Alternatifim Cafe

Nu-Metal'e neden gıcıksınız?

Discussion started on Metal

1)Ortalamaya alırsak Makina % 15 %30 arasındadır. tabi Piyanoyu saymassak..
Gerçek Metal i anladım diyosunda... Nu MEtal i metal sıfatına kimse koymuyo bende koymuyorum zaten,,,

2)MEtalciler de Makina Müziği KUllanıyor. Haberin yok heralde,,, Şarkıyı dinlerken iyi analiz bence.. bir de Bilgisayarın ganımca çoğu kullanıyor ,, Emre aydının dan Hayko Cepkin e kadar..

3)makineyi kolaycılık algılıyorsan, Slipknot Konserini izlemeni tavsiye ederim, İŞin hakkı varsa veriliyor,,
#26 - Temmuz 22 2008, 00:28:11

1-) bence nu-metalde makineler % 15 - %30 'dan daha fazla iş görüyo..
adamlar çaldıktan sonra saatlerce bilgisayarda düzeltildiğini biliyorum,izledim.

2-)MetalCİler kullanmıyo demiyorum.ama nu-metalde kullanıldığı kadar yok işin içinde..bikaç basit düzeltme,hatta düzeltme bile deil.albümdeki ses temizliği için bikaç basit olay..

3-)makineyi kolaycılık olarak algılamıyorum.ama bence makinenin metalde yeri olmaması gerekir.
ben buna önem veriyorum..

he ayrıca : emre aydından hayko cepkin'e kadar demişsinde.. ben bu 2 isim arasında pek bi mesafe göremiyorum. 'kadar'dicek kadar yani..  ; )
ki eğer metal hakkında muhabbet ediyosakta emre aydının burda geçmemesi gerekir..

birşey daha;
emre aydın'ın makine kullanması çok normal.çünkü adamda ses yok.  ;)
#27 - Temmuz 22 2008, 11:52:54

Bilgisayardan kastım,, düzeltmak için hemde KONserde kullanması...

Emre Aydın Bilgisayarlarla Sesini Düzeltmiyor,, Çünkü onun MP3 le Çanlı performansı arasında hiç bir fark yoktur. .Yine MEtal Gözüyle Emre Aydın a bakıyorsun,, Türkiyede 1 sene de En Fazla Konser veren isim o.
Sesinden de hiç bir korkusu yok...

Onu örnek vermemin nedeni Bütün dallarda kullanılıyor..

Bilgisayar istemiyorsan Metali electro,Bass ve bateri 3lüsüne bırakıyorsun Sadece demektir,,
KOnserde Bilgisayar Efeklerini MEtalcilerin çoğu kullanır...O 4 aletlerle yapmazlar herşeyi .
Ve Emre Aydın sesini düzeltmesiyle metalcilerin sesini düzeltmesi arasında 10 kat fark var...Emre Aydının Konserinde neredeyse hiç kullanmadığı görülüyor. Makine Olayını Küçük görüyorsan Küçüklüğü ölç şimdi...
#28 - Temmuz 22 2008, 12:56:42

Arkadaşım konuyu ne kadar uzatıyorsun. Nu metal de daha fazla makina yok mu? var. Dj oluyor birde genelde. Diğer metal türlerinde böyle birşey var mı? yok. O zaman konuyu niye bu kadar uzatıyorsun ki. Bu tür bu kadar korunulcak birşey değil. Seviyorsun anladık tamam ama her sevmeyene sorular sorup bu türü yüceltmeye çalışman çok saçma birşey. Şimdi dicemki herşey yerli yerinde güzeldir fakat elektronik metal/rock bile var. Demek ki insanlar farklı şeyler yapma çabası içerisinde. Ama yine de herşey neye uygunsa onda güzeldir. Ses düzeltmeye gelince bunu her sanatçı yapar. Sonuçta ses bu. Detone olur düzeltir. Bu da çok normal birşeydi. Fakat iş makinalarla yapılmasında da değil. Bir kere iki zıt türün bir arada kullanılması saçma. İkisinin felsefesi farklı ve aynı çatı altında müzik yapılıyor. Bu da doğal olarak çokta sevinilesi bir müzik olmuyor.
#29 - Temmuz 22 2008, 13:39:50
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Emre Aydın Bilgisayarlarla Sesini Düzeltmiyor,, Çünkü onun MP3 le Çanlı performansı arasında hiç bir fark yoktur. .Yine MEtal Gözüyle Emre Aydın a bakıyorsun,, Türkiyede 1 sene de En Fazla Konser veren isim o.
Sesinden de hiç bir korkusu yok...

Bilgisayar istemiyorsan Metali electro,Bass ve bateri 3lüsüne bırakıyorsun Sadece demektir,,
KOnserde Bilgisayar Efeklerini MEtalcilerin çoğu kullanır...O 4 aletlerle yapmazlar herşeyi .

