Alternatifim Cafe

G.Saray'dan Avrupa'ya merhaba!

Discussion started on Galatasaray

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında İstanbul'da, Sırbistan temsilcisi OFK Belgrad ile karşılaşacak.

Karşılaşmanın rövanşı 5 Ağustos Perşembe günü Belgrad'da oynanacak ve play-off turuna yükselecek ekip belli olacak.

YENİ SEZONUN İLK RESMİ MAÇI

Galatasaray, yeni sezon öncesi kadrosunu 7 yeni oyuncuyla takviye etti. Beşiktaş'tan Serdar Özkan, Denizlispor'dan Çağlar Birinci, Kayserispor'dan Ali Turan, Bucaspor'dan Mehmet Batdal ve Altay'dan Musa Çağıran ile yerli rotasyonunu güçlendiren Galatasaray, yabancı oyuncu tercihlerini ise şu ana dek Sunderland takımından Lorik Cana ve Monaco'dan Juan Pablo Pino Puello'dan yana kullandı.

Sarı kırmızılı ekip, Abdul Kader Keita, Giovani dos Santos, Jo Silva, Leo Franco, Uğur Uçar, Emre Güngör, Caner Erkin ve Mehmet Topal ile ise yollarını ayırdı. Emre Aşık ise futbolu bırakarak takıma veda etti.

Yeni sezon çalışmalarını Hollanda'nın Venlo kentindeki Horst kasabasında gerçekleştiren Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, kamp süresi boyuncu 5 hazırlık maçı yaptı. Bu maçlarda 4 galibiyet, ve 1 mağlubiyet alan Galatasaray, 15 gol atıp 1 gol yedi.

ÇOK GENÇ BİR BELGRAD

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Galatasaray'a konuk olacak OFK Belgrad takımı, Sırbistan Süper Ligi'nde mücadele eden en eski kulüp olma özelliği taşıyor. Teknik direktör Dejan Djurdjevic yönetiminde genç bir kadroyla mücadele eden OFK Belgrad'ın golcü oyuncuları Milic ile Simic dikkati çeken isimler.

OFK Belgrad takımının altyapısında da tanıdık bir isim, Cevad Prekazi görev yapıyor.

Kadrosunda Karadağlı Ivan Jekojevic ve Milos Mrvaljevic ile Brezilyalı Caue haricinde yabancı oyuncu bulunmayan mavi beyazlı takımın en büyük Avrupa Kupası başarısı, 1962-63 sezonundaki Kupa Galipleri Kupası Yarı Finali.

Belgrad ekibi UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme turunda Belarus ekibi FC Torpedo Zhodino karşılaşmış, ilk maçta 2-2 berabere kaldığı rakibini ikinci maçta deplasmanda 1-0 mağlup ederek üst tura yükselen taraf olmuştu.

SIRP TAKIMLARI TERS GELİYOR

Galatasaray, Avrupa Kupalarında Sırp takımları ile oynadığı 4 maçta 2 beraberlik ve 2 yenilgi alarak hiç galip gelemedi. 1979-80 sezonunda Kızılyıldız ile UEFA Kupası 1.turunda eşleşen sarı kırmızılı takım, evinde golsüz berabere kaldığı rakibine deplasmanda 3-1 mağlup olarak elenirken, 1989-90 sezonunda yine UEFA Kupası 1.turunda eşleştiği Kızılyıldız ile sahasında bu kez 1-1 berabere kalmış ve deplasmanda 2-0 yenilerek elenmişti.

GALATASARAY EVİNDE GOL SIKINTISI ÇEKMİYOR

UEFA Avrupa Ligi 3.ön eleme turu ilk maçında sahasında OFK Belgrad ile karşılaşacak olan Galatasaray, Avrupa Kupalarında evinde oynadığı son 10 maçta da rakiplerine gol atmayı başardı. Son olarak 2008-09 sezonunda UEFA Kupası grup maçında evinde Metalist Kharkov'a 1-0 yenildiği karşılaşmada (27 Kasım 2008 tarihinde) rakibine gol atamayan Galatasaray daha sonra sahasında oynadığı maçlarda ise Olympiakos (1-0), Bordeaux (4-3), Hamburg (2-3), Tobol (2-0), Maccabi Netanya (6-0), Levadia Tallinn (5-0), Sturm Graz (1-1), Dinamo Bükreş (4-1), Panathinaikos (1-0), Atletico Madrid (1-2) karşısında fileleri havalandırdı. Ayrıca Galatasaray, Frank Rijkaard yönetiminde Avrupa Kupalarında sahasında oynadığı 7 maçta da gol attı.

BELGRAD, GÖZTEPE'YE ELENMİŞTİ

UEFA Avrupa Ligi 3.ön eleme turunda temsilcimiz Galatasaray ile karşılaşacak olan OFK Belgrad, daha önce 1968-69 sezonunda o zamanki adıyla Fuar Şehirleri Kupası olan UEFA Kupası (günümüzde Avrupa Ligi) 3.turunda Göztepe ile eşleşmiş ve temsilcimiz Göztepe'yi sahasında 3-1 yenmesine rağmen deplasmanda 2-0 mağlup olarak elenmişti. 5 kez Yugoslavya Ligi şampiyonu olan ve 4 kez Yugoslavya Kupası'nı kazanan OFK Belgrad, 1962-63 sezonunda Kupa Galipleri Kupası'nda yarı final ve 1972-73 sezonunda UEFA Kupası'nda çeyrek final oynamıştı.

RIJKAARD'IN 15. MAÇI

Geçen sezonun başında Galatasaray teknik direktörlüğüne getirilen Frank Rijkaard, OFK Belgrad maçıyla birlikte Galatasaray'ın başında 15.kez Avrupa Kupası maçına çıkacak. Geçen sezon yine ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil eden sarı kırmızılı takım, Frank Rijkaard'ın teknik direktörlüğünde oynadığı 14 karşılaşmada 8 galibiyet ve 4 beraberlik almış ( bu 4 maç da 1-1 bitmişti ), yalnızca 2 kez mağlup olmuştu. Avrupa Kupaları tarihindeki en farklı galibiyetini geçen sezon İsrail'in Maccabi Netanya takımını Ali Sami Yen Stadı'nda 6-0 yenerek elde eden Galatasaray oynadığı 14 maçta rakiplerine 33 gol atmış ve kalesinde 10 gol görmüştü. Galatasaray geçen sezon 2.ön eleme turunda Tobol, 3.ön eleme turunda Maccabi Netanya ve play off turunda Levadia Tallinn takımlarını eleyerek gruplara kalmayı başarmıştı. Panathinaikos, Dinamo Bükreş ve Sturm Graz takımlarının olduğu F grubunu 13 puanla lider bitiren Galatasaray, 2.turda ise geçen sezonun Avrupa Ligi şampiyonu Atletico Madrid'e elenmişti.

MUHTEMEL 11'LER

Stat: Ali Sami Yen
Saat: 21:00
Hakem: Nicolai Vollquartz
Yayın: Futbol Smart

Galatasaray: Ufuk, Ali, Neill, Servet, Hakan, Sabri, Mustafa, Cana, Serdar, Arda, Mehmet
Teknik Direktör: Frank Rijkaard

OFK Belgrad: Saranov, Mijatovic, Kecojevic, Trivunovic, Nikolic, Zeravica, Planic, Injac, Simic, Milic, Milunovic
Teknik Direktör: Dejan Durdevic
#1 - Temmuz 29 2010, 15:52:45
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.