Alternatifim Cafe

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Konu Dışı / Kızıma kıyafet arayışım
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Bugün, 09:51:43 »
Arkadaşlar selam,
en güzel kız bebek kıyafetleri nereden alınır bilmiyorum. Bu konuda bir nebze yardımınıza ihtiyacım var. Nereden alacağımı bilmiyorum. Şöyle konuya gireyim biraz balıklama atladığımın farkındayım. Benim bir kızım var 7 yaşında. Ama babasıyla ayrıyız. O da bir ben de bir babasında harab oluyor çocuk. Ebeveynler olarak ikimizin de moda anlayışı, giyim kuşam tarzı çok başka. Beyefendi biraz gelenekselci ben daha modern bakıyorum. Dolayısıyla bu kızımın da giyim kuşamında kafa karışıklığına yol açıyor. Şimdi bir de okula başladı okuldaki kızlara özeniyormuş. Ben de tamam kuzum alıcam en güzellerini diye söz verdim ama böyle hem uygun fiyatlı hem de modaya uygun şeyler almak istiyorum. Sizce hangi mağazalara bakmalıyım?
Geçen hafta bir avm ye gittim bizim eve yakın, kızımı götüremedim çünkü okuldaydı. Orada bir bebek giyim mağazası bulup girdim. Biraz gezindim ama anladım ki, benim bücüre artık bebek giyim mağazasından bir şey bakmamak lazım. Hem çok pahalı hem de artık büyüdü kuzum. Bence bütçesi kısıtlı olan kişiler, yetişkin kıyafetleri satan ancak çocuk bölümü de bulunan yerlere bakabilirler. Hem daha uygun oluyor hem de o sınırlı çocuk dünyasının dışına çıkıp yani bir anlamda duvarları yıkıp kendi özgün tarzlarını yaratmalarına fırsat veriyorlar. Bence çocuklara da böyle daha çok seviyor. Ama bir kaç mağaza bu anlamda pahalı geldi. bana. Biraz daha uygun bir şeyler bakıyorum yani açıkçası bir eteğe 50 tl verecek durumum yok en fazla 20 ya da 25 civarında ödeme yapabiliyorum. Dolayısıyla az çok bütçemi anladınız. Bu konuda yardımcı olursanız büyük sevap kazanırsınız. Şimdiden teşekkürler hepinize :)
2
Ekonomi Haberleri / 2018 Yılında Boğalar Borsayı Ayılara mı Bırakacak?
« Son İleti Gönderen: mikideren Kasım 21 2017, 12:55:11 »
Küresel borsalarda 8 yıldır devam boğa hakimiyetinin 2018 yılının sonunda bozulması öngörülüyor. İşte uzmanların bu konudaki görüşleri:

Küresel ekonomideki büyüme ve güçlü şirket bilançoları, borsalardaki yükselişin sürmesini sağlıyor. Buna karşın 2018 yılının sonlarına doğru, uzun süredir devam eden boğa piyasasının artık sonlanacağı tahmin ediliyor. Yani borsaların yükseliş dönemini geride bırakarak, gerilemeye başlayacağı yorumları yapılıyor.

Son birkaç yıldır boğa piyasasının sonunun geldiğini düşünen uzmanlar, 2018 yılının sonunda haklı çıkabilirler. Yaklaşık 8 yıldır devam eden boğa hakimiyetinin, 2018’de de devam edeceği tahmin ediliyor. Ama yılsonuna doğru boğaların etkisini kaybedeceği ve ayıların uykudan uyanacağı söyleniyor.

2017 yılına veda etmemize az bir zaman kaldı ve uzmanlar 2018 beklentilerini açıklamaya başladılar. İşte bu beklentilerden bazıları:

Para Politikaları Borsaları Desteklemeye Devam Ediyor

Merkez bankaları tarafından uygulanan para politikaları, borsaları destekliyor. Bilanço daraltma planlarına rağmen, Amerikan Merkez Bankası’nın sıkılaştırma çabalarının 2018 yılsonuna kadar piyasalarda pek bir etki yaratması beklenmiyor. Çünkü FED’in 4,5 trilyon dolarlık bilançosunun 2018 sonuna kadar sadece 360 milyar dolar küçüleceği hesaplanıyor.

