Alternatifim Cafe

Kitaplar Hakkındaki Yorumlar Ve Tavsiyeler Buraya

Discussion started on Kitap

dublörün dilemmasını okuyanlara ardından korkma ben varımı okumalarını öneriririm. murat menteş döktürmüş yine dersiniz kitaptan sonra.

#251 - Ekim 19 2010, 17:57:13
kısmet

Zeitgeist

Kontratak - Fazla merak ediyor insan 'olm şimdi ne olacak' diye. O yüzden nasıl okuduğunuzu bilmiyorsunuz. Yaklaşık 5 saatte bitirdim kitabı, bittiğinde de dudağımda yaralar vardı. Nasıl heyecanlanıp yolmuşsam artık.

Ha kitap sadece 'merak' ve 'adrenalin' duygusu aşılıyor. Onun dışında bir büyüsü yok ne yalan söyleyeyim.

Kinyas ve Kayra'yı bir de 'Masumiyet Müzesi'ni okumak istiyorum. Fikri olan?
#252 - Ekim 19 2010, 22:55:09

derjavin

'Masumiyet Müzesi'ni okumak istiyorum. Fikri olan?

Orhan Pamuk'un olağanüstü gözlem gücü ve üslûbunu bu kitapta görebilirsin.
Bir erkeğin sevdiği kadına nasıl bağlı kaldığını ve aynı zamanda bir kadına nasıl ihanet edebildiğini görmek mümkün.
Dönemin 'burjuva' hayatını da gözler önüne sermiş.
Okumanı tavsiye ederim.
#253 - Ekim 20 2010, 10:53:47

Zeitgeist

Tam benlik o zaman :B Bu hafta alıyorum o vakit.
#254 - Ekim 20 2010, 11:33:18

Kitap tavsiye edilmez pek. Nası söyliim film gibi değildir. Herkes film izler ama herkes kitap okumaz O yüzden en güzeli, kitapçıya gidilip orada kendine ne uygunsa onun seçilmesidir.
#255 - Kasım 19 2010, 14:09:24

derjavin

#256 - Kasım 20 2010, 15:53:55
« Son Düzenleme: Kasım 20 2010, 19:44:12 Gönderen: derjavin »

serdar özkan - kayıp gül hakkında bilgisi,birikimi olan? okuyan, okumamı siddetli tavsiye eden? 
#257 - Kasım 29 2010, 23:05:58

Gunes ve Ay

serdar özkan - kayıp gül hakkında bilgisi,birikimi olan? okuyan, okumamı siddetli tavsiye eden? 
Okumuştum yaklaşık bir sene önce falan. Değişik bi konusu var fabl tarzında. Kitap okutuyo kendini sonunda nolcak diye merak ettirerekten ve evet sonunda çok şaşırdığım ağzımı açık bırakan nadir kitaplardan. Oku bence.
#258 - Kasım 29 2010, 23:10:43
« Son Düzenleme: Kasım 29 2010, 23:12:37 Gönderen: Ŀarïєn »

Kinyas ve Kayra'yı bir de 'Masumiyet Müzesi'ni okumak istiyorum. Fikri olan?

Kinyas ve Kayra'yı oku Ceren'im <3
Kesinlikle beni bulcaksın ama bi o kadar da tezat şeyler bulucaksın, bundan belki sıkılabilirsin. Fakat yine de aşırı okuma isteği olucak, ben kendimi senin yerine koyarak söylüyorum. Kitaba öyle aşık oldum ki bitmesin diye yavaş yavaş okuyorum :D Düşün hala okumaktayım :D
#259 - Aralık 07 2010, 12:02:01
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Okumuştum yaklaşık bir sene önce falan. Değişik bi konusu var fabl tarzında. Kitap okutuyo kendini sonunda nolcak diye merak ettirerekten ve evet sonunda çok şaşırdığım ağzımı açık bırakan nadir kitaplardan. Oku bence.

elimdeki kitap bitsin okumaya baslıyacağım hemen. tesekkür ediyorum efendim.
#260 - Aralık 14 2010, 00:15:26

uçurtma avcısı - Khaled Hosseini

iç burkucu, hüzünlendirici, değerli.
#261 - Ocak 31 2011, 17:45:36
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

Hakan Günday'ın kitapları seri şeklinde mi? Yani mesela Ziyan, Azil'in devamı mı?
Şimdi bende Ziyan var da diğerlerini okumadım hiç. Direkt Ziyan'dan başlasam bir kopukluk olur mu?
Okuyanlar varsa bilgilendirebilir mi beni?

Seri olduğunu zannetmiyorum. En azından P iç , Azil , Kinyas ve Kayra birbiriyle hiçbir şekilde bağlantılı değil.
#262 - Şubat 04 2011, 15:35:27

İMAM GAZALİ DEN DİL BELASI KİTABINI OKUYORUM VE TAVSİYE EDİYORUM,ÇÜNKÜ KÜFÜR OLSUN YALAN OLSUN YANLIŞ OLSUN.. BUNLARIN BÜTÜN GÜNAHLARINI ANLATIYOR İNSANLARA.. VE İNSAN BU KİTABI OKUDUKTAN SONRA KONUŞAMAZ HALE GELİYOR.. ;)
#263 - Nisan 07 2012, 16:54:27

Bence okuma. Ben pek memnun kalmamıştım.
#264 - Mayıs 19 2012, 17:50:38
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.