniz yine de bakire bi kız isteyecek miydiniz?eşinizin daha önce ilişkiye girmesiyle girmemesi arasında ne fark görüyosunuz?sevgilinizin bakire olup ta anal ya da oral seks yapması ihtimalını hiç düşünmez misiniz?cinsellik neden tü kaka bir şey sizin için.
kendisininde her *** yapma hakkını görüp,kadınların evlilik öncesi ilikşi yaşamasına karşı olan hödükleri geçiyorum bu arada,bahsetmeye gerek yok,bu işin nefisle ne alakası varmış yahu?iki tarafta memnun olduktan sonra,neden kimseyi bir zararı olmayan bu eylem sanki bir suç olarak lanse ediliyor?
ben evlenmeyi düşünmüyorum,ama evlenirsem evleneceğim bayanın cinsel tecrübesi olsun isterim,zorluk yaşamayalım,zira daha önce de birinin belirttiği gibi cinsel problemler yüzünden boşanan çiftlerin sayısı çok fazla.
#16 - Eylül 15 2006, 04:14:51

tatlicadi

yani erkekler kabul ediyo düşüp kalkmış kızlarla evlenmeyi farklı tabiii
#17 - Eylül 15 2006, 04:16:25

twq

"düşüp kalkmış bi kız" ne demektir yahu,bir bayanın daha önce seks yapmasının yapmamasıyla farkı nedir bir açıklar mısın?
#18 - Eylül 15 2006, 04:24:09

tatlicadi

düşüp kalkmış kız namussuz demek cnmmm
evleniceğin kızın bekareti önemli diilse ne bliyosun duruma açıklar affederim diyo bi çok kişi belki bi çok kişiyle ilişkiye girmiştir bekaret önemli yani asla erkek olsam bakire olmayan bi kızla evlenmem
#19 - Eylül 15 2006, 04:26:22

GÖKBÖRÜ

bekareti bozulan kız düşüp kalkmış ... her türlü seks deneyimini yaşamış ama bekareti korumuş olan düşüp kalkmamış ... nasıl bir mantıktır bu ...
#20 - Eylül 15 2006, 04:27:48

twq

dönüp dolaşıp gene aynı yere gelecez sanırım ;daha önce cinsel ilişki yaşamış bir bayanı namussuz olarak adlandırmanın nedeni nedir?bana açıklayabilir misin?pek sanmıyorum ama..
#21 - Eylül 15 2006, 04:29:31

tatlicadi

ben ilişki yaşamışı değil birçok ilişki yaşamışı namussuz olarak adlandırdım bi daha oku
#22 - Eylül 15 2006, 04:30:50

ya bana mantıksız gelen tmm kızları temiz el değmeiş fln istiolar erkekler ama ya erkeklerr bu devirde öle erkek var mı çoq nadirddir varsa da eğer bi erkek temiz kıs istiosa kendiside öle olmalıı bence....
#23 - Eylül 15 2006, 13:25:45
haY Bu ÖsS nin...bIktIm yAwss ::yea

aslında namus kavramı kişiden kişiye cok farklılık gösterio.Örneğin bazıları bi zar parcasında olayı görürken bazıları ise olaya daha farklı bakıo.

Ama şuda varki toplumda kadınların bu olay yüzünden baskı altında olması onları ceşitli eylemlere yapmaya zorluo.(yalan sölemek veya zar diktirmek gibi)  Ben önüne her gelenle yatan bi kadınla asla evlenmem ama bana desinki ben sevdim aşık oldum vede güvendim o zaman lafım olmaz ki biz erkeklerin sex anlamında yaşadığı bi sürü şey oluo.Aynı şeyinde kadınların bizden beklemesi o zaman doğal olur.Fakat bunun olmasıda mutsuz evliliklere yol acarki buda toplumun yapı taşı aile icin büyük kayıplara yol acabilir.

Sizinle cinsel sorunlar yüzünden boşanan insanların bir cok yaazsısını atıcam buraya.O zaman sorunu daha ii anlarsınız sanırım
#24 - Eylül 15 2006, 14:11:57

kimse kimseyebişey diyemez bu konuda ....
kime nasıl güveneceksin.... ki günümüzde kızların bakirelik durumunun ifadesi olarak gösterilen kızlık zarı bile operasyonlar sonucu dikilebiliyor...
evet benm için önemli bakirelik..... ama karşı cinse güven çok daha önemli.....

"düşüp kalkmış bi kız" ne demektir yahu,bir bayanın daha önce seks yapmasının yapmamasıyla farkı nedir bir açıklar mısın?

demişsin.... madem bir fark yok yapmasın o zaman....
#25 - Eylül 15 2006, 14:25:58
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.