Mike Wilson’dan S&P 500 Yorumu

Morgan Stanley Hisse Stratejisti Mike Wilson, Wall Street’te en yüksek endeks hedeflerini öngören isimlerden birisi. Ama gelecek yılın sonuna doğru o da ayı piyasasının hakim olabileceğini düşünüyor. Wilson, tahminlerine uyan gelişmeler yaşanması halinde S&P 500 endeksinin, 2018 yılının ilk yarısında 2700 puana kadar yükselmesini bekliyor. Bu hedefe kadar büyük bir satış dalgası beklemeyen Wilson, ancak bu seviyelerden sonra sert satışların gelebileceğini düşünüyor. Ayrıca satışların % 20’lik bir düşüşü tetikleyebileceği yorumunu yapıyor.


Bloomberg tarafından 30 fon yöneticisi ve stratejistle yapılan anketinde de Mike Wilson ile benzer sonuçlar elde edilmiş. Bu ankete göre; merkez bankaları likidite pompalamaya devam ettikçe, bugüne kadarki en uzun ikinci boğa piyasası, 2018 yılının sonunda bitecek.


Ayı Piyasası Trilyon Dolarlık Düşüş Anlamına Geliyor

Mike Wilson’un öngördüğü gibi % 20’lik bir düşüşün yaşanması, trilyonlarca dolar kayıp yaşanması demek. Piyasaların 2018 sonunda ayı piyasasına girmesiyle birlikte bu düşüş gerçekleşebilir ve bu yatırımcı için oldukça sancılı bir döneme işaret edebilir.

ABD borsaları, 2002 yılında % 21,97 oranında gerilemiş ve 7 trilyon dolarlık bir kayıp meydana gelmiştir. Analistler benzer bir senaryoya karşı tedbir olması amacıyla yatırımcının elinde nakit tutması gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca piyasa değerinin altında olan şirket hisselerinin şu an için iyi bir yatırım olduğuna da dikkat çekiyorlar.

Credit Suisse 2018 Ortasına Kadar % 6 Yükseliş Öngörüyor

Makro ekonomik verilerin güçlü gelmesi durumunda İsviçreli finans kuruluşu Credit Suisse, 2018 yılına iyimser bakıyor. Kuruluşun stratejistlerinden Andrew Garthwaite, küresel borsaların 2018 ortasına kadar % 6 daha yükseliş kaydedeceği tahmininde bulunuyor.

Stratejist tarafından yayınlanan raporda, küresel ekonomide 2010 yılından beri en geniş çağlı büyüme ortamının yaşandığına yer verildi. Makro görünüm ile bilanço revizyonlarının korelasyon içinde olduğunu da söyledi. Bu durumun neden olduğu ‘makul coşku’ dalgasının ateşlenmesiyle birlikte küresel hisse senedi piyasalarının 2018 yılının ortasına kadar % 6 oranında sağlıklı bir yükseliş sergileyeceğini öngördüklerinden bahsetti. Aynı zamanda yatırıma dayalı bir büyümeye dair sinyaller aldıklarından da söz etti.

Küresel ekonomide senkronize bir büyüme yaşandığını belirten stratejist, PMI verisinin 52 seviyesinin üzerine çıkmasını bekleyen ülke sayısının da oldukça yüksek olduğuna dikkat çekti. Seviyenin, finans krizinin hemen sonrasında yaşanan toparlanma sürecinden bu zamana en yüksek seviyesini gördüğünü belirtti.

Dünya Borsaları ABD Borsalarına Ayak Uydurdu

Donald Trump’ın ekonomiyi canlandırma vaatleriyle birlikte ABD borsalarında önemli bir yükseliş görüldü. Dünya borsaları ise bu yükselişe ayak uydurdu. 2017 Kasım ayının başlarında S&P 500 endeksi, Ocak ayından bu yana % 16 oranında yükseliş kaydetti. Dow Jones ise rekor seviyelere ulaştı. Almanya’da DAX endeksi yaklaşık % 15 oranında yükselirken; İngiltere’de FTSE 100 endeksi ise % 10’dan fazla prim yaptı.

Uzmanlar, dünya borsalarında görülen yükselişin, küresel ekonomideki toparlanmadan kaynaklandığını söylüyorlar. Ama sözlerine, şirket karlarında görülen artışların da büyük bir etkisi olduğunu ekliyorlar. Analistler ve fon yöneticileri, bu yükselişin bir süre daha devam etmesi konusunda hemfikir olmuşa benziyorlar.

Reuters tarafından 250 borsa stratejisti, broker ve fon yöneticisi ile yapılan ankette de 2018 yılında yükselişin süreceği sonucuna ulaşıldı. Bu ankete dahil edilen 20 endeksin, 1 tanesi hariç hepsinin 2018 ortasına kadar yükselmesi öngörülüyor.