Emre Aydın'ın ne kadar sesi olduğu belli.herif adam gibi bağıramıyo bile.güldürme beni şimdi.
en bariz örneğide fanta reklamıdır yani..beyazın sesi bile daha kuvvetli..canlı performansını da izledim.bağırdığı halde duyulmuyo sesi.böyle bi seste ancak makinelerle albüme konur tabi..
ayrıca; emre aydının verdiği konser sayısı beni hiç mi hiç alakadar etmez.sesinden korkusunun olmaması da ..

ve evet;metal benim için electro bass ve bateri üçlüsüdür her zaman.ben ilk bunlara bakarım..
daha sonra yok klavyeymiş yok kemanmış onlar gelir.klavyeyi,kemanı küçümsedin dersin sen şimdi.
hayır küçümsemiyorum merak etme .. ; )
metalCilerin konserlerinde Linkin Park'ta ki gibi dj filan mı varda makine efekti kullansın adamlar..
pff..

ayrıca Necibe'nin - deadlywhispers - sorusunun cevabını bende merak ediyorum.neden bu kadar uzatıp,milletle demagoji yapıyosun.. ?
#30 - Temmuz 22 2008, 13:59:57

1)Hala MEtallicada Dj yok Lp de var diyosun bilgi bukadar ,, bir şey girmiyor ki 5 413541541546541kere söyledim LP Nu MEtal-RaPCORE, , Metallica thrash metal  Arasındaki FArk bu Yüzden Olmasın SAkın

2)Emre Aydın Bilgisayarla sesini en az düzeltenlerden,, hatta ses kaydediciye kaydet mp3 le farklarını bulmaya çalış...tabi ondan Scream yapmasını yada Şebnem Ferah gibi bağırmasını bekliyorsun,, EMinim Babana da İbrahim Tatlıses i Bağıramıyor diye kötülüyorsun... Ayrıca hergün bizim evin yanından geçen Simitçinin bağırışını bütün mahalle aynı anda duyuyor....eminim beğenirsin sesini

3)Müzik den anlamadığın belli... DJ dediğin Turntable ı kullanır CANLI olarak..
Bİlgisayar kullanılması: Önceden kaydedilmiş alt sesleri (Piyano, Bİlgisayar Efektlerini) Konserde vermek içindiR.KOnsere giderken bi araştır sağda solda neler var,

Arkadaşım konuyu ne kadar uzatıyorsun. Nu metal de daha fazla makina yok mu? var. Dj oluyor birde genelde. Diğer metal türlerinde böyle birşey var mı? yok. O zaman konuyu niye bu kadar uzatıyorsun ki. Bu tür bu kadar korunulcak birşey değil. Seviyorsun anladık tamam ama her sevmeyene sorular sorup bu türü yüceltmeye çalışman çok saçma birşey. Şimdi dicemki herşey yerli yerinde güzeldir fakat elektronik metal/rock bile var. Demek ki insanlar farklı şeyler yapma çabası içerisinde. Ama yine de herşey neye uygunsa onda güzeldir. Ses düzeltmeye gelince bunu her sanatçı yapar. Sonuçta ses bu. Detone olur düzeltir. Bu da çok normal birşeydi. Fakat iş makinalarla yapılmasında da değil. Bir kere iki zıt türün bir arada kullanılması saçma. İkisinin felsefesi farklı ve aynı çatı altında müzik yapılıyor. Bu da doğal olarak çokta sevinilesi bir müzik olmuyor.

Soruyu cevaplıyorum..
Çünkü adam gibi yorum yapmıyorlar.. Bişe bildiğini sanan gelmiş buraya bilmişlik taslıyo.. Hala Niye Dj var diyo alala yaw .. Biri Children Of Bodom gibi niye bağırmıyo,, biri Gorgoroth gibi neden satan değil, biri kostüm giymiyor hiphop çı gibi giytiniyor,, biri biri biri..... gel de çıldırma....
Sonra da bilmişlik taslıyo..Eminim eli daha gitar tutmamıştır bunların.....

Bir de Farklı çatı Rap Rock mı? RAp felsefesi isyan,karamsarlık Rock ın kini sen tamamla...
Ki çok farklı diyelim..İki Zıtlıktan bir düşünce doğar ki, onu seviyoruz biz..
#31 - Temmuz 22 2008, 17:13:35
« Son Düzenleme: Temmuz 22 2008, 17:15:11 Gönderen: Link_in_Park »

Bir insanın elinin gitar tutmasıyla  müzik bilgisi arasında nasıl bir çelişki kuruyorsun anlamış değilim. Burdaki insanların çoğunluğu bu müziği yıllardır dinleyen kişiler senden daha fazla bilgiye sahip olan insanlar.Tamam anladık çok seviyorsun fanısın bu müziğin fakat herkesin evet süper müziktir seviyorum demesini bekleyemezsin. Sevmeyen çoğunlukta adı üstünde nu-metal kendi adı içerisinde zaten metal dışı olan bir müzik o zaman metal dinleyen bir insan neden kötülemesin ki bu müziği. Eli gitar tutmayanlarmışta, bilmişlik taslıyormuşta muş muş. Bilmişlik taslayan bizler değiliz gayet açıkta gösteriyoruz ki bilgiliyiz.
Adam gibi nasıl yorum yapmasını bekliyorsun sen milletin? Herkes senin istediğin yönde mi cevap vericek konuna.
Ayrıca niye dj var demiyorum , sormuyorum. Bizzat "dj var" diyorum.
Birde cevap verirken sana söylediklerimin çok çok dışına çıkmışsın. Her grubun kendi tarzı vardır. Ben nu-metal yapan bir gruptan Alexi gibi bağırmasını istemiyorum umrumda da değil zaten. Bir dinlediğim grup Slipknot dedim onu da ben nu-metal saymıyorum dedim ilk yorumumda.
#32 - Temmuz 22 2008, 18:38:15
« Son Düzenleme: Temmuz 22 2008, 18:45:23 Gönderen: deadlywhispers »
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Punk- O -Rama

