Alternatifim Cafe

Koç Üniversitesi'nde tıp fakültesi

Discussion started on Üniversiteler

İstanbul (AA)- Koç Üniversitesi Tıp Fakültesinin 13 Mart 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile resmileştiği bildirildi.Koç Üniversitesinden yapılan açıklamada, fakültenin kuruluşunun resmileşmesinin ardından Yükseköğretim Kurumu'na eğitim programı ve kadrosuyla birlikte müracaat edileceği belirtildi.

Başlangıçta 50-60 öğrencinin alınması planlanan fakülteye giriş şartlarının üniversitenin diğer programlarından farklı olmayacağı belirtilen açıklamada, eğitim dili İngilizce olacak Tıp Fakültesinin Koç Üniversitesinin ana kampüsünde yer alacağı kaydedildi. Açıklamada, fakültenin program ve kadrosunun bu döneme yetiştirilmeye
çalışıldığı ve fakültenin durumunun ÖSYM öğrenci kılavuzu ve arkasından çıkacak ek kontenjanla belirleneceği vurgulandı.

Tıp Fakültesi Dekanı için görüşmelerin başladığı ve dekan atanmadan öğretim üyesi atamasının yapılmayacağı bildirildi. Açıklamada, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi için Eğitim Hastanesinin de açılacağı, 200 yataklı olması düşünülen 40 bin metre kare kapalı alana sahip olacak eğitim hastanesinin yeri konusunda Koç Üniversitesinin çeşitli alternatif arayışı içerisinde olduğu ve hastanenin teknik imkanlarının Amerikan Hastanesi vasıflarında, en üst düzeyde olacağı belirtildi.
#1 - Mart 31 2009, 20:00:34
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.