Alternatifim Cafe

İntihar Etmeyi Düşünen Arkadaşınızı Nasıl Vazgeçirmeye Çalışırsınız?

Discussion started on Psikoloji

Gerçekten ölmek isteyen kişiden kimsenin haberiniz olmaz zaten.
#26 - Aralık 27 2009, 17:18:10
« Son Düzenleme: Aralık 27 2009, 19:35:55 Gönderen: Tári Elensar »
''Cehennem, başkalarıdır. ''

İntihar ederse arkasında bırakacağı insanların durumunu anlatırım. Eğer arkasında bırakacağı kimse olmadığı için intihar ediyorsa da insanların zaten onu haketmediklerini anlatırım. Duruma göre değişir. Daha önceki arkadaşların da dedikleri gibi intihar edecek adam, intihar edeceğini anlatmaz, ya da intahar edeceğini anlatan adam intihar etmez.
#27 - Nisan 12 2010, 21:01:20

manevi yönden konuşup vazgeçirirm çok ta oldu böyle
ama şuda bi gerçekki adam intihar edecekse zaten ben intihar etcem demez eder.
intihar girişiminde bulunan birçok kişi de dikkat çekmek için yapar.
yazın hastanede bunun gibi o kadar çok kişiyle uğraştımki artık böyle benim boğasım geliyodu şöyle serum setiyle yada serum  şişesini kafasına çakacan..
#28 - Nisan 12 2010, 22:35:08
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

insanın kavrayamadığı şeyler de bir korku vardır.insanlar intiharı kavrayamaz ve ölümü de...ee kavrayamadığın bişeyi niye yapasınki?
#29 - Nisan 16 2010, 11:12:40

Proculianus

Vazgeçirmem. Ölsün gitsin lan banane.
Duygu sömürüsü yapıyordur zaten.
#30 - Nisan 16 2010, 13:19:55

derjavin

Kılımı kıpırdatmam.
#31 - Şubat 18 2011, 22:15:36

Gunes ve Ay

Muhtemelen ergen triplerindedir, pek umursamayız.
#32 - Şubat 18 2011, 23:16:17

En nefret ettiğim insan tipi.Banane lan hayattan zevk alamıyorsa.
#33 - Şubat 19 2011, 15:19:27

Yarın sabah uyandıgında sana benim öldüğümü söyleseler ne yaparsın? diye sorar ve ondan gerçek bir cevap isterim.ve eğer sıkıntıları varsa o sıkıntılara beraber mantıklı çözüm yolları ararım.
#34 - Şubat 19 2011, 16:51:24

Etme ulan derim, Edecen de nolcak herşey daha mı iyi olacak, hem vallaha yanarsın cehennemde çatır çatır hemde derim.

İntihar kötü yahu,insan kendinin olmayan bişeye nasıl böyle rahat rahat kıyabilir anlamıyorum,bence çok saçma. Şahsen hiç düşünmedim yani,böyle düşünen bi arkadaşımı da görmedim duymadım,ama vardır belki ..
#35 - Şubat 20 2011, 18:31:16
Ya imzanı kurallara göre koy ya da kuralları kendin belirle

Benim arkadaş da böyle düşünmüştü. Hatta bir kere gitmiş evdeki bütün vazoları kırmış. Birinin parçasıyla bileğini kesmiş derince. Çok meraklısı olduğu (!) bir konudan bahsettim ona. Öyle vazgeçti. (zaten birilerinin gelip onu ikna etmesini bekliyordu) Hayatı dibine kadar yaşamasını önerdim.
#36 - Mart 07 2011, 18:52:54
ஜ Buyum ben, sadece bu.
                                    ĢĬŻξM

İntihar edeceğini söyleyen kişi gerçekten intihar etmeyi düşünüyor sadece duygu sömürüsü yapıyordur. Karşısındakinin kendisine acımasını sağlayarak ilgisini kazanmak temel amaçtır.Ona verilebilecek tavsiye büyümesi gerektiğidir. Dünya'da işler böyle yürümüyor çünkü.
Bunlar sadece benim görüşüm tabi.
#37 - Mayıs 26 2011, 00:52:23
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

İstiyosa bırakın ölsün. Bu hakkını elinden almayın ;p
#38 - Şubat 21 2012, 16:47:38
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

İntihar etmesine sebep olan düşüncenin zemini o arkadaşında oluşmadan önce neredeydin diye sorarlar adama. : ))
#39 - Şubat 21 2012, 17:00:31
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.