Nu Metal'e gıcığım,çünkü dinleyicilerine gıcığım.Dinledikleri abidik grupları ilah mertebesine çıkarıyorlar.Eski,emektar gruplarlarla aynı kefeye koyuyorlar onları zira.Yazıktır,günahtır.

Misal ;

Chester dünyanın en iyi scream vokali yhaaaaaaa ..
#33 - Temmuz 22 2008, 18:42:40

1- Bayım ; siz bana bu dünyada Nu-Metal-Rapcore saçmalığı ile Thrash Metal arasındaki farkı öğreticek son insansınız,hatta son insan bile değilsiniz..
2- Emre Aydın albüm kaydederken yanındamıydın sorarım sana ? sesini düzeltmiyorsa eğer kanıtla bana bunu.ki bu imkansızdır.
herifte olmayan bir ses var . sende gelmiş bana onun avukatlığını yapıyorsun..peki yap ..
3-Senin müzikten anladığın çok belli..zaten rapcore-muş,rap-miş,nu-metal-miş dinlemekle baştan kaybettin sen..
rap ile metalin aynı ortamda uzun süreli barınamayacağını anlaman gerekirdi.

bayım siz çok biliyorsunuz demek.eminim bu bilgilerinizde size vahiy yolu ile dolmuştur.te allam.2 mixer'a elin kolun deydi , 2 gitara bastın diye gelip burda bilmişlik taslama ..
buyur çıldır istediğin kadar ayrıca.tutmuyoruz seni.özgür herkes bu ülkede..

tekrar söylüyorum ; rapcore-numetal yazmışsın.rap ne metal ne ? birinde adam gibi insan emeği ile çalınan bateri,gitar vardır.diğerinde 2 düğmeye basıp mixerlarla hazırlanmış.1 dum 2 tıs diyen bir müzik..
neyse.. bu rap konusunda daha fazla konuşmicam..

buyur senin kocaman sayfa.. de diyebildiğini ..
#34 - Temmuz 22 2008, 19:10:16

off...  herkes bi kinini boşaltmış ..  ya arkadaşlar niye saygı duyamıyosunuz ki.. yanı sonuçta zevk meselesi .. rap rock  aynı çatı altında olmazmış .. böyle bi kural mı var ?? bu kadr kadtı kuralcı olmayın yaa..  alla alla .. nu - metal de dinlerim METALLİCA da dinlerm fanıyım hatta diyebilirm .. ikisinden de zevk alıyorum ama ayrı ayrı zevkler aynı zevki vermesi imkansız zaten ..

ya tartıştığınz şeye bakın .. kalkmışsınz elma'yla armut u kıyaslayıp birini dierinden üstün göstermeye çalışıyosunuz ..  onun verdiği tat ayrı diğerinin verdiği tat ayrı .. bu kadar basit .. elma yı sevmeyen armut  yer . armut u sevmeyen elma yesin.. yok ikisini de seven (bnm gibi) ikisini de yesin ..

yapmaın birbirinizi kırmaya değermi .. ?!?!
#35 - Temmuz 26 2008, 15:09:58
-- I Điэđ  fоя  yоυ --

Gıcıklık Nu-Metal'le alakalı değil kesinlikle.
Gıcıklığın nedeni, nu metal yapan popüler gruplar.
Linkin park, Korn, Slipknot vs.
Bu grupların tişörtlerini, şarkılarını, aklınıza gelebilecek her şeyini, en olur olmadık yerlerde bile görmekten gına geldi insana.
Sokaktaki her on 'ben metalciyim' diyenlerin dokuzunun üstünde bu grupların tişörtleri var.
Şahsen ben canım sıkılırsa nu metal'de dinlerim, çok başka bir müzik türüde.
Merive O Özentilerin Suçu Kanımca (6)
Grupların Bi Suçu Yok :Ç
#36 - Temmuz 30 2008, 11:16:29

Müzikal bi değeri yok.Beni çeken bi tarafı da.
#37 - Ağustos 03 2008, 00:57:07
From the houses of the holy
We can watch the white doves go

2.şık rap sevmediğim için :D
#38 - Ağustos 09 2008, 23:17:21

nu metale bayılırım hatta belki başka tarz bile dinlemem beni müziğe sevdiren şey nu metal gıcık olan bir tarafıda yok çekemiyorlar
#39 - Temmuz 16 2010, 14:00:45
I wont allow any hapiness
cause everytime you laugh, I feel so guilty

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.