Alternatifim Cafe

It's Always Sunny in Philadelphia

Discussion started on Tv ve Diziler

Zeitgeist

Philadelphia’da kendi halinde bir İrlanda barı işleten dört kafadar, iş yaşamının ve insan ilişkilerinin yetişkin dünyasına adım attıklarında hayatın sadece kendileri etrafında dönmediğini görecek; çarpık ve küstah bakış açıları, yanlış yargıları ve tutarsız kararları başlarını sık sık derde sokacak. Hepsi birbirinden sahtekar ve muhalif olan ve kişisel çıkarları için yalan söylemekten çekinmeyen bu sıradışı işletmecilerin karakterlerindeki kusurlar onları zor durumda bırakacak ve can sıkıcı sonuçlar doğmasına sebep olacak. Her seferinde yaptıkları hataların sorumluluklarını yüklenmekten de kaçınan ve yaşama olabildiğince günü birlik ve yüzeysel yaklaşan kafadarlar aslında hayatta karşılaşabilecek en kötü insan örnekleri olarak izleyicileri hem kızdıracak hem de bol bol güldürecek. Dizinin eşcinsellikten kürtaja, gençlere içki satışından ırkçılığa her türlü tartışmalı konuya karakterleri aracılığıyla getirdiği politik olarak tamamıyla yanlış yaklaşımlar son derece zekice yazılmış senaryosu sayesinde amacına ulaşıyor.

DÖRT ARKADAŞ HAYATIN SIRADAN MESELELERİNE ABSÜRD YORUMLAR GETİRİYOR. DANNY DEVITO'YLA BİRLİKTE ARTIK ÇOK DAHA KOMİKLER.

Egoları tavana vurmuş, ama hiçbir işte dikiş tutturamamış dört arkadaş... Çarpık bakış açıları ve kararsızlıkları yüzünden başlarını boyuna derde sokuyorlar. Salaş bir İrlanda barı işleten Mac, Charlie, Dennis ve Dee dörtlüsüne Danny DeVito da eklenince bulaştıkları belalar efsaneye dönüştü. Televizyon tarihinde onlar kadar ahlaksız karakterler görülmedi.

İzlediğim en komik-absürd dizilerden. Neredeyse her bölümde birbirlerinin kuyusunu kazmaya çalışmaları, diyalogları yardırıyor adamı.  Sıradan bir konu üzerinde şekillenmiş hiçbir bölüm göremezsiniz. İnsan eti yemeler, rehin almalar, güzellik yarışmaları, baba ve kızın birbiriyle evlenecek duruma gelmesi (miras için) vs vs. Favori bölümüm The Gang Gets Taken Hostage. MyPoyle'lar dehşet yahu.  (6)
#1 - Temmuz 26 2010, 11:58:15

Dionysus.

Geçenlerde youtube'a verilen saçma salak videolarla ilgili bir bölüme denk geldim. neler yapıyorlardı ya.

İzlediğim hiçbir diziye benzemiyor.bambaşka (6)
#2 - Temmuz 26 2010, 12:59:23

Zeitgeist

It's Always Sunny in Philadelphia
Big Bang Theory
How I Met Your Mother

Benim için sıralama budur. Bayılıyorum bu diziye. Haftada birkaç kez izlerim. Gülmekten kıvrandığım oluyor ara ara, herkesin beğeneceği bir dizi değil. Bırakın beğenmesinler de bu güzelim dizi bize kalsın. Charlie'ye hastayım bu arada.
#3 - Eylül 08 2010, 21:56:21

Cnbc-e'de Kitchen Confidential ile birlikte başlamışlardı yanlış hatırlamıyorsam. En azından ben aynı zamanda izledim bunları. Ve sonra çat diye iki diziyi de yayından kaldırdılar. Nasıl lan deyyü kalmıştım. Arada yine televizyonda rastlıyorum gerçi. Biz ne yaptık diye dövünmelilerdi zaten, mantıklı bir karara varmışlar. O değil de Kitchen Confidential'a yazık oldu gitti güzelim dizi.
#4 - Eylül 09 2010, 01:55:13
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Zeitgeist

Kitchen Confidential çok güzeldi cidden ama o normalde de yayından kaldırılmış 1-2 sezon falandı.
#5 - Eylül 09 2010, 11:45:53

13 bölüm yayınlanmış sanırım sadece. Fox'un kalleşliği, ne güzel izliyorduk halbuki diziyi.
#6 - Eylül 10 2010, 01:53:19
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

derjavin

Böyle bir diziyi hayal meyal hatırlıyorum.
Bir-iki bölümünü izlemiştim galiba. Sonra neden izlemedim bilmiyorum :s
#7 - Aralık 12 2010, 16:30:22

Çok güzel bir dizi severek izliyordum.Charlie favorimdi :D
#8 - Ocak 19 2011, 21:17:53

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.