Alternatifim Cafe

Haydi namaza...

Discussion started on İslam Dünyası

eslem

bende gidim bi yatsı kılim ya  :artis
#26 - Temmuz 10 2006, 00:26:30

sesimi duyan varmıııııııııııııı (6)
sabah namazına  :)) :)) :))
#27 - Temmuz 10 2006, 05:29:05
İmzanız kural dışı

ben böyle arada bir kılıyorum ama inş hep kılmaya başlayacağım yoksa bu hayat dinimize birşeyler yapmadan gitmez.
#28 - Temmuz 10 2006, 18:54:26
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

ayy valla nasıl güzel oluyor ama eriniyorum ben kılmıyorum...ama gerçekten güzel oluyor...
#29 - Temmuz 10 2006, 20:35:50

yatsı ezanı daha yeni okundu sayılır ama erkenden kılmak daha güzel...  haydiii yatsı namazına.... :cicek
#30 - Temmuz 10 2006, 23:16:32
İki sevgiyle Seni sevdm: Biri nimetinden dolayı;  Diğeri aşkın Sana yakışmasından dolayı.
     Nimetinden dolayı Sana aşıkolmaklığım;  Seni zikretmemin ğayrinden alıkoymasından dolayı.
     Sana yakışan sevgiye gelince ben; Seni görünceye kadar engelleri açtığından dolayı.
     Ondanda bundanda bana övgü hiç!   Lakin üstün övgüye Sen layık olduğundan dolayı..
                            (Râbiat-ül Adeviyye) :agla   :pes

geçti ama sana sözz birgün kılcam...
#31 - Temmuz 11 2006, 10:24:31

asenaa....

bana söz vermen önemli değil ki.. :alala

bigün kılcam diyosun o gün inşaAllah çok geç olmaz.. :agla

yoksa cehennemde kızgın saclar üzerinde mi kılmak istersin...!!!! :hönk
#32 - Temmuz 11 2006, 17:18:04
İki sevgiyle Seni sevdm: Biri nimetinden dolayı;  Diğeri aşkın Sana yakışmasından dolayı.
     Nimetinden dolayı Sana aşıkolmaklığım;  Seni zikretmemin ğayrinden alıkoymasından dolayı.
     Sana yakışan sevgiye gelince ben; Seni görünceye kadar engelleri açtığından dolayı.
     Ondanda bundanda bana övgü hiç!   Lakin üstün övgüye Sen layık olduğundan dolayı..

eslem

geçti ama sana sözz birgün kılcam...
kaza yap balım ama trafik kazası falan diil ha namazı kaza yapacan  [:D]
#33 - Temmuz 12 2006, 20:30:51

eslem

Allah kabul etsin
#34 - Temmuz 12 2006, 20:37:59

Çok güzwl bir düşünce kardeş.
Kılanlarınkini kabul eylesin.Benim gibi kılmayanlara da en kısa zamanda nasib eylesin!
#35 - Temmuz 13 2006, 02:55:52

Çok güzwl bir düşünce kardeş.
Kılanlarınkini kabul eylesin.Benim gibi kılmayanlara da en kısa zamanda nasib eylesin!

amin kardeşim... :))

Allah hidayet eylesin...  kılanlarında namazlarını kabul etsin..
#36 - Temmuz 13 2006, 16:50:58

boyle bır konu ıcın oncelıkle sana tesekkur edrım .elbette herkesın namaz kılması lazım.erdeme ulasmak ıcın .
#37 - Temmuz 16 2006, 22:08:27
YA SEV YA TERKET

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! 

bana söz vermen önemli değil ki.. :alala

bigün kılcam diyosun o gün inşaAllah çok geç olmaz.. :agla

yoksa cehennemde kızgın saclar üzerinde mi kılmak istersin...!!!! :hönk
kim isterki kızgın sac üzerinde namaz kılmayıı?

tamam sana söz vermiyorum kendi kendime söz veriyorumm kılmaya başlayacağım hayırlısı ile inşallah...
#38 - Temmuz 17 2006, 00:31:46

asenaa....

walla ben de baslamaya basladim
kursa gidiyorum orda bisiler ogrendim
pantolon giymeyi de durdurcam
kafami da kapatcam
ALLAH izin ederse bugune kadar kilmadigim butun namazlarin kazalarinida kilmayi dusunuyorum
#39 - Temmuz 18 2006, 15:32:45
maRaz-ı mevT

kafami da kapatcam
ALLAH izin ederse bugune kadar kilmadigim butun namazlarin kazalarinida kilmayi dusunuyorum
senin adına çok sevindim...
#40 - Temmuz 18 2006, 17:51:48

asenaa....

herkes adına çok sevindim allah hepimize nasip etsin
#41 - Temmuz 23 2006, 19:15:38

kafami da kapatcam
bende böyle düşünüyorum ve uygulamaya geçtim sayılır...
herkes adına çok sevindim allah hepimize nasip etsin
AMİNN namaz kılmak insana çok huzur veriyor huzur dolmak isteyenler namaza...
#42 - Temmuz 25 2006, 14:44:19

Taif’den gelen bir heyet Allah Rasulune bir teklifte bulunur. “Ey Muhammed(sav) biz dininizin emir ve yasaklarını inceledik. Orada bize en zor gelen namazdır. Eğer bize namazsız bir din müsaadesi veriyorsan dinini kabul edeceğiz”

Bakın Hz. Muhammed(sav)’in verdiği cevap çok manidardır.