Yapılan ankete göre; Brezilya ve Güney Kore borsalarında yılın ilk yarısında yükselişin % 10’u aşacağı düşünülüyor. Hindistan, Çin ve Meksika borsalarında ise % 5 – 10 aralığında bir yükseliş öngörülüyor.

Kaynak: http://borsanasiloynanir.co/

3
Konu Dışı / Pırlanta sadece yüzüklerde kullanılmıyor
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Kasım 20 2017, 10:57:17 »
Merhaba arkadaşlar,
pırlantayı sadece yüzükte düşünenlerdenseniz benim gibi, bu yazı size çok şey ifade edecek ve algılarınıza dair çok şeyi değiştirecek. Zerafetin, asaletin göstergesi her kadının takmaktan mutlu olacağı birbirinden şık ve son moda Altın, Pırlanta yüzükler, kolyeler, küpeler ve bileklikler var çünkü piyasada. Özellikle pırlanta kolye modelleri kadınlar tarafından çok sık tercih ediliyor ve yıllarca solmadığı için yıllar sonra bile ilk günkü değerini koruyor.
Aynı durum pırlanta bilezikler ve pırlanta küpe çeşitleri için de geçerli. Pırlanta küpeler pırlantanın tek kullanımından ortaya çıkan küpe modelleridir. Pırlanta taşının üçlü kullanımından ortaya çıkan ve tria olarak adlandırılan küpe modellerdir. Bunlar özel günlerde tercih edilir. Birçok farklı figürün kullanıldığı gösterişli tasarımlardan oluşan küpe modeller fantazi modeller olarak geçer. Gruplandırdığım pırlanta küpelerde halka, sallantılı, top gibi birçok farklı tasarım vardır. Tercih ettiğiniz saç stili özel bir davet için ise pırlanta tek taş modeller kullanabilirsiniz. Veya iş hayatında inci pırlanta top modeller tercih edebilirsiniz.
4
İslam Dünyası / Enbiya Suresi 10, Şura 52, Ankebut 47. Ayetlere Kulak Verelim.
« Son İleti Gönderen: halukgta Kasım 19 2017, 13:26:04 »

Bu makalemde sizlere hatırlatmak ve üzerinde düşünmenize vesile olmak istediğim bazı ayetler var. Lütfen bu ayetler üzerinde dikkatle düşünelim. Bizlere öğretilenleri bir kenara koyalım, bakalım Allah bu ayetlerinde bizleri nasıl uyarıyor ve hangi bilgileri veriyor ki, dini kullananların, saptıranların elinde hiçbir dayanakları olmasın.


Enbiya 10: Andolsun, SİZE ÖYLE BİR KİTAP İNDİRDİK Kİ, SİZİN BÜTÜN ŞEREF VE ŞANINIZ ONDADIR. Hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız? (Diyanet meali)


Bakın Allah çok açık ve net bir bilgi veriyor bizlere ve ne diyor.


“SİZE ÖYLE BİR KİTAP İNDİRDİK Kİ, SİZİN BÜTÜN ŞEREF VE ŞANINIZ ONDADIR.”


Allah bizler için Kur’an ın yeteceğini, hatta hayatımızın özünün, yaşam rehberinin, şan ve şerefimizin yolunun yalnız Kur’an dan geçtiğini, asla bunun dışına çıkmamamız gerektiğini söylüyor. Siz bu uyarıyı aldıktan sonra, KUR’AN BENİM AMELİ İBADETLERİMİ GEREKTİĞİ GİBİ AÇIKLAMAMIŞ, BEN BU BİLGİLERİ KUR’AN DIŞINDAN GELEN SÖZLÜ BİLGİLERDEN HADİSLERDEN ÖĞRENİYORUM, DEMEMİZ NORMAL Mİ? Hani şan ve şerefimiz yalnız Kur’an daydı. Hani yalnız Kur’an ın ipine sarılacaktık. Hani Kur’an dan sorumluyduk. Hani biz kitapta hiçbir eksik bırakmadık diyordu Allah. Yoksa bu uyarılara kulak mı tıkadık, atalarımızın inançlarını yaşamak adına?


