Alternatifim Cafe

Sarı Ömer (Camel Spider) korkunç bir hayvan!

Discussion started on Yararlı Bilgiler

İŞTE SİZE BU CANLI HAKKINDA DETAYLI İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GÜZEL BİR VİDEO İYİ SEYİRLER...

http://www.youtube.com/watch?v=rvMAIY_FKyE
#26 - Mayıs 02 2014, 15:41:05

An itibariyle çekilmiştir(Hatay) Fabrikada penceresinden girdi(pencere yüksekliği 1 mt.) Aklım gitti az daha ısıracaktı. Resmen büyük çekirgeler gibi zıplıyor. Araştırdım ve burada buldum kendimi sırf bu yüzden üye oldum resmi paylaşıyorum.. Ölü hali.
#27 - Mayıs 08 2014, 00:24:27

Geçmiş olsun oldukça sevimsiz gözüküyor, boyu ne kadar?
#28 - Mayıs 09 2014, 20:58:58
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

Sırf internette rastladığım bu resimle ilgili başlığa yorum yazmak için kayıt yapmak zorunda kaldım.

Bu örümceğe bir dönem Van civarında sıkça rastladığım için yorum yapıyorum. Bu örümcek öncelikle görüldüğü kadar korkunç özelliklere sahip bir örümcek değildir. Görüntüsü cidden ürkütücüdür fakat uzun dönem Van'ın kırsal bölgelerinde sıkça rastladığım bu örümcekten zarar gören kimseyi duymadım. Korkunç bir görünümü olduğu için hakkında her yörede pek çok şehir efsanesi uyduruluyor ama iddia edildiği gibi insanları ısırma eğilimi yoktur. Mangaldan sonra kalan ve atılan etleri yediği muhabbetlerini ben de çok duydum fakat kendi gözümle et yediğine rastlamadım. Ama tam aksine dikkatimi çeken husus, bu örümceklerin buğray tarlalarının olduğu yerlerde daha çok karşıma çıktığı idi.

Bu örümcekle defalarca istem dışı temasım olmuştur. Duvara asılı askıda bulunan eşofman altının bacak kısmına girmişti mesela bir kez. Ve ben de avuç içim kadar büyüklükte olan bu örümceğe bacağıma geçirdiğim eşofman sayesinde temasta bulunmuş ve yürürken paçamdan düşmesiyle bu denli yakın ilişkide bir süre geçirdiğimi farketmiştim. Fakat yine de bacağıma her hangi bir zarar verme, ısırma hamlesi olmamıştı. Yine giydiğim hırkanın içinden çıkmış, yüreğimi ağzıma getirmiş fakat herhangi bir saldırı, hamle yapmadan uzaklaşmıştı. yerde otururken elimin üstünden geçtiği oldu (hissetmemeniz imkansız tabi bu yaratığı) ama yine bir zarar vermemişti. Fakat görünümü size yetiyor da artıyor bile.

Bir defasında bu canlıyı yakalayıp bir kavanoza koyarak Yüzüncü Yıl Üni. Vet. Fakültesine götürmüştük. Fakat orada kimse bu hayvanı tanımamıştı. Yukarıda başlığı açan arkadaşın dediği gibi bu hayvan hakkında pek bir bilimsel çalışma yapılmadığını bu vesile ile anlamıştık biz de. Irak Suriye ve Türkiyenin doğu, güney doğu bölgelerinde yaşadığı halde bu canlı için pek bir çalışma yapılmamış. Bir de duyduğuma göre bu hayvanların gözleri de yok denmişti. Yönlerini hassas sensörleri ile gerçekleştiriyorlarmış. Bunun dışında pek çok farklı rivayet de duymuştum ama bilimsel bir dayanakla söylendiğini duyduğum bilgiler olmadığı için ben de burada şehir efsanesi eklemek istemiyorum. Fakat bu canlı hakkında bilimsel bilgi sahibi olanlar gerçek bilgileri paylaşırlarsa sevinirim.
#29 - Temmuz 08 2016, 02:10:14

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.