“Hayır namazsız din olmaz”

Şimdi namazını düzenli kılmayan kardeşlerimizin başını iki elinin arasına koyup ciddi ciddi düşünme zamanıdır. Ne oluyor onlara ki şu fani dünyada namazsız yaşamaya kalkıyorlar. Kur’an ve Sünnetten edindiğimiz bilgilere göre işleri zora sokuyorlar. Geliniz yeter artık namazsız yaşantı ile kendimizi, kendi ellerimizle tehlikeye atmayalım.

Belki de bu gece vereceğiniz kararla hayatınızın akışı değişebilir. Geçmiş günahlarımıza tevbe edelim. Bu kapı bu gece sonuna kadar Muhammed(sav) ümmetine açılmıştır. Ana babalarımızı yakınsa ziyaret, değilse telefonla hal hatır sorarak hayır dualarını almamız lazımdır. Allah’ın rızası onların rızasından geçmektedir. Namazlarımızı mutlaka cemaatle namaz kılınan yerlerde kılmaya çalışalım. Allah’ı bol bol zikredelim.Kılamadığımız namazlar varsa kazalarını kılalım. Kur’an okuyalım, bol bol dua edelim. Mümkünse diğer gecelere nazaran daha az uyuyalım.

Eğer sağlığımız yerinde ise mutlaka yarını yani Pazartesi gününü oruçlu geçirelim. Sünnet olan oruç budur. Allah cümlemizi nice mübarek gün ve gecelere kavuştursun. Bu fakiri de duadan unutmayın. Allah’a emanet olunuz.
#43 - Ağustos 20 2006, 18:12:08
Ne gemiler yaktık...

Hadi arkadaşlar ikindiyi hala kılmayan varmı? Haydi namaza!!! Bu gün mübarek gün bari kılmayan arkadaşlar bugün kılın!
#44 - Ağustos 20 2006, 18:26:03

C_R_A_Z_Y

allah a cok sükür namazlarımı kılıyorum.arada bir sabah namazına kalkamıyoruz ama  :ohmygod
#45 - Ağustos 29 2006, 09:01:15

ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR NAMAZIMI KILIYORUM  KILMADIĞIM NAMAZLARIDA KILABILSEM İYİ OLACAK HERKESIN NAMAZ KILMASINI İSTERIM
#46 - Eylül 07 2006, 23:32:59
İmzanız kural dışı.

bende kılıyorum çok şükür namazlarımı..ama bazen kaçırıyorum işte kaza ypmyıda unutuyorum allah affetsin!!!
#47 - Eylül 07 2006, 23:40:08
Sorarlarsa, "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

[Hakan Günday]

kılmaya çalışıyoruz herkes namazını kılmaya çalışsın  :cicek
#48 - Eylül 14 2006, 10:32:57
Kubar var duman var kumarbaz ayaklar,
Basar bu şehrin yollarında parçalanmış dudaklarla...

Fıkıhta namaz,bir takım şartları yerine getirmek suretiyle belli vakitlerde eda edilen,iftitah tekbiri ile başlayan ve selam ile sona eren özel bir ibadettir.Hicretten bir buçuk sene önce Miraç gecesinde farz kılınmıştır.Beş vakit namazın farziyyeti:Kitap,sünnet ve icma ile belirtilmiştir.Yüce Rabbimiz,Kur’an-ı Kerim’de:”Namazı kılınız”buyurmuştur.(Bakara2/43)

Allah’ın Resulu (s.a.v.)Efendimizde meşhur bir hadis-i şeriflerinde:”Allah’a inanan her erkek ve kadına,her gün gece ve gündüz olmak üzere beş vakit namazı farz kıldı”buyurmuştur.(Nesai,Salat,4)

Namazla ilgili Ayetler:

“Sana vahyedilen Kur’an(ayetlerin)i oku ve namaz kıl,çünkü namaz insanı hayasızlıktan ve kötülüklerden alıkor.Allah’ı anmak mutlaka en büyük ibadettir.”(Ankebut Suresi,45)

“Gökler,yer ve bunlar içinde bulunanlar O’nu tesbih ederler.İstisnasız herşey Rabbine hamdederek tesbih eder.Fakat siz onların tesbihlerini(Allah’ı anmalarını ve ibadetlerini)anlayamazsınız.”(İsra Suresi,44)

“Gafletle namaz kılanların vay haline!.”(Maun,1-2)

“Şüphesiz insan dar gönüllü ve hırslı yaratıldı.Başına bir sıkıntı gelince feryat eder.İyilik yapılırsa cimri olur.devamlı namaz kılanlar böyle değillerdir.”(Mearic Suresi,19-23)

“Ey iman edenler!Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım isteyiniz”(Bakara Suresi,153)

“Namazda huşu içerisinde bulunan mü’minler,kurtuluşa ermişlerdir”(Müminin Suresi,1-2)

Allah c.c.Cümlemizin Namazını,Eksiğimizle,Noksanlığımızla Kabul ve Makbul Eder İnşaallah.
#49 - Eylül 19 2006, 18:18:09
Sevelim Sevilelim,, Bu Dünya Kimseye KalmazZ..!!

KadeR kardeşime çok teşekkür ediyorum... :hea
#50 - Eylül 20 2006, 13:55:19

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.