Tüm bunlar normal diyorsanız, Allah ın bu ayetine iman etmiyor, kendinize Kur’an ın yanında kitaplar, rehberler ediniyorsunuz demektir. Allah sizin bütün şan ve şerefiniz için her şey Kur’an da var diyecek, bizler adeta inatla, beşeri FIKIH inancının öğretisini Kur’an da göremediğimizde, bakın her şey yokmuş, demek ki Kur’an, iman adına her şeyi yazmıyormuş diyeceğiz öylemi? Bunu söylediğimizde ve inandığımızda, sonucuna da katlanacağımızı unutmayalım.


Değerli din kardeşlerim. Bizlerin asla unutmaması gereken bir konu var, oda Allah ın elçisinin ÜMMİ oluşudur. BU KONU İSLAM TOPLUMUNDA ADETA GİZLENİYOR. Kur’an ın ÜMMİ kelimesine, ÜMMİ toplumuna verdiği anlamı, eğer bizler doğru anlayabilirsek, bugün peygamberimiz adına uydurulan tüm iftiraların, sözlerin gerçek olmadığı ortaya çıkacaktır.


Peygamberimiz ÜMMİYDİ yani ne Yahudi’ydi nede Hıristiyan toplumuna tabiydi. Söyledikleri gibi ümmi okuma yazma bilmeyen anlamında değildir. Allah ın elçisi, Hiçbir ehli kitaba tabi değildi ama doğruların arayışındaydı. Onun içindir ki, ALLAH IN RESULÜNÜN DİNİ KONULARDA HİÇBİR BİLGİSİ YOKTU. Hatırlayınız Allah bu konuya açıklık getirmek için, ne diyordu elçisine hitaben.


“SEN KİTAP NEDİR, İMAN NEDİR BİLMEZDİN. FAKAT BİZ KUR'ÂN'I, KULLARIMIZDAN DİLEDİĞİMİZİ DOĞRU YOLA İLETTİĞİMİZ BİR NUR YAPTIK.” (Şura 52)


Bakın Allah ın resulü, elçi olmadan önce, hiçbir inanca tabi değilmiş. Ayette de açıkça sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin diyor. Bu bilgiyi Allah bizlere neden bildiriyor, bunun maksadını mutlaka anlamalıyız. Eğer anlamadan üstünü örtersek, bu konuda Allah ın bizlere anlatmaya çalıştığı çok önemli gerçekleri anlayamayız. Çok daha dikkat çeken ise, ayetin devamında söylediklerini hatırlayalım.


“FAKAT BİZ KUR'ÂN'I, KULLARIMIZDAN DİLEDİĞİMİZİ DOĞRU YOLA İLETTİĞİMİZ BİR NUR YAPTIK.”


Demek ki peygamberimiz, doğru yolu, din adına her şeyi Kur’an dan öğrenmiş. Kur’an Allah ın doğru yoluna ileten, apaçık bir nurdur diyor ayet. Ama bizler bu gerçekleri görmezden gelip, Allah ın nurunu tamamlayan, hatta ibadetlerimizin detayı Kur’an da olmadığı için, onları açıklayan, izah eden bir konumuna getiriyoruz, Allah ın elçisini. Bu nasıl bir tezatlık, Allah ın elçisinin tek rehberi Kur’an ise, bizler nasıl Kur’an yetmez deriz. Allah verdiği emri neden açıklamasın, bunu da mı düşünemiyoruz? Açıklamadığı bir emirden nasıl hesap sorabileceğine inanıyoruz, bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Bu nasıl büyük bir saygısızlık, bunun farkında bile değiliz.


Bu konuda bizlere referans olacak ve hurafelerden bizleri uzaklaştıracak, çok dikkat çekici bir ayeti sizlere hatırlatmak istiyorum.


Ankebut 47: Çünkü [ey Muhammed,] sen bu [vahyin gelmesi]nden önce HERHANGİ BİR İLAHÎ KELÂMI OKUMUŞ YA DA ONU KENDİ ELLERİNLE YAZMIŞ DEĞİLDİN; öyle olsaydı, [sana vahyetmiş olduğumuz] hakikati çürütmeye çalışanlar,  insanları [onun hakkında] KUŞKUYA SEVK EDEBİLİRLERDİ. (Muhammed Esed meali)


Bu ayetin bir ayet öncesinde de Allah, Kur’an ı peygamberimize indirdiğinden bahsediyor ve daha önceki vahiylere inanan ve inkârcılardan örnek veriyor. Bu ayette de aslında bizler için çok önemli bir bilgi veriyor, ÜMMİ konusuna açıklık getirmek adına.


Peygamberimizin konumu ile ilgili, daha önce Şura 52. ayette verdiği bilgiyi derinleştirmek, onaylamak adına, bakın ne diyor Yaradan. Sen, sana indirdiğimiz Kur’an dan önce, dini konularda hiçbir kitap okumamış ve bu kitaplarla ilgili dini konularda hiçbir bilgide yazmamıştın. Seni özellikle ÜMMİ toplumdan seçtik. Bunun nedeni, gerçeklere karşı çıkıp, Kur’an a iman etmek istemeyenler, bu durumunu kötüye kullanır, bu kitabı kendisi yazmış, daha öncede zaten buna benzer kitaplar yazıyordu demesinler diye, özellikle seni ÜMMİ toplumun içinden seçtik diyor. Ayetin son cümlesi zaten bunu açıklıyor.


Bunca açık ayetlerden sonra, Allah ın elçisinin ÜMMİ oluşu gerçeği üzerinde, dikkatle düşünelim ve diyelim ki; Madem Allah ın elçisi ÜMMİYDİ, yani Kur’an ın dışından hiçbir dini bilgisi yoktu, bu durumda peygamberimiz din adına Kur’an ayetlerinden başka hükümler koymuş olması mümkün değildir. Bunun mümkün olamayacağını ayetten anlıyoruz.


Allah o günkü topluma fırsat vermemek adına, elçisini ÜMMİ toplum arasından seçiyor ve sebebini de söylüyor. “KUR’AN I RESULÜM YAZMIŞ DİYEMESİNLER, ELLERİNDE BÖYLE BİR BAHANELERİ OLMASIN.” Bizlerde bu ayetten, kıssadan hisse alıp şunu rahatlıkla söyleyebiliriz;


ALLAH ÖZELLİKLE ÜMMİ BİR ELÇİ GÖNDERMİŞ Kİ, DAHA ÖNCE ATALARININ İNANCININ ETKİSİNDE KALMADAN, ASLA DİNE İLAVELER YAPMADAN, ÜMMETİNE YALNIZ KUR’AN İLE HÜKMETSİN, YALNIZ KUR’AN I ANLATSIN.


Ben aldığım kıssadan hissemi, sizlerle paylaşmak istedim. En doğrusunu Allah bilir. Bizlere düşen imtihanımızı yalnız Kur’an dan yaşamak olmalıdır.


Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK


https://www.facebook.com/Kuranadavet1/?ref=aymt_homepage_panel
http://halukgta.blogcu.com/
http://kuranyolu.blogcu.com/
http://hakyolkuran.com/

5
Müzik Dünyasından Haberler / Bilal Sonses'den yeni albüm Öpesim Var çıktı!
« Son İleti Gönderen: veliokur Kasım 15 2017, 18:47:19 »
Albüm çalışmasını aylardır sürdüren başarılı sanatçı, Bilal Sonses en sonunda çalışmalarını tamamladı ve albümü piyasaya sürdü. Spotify başta olmak üzere iTunes gibi müzik platformlarında da boy göstermeye başlayan başarılı isim, albümün adını öpesim var koymuştur. Sadece beş şarkıdan oluşan EP diyebileceğimiz bu albümün isim şarkısı da aynı isim olarak belirlenmiş. Biz şahsen bilal sonses öpesim var şarkısının bu kadar çok dinleneceğini tahmin etmiyorduk ancak bugünü 800 bin dinlenmeyle kapatacak gibi görünüyor. Son olarak şarkıyı bir dinleyip buraya beğenip beğenmediğinizle alakalı yorum yaparsanız seviniriz.
6
Yararlı Bilgiler / Ynt: E Posta (E-Mail)
« Son İleti Gönderen: epostakur Kasım 15 2017, 17:30:08 »
Hemen sizde web sitemizi ziyaret ederek E Posta Kur işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
İYİ GÜNLER.


KAYNAK: www.epostakur.co
7
Konu Dışı / Hiç canlı köprüden geçtiniz mi?
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Kasım 15 2017, 09:34:27 »
Selam arkadaşlar,
Hepimiz hayatımız boyunca bir kaç köprüden geçmişizdir bilmeyiz ama hiç birimiz bence canlı bir köprüden geçmemişizdir. Dün gezi yazıları okurken denk geldim Meghalaya, Hindistan’ın kuzeydoğusunda yer alan bir yer ve burada canlı bir köprü yapmışlarç Şöyle ki, Genç kauçuk ağaçlarının köklerinden köprü yapma fikrini akıl edenler, bölgenin yerli Khasi kabilesi olmuş. Bir köprünün kullanılır hâle gelmesi yaklaşık 20 yıl alıyor. Ancak bir kez köprü ayaklandıktan sonra, 30 metreye kadar uzayabiliyor ve üzerinde 50'den fazla insan taşıyacak kadar sağlam oluyor. Üstelik zamanla orası burası kopan diğer köprülerin aksine, canlı köklerden oluşan bu köprüler zaman içinde daha da güçleniyor. Aslında mantıklı yakın zamanda sinema haberleri arasında bu köprüde film çekileceğini duyarsanız şaşırmayın :)
8
Konu Dışı / Kız Kardeşime Kına Hediyesi Olarak Ne Alsam?
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Kasım 14 2017, 10:24:58 »
Merhaba arkadaşlar,
Kız kardeşimin yarın aksam kınası var. Ben ona ne alsam ne alsma diye 2 haftadır kafa patlatıyorum öyle anlamlı bir şeye de denk gelemedim açıkçası. Arkadaşım isimli altın kolye bak diye bir öneride bulundu ama biraz basit mi kaçar. Gerçi düşünde zaten bilezik takacağım da kınada da gösterişli bir şey mi takmalıyım yoksa anlamlı olması daha mı önemli sizce.
Kardeşim anlamlı hediye sever bence fiyatına çok da takılmamak lazım ki zaten isimli altın kolyeler de öyle çok ucuz değil valla. Küçükken ona doğum gününde biriktirdiğim paralarla bebek küpeleri bakıp sahtesinden almıştım ama o kadar sevinmişti ki: Çünkü harçlıklarını toplamışsın demişti o yüzden anlamlıydı onun için. Ama ben yine de her şeyin en güzelini layık görüyorum ona. Dolayısıyla isimli altın kolye iyi bir fikir olur mu sizce ya da başka önerilere de açığım. Bir tavsiyeniz olursa dikkate alırım.
Şimdiden teşekkürler :)
9
Konu Dışı / Erkek arkadaşlığımın saygısızlığına ne demeli?
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Kasım 10 2017, 10:07:57 »
Merhaba arkadaşlar,
Nereden başlasam bilemiyorum. Çok dertliyim çokk. :( Erkek arkadaşımla ilgili problemlerim bitmek bilmiyor. Geçen gün tüm hafta sonumu ayırıp beyefendiye erkek kazak bakmaya çıktım. AVM deki tüm mağazaları gezdim. En son güzel bir tane buldum ve paraya kıyıp aldım. Düşünün kendime beğenip alamadığım kazak kadar pahalıydı ama ben kendime almadım ona aldım. Ama o ne yaptı. Beğenmedi ve bir kere olsun giymedi. Öyle moralim bozuluyor ki düşündükçe. Ya bu çocuk bana değer vermiyor gerçekte, ya da çok pimpirik her iki durumda da ben bununla böyle bir insanla nasıl devam edebilirim ki?
Neyse ben ilk buluşmada giyer diye bekledim baktım ki giymemiş lafını bile açmadı. Ben de dedim ki istersen değiştirebiliriz dedim. Allah demez olaydım. Alınan hediye değişir mi diye başladı 2 saat nutuk çekmeye. Ağzımı açtığıma pişman oldum. Neyse tamam dedim sustum. Sonra değişim fişi var möı diye sordu var dedim. Üzüldü galiba sonra hadi gidip bakalım dedi. Ben başta istemedim o kadar laf yedikten sonra bu ne şimdi diye de sonra uzatmak istemedim kalktım gittik mağazaya. Gidince baktım ki bu direk kadın giyim bölümüne yöneldi bluz modelleri bakıyor. Ne oluyor dedim. Sana bir şeyler alalım dedi. Hayır diye kızdım hakaret kabul ederim bu nasıl iş böyle diye trip atıp çıktım eve geldim ama size anlatamam o gece ne kadar ağladım. Yani bu resmen ayıp değil mi allah aşkına. Beğenmesen bile bi kere giy yani. Neyin peşindesin dimi? Sonuçta seviyorum dediğin kız almış yazık yani. Ben de öyle içerledim ki valla bu çocuktan ayrılmayı bile düşündüm. Çok onur kırıcı davrandı. Neden böyle olduğu konusunda bir fikriniz var mı?
10
Yararlı Bilgiler / Ynt: E Posta (E-Mail)
« Son İleti Gönderen: astrolog1 Kasım 08 2017, 11:48:49 »
Alternatif olarak mail giriş sistemini de kullanabilirsiniz.  :nohashas
Sayfa: [1] 2 3 